parfumul preferat

parfumul preferat

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 8:01 am

care e parfumul vostru preferat..care va face sa va simtiti in al noulea cer..chiar daca aveti o groaza de probleme? mie imi plac mai multe si depinde de starea de spirit in care sunt...zilnik ma dau cu escape de la calvin klein(iarna),iar vara cu coolwater..dar la ocazii speciale ma dau cu ultraviolet de la paco rabanne
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Shaki » Lun Iun 09, 2003 11:35 am

Imi place White Linen Breeze... mi se pare ca ma reprezinta. Un parfum trebuie sa se potriveasca si cu tine, cu corpul tau si cu starea ta de spirit... cred ca trebuie sa iubesti un parfum ca sa ti se potriveasca. Stiu ca pare exagerata afirmatia mea, dar eu asa simt.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde genie27 » Lun Iun 09, 2003 2:52 pm

tendre poison - christian dior
cu siguranta n-as putea folosi acelasi parfum timp de o saptamana... ajung sa nu-l mai suport, asa ca le alternez... niciodata nu voi intelege chestia cu "parfumul ei"... cu siguranta nu ma vad purtand un singur parfum nici macar un an, dar o viata, sa ajunga sa ma reprezinte...
I'm a nobody, nobody is perfect, therefore I'm perfect.
genie27
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Iun 08, 2003 1:38 pm
Localitate: craiova

Mesajde ROBAKITA » Mar Iun 10, 2003 2:07 pm

Ma plictisesc repede de aceleasi lucruri si mereu imi schimb parfumul,de fapt sint genul de persoana care nu foloseste aceeasi coafura sau aceeasi imbracaminte,nu mai spun de acelasi parfum.
Acum am descoperit ca imi place foarte mult DOLCE& GABBANNA- LIGHT BLUE, iar seara prefer MOSCHINO-L'E LOVE YOU-CHEAPANDCHIC:)
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 10, 2003 2:16 pm

Parfumul meu preferat este Green Autumn , din colectia Giancarlo Ferrero. Un parfum de seara cu iz linistitor. In Romania nu l-am gasit desi am fost la Mall Beauty Center. Acolo au o gramada de parfumuri valoroase si de marca. Bineinteles...preturile sunt pe masura.
Mie acest parfum mi-a fost daruit de o prietena care a fost in Italia.

La parfumuri de femei...ash sublinia BVLGARI. Un parfum de mare nobletze...la fel ca si bijuteriile acestei case.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Iun 10, 2003 3:57 pm

e frumos si onorant sa mirosi frumos. daca nu pentru tine macar pentru cei din jur. io prefer pana la solstitiul de vara parfumul spice garlic produs de fruits of the loom, un extract fericit de esente exotice care ofera un iz placut in timpul zilei dar si dupa apusul soarelui. pana la solstitiul de iarna folosesc hot onion for men produs de hothouse, un amalgam interesant de extracte de radacini si frunze din africa. inspira vitalitate, forta dar si putere de seductie.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Mie Iun 11, 2003 1:30 am

se spune ca o persoana care foloseste mai multe parfumuri este o fire schimbatoare dar nu pot sa ma dau mereu si mereu cu acelasi parfum.
iarna prefer parfumurile dulci : ultraviolet-pacco rabanne , alegoria - guerlain , blonde - versace
vara : escada sport - escada , eau de cartier-cartier
seara : escada acte II - escada
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Iun 11, 2003 8:02 pm

imi plac foarte multe parfumuri... nu pot sa ma dau cu acelasi parfum intr-una.. ma plictisesc repede de ele
top 5
1. obsession
2. beautiful
3. escape
4. j'adore
5. champagne-yives saint lauraint
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Iun 12, 2003 5:41 am

CHANEL - Platinum (Egoiste). Din pacate de vreun an au schimbat putin reteta adaugand levantica. Varianta "originala" cica s-ar gasi doar prin Europa.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Iun 12, 2003 8:16 am

O singura data am vazut la taxfree in frumosul nostru aeroport, Otopeni, un parfum nemaipomenit, numit Scortum Obsession. O sticla neagra, care intruchipeaza corpul unei femei, cu un miros puternic care iti aminteste clipele de dragoste petrecute cu iubita/iubitul in patul conjugal.
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iun 12, 2003 8:25 am

bah alex ,poate gresesc da nu era scrotum obsession? io asa imi amintesc...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

parfum

Mesajde Cristina » Joi Iun 12, 2003 2:29 pm

Parfumul meu preferat este BVLGARI, desi este scump imi place la nebunie.Cand nu am bani parfumul preferat este Dream Life de la Avon.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Iun 12, 2003 3:57 pm

Imi cer scuze, asa este cum zice eye! Hmm..va uitati degeaba dupa el prin magazine. Deci Scrotum Obsession! Si pentru femei parca era Mentula Obsession...daca imi amintesc bine!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iun 12, 2003 4:23 pm

super mishto mentula obsession. aveam o gagica stewardeza care isi dadea cu mentula la fofo bah sa fiu al dracu daca rezistai fara sa-i tragi limbi . ce casa il facea alex mai stii? era scotian sau irlandez ? nu mai tin minte...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Iun 12, 2003 4:42 pm

Nu eye-ule, este o casa greceasca, Gamiola! Au aparut mai tare dupa ce ia cumparat aia de la Bvlgari!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Vin Iun 13, 2003 1:47 am

Curand am vazut in Mall un parfum care mi-a ramas in minte si printre preferate.
Eclat D`Arpege de la Lanvin.
Suna si f frumos numele lui in franceza: Stralucirea Arpegiului...romantic!
Dar are o aroma de te da pe spate.
Il vreau!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Vin Iun 13, 2003 9:03 pm

Parfumul meu preferat este Emporio Armani.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Crystalized » Sâm Iun 14, 2003 2:56 am

M-au uimit marcile pe care le-ati enumerat mai sus,unii dintre voi fiind din Romania.Cum de va permiteti parfumuri asa de scumpe?

Parfumurile mele preferate sunt marca Chanson:D'Air, D'Eau si Magique.Nu prea le retin numele,am avut odata un parfum mai ieftin preferat care se numea 'Shirley'si mirosea foarte bine.
Crystalized
 

Mesajde Wild Rose » Sâm Iun 14, 2003 12:27 pm

Roberto Cavalli are un parfum absolut superb! Din pacate, acesta nu se gaseste inca in Romania... eu mi l-am cumparat din Londra, ultima oara cand am fost...in orice caz, este absolut divin..
ce parfumuri mai am (care sa imi si placa desigur)... hm... Gucci Rush, Bvlgari , D&G, etc. sunt marcile mele preferate!
La Cavalli & D&G(moartea mea...) imi plac si hainele ;D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde IcE QuEeN » Sâm Iun 14, 2003 12:41 pm

imi plac foarte mult parfumele Channel si Moschino! Au ajuns sa fie preferatele mele. ziua deobicei ma dau cu Channel No. 5, iar seara depinde de ocazie (daca merg intr-o discoteca, la un restaurant, la o terasa, sau doar in vizita la niste prieteni).
Cat despre Cavalli, pot spune ca l-am mirosit pentru ca il are Bad Girl si intradevar are un miros foarte placut (tine minte ce mi-ai promis Bad Girl!)
They that love beyond the world cannot be seperated by it.
Death cannot kill what never dies
IcE QuEeN
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Iun 03, 2003 7:53 pm
Localitate: Braila

Mesajde Jasmine » Dum Iun 15, 2003 1:26 am

noroc cu bad girl... ea mi-a facut cunostinta cu super parfumul roberto cavalli..eu mi l-am procurat din milano...ar mai fi dolce&gabbanna..light blue , flower by kenzo.. hot couture de la givenchy.. , escada-jungle.. women si red jeans de la versace.. la barbati sunt innebunita dupa hugo boss.. mmmm...

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde SELLENE » Dum Iun 15, 2003 7:30 am

hmmm..sunt mai multe.Depinde de anotimp ,locul si starea in care ma aflu.Momentan prefer dream angels de la victoria's secret ,o surpriza cu adevarat placuta..ar mai fi eternity (calvin klein) ,j'adore ,amarige by givenchy (nuante florale potrivite pentru vara)...si bineinteles magie noire -lancome (rich & sophisticated) pentru o seara romantica.La barbati - BVLGARI BLACK (numele spune tot ;) )
"The stupid neither forgive nor forget ,the naive forgive and forget ,the wise forgive but do not forget ."Szasz
SELLENE
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 21, 2003 4:04 am
Localitate: On The Darkside of The Moon....

hm...

Mesajde cezadany » Lun Feb 02, 2004 7:25 am

Night Strass scrie:M-au uimit marcile pe care le-ati enumerat mai sus,unii dintre voi fiind din Romania.Cum de va permiteti parfumuri asa de scumpe?


good job:)..asta vroiam sa accenntuez shi eu...chiar daca aici nul gasesc pe toate drumurile..eu primesc pachet cu gama B.U.Wild de la my best friend...e singurul parfum care ma reprezinta...
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Feb 16, 2004 6:02 pm

Nu pot fi fidela unui singur parfum, pentru ca uneori ma parfumez in functie de unde ma duc si cu ce scop :) Urasc parfumurile dulci, imi dau dureri de cap si ma fac sa ma simt greoaie si very unsexy. Ca preferate ar fi CK-urile - mai ales CK One si Eternity, dar nici CK Be-ul nu e de lepadat. O vreme m-am dat cu Chanel Chance (atunci cand a aparut) dar m-am plictisit repede. Ador parfumurile florale, fresh, uneori chiar aproape sporty, cum ar fi Elizabeth Arden Green Tea, sau pe cele delicate, gen Vanderbilt Reverie.(pe care l-am descoperit doar recent)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Nanuka » Joi Feb 19, 2004 2:10 am

Angel, Bvlgari, D&G.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Delphyna » Mie Feb 25, 2004 6:28 pm

Azi am trecut printr-un magazin si m-am luat de testerele alea... si mi-a atras atentia Wild Wind - Gabriela Sabatinni... tre` sa mi-l iau cat de repede. Momentan ma delectez cu Ralph Lauren (din cadoula de Craciun) si Tresselul de la Avon ambele mi se pare bune... da cu Perceivul avonian nu se compara!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde ROXANA » Sâm Mar 06, 2004 3:41 pm

Gabriela Sabatini si Naomi Campbell (un parfum super care omoara baietii....iti vine sa-l mananci)
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Mar 07, 2004 9:12 am

eventual sa-l bei iar pe baieti ii omoara izu de ceapa si usturoi si paru de pe picioare
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Mar 31, 2004 6:43 pm

Coco de la Coco Chanel... l-am descoperit saptamana ttrecuta si mi l-am cumparat pe loc.. e cel mai tare... are un miros foarte slab si de freucte, mosc, ciocolata amaruie, esente...:)
si imi mai place si aqua di gio... si ar mai fi dar imi ia o saptamana sale scriu pe toate
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Joi Apr 01, 2004 8:10 am

Coco Chanel mademoiselle imi place si vreau sa mi-l iau cat de curand...nici Escada nu e rau:)....am avut de ales dintre el si Bvlgari...bineteles, am ales Bvlgari..ador acest parfum, dar Angel este in top..parfumul meu de suflet...
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron