accident Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

accident Cargo

Mesajde Lancelot » Dum Dec 22, 2002 5:39 pm

De Craciun, Dumnezeu a fost alaturi de Cargo




In dimineata de 22 decembrie, la ora 5, la 70 de km. de Arad, membrii grupului timisorean Cargo au trecut din nou printr-un grav accident de circulatie.
Cei de la Cargo se intorceau de la un concert pe care il sustinusera vineri seara in Bucuresti. Din cauza temperaturii scazute, motorina a inghetat in rezervorul deja celebrei dubite Opel, cu care formatia strabate toata tara. Astfel, grupul a fost nevoit sa-si continue drumul spre casa cu masina pe peridoc, tractata de un Jeep.
La 70 de km. de Arad, soferul Jeep-ului a pierdut controlul asupra masinii, derapind pe carosabilul inghetat si lovind uh stilp de inalta tensiune. Duba tractata s-a dezechilibrat de pe peridoc si a lovit Jeep-ul in spate. Apoi ambele masini s-au rasturnat in afara carosabilului.
Doi dintre membrii grupului, bassistul Alin Achim si tehnicianul Richard Pulpa, se aflau in dubita. Solistul Ovidiu Ioncu Kempes, tobarul Tavi Pilan si chitaristul Adrian Igrisan se aflau in Jeep. Ultimii doi au suferit rani superficiale, aflindu-se pe partea pe care Jeep-ul s-a rasturnat.
Membrii Cargo nu au putut fi contactati telefonic, dar impresarul grupului declara ca toti se afla in afara oricarui pericol, scapind nevatamati, ca prin urechile acului.
"Combustibilii de proasta calitate sunt sursa tutotror necazurilor noastre pe timp de iarna. Iar de multumit, trebuie sa-i multumim Celui De Sus, care, cu citeva zile inainte de Sarbatoarea Nasterii Domnului, si-a facut din nou simtita prezenta miraculoasa in viata noastra"
Acesta este, speram, ultimul din seria accidentelor grave suferite de-a lungul timpului de membri ai formatiei: Ovidiu Ioncu Kempes, in 1995 si Adrian Igrisan; in 2001.


Ana Calin
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde vali » Dum Dec 22, 2002 7:16 pm

mah, ei nu ar trebui sa mai mearga cu masina
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Judge_Aris » Vin Dec 27, 2002 5:17 am

[quote]Initial trimis de vali
mah, ei nu ar trebui sa mai mearga cu masina


:con:
da' cu ce?
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Storm » Dum Dec 29, 2002 2:46 pm

Daca voi credeti ca ei acum se vor uita la masina si se vor inchina scuipand in san va inselati pt nu sunt genul. Au trecut prin multe e adevarat dar de fiecare data si-au revenit si au fost mai buni. Asa sunt ei si nu cred ca exista ceva care sa-i sperie incat sa renunte la turnee ( caci lasatul masinii asta ar insemna ca doar nu se cara cu sculele prin trenuri)
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde basstard » Mie Feb 05, 2003 6:52 pm

Las' ca le imprumuta Hadrian Avortonul Minuant beliscopteru' personal.
Igrisan merge cu trike-ul,ca are experienta... saracul
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Pt BassPlayer

Mesajde Storm » Vin Mar 14, 2003 11:25 pm

hai sa nu glumim pe tema asta. Trike-ul respectiv acu a ajuns la ex-boyfriend-ul meu asa ca daca vreau sa-l sperii pe Igrisan.. pur si simplu il parchez in fata scenei.
Cat despre festivalurile de bikeri "I was there" .. e ceva unic. I know what you mean
Nu te uita la baiatu' cu basu ca are paru mai lung ca tine/
Muzica , muzica nu de acolo vine/ Vine din suflet de la el, de la mine de la tine- TAXI -Hip-Hop-Rock
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pt BassPlayer

Mesajde Dora » Mar Iun 24, 2003 9:31 pm

Crezi ca este o gluma buna? Nu se sperie Igrisan de un trike, crede-ma pe cuvant.
Dora
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:42 pm
Localitate: Romania-Arad

Mesajde shinee » Joi Iun 26, 2003 8:54 am

dora -arad a invata deja sa scrie?:))) ce copilita precoce:)))
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde vali » Vin Iun 27, 2003 1:11 pm

maine-poimaine incepe si sa gandeasca, doamne-fereste
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde shinee » Lun Iun 30, 2003 7:24 am

bre,vali, cateodata tare te bagi aiurea,asa...ai tu o bucurie sa cazi prost degeaba. de!
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori