Cea mai buna voce feminina a anilor 2000

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Cea mai buna voce feminina a anilor 2000

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 18, 2003 6:08 pm

Daca tot am facut astazi acest forum...haidetzi sa fac si un subiect. X-tina , Skahi si cr@zy @ngel se vor bucura.

Nici anii 2000 nu duc lipsa de voci feminine , ba chiar din contra. Chiar daca urmasele lui Janis Joplin nu se ridica nici pana la gleznele acesteia....asta e muzica zilelor noastre.

Din cate am ascultat eu si am vazut pe la posturile tv muzicale...cea mai buna voce din prezent mi se pare Shakira.

Nu voi face un sondaj..pentru ca nici nu stiu pe cine sa bag in acel sondaj. Sa va dati si voi cu parerea...si eventual sa spuneti ce si cum.

Rugamintea mea este ca in titlul postului pe care il dati pe acest subiect..sa mentionati optiunea voastra. Ca peste o vreme..sa putem trage linie si aduna.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Shakira , Avril Lavigne, and co.

Mesajde Wild Rose » Joi Iun 19, 2003 8:40 pm

Hehe... ptr prima oara intr-un timp indelungat cred ca sunt si eu deacord cu Moshu...si spun: Shakira!
Nu spun asta pentru ca as fi o fana inraita sau lucruri de genul acesta... Dar prin melodia Underneath you Clothes (mi-a placut) si restul pieselor cred ca a dovedit ca este mult mai mult decat un chip placut si ca ea chiar are voce... de apreciat este si faptul ca isi compune singura melodiile!
Mai imi place si Avril Lavigne... daca ascultati cu atentie albumul ei, cred ca o sa vedeti ca suna destul de bine...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 19, 2003 10:12 pm

Mai intai sa le iau pe canteretele pentru care lea-ti dedicat cate un forum pt fiecare.

Shakira: are voce dar nu o foloseste cum trebuie, e prea miorlaita.

Britney Spears: are un pic de voce da se screme prea mult cand canta si vrea sa aiba o voce seducatoare da nu prea merge.

Avril Lavigne: nu are voce de loc. Am auzit-o cantand live la MuchMusic (un fel de MTV canadian) melodia aia cu skater boy si a iesit naspa...mai ales ca tzopaia peste tot. Avril Lavigne e numa o influenta pt tineri...si nici cum o cantareata pe care lumea o sa o tine minte peste 10-20 de ani.

Alicia Keys: foarte misto voce...n-am ce sa zic, dar n-a mai scos nimic de mult.

Cea mai misto voce o are la ora actuala Celine Dion. N-am auzit-o niciodata falsand pe femeia asta. Ascultati melodia "I'm alive" si o sa-mi dati dreptate.

Pe locul doi ar fi Lara Fabian.

Si asta a fost parerea mea :o
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

ALICIA KEYS

Mesajde jane doe » Vin Iun 20, 2003 8:59 pm

No doubt bout it!
I woke up this morning, the sunshine was shining / I put on my happy face / I'm living, I'm able, I'm breathing, I'm grateful / Woke up and realized this world's not so bad after all / looked at it through a child's eyes, and I saw these beautiful / Things that you never think about/
Avatar utilizator
jane doe
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Joi Feb 13, 2003 12:00 am

Alicia Keys

Mesajde river » Dum Iun 22, 2003 1:06 pm

Desi nu sunt o admiratoare neaparat a genului, Alicia Keys a reusit sa-mi capteze atentia prin vocea ei, ca atare reusind sa-mi capteze atentia si asupra genului de muzica pe care-l abordeaza.

Nelly Furtado de asemenea se pare ca ar avea mult mai mult de spus... Ar mai fi Shakira, Pink si micutza Avril Lavigne care, atata timp cat nu se va lasa prada "vedetismului" va face treaba buna.
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

alsou si amy lee (evanescence)

Mesajde punct » Mar Iun 24, 2003 10:30 am

mi-a placut mult vocea rusoaicei alsou, desi nu am mai vazut-o pe la televizor. o alta voce care m-a impresionat ar fi cea a lui amy lee
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Shakira,Christina Aguilera,Beyonce,Kelly Rowland and Anastacia

Mesajde Titina » Mar Iun 24, 2003 11:33 am

Ar fi mai multe:
1.Shakira--are o voce super
2.Christina Aguilera--La fel....

Ar mai fi shi Britney Spears,dar....mai bine nu...k la concerte live se observa faptul k nu prea are voce....

Shi solista de la Evenescence,dar formatia asta a aparut de curand,deci...nu e din 2000.....

Cateodata P!nk,Beyonce,Kelly rowlandshi Anastacia mi se pare ca au voce......

Shi cam atat........
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Shakira!!!!

Mesajde Shaki » Mar Iun 24, 2003 11:57 am

Bravo, Moshule, ma bucur ca iti place Shakira! E singura mea optiune, e de departe cea mai buna, si NU e in nici un caz miorlaita, are o voce puternica, speciala, frumoasa, daca vreti va dau eu exemplu de miorlaite... plus ca e sexi!
Sper din tot sufletzelu' sa castige SHAKIRA!!!!!
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

recunosc...

Mesajde kahlan » Mar Iun 24, 2003 12:19 pm

chiar dak Avril e idolul meu,tot Shakira are cea mai buna voce!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde punct » Mar Iun 24, 2003 1:24 pm

Initial trimis de X-Tina Aguilera


Shi solista de la [B]Evenescence
,dar formatia asta a aparut de curand,deci...nu e din 2000.....

[/B]

Cea mai buna voce feminina a anilor 2000
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Iun 24, 2003 2:45 pm

Cu regret observ ca multe persoane care au postat aici nu par sa aiba cunostintele muzicale necesare pentru a raspunde la intrebarea pusa de moshu.

Deci vocea unei persoane nu se masoara dupa cat de frumoasa e sau in cate reviste de barfa a aparut...cel putin asa cred eu.

Ati vazut vreo data un show care se numeste Divas Live? Este un spectacol care se da in fiecare an in Las Vegas cu cele mai bune voci. Dintre cele mentionate de voi mai sus numai Shakira si Anastacia (in 2002) si Alicia Keys (in 2001) au participat alaturi de alte voci celebre gen Aretha Franklin, Celine Dion si Cher. Mi se pare ca si Destiny's Child au fost acolo o data da nu sunt sigur. Oricum orice cantareata cu voce adevarata e invitata acolo.

http://www.vh1.com ca sa vedeti cine si cand a participat.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Leanne Rimes

Mesajde Ayrton » Joi Iun 26, 2003 3:27 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Rugamintea mea este ca in titlul postului pe care il dati pe acest subiect..sa mentionati optiunea voastra. Ca peste o vreme..sa putem trage linie si aduna.


Mie imi place foarte mult si Leanne Rimes, dar si Faith Hill, Shania Twain, si mai sunt si altele, inclusiv Shakira.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mariah Carey & Whitney Huston

Mesajde AMDme » Vin Iun 27, 2003 3:04 am

Desi daca ar fi sa trag eu primul linie si sa adun... Shakira e no1

Moshule... din cate ai vazut pe la posturile tv... deci criteriul de baza este popularitatea actuala si nu talentul sau vocea?

Whatever...
Am observat ca Britney Spears,Christina Aguilera, poate si alte artiste au ca idol pe Whitney Huston... de ce oare?
AMDme
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Ian 02, 2003 9:31 pm
Localitate: Munchen

!

Mesajde Ayrton » Vin Iun 27, 2003 12:04 pm

Pe mine Mariah m-a enervat mereu... Acum, de cand are si silicoane, eu nu ma mai uit la ea ca la o cantareata deosebita... Mi se pare ca si-a ciobit mult imaginea cu gestul asta...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Iun 28, 2003 5:14 pm

airtoane poate vrei sa-mi explici si mie ce legatura au silicoanele mariahei cu vocea ei... ca eu nu inteleg, ii afecteaza plamanii sau ce?

Una dintre cele mai bune voci este amy Lee solista de la Evanscence, o alta ar mai fi cu siguranta Christina Aguilera.

Avril are voce, dar nu ceva sa iti ramana in cap.
Gwen S. de la No doubt o voce pe care as recunoaste-o dintr-o mie.
Shakira... si 'vocea ei ca din canal' dupa spusele cunoscutului Moculescu Horia :rolleyes:
Mai este Alicia Moore, adik Pink, o voce numai buna de ascultat in masina ce imi aduce aminte de mare (la el acasa :D) Demiflou.

fiti obiectivi, nu va luati dupa 'gust'.
de exemplu Bjork are o voce deosebita, dar mie nu imi place deloc. Asta nu inseamna ca ea nu are voce...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

dragii mei idioti,

Mesajde marian jan » Dum Iun 29, 2003 12:12 pm

in primul rand ma pis pe horia moculescu si pe cei care il citeaza.shakira are voce.avril lavigne?voce?hmmm...poate in corul bisericii,unde poate canta si oribilul mosh.pink are voce,o voce deosebita.desi nu imi place,recunosc ca pe alocuri si aguilera da lectii.mariah carey?celine dion?e vorba de anul 2000.imi place Aretha Franklin,dar repet,e anul 2000.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 30, 2003 12:04 pm

Gabyzzu, mama, pe Moculescu il citezi tu, vai de capul lui si ma opresc aici ca nu vreau sa incep sa injur ca la usa cortului si sa iau ban pentru tot restul vietii mele. Daca distrusu ala si-a permis sa spuna asa ceva despre Shakira, asta nu cred ca dovedeste ceva. Mai clar, totusi, tu cu cine ai votat?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Iun 30, 2003 3:33 pm

mda.
Din moment ce era trecuta la cele mai bune voci ale anilor 2000, credeam ca o sa pricepeti si voi ca e o ironie din ":rolleyes:" si din cuvintele grele, da in fine. Era clar ca nu sunt de acord cu el.

Stilul muzical nu are nici cea mai mica legatura cu calitatile vocale ale respectivei. Ca daca Minodora sau Andra canta manele nu inseamna ca nu mai au voci bune...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Shania Twain

Mesajde Dragos C. » Mar Iul 01, 2003 11:19 pm

I-ati urmarit videoclipurile? E frumoasa foc, se imbraca precum o doamna si are niste melodii care merita toata atentia.

Si sa nu-mi spuneti ca nu va place "Ka-Ching!", ca nu va cred. Sau "I'm Gonna Getcha Good!"?

Stiati ca ea este artista cu cel mai de succes album al tuturor timpurilor? "Come On Over" s-a vandut in 34 de milioane de exemplare, in toata lumea, fiind pe locul 6 ca vanzari la categoria cel mai bine vandut album, alaturi de "Back in Black" (AC/DC) si "With the Beatles".

Sunt curios daca pustoaicele care sunt promovate azi vor reusi vreodata macar sa o egaleze (in muzica, pentru ca la capitolul atitudine, profesionalism sau bun simt, sunt sigur ca nu au nici o sansa).
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Iul 02, 2003 9:48 am

Esti prost informat, ST a cea mai bine vanduta artista a tuturor timpurilor din USA, nu din lume. Din lume, este si va fi (Zic eu) cea mai vanduta Madonna. O legenda vie.

Si sa stii ca Briani spirsa a vandut deja 30.000.000 de albume, in vreo 3 ani, deci eu zic ca are timp sa le egaleze... daca nu o sa se lase de muzica (o sa-mi asculte Dzeu rugamintile?!).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: dragii mei idioti,

Mesajde dj_jaxxx » Mie Iul 02, 2003 2:54 pm

Initial trimis de marian jan
in primul rand ma pis pe horia moculescu si pe cei care il citeaza.shakira are voce.avril lavigne?voce?hmmm...poate in corul bisericii,unde poate canta si oribilul mosh.pink are voce,o voce deosebita.desi nu imi place,recunosc ca pe alocuri si aguilera da lectii.mariah carey?celine dion?e vorba de anul 2000.imi place Aretha Franklin,dar repet,e anul 2000.


Celine Dion a scos o multime de melodii noi din 2000 incoace plus un album nou. Poate fi considerata o cantareata a anilor 80-90 si 2000 ca si Mariah Carey, Madonna sau orice alta cantareata care inca mai canta acum chiar daca a inceput acu 10-15 ani.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

:(

Mesajde Dragos C. » Mie Iul 02, 2003 6:08 pm

De ce nu citesti cu atentie? Nu fa acuzatii fara a citi de doua ori, daca crezi ca cineva a gresit!

Nu am spus ca Shania e cea mai bine "vanduta" artista, am spus ca ea are CEL MAI VANDUT ALBUM, pentru o artista solo (si nu din America, ci din lume): "Come on Over".
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Shakira!

Mesajde Cips » Dum Iul 06, 2003 1:17 am

Shakira zic eu

si ca sa ma bag, si eu, singur in seama, Shakira are peste 30 de milioane albume vandute in intreaga lume (dintre care peste 10 milioane - Laundry Service)
dar era un sondaj ... as mentiona pe langa Shakira, pe Pink, Norah Jones, Amy Lee ...
Avatar utilizator
Cips
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Mesajde sand_o » Joi Iul 10, 2003 9:21 pm

Fara nici o discute Shakira!

Si-ar gasi undeva loc si Madonna...
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Iul 10, 2003 11:12 pm

madonna? lol.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Britney Spears

Mesajde candyman4u » Mar Iul 15, 2003 2:55 pm

Because she is the best!!!!
Avatar utilizator
candyman4u
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Dum Iul 07, 2002 11:00 pm

Mesajde zuza » Mar Iul 15, 2003 6:37 pm

Mie cel mai mult si cel mai mult imi place vocea tipei de la No Doubt: Gwen Stefani. Aia care s-a maritat anu trecut. Ea e cea mai super!;)
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Bubbels » Mar Iul 15, 2003 11:14 pm

Draga gabyzzu Britney a vandut deja peste 50 milioane de copii, dupa cum poti vedea in articolul din
revista americana 'W' :
"Even with 50 million records sold, Spears should be quaking in her candy pink, jewel-encrusted Skechers
right about now. With her ex-boyfriend Justin Timberlake riding the success of a hit solo album and touring
this summer with Christina Aguilera, teen pop seems to be having a more sophisticated second
coming—without her."

Sau daca nu incearca http://www.hitsdailydouble.com!!!

Daca ziceti ca Britney nu are voce si nu stie canta live atunci inseamna ca nu ati vazut concertul de la
HBO din Las Vegas, sa vedeti acolo cat de curat is canta melodiile, e adevarat ca nu are melodii foarte
dificile, dar pe acestea pe care le are le canta lacrima!!!

Britney #1
Bubbels
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 6:50 pm
Localitate: Turda

Mesajde gabuba » Dum Iul 20, 2003 1:30 am

am zis ca a vandut peste 30.000 deci e ok, ce am zis
si aici nu vb. despre britani spirs, ci despre adevaratele voci. concertele lu britani cuprin maxim 1-2 melodii live, restu dublate sau plyaback pur. ca ea e doar o dansatoare, sa nu uitam.

si gata, cu clonele candy man4 u, si gata cu britani spirs, e un subiect de calitate, cu totii stim ca nu le are cu muzica.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Madonna , Berenice , Avril Lavigne , Celine Dion , Enya

Mesajde Seth2 » Joi Iul 24, 2003 1:38 am

Madonna - am ultimele ei albume si mai ales la ultimul e imposibil sa nu se observe o maturitate clara a vocii. Am vazut-o si live cantand cateva melodii si sunau mai bine ca si pe cd.. :P

Berenice - desi nu o stie probabil prea multa lume , mie imi place. Nu stiu daca ar fi chiar de top , dar are o voce f linistitoare si in acelasi timp are niste inflexiuni ale vocii care sugereaza fin si anumite atitudini , precum ironia fina la un moment dat...

Avril Lavigne - pentru ca este asa mica , dar are voce ok dupa parerea mea. Mai mult isi compune singura piesele care mi se par ca au texte f misto

Celine Dion - pentru ca are voce pur si siplu . De ascultat special : To love you more !!!

Enya - curios cum nu o intrat inca in calculele voastre. Probabil are vocea cea mai perfecta dintre toate cele mentionate mai sus.
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Următorul

Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori