Delia ex. n&d (videoclip facut la Kan)

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Delia ex. n&d (videoclip facut la Kan)

Mesajde Costin » Mie Iul 02, 2003 12:06 pm

In ultima vreme in muzica romaneasaca au avut loc multe shimbari cum ar fi:Destramarea unor formatii,aparitia a noi formatii etc.!Multe formatii romanesti s-au destrmat shi majoritatea ba s-au refacut cu alti membrii,ba si-au urmat cariera pe cont propriu etc. !Hai sa revenim la mesajul nostru care se refera la formatia N&D in special la fosta solista Delia!Dupa ce a plecat Delia din formatie trupa s-a refacut cu noua membra Deea ,trupa n&d a mers mai departe a scos un nou videoclip la piesa "nu ma lasa" shi un nou album!In acest timp Delia ex solista trupei n-a stat nici ea pe loc shi a scos si ea ceva nou e vorba de clipul "ce vor de la mine" care a fost filmat la Kan shi care a costat foarte mult!Desi piesa nu e cine stie ce clipul trebuie sa recunoasteti ca e super!nu?intrebarea e?:care credeti ca va avea mai mult succes delia ex solista trupei sau noua formula a trupei n&d?parerea mea e ca delia are de castigat!
Costin
 

Mesajde sohatzki » Mie Iul 02, 2003 7:46 pm

delia o sa aiba mai mult succes. are o voce super... si ea facea totul si in n&d... adica ea era cam 90% si nick 10%... daca nu era ea in n&d, trupa asta n-ar fi avut succesele alea zdrobitoare din anii trecuti... asta-i clar!
adevarul nu doare, ci serveste dusuri reci prostiei calde...
Avatar utilizator
sohatzki
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Sâm Apr 19, 2003 11:00 pm

:)

Mesajde superbiggy » Mie Iul 02, 2003 9:20 pm

Costine, videoclipul a fost filmat in Franta la Cannes.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Dia » Mie Iul 02, 2003 10:35 pm

Am vazut si eu ambele clipuri...! Space Music a investit foarte mult in videoclipuri si se vede asta...! delia are un clip foarte mishto...melodia sincer nu imi place! pacat de vocea ei! ea are o voce foarte frumoasa si e si ea super dragutza...! dar totusi parca solo nu are acelasi farmec k intr-o formatie...nu stiu cine o sa aiba mai mult succes si sincer nici nu imi pasa pt k nu imi place nici una din melodii dar parerea mea e k impreuna iesea totul mai mishto...!! probabil k delia o sa aiba vanzari mai bune si succes mai mare pt k se investeste foarte mult in ea (are domnu Gheara grija..tot el...;m) si melodia e in heavy rotation la MTV...deja mi s-a luat...!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde cos-t » Joi Iul 03, 2003 1:28 am

s-au cheltuit deja prea multi bani pe muzica de kkt :nope:

din pacate delia face parte din categoria mai susu numita
locatia unui videoclip nu conteaza prea mult ca oricum tot de kkt iese ... pentru ca e facut de romani

videoclipu' n-are nici o logica :( si uitati-va la delia cand e in masina sa vedeti la ce distanta de la sol e , parca ar merge cu camionu' prin Canne
Pentru toti cei care ...
cos-t
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Iun 23, 2003 12:32 am
Localitate: evriuer

Mesajde SiMiCs » Joi Iul 03, 2003 9:44 am

Ce sa zic....clipul Deliei e destul...de reusit...imi place masina aia de mor!!..:p...imi place si locatia..numa ca versurile...sunt aruncate asa pe geam ca sa fie aruncate..."Ce vor de la mine??...aaa...Stiu ce vor!!..Vor sa fiu a lor..doar a lor.."Insa vocea Deliei face sa mai acopere versurile astea...aruncate..asa pe geam!!Nota 7.50!!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Weirda » Joi Iul 03, 2003 10:48 am

hmm... si mie imi place mai mult Delia... are ceva aparte... cand o aud p`aia... Deea si pe Nick cum se chinuie "sa cante"... ;a
Delia are si voce,are si un videoclip cat de cat bun... nu ca al alora... vesnicul scenariu cu curse de masini,batai de cartier... :con:..
oricum.. dak era Delia in locul lui Deea,piesa iesea clar mai buna...pt ca... ea era cea mai potrivita! si cine stie..poate egalau succesul piesei "nu e vina mea"...
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Joi Iul 03, 2003 5:46 pm

am ascultat si eu melodia... pe Delia o cunosc de mult (sau mai degraba pot spune ca am cunoscut-o...) are cateva avantaje.
1. vocea
2. lookul
3. sprijinul lui Gheara
iar aceste avantaje o vor ajuta enorm de mult si cred ca va avea succes... totusi exista si dezavantaje si adica:
1. s-a incurcat cu Gheara
2. Nu mai e Nick, si parca tot mai bine era cu el!
3. melodia nu mi se pare cine stie ce... la vocea ei, ma asteptam la mai mult

Cat despre noua trupa N&D, cre` k si ea va avea succes... Deea este o mica "clona" a Deliei,if you know what i mean... Nick a descoperit reteta succesului, si se pare ca nu are de gand sa o schimbe...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Sabyna*bc » Joi Iul 03, 2003 7:40 pm

mie nu-mi place piesa deliei , iar clipuri de genul ala am mai vazut... nimic deosebit si nimic nou
iar noua componenta a trupei n&d e copia xerox a deliei, se misca la fel ca si delia...in schimb la voce nu seamana cu delia care,
probabil, va avea mai mult succes decat trupa n&d daca are asa relatii!
Alfabetul incepe cu A si se termina cu Z, ziua incepe dimineata si se termina noaptea, iar viata mea incepe si se termina cu ... TiNe!
zZBye boys&girls! :)
Avatar utilizator
Sabyna*bc
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Aug 31, 2002 11:00 pm

Mesajde b0mber » Sâm Iul 05, 2003 5:45 pm

de rahat melodia....videoclipul ce sa spun,videoclip facut pentru o curva cu relatii,asa cum spuneati si mai sus....ca s-a incurcat cu Gheara nu ma surprinde,domnu Gheara fute cam tot ce prinde din muzica romaneasca si nu numai...fata desteapta,isi stie interesul...totusi asta nu ma impiedica s-o privesc ca pe o curva fiindca asta a fost si asta o sa fie intotdeauna...pacat,pentru ca n-are o voce rea...
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Iul 05, 2003 10:56 pm

in ziua de azi... oamenii "fuck" orice pentru bani ... si pentru popularitate...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

DELIA logic!!

Mesajde RamonBelle » Lun Iul 07, 2003 8:29 pm

delia...mi se pare evident. De ce? Pentru ca N&D-ul e 0 fara Delia. Iar deea...sa se mai vopseasca un pic ca poate asa o ajunde pe Delia la culoarea parului ca la voce n-are nici o sansa. E penibl cum incearca sa reproduca pana si miscarile...mi-e mie rusine de rusinea ei. Iar pe Nick il inteleg ca a luat o tipa care sa semene cu precedenta, sperand la succesul ce l-a avut. Pacat ca o sa ramana doar cu speranta. GO DELIA!!!
RamonBelle
 

Mesajde Andreea Pisoi » Mar Iul 08, 2003 2:55 pm

Delia.. Hmm.. Clipu` e destu` de dragut.. E diferit de stilu` N&D.. E plin de culori... Da` eu bag mana-n foc k aia nu-i masina ei... Anu` trecu` avea in jaf de masina [cu care era sa ma calce, by the way] si acu`.. :) No way... ;) Anyway, melodia e cam banala, im` place doar faza cu: 'A trecu` mult timp d cand n-am mai avut o seara nebuna/ Vreau s-o iau de la-ncepu`/ E timpu` meu/ Si-mi este greu/ Sa nu-l petrec asa cum vreau eu!' Restu`, varza! :)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Nesimtire curata

Mesajde RamonBelle » Mar Iul 08, 2003 11:39 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
Delia.. Hmm.. Clipu` e destu` de dragut.. E diferit de stilu` N&D.. E plin de culori... Da` eu bag mana-n foc k aia nu-i masina ei... Anu` trecu` avea in jaf de masina [cu care era sa ma calce, by the way] si acu`.. :) No way... ;) Anyway, melodia e cam banala, im` place doar faza cu: 'A trecu` mult timp d cand n-am mai avut o seara nebuna/ Vreau s-o iau de la-ncepu`/ E timpu` meu/ Si-mi este greu/ Sa nu-l petrec asa cum vreau eu!' Restu`, varza! :)


ce conteaza a cui e masina? videoclipul e marfa. vrei sa spui ca toate masinile din videoclipul de la n&d sunt a lor? se cheama elemente de recuzita. asa...nici iahtul nu era al ei. Si nici elicoperul care a aparut o data in videoclipul asiei nu era al lor..eu zic sa-i certam ca nu fac clipuri cu lucrurile lor. nesimtitii....se duce draq industria muzicala...uite la ei...cu masini de imprumut...
RamonBelle
 

huuaaaaa....

Mesajde krossfire » Mie Iul 09, 2003 6:30 am

.bah eu o respectam mai mult pe Delia inainte gandindu-ma ca-l joaca pe retardul ala pe degete,pleca cand vrea ea.A plecat si ce sa vezi,un videoclip de mana a doua,o tipa expirata a carei voce nu se poate evidentia k-lumea si o melodie.....bueeeaah,sincer akum imi place mai mult noua melodie N&D desi e si aia de toata jena...Delia se treansforma intr-o fufa dar...arata like shit mai toate solistele arata mai bineh...avea ca atu vocea.Se mai uita si crucish.not my problem.


KrO$$fire
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

!!!DELIA!!!

Mesajde Phreak » Vin Aug 08, 2003 4:32 am

Kum a spus shi sohatzki... delia era 90% din succesul N&D... deea e o kopie kam ieftina a deliei, shi asta se vede; se kam shi kinuie sa kante shi se aude deranjant uneori... in skimb delia are o voce puternica shi curata (asta tre' sa recunoashtem) deshi intr-adevar melodia nu sclipeshte de inteligentza in versuri... apropo de mashina... da, se vede kam sus pentru ka merge ku o remorca, doar n-o lasa Nicu sa-i busheaska (eventual) frumusetze de SLK, nu? Videoklipu e mijto [fatza de cel de la Spicy (mishto, none the less) are un storyline cat de cat...]... mai sunt in videoclip Andreea Severa, super de treaba shi dragutza fok (tot Space Models) shi Daniel Ciobanu (MRA, singuru' tip kare a fost in skopuri modelistice ku "trupa" la Canes shi Monte Carlo, shi kare la o analiza mai atenta apare shi in Bikini Party... apropos, i-a kam inroshit Delia fatza la kate duble au tras pentru scena ku palma din videoclip...:P)...
Phreak
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Aug 08, 2003 2:44 am

Delia? Hmmm

Mesajde .::dillinja::. » Vin Aug 08, 2003 8:44 am

Fratilor, lasati dreacu vrajeala asta. Nu mai tine. Voi aveti putin habar de muzica? Ceea ce face delia si fac si alti sute de "artisti" autohtoni nu se poate numi muzica, dar se poate numi scalambaiala, prosteala, ameteala, publicitate ieftina pentru o "muzica" si mai ieftina.
A, a propos... am auzit ca Deliei ii place sa umble in pantaloni. Nu ar vrea sa umble putin si in pantalonii mei?


------------------------------------------------------------------------------------
my girlfirend always laughs during sex, no matter what she's reading.
.::dillinja::.
 

bashini...

Mesajde Hades » Vin Aug 08, 2003 3:34 pm

sunt bashini astea... ce draq nu putea sa inregistreze in romania???

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Weirda » Sâm Aug 09, 2003 10:01 am

hehhee.... citeam o revista si am remarcat raspunsul deliei la intrebarea "Ce parere ai despre inlocuitoarea ta si despre comentariile conform carora Deea incearca sa te imite ?!" -inca nu am avut ocazia sa o cunosc.dar am vazut`o la tv si mi se pare o fata draguta. Muzical nu sunt schimbari prea mari,este acelasi stil. Cat despre aceste comentarii nu stiu ,in comun avem doar aceeasi culoare de par, vocal insa e departe de mine... . oricum ii doresc mult succes cu N & D!

:hehe: un raspuns diplomat dar in care a facut lumina cat de cat :D
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

voce...

Mesajde Phreak » Sâm Aug 09, 2003 11:58 pm

e kiar mult prea departe ca voce deea... cine a vazut azi callatis 2003 shtie ce zik... a kantat delia (impreuna ku andra, nico, luminitza anghel shi angel) trei piese straine fiecare, shi sa auzi akolo voci... prea mijto... delia kiar are o voce extraordinara...
Phreak
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Aug 08, 2003 2:44 am

Mesajde Titina » Dum Aug 10, 2003 6:24 pm

Imi place Delia.....doar cum canta.....k arata cam urat......
Oricum shi N&D in noua formula suna bine
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Reply lu' Hades... :)

Mesajde Phreak » Dum Aug 10, 2003 7:17 pm

Nu s-a filmat in romania nici videou' Deliei nici Spicy pentru ka fix in perioada aceea au avut prezentari & stuff Space Models shi Authentic Art la Cannes shi Monte Carlo... asha ka au filmat shi videourile akolo... shi intr-adevar unde gaseshti pe aici locatzii kare sa arate ka cele din videourile alea? huh?... :a
Phreak
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Aug 08, 2003 2:44 am

Mesajde F|y! » Dum Aug 10, 2003 8:11 pm

Delia are o voce superba, pacat ca nu stie sa o si foloseasca ;f Se ocupa foooarte mult de imagine si, cum s-ar spune, "nu vede padurea de copaci" :p Sper sa isi revina si sa se foloseasca de talentul pe care il are...trebuie sa munceasca, altfel, u know, "talentul se pierde" ;D
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde Muzicutza » Mar Aug 12, 2003 9:09 am

Stilul pe care il abordeaza acum o prinde foarte bine. O felicit pe aceasta cale.
:a
Muzicutza
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 12, 2003 8:01 am
Localitate: Bucuresti

Cannes, nu Kan, baiete...

Mesajde usualflow » Dum Aug 17, 2003 12:07 am

alta infumurata.....facea echipa perfecta cu nenea nick, acel mirific elelculjei al Romaniei.. se asortau de minune...

piesa se remarca prin influentele funk....atata tot
in clip au bagat bani astia de la Space...nu gluma!....ceea ce e frumos.....

si iata ca o spun din nou: pacat de voce!!!

oricum, noul stil i se potriveste f bine Deliei. Bravo ei, nah!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Dum Aug 17, 2003 11:49 pm

mie imi este putin mila de nick deoarece a cam fost parasit de delia care a plecat la space music mai mult pentru bani. cred ca ar fi plecat si nick dar el nu vrea sa il futa domnu nicu. cat despre delia nu imi place pt ca e foarte increzuta si destul de idioata.
Unregistered
 


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron