Tour de France

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 14, 2003 4:55 pm

Zi nefasta in Turul Frantei....tocmai acum de 14 iulie (ziua nationala). Imi pare nespus de rau pentru Beloki , care era unul dintre favoritii mei.
Pentru cei care nu au urmarit etapa de astazi : Beloki si cu Armstrong se aflau pe o coborare..ruland impreuna. Beloki in fata , Armstrong in spate. roata din spatea lui Beloki a derapat , probabil de la franare....iar spaniolul a cazut foarte urat , fiind la o viteza destul de mare. L-a luat ambulanta....si asta e. :(

Etapa foarte buna pentru kazacul Vinokourov , care a trecut pe locul 2 la general....fiind la 21 de secunde de tricoul galben....in spetza Lance. Pe pozitia a 3 a se pastreaza spaniolul Iban Mayo.

Cam astia au fost Alpii. Nu ? Sa vedem ce va fi in Pirinei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Iul 14, 2003 9:03 pm

Mda, nasol moment, bine macar ca n-a cazut si Armstrong. Oricum nu-l inteleg pe Beloki, de ce l-a lasat pe Vinokourov sa evadeze?
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2423

Mesajde baixinho© » Mar Iul 15, 2003 7:33 am

avea el ceva in cap, iti dai seama ca nu l-a evadeze din cauza ca l-a batut prea mult soarele in cap. :D
astept cu maaaaaaaaaaare interes etapa din 23 iulie. spanolezii stiu de ce.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Mar Iul 15, 2003 4:42 pm

am vazut azi in timpul etapei o statistica foarte interesanta si graitoare zic eu.

era vorba de clasamentul general al turului din care s-au scos rezultatele la contratimpul pe echipe, si clasamentul respectiv arata astfel:

1. iban mayo
2. vinokurov (nu mai stiu la ce distanta... 1:10 parca)
3. armstrong 2:14

iata ca acea etapa de contratimp creste rolul unei echipe puternice mai mult decat se credea...
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde alina » Mie Iul 16, 2003 10:53 pm

voi credeti ca beloki misca ceva fara sainz(directoru' tehnic)?probabil ca s-au bazat pe faptu' ca se baga us postal la trena si vinokourov care nu prea e un ciclist de atac va fi mort ca bateria da din pacate calculul hartiei nu s-a adeverit si beloki a incasat-o rau de tot, din cate am inteles baiatu' a avut probleme tehnice de aia am mers asa bikeu' caci altfel ai zice c-a fost dobitoc (nu pisti frana de fata pe coborare) .


deampulea, tu crezi ca mayo i-ar fi luat o secunda lui amstrong daca echipa lui(EUSKALTEL EUSKADI) n-ar fi fost varza la contratimp?
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Iul 16, 2003 11:04 pm

Lui Beloki i-a explodat pneul spate, se pare ca din cauza caldurii. Oricum, nu a fost greseala lui.
Cat despre lipsa de reactie a lui ( si a lui Armstrong) la atacul lui Vinokourov, nu prea sunt de acord, e o treaba elementara sa nu-l lasi sa evadeze pe un contracandidat. Beloki banuiesc ca era cu ochii pe Armstrong, nu-l interesau ceilalti, si-a dat seama abia pe coborare ca ar putea pierde locul 2. De ce nu l-a urmat Armstrong pe Vinokourov e si asta o intrebare, ori n-a putut ( putin probabil), ori a considerat ca nu are rost.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2437

Mesajde baixinho© » Joi Iul 17, 2003 7:32 am

eu zic ca a doua varianta. sa nu uitam ca mai este o transa de munti si daca nu o sa puna Lance cinci minute intre el si Vinokurov mare miunune. parerea mea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Iul 17, 2003 8:30 am

Si nu numai, mai e si un contratimp, unde Lance Armstrong s-a jurat ca va obtine victoria de etapa, si distantarea in clasamentul general. Si la urma-urmei ce mari tururi a castigat Vinokurov asta ca sa-i fie frica lui Armstrong de el?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Joi Iul 17, 2003 2:39 pm

ai dreptate alina numai ca vin cu o veche replica acum: u never know :) mie armstrong nu mi se pare foarte puternic acum ci ii vad pe ceilalti ca fiind slabi

p.s. (off-topic) unde stai in cj... poate vedem etapele din pirinei impreuna ca io m-am saturat sa ma uit si sa n-am cu cine comenta
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 17, 2003 3:00 pm

Tocmai am trimis un mail comentatorilor de la Eurosport. Sa vada si ei ca avem subiect marfa aici. Le-am dat un link.

ciclism2003@yahoo.com *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Joi Iul 17, 2003 9:26 pm

hyde, acu il citez p-unu dintre comentatori nu stiu exact pe care "daca amstrong ar reactiona la fiecare atac pana in pirinei ar fi gata" stie el prea bine ce tre sa faca vinokourov mai dreveme sau mai tarziu o va da in bara desi pare a fi un ciclist relativ complet n-are stralucire asa cum are amstrong , cum aveau pantani si ulrich sper din tot sufletu sa ma insel da inca filmu tour de france se joaca sub regia ( scenariu) amstrong.

ps:deampulea stau pe racovita da urmaresc touru' mai mult in reluare
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Iul 17, 2003 10:28 pm

Alino, io dimpotriva, sper sa nu te inseli :) Vedem maine la contratimp cum mai sta Armstrong.
Moshulica, si au comentat ceva pe post? Le-am dat si io cateva mailuri mai la misto anii trecuti, cand aveau mail la sportline.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 17, 2003 10:57 pm

Nu. Nu au zis nimic. Le-am dat un simplu mail sa le zic de forum. Maine o sa le bag poezie....poate imi pomenesc si mie numele. :)

Botero de ce a mai venit anu asta ? Ca e la peste 40 de minute de tricoul galben ? :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Iul 17, 2003 11:29 pm

Mda, Botero mare dezamagire :cry: Poate totusi face ceva maine la contratimp.
Cred ca le mai dau si eu un mail, ca n-am mai vorbit de mult :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2445

Mesajde baixinho© » Vin Iul 18, 2003 7:37 am

io zic sa ii bombardam cu 3-4 mailuri in fiecare zi si macar or sa se uite pe thread (sau or sa pomenesca ceva de el) sa scape de noi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Iul 18, 2003 8:27 pm

Mda, Ullrich a facut un contratimp remarcabil azi. Armstrong dezamagitor ( din nou), maine sau cel mai tarziu poimaine trebuie sa faca ceva in Pirinei, altfel si-o fura de la neamt. Vinokourov a mers si el mai bine decat ma asteptam, ramane in carti.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 18, 2003 8:56 pm

Din pacate am ratat etapa de astazi. Dar mi-a povestit baixo ce s-a intamplat....in fatza unei halbe de bere. Si mai zicea baixo asa si ii dau mare dreptate : "sa vezi in Pirinei cum o sa isi salte Armstrong curu' din sa si o sa plece de unu singur."

Nu-ti fa probleme , Hyde. Nu are cine sa castige in afara lui Lance. Urmeaza marile catarari ale turului ......inclusiv Muntele Chel....catarare ce rivalizeaza cu o semifinala de campionat mondial de fotbal. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Vin Iul 18, 2003 9:27 pm

da din fericire pt. mine Amstrong a dat-o in bare nu intr-un mare fel da a dat-o cinci ani am asteptat s-o vad si p'asta.

in pirinei cre ca se va intampla exact cum a zis baixo ;P da totusi sper ca victorie de azi a lui ulrich sa-i dea putere sa se tina de curu lui amstrong.

apropos de mailuri, in primu' an cand a inceput mania asta cu mailurile am trimis si io unu asa mai mult de plesneala si culmea mi l-au citit :D.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Sâm Iul 19, 2003 4:49 pm

Ullrich e pe cale sa castige turul, Armstrong e de nerecunoscut :(
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 19, 2003 4:57 pm

fenomenal. 15 secunde. ce frumos are sa fie !
naucitoare etapa de azi. de la 12:30 pana la 18 . ciclistii astia sunt mari eroi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 20, 2003 4:40 pm

superb.superb.superb. =D =D =D
nu am cuvinte. probabil cea mai frumoasa etapa din editia actuala.

Etapa castigata de Gilberto Simoni , dar Vinokurov a recuperat 43 de secunde fata de tricoul galben. Nu-i rau , nu ?

Abia astept maine...cand cica sunt vreo 45 km de catarare. :eek:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2468

Mesajde baixinho© » Dum Iul 20, 2003 5:24 pm

iti dai seama ca maine Lance o sa ii intoarca serviciul lui Jan si o sa-l ajute sa revina pe locul doi in clasamentul general. da, etapa de maine este cea mai dificila. sunt curios cum o sa treaca Vinokurov de HC.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

2471

Mesajde baixinho© » Lun Iul 21, 2003 7:14 am

scuzoaiele mele, ullrich este deja pe locul doi, cu trei secunde mai putin decat vinokurov. am scris gresit in postul precedent pentru ca deoarece ca finca pe site-ul turului frantei (ala care "pleaca" din fr.sport.yahoo.com) a fost trecut, pentru cateva minute (proabil) ca vinokurov este in fata lui ullrich. partea proasta este ca a fost scris exact cand m-am uitat eu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

2475

Mesajde baixinho© » Lun Iul 21, 2003 4:29 pm

mai sunt 5 km din cea mai dificila etapa, cu o catarare de HC. Lance a cazut de pe bicicleta, a reluat cursa, i-a alunecat piciorul de pe pedala, iar acum il urmareste pe singurul evadat. Ullrich nu mai poate, iar Vinokurov este prea departe. este pentru prima data cand imi pare rau de Ullrich. ar fi vrut sa fie roata la roata cu Lance, iar victoria sa se decida sambata, la contratimpul individual. asa, insa, cred ca Lance este invingator. nu stiu daca Armstrong ar merita sa castige in acest an turul. pe de alta aparte, imi doresc ca el sa fie in galben duminica, la Paris.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 21, 2003 4:49 pm

baixo , esti copil !Armstrong merita victoria si in acest an !
ce a facut Ullrich asta al vostru ? nimic. ce tot il laudati atat ? nu va inteleg.

ai vazut etapa de azi ? sau ai urmarit in mod text pe web ? mi s-a parut fenomenal Armstrong...cum s-a ridicat dupa cazatura. ce enervanti sunt spectatorii aia de pe margine. i-ash bate pe toti in gura.

ullrich al vostru e la 67 de secunde de tricoul galben !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Iul 21, 2003 4:53 pm

E prieteni ( ca sa-l citez pe Naum), Armstrong a fost superb astazi! Este de departe cel mai mare sportiv pe care l-am vazut vreodata! Sunt pur si simplu fericit :)
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2476

Mesajde baixinho© » Lun Iul 21, 2003 5:20 pm

bai foca, Lance este si favoritul meu, altfel nu as fi scris intr-un post scris anul trecut "The Big Lance" si nici in precedentul ca as vrea sa-l vad in galben duminica, la Paris. Pe Ullrich nu pot sa-l inghit, dar am scris ca-mi pare rau de el pentru ca in etapele precedente din Pirinei l-a ajutat la greu pe Lance (in special in cea de ieri).
mi-a placut gestul lui Lance cand l-a depasit pe evadat, de a-i pune mana pe umar. tin minte ca anul trecut, cand trecea la fel pe langa Ullrich, lasa capul in jos, iar la un final de etapa, l-a impins inainte pe neamt si i-a dat victoria de etapa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 21, 2003 5:29 pm

bine.

Anul asta de ce nu e "Muntele Chel " ? sau a fost...si n-am vazut eu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Iul 21, 2003 8:28 pm

Anul asta nu e, oricum "Mont Ventoux" e in Alpi, nu in Pirinei.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Sâm Iul 26, 2003 5:01 pm

Armstrong castiga al 5-lea tur consecutiv!!! =D =D =D =D =D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron