Crezi ca 2pac e mort?

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

Citeste topikul. (crezi ca 2pac e mort?)

Nu
17
29%
DA
31
53%
Nu stiu
11
19%
 
Voturi totale : 59

Crezi ca 2pac e mort?

Mesajde Lärägë » Sâm Iul 26, 2003 3:13 am

1.2pac a fost omarat la varsta de 25 ani (2+5=7)
2.a fost impuscat pe 7 septembrie
3.2pac a luptat cu moartea 7 zile (7-13 sept)
4.2pac a murit la ora 4:03 (4+0+3=7)
5.Outlawz avea 7 membri
6."R U Still Down" (ultimul album) aiesit pe piata pe 25 noiembrie 2+5=7 ;+varsta la kare a fost omorat.
7.2pac s-a nascut pe 16 (1+6=7)
8.2pac a murit vineri 13
9.in albumul "Makaveli The Don Killuminati - The 7 Day Theory", nu este nici o dedicatie tip "Rest In Peace"...
10.tot pe album e skris-"Exit-2Pac / Enter-Makaveli".
11.un singur martor la assasiniul lui 2pac care a fost si el imediat omorat in mod misterios.
12.tot pe albumul de mai sus se aude o voce "...Suge shot me..."
13.in operele sale 2pac zicea cum va fi inmormantarea sa,de ce nu a fost?
14.in video "I Ain't Mad At Cha" e descrisa moartea sa,care mai tarziu se'ntampla exact asa.
15."I Ain't Mad At Cha" este track_ul 13 de pe albumul "All Eyez On Me" (ziua mortii sale..13)
16.in video "I Ain't Mad At Cha", 2pac moare,in urmatorul "Toss It Up" numele sau este Makaveli
17.Din cuvantul Makaveli poti face Am Alive (daca te joci cu literele)
18.in filmul "Gang Releated", 2Pac si James Belusci erau in camera nr 7,iar numarul de badge a lui 2Pac era 115 (1+1+5= 7).
19 in piesa "Hold Ya Head" inainte de versul lui 2pac se aude o voce-"Can you see him?" .si alta"I see him", dupa care se aude 2pac zicand "I'm alive..."

Ce ziceti acum?
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

TUPAC SHAKUR ESTE MORT !!!

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Iul 26, 2003 9:40 pm

Tot ce-ai zis tu mai sus sunt niste simple coincidentze. Cu totii vrem sa credem ca Tupac nu este mort. Dar hai sa fim realisti acum, daca nu era mort, de ce draq s-a ascuns atata timp. De ce nu a "inviat" in 2002 sau cand ziceau fanii ca o sa invie ?
Tu kiar crezi ca traieste ? Hai sa fim seriosi...
Peace !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

si inca ceva...

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Iul 26, 2003 9:41 pm

am uitat sa votez... asa ca o fac acum :)))
Peace !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Re: TUPAC SHAKUR ESTE MORT !!!

Mesajde Lärägë » Dum Iul 27, 2003 11:53 am

Initial trimis de CrAsh0v3r
Tot ce-ai zis tu mai sus sunt niste simple coincidentze. Cu totii vrem sa credem ca Tupac nu este mort. Dar hai sa fim realisti acum, daca nu era mort, de ce draq s-a ascuns atata timp. De ce nu a "inviat" in 2002 sau cand ziceau fanii ca o sa invie ?
Tu kiar crezi ca traieste ? Hai sa fim seriosi...
Peace !

mai citeste o data tot ce am scris,sunt prea multe coincidentze dupa parerea mea.daca crezi ca este mort,ok,dar eu nu cred ca este mort,deci sper ca "va invia" adica ca va iesi din background.
P.S.are cineva vreo photo cu 2pac mort?nu cred.
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Lun Iul 28, 2003 10:19 pm

nu mai adaug nimik, mi-am spus parerea o data si n-am de gand sa ma repetet sau sa ma contrazic aiurea. fiecare crede ce vrea.
cat despre poza cu tupac mort.. uite aici una de la autopsie in cazul in care nu ai vazut-o pana acum.
pace!
Fişiere ataşate
tupac-autopsy (1) (1).jpg
tupac-autopsy (1) (1).jpg (40.82 KiB) Vizualizat de 8658 ori
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Mar Iul 29, 2003 8:56 pm

Care autopsie maah?
Poza aya e un montaj de pe Rotten.com(50% de pe rotten sunt montaje),se zice ka a fost cremat imediat dupa moarte dar nimeni nu stie ce s-a intamplat in realitate.
P.S. Daca crezi ca este mort e problema ta eu doar intreb si vreau ceva pareri.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde CrAsh0v3r » Mie Iul 30, 2003 2:44 am

fratele meu, n-am zis yo sa fii de acord cu ce ti-am zis yo legat de "moartea" lui Tupac. e normal sa crezi ca nu este mort mai ales daca esti fan Tupac, asa credeam si yo, dar hai sa fim seriosi, deja a trecut prea mult timp si Tupac nu a mai aparut. imi pare rau cand vad ca oamenii si-au pierdut interesul fatza de Tupac. pentru mine Tupac a fost, este si va ramane cel mai bun rapper. stiu cum e, atunci cand te regasesti in muzica lui... iti este greu sa crezi ca este mort.
desi este mort si ingropat, Tupac traieste in sufletul fiecarui fan.


Rest In Peace Tupac !!!
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

.....

Mesajde n3aGabitz » Mie Iul 30, 2003 2:48 am

rest in peace.

e mort ba.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

hmmm...

Mesajde Hades » Mie Iul 30, 2003 3:05 am

Da_Game, daca ai facut tu toate aceste 19 ipoteze te declar fan 2Pac!!! Si mi-ai dat de gandit... desi cred ca e mort...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde BlueBoy » Mie Iul 30, 2003 9:06 pm

Nu stiu..... Eu, personal, nu cred deloc in coicidentele alea. sunt doar coincidente. Imi place f. mult 2Pac si mentalitatea lui. Dupa cum spunea :"I`d rather die like a man than live like a coward".
Cred ca a murit. Dak traieste, nu mai ascult.

Odihneasca-se in pace!
I salute you my niggas, stay strong
I ride for you, I rhyme for you, I roll for you, it's all for you
To all you bitch made niggas, I'm comin for you
BlueBoy
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 14, 2003 10:12 pm
Localitate: Undeva in Bucuresti

Mesajde BlueBoy » Mie Iul 30, 2003 9:24 pm

Nu stiu...... Eu personal nu cred in ipotezele astea pe care nu lea facut el, Hades, ci le-a gasit pe net. Sunt doar coincidente.
Imi place f. mult muzica lui 2Pac si mentalitatea lui.
Dupa cum spunea, "I`d rather die like a man than live like a coward".
Daca mai traieste, nu mai ascult.Totusi, cred ca a murit.
Odihneasca-se in pace.
I salute you my niggas, stay strong
I ride for you, I rhyme for you, I roll for you, it's all for you
To all you bitch made niggas, I'm comin for you
BlueBoy
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 14, 2003 10:12 pm
Localitate: Undeva in Bucuresti

Mesajde BlueBoy » Mie Iul 30, 2003 9:34 pm

scuze ca am trimis postu de 3 ori..... am apasat pe trimite si am vazut ca nu merge.....
:)
I salute you my niggas, stay strong
I ride for you, I rhyme for you, I roll for you, it's all for you
To all you bitch made niggas, I'm comin for you
BlueBoy
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 14, 2003 10:12 pm
Localitate: Undeva in Bucuresti

Mesajde CrAsh0v3r » Vin Aug 01, 2003 7:28 pm

Ca bine zici mah BlueBoy... sunt qurios ce mai are de zis Da_Game...

peace
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Vin Aug 01, 2003 7:34 pm

Ca bine zici mah BlueBoy... sunt qurios ce mai are de zis Da_Game...

peace
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Aug 01, 2003 11:10 pm

ipotezele nu le-am fackut eu,sunt de pe net,eu am incercat sa le traduc cat mai +/- coerent,dar personal nu mi se par doar coincidente.
Unica ipoteza a mea este ca va invia pe 13 septembrie 2003,adica la 7 ani de la "moarte",sa vedem,nu mai e mult de asteptat (ca daca nu pt mine alta ipoteza ar fi 13/09/2009:( -13ani)
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde ckride » Vin Aug 01, 2003 11:34 pm

ale dracu coincidente intr-adevar. Pentru curiosi, ele sunt mai multe la numar decat cele specificate aici de Da_Game. Nu stiu ce sa cred, stiind ca Tupac era un mare fan al lui Machiaveli. Inclin sa cred ca a avut motive mult mai serioase, si faza asta cu Machiaveli a fost bagata in fatza pentru ca fanii sa aibe ce barfii. Care sa fie motivele mai serioase ? Nu stiu... nu l-am cunoscut :). Ma gandesc ca poate nu a avut de ales. Stiti ca Serviciile Secrete sunt cea mai "tare" Mafie da ? Si daca totusi ar revenii Tupac pe scena muzicala, acest lucru se va intampla in septembrie anul acesta, in cadrul unui "mare show", cum se vorbeste. Nu de mult era scris pe site la MTV ceva genul "invitat surpriza la MTV Music Awards de anul acesta"... Daca nu iese la suprafata acum, RIP.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

mtv

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 02, 2003 5:36 am

tot show-ul se tine surpriza anu' asta. nici in reclame nicaieri nu s-a publicat ce o sa fie la festivitate (adica cine o sa cante sau cine o sa prezinte premiile). sa dea d'zeu sa fie asa sa apara 2pac...etc. dar eu personal cat demult il iubesc eu pe pac nu cred ca e adevarat, e doar o barfa.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Aug 02, 2003 10:07 pm

Da_Game ?
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Dum Aug 03, 2003 1:07 am

CrAsh0v3r?
abia astept ziua aia,mai e putin si dupa aia mai vorbim!
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Mar Aug 05, 2003 12:09 am

Sa presupunem ca cele 19 teorii (de fapt - vorba lui Neamtzi - sunt mai multe) ar avea temei real. Ar rezulta un imens plan pus la cale de 2 Pac & Co, plan care mi se pare imposibil de realizat, si mai ales care nu poate fi imaginat nici de cel mai profesionist criminal. Adica tot ar fi trebuit sa se dea de gol cu ceva si, tinand cont de asta, eu zic ca nu a putut fi conceput.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

tupac

Mesajde sweet_EU » Dum Aug 24, 2003 2:34 am

a da ai uitat de faza in care trebuia sa zici de religia lui si ca nu`i permite sa fie incinerat oricum in mare parte sunt coincidente cum ar fi:
1 : a murit la ora 4:03 (4+3+7)
2 : R U Still Down" (ultimul album) aiesit pe piata pe 25 noiembrie 2+5=7
3 : Din cuvantul Makaveli poti face Am Alive
4 : in filmul "Gang Releated", 2Pac si James Belusci erau in camera nr 7,iar numarul de badge a lui 2Pac era 115 (1+1+5= 7).
explicatia poate o vrei
:)
1 : a fost doar o ora la vrajala pusa de doctorii aia corupti de el
2 : nu prea avea de ce sa scoata albumul ala in data aia doar asa sa se potriveasca coincidentele(mai ales ca nu la "scos" el)
3 : Makaveli deja sti cine a fost, asa ca nu scotea el un cuvant care sa iasa Am Alive daca te joci cu literele
4 : aici in nici un caz nu facea nici regizorul si nici asa o chestie asta e mai mult de o coincidenta
In rest sunt de acord
Si sa zic si eu parerea mea : Chiar nu e mort cauza sa fie toata prostia asta cu badboy sau chiar si ceva propuneri cu Suge ca oricum lui ii era bine si fara sa cante a da si nu e cam naspa faza ca nu era decat o poza de la autopsie? sau ca masina aia era toata sparta si Suge nu avea nika? sau mai e ... daca tot il vroiau mort il omorau in Las Vegas? unde e numai lumina numai oameni? aaa nu a fost decat un martor vrajala smenu cum trebuia sa moara a fost acolo cu scandalu ala pe hol sau ce draq era ala (inainte sa`l inpuste in masina) da cred ca ceva nu a mers acolo si ........PLANU B oka peace
A DA DE CE NU AVEA VESTEA ANTIGLONT PE EL??? CA DOAR LA CATEVA ORE O AVEA(LA MECIUL LUI MIKE )
sweet_EU
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 24, 2003 2:01 am
Localitate: timisoara

Mesajde Lärägë » Dum Aug 24, 2003 3:46 am

sweet_EU:
omule , nu eu am facut teoriile alea,daca mai doresti altele :
http://www.2pac-outlawz.com/pacalive.html
in rest crezi ce doresti,eu intrebam ce crezi,nu incercam sa te conving ca sunt adevarate sau false.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde 2pac2pac » Dum Aug 24, 2003 4:03 am

io cred ca 2pac va veni inapoi dupa 7 ani sau 7ani7luni7zile de cind a "murit" pentru cei care zic de ce a asteptat atit...pentru ca legea americana adica a statului nevada unde si-a inscenat moartea 'pac da dreptul sa revii dupa 7 ani fara sa faci puscarie
si stiu peste 500 de teorii va zic si voua vreo doua daca mai vreti imi ziceti un mail si vi le trimit pe toate1.2pac a murit la 4:03 si in melodia ambitious as a ridah la 4:02 se aude ultima rasuflare a lui
2.ascultati outroul de la better dayz3.si-a pus numele makaveli care si-a inscenat moartea (e posibil ca 2pac sa fii intrat in protectia fbiului din spital si ei sa-i fii dat o noua identitate si un loc sigur )io cred ca traieste
2pac2pac
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 24, 2003 3:38 am
Localitate: brasov

am votat 'da'

Mesajde Hades » Dum Aug 24, 2003 9:50 am

de ce? pur si simplu... nu cred ca s-ar ascunde... ar fi un las daca ar face asta si nu era genu...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Traieste shi vezti vedea !

Mesajde ICEball » Vin Sep 12, 2003 3:46 am

mey cum sa va zic eu cred ca traieshte ptr ca am mai multe kestii care mau facut sa cred, prima e ca pe gat el avea tatuat MAKEAVELY, intro poza facuta inainte de a urca in masina, iar in alta poza de la autopsie nu aia care o ai tu, nu mai e tatuajul, a doua e ca intrun videoclip facut dupa moartea lui era vazut cu o pereche de adidashi de ultima generatzie, shi ar mai fi cateva poze dar la alea nu garantez, lasa ca o sa caut pozele alea pe la mine prin comp shi vi le dau shi voua, momentan nu shtiu unde sunt ca am prea multe sorry.

Shi daca e sa fie mort, asta e, dar nu imi vine sa cred.
shi de keshtiile alea cu numere,nu prea am ce sa zic, coincidentze, dar unele poate chiar au o legatura.
Eu cred numai in ceea ce vad,shi sanshele sunt minime dupa acele numere care au reusit unii sa afle, au dat de ele din cresheala poate, ca shtiu ca nu sunt aflate de tine,leam mai vazut undeva.
BYE !!!
Avatar utilizator
ICEball
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:00 pm

catre 2pac2pac

Mesajde ICEball » Vin Sep 12, 2003 3:51 am

Ma bucur sa aflu asta man, shi vreau sa izti zic ca vreau shi eu teoriile tale, iceballmyown@yahoo.com.
Shi faza cu 7 ani aia, shtiu ca e real adica daca nu te prinde dupa o fapta de omor sau keshtii deastea timp de 6 - 7ani politzia nu itzi mai face nimik chiar daca te duci shi recunoshti tu.Cel putin asha am auzit shi eu.nushtiu cum e.!

P.S. : Ashtept mail-ul tau cat mai repede.
Avatar utilizator
ICEball
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Sep 12, 2003 6:32 pm

Azi e 12 septembrie si maine e 13,maine,sa vedem ce se intampla maine...7 ani...
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Sâm Sep 13, 2003 10:20 pm

13 septembrie 2003 .....
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 13, 2003 10:46 pm

in sfarsit cred ca se poate spune "RIP"!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Rest In Peace !!!

Mesajde CrAsh0v3r » Dum Sep 14, 2003 10:53 pm

Rest In Peace TUPAC AMARU SHAKUR
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori