ce parere aveti despre telenovele?

sub lumina lanternei magice

ce parere aveti despre telenovele?

Mesajde Einstein » Mie Aug 22, 2001 10:22 am

Mie personal nu-mi plac telenovelele, desi maica-mea si soru-mea se tot uita la o gramada. Mi se par cele mai tampite seriale, care nu au nici un sens.

Voi ce credeti?
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Re: ce parere aveti despre telenovele?

Mesajde WOLF » Vin Aug 24, 2001 8:50 pm

Initial trimis de Einstein
Voi ce credeti?

Eu nu cred.. Eu sunt sigur!!!
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

Re: ce parere aveti despre telenovele?

Mesajde tzucu » Lun Aug 27, 2001 10:11 pm

Initial trimis de Einstein
Mie personal nu-mi plac telenovelele, desi maica-mea si soru-mea se tot uita la o gramada. Mi se par cele mai tampite seriale, care nu au nici un sens.

Voi ce credeti?


Nici mie nu-mi plac, desi am mai vazut cateva episoade acu 2-3 ani, si mi se par o metoda acceptabila de a nu face absolut nimic..Unii spun ca tampesc..mie mi se pare ca nu exprima nimic.
Si apoi am vazut-o pe bunica-mea uitandu-se si am intrebat-o ce i se pare interesant la ele..Si mi-a zis ca se uita pt ca nu apuca sa citeasca subtitrarile, nici nu prea le vede, si la telenovele nu are nevoie, ca intelege oricum....nefiind mare lucru de altfel de inteles
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

hua

Mesajde Guppy » Lun Aug 27, 2001 11:22 pm

hua !!!

telenovelurile sux rau de tot ... cand o vad pe bunica-mea2 ca se uita la ele nonstop (nu stiu cum de nu incurca personajele) imi vine sa ii scot tembelizorul din priza :D

pe asemenea productii nu dau 2 bani .Ce sunt ele : 10 cretini se smiorcaie intr-o camera pe diverse teme ... hmm , exagerez cand zic diverse ...ca tot cateva idei au :ea il iubeste pe el dar el are o alta cu care se intalneste pe ascuns ; prima ii vede si incepe bocetul sau se spanzura ; sau el afla ca ea e insarcinata CU UN COPIL :D , si vine repede catre ea dar face accident si moare - defapt nu moare dar asta se afla mai incolo,cand ea deja e cu altul ; sau ea e saraca lipita si el e bogat dar soarta le e impotriva & stuff ... si diverse variatii pe temele astea ... nu merita nici o atentie - asemenea prostii se trantesc in cateva zile (nu-i mare branza sa strangi 10 oameni care n-au ce face si sa-i pui sa boceasca intr-o camera pret de 500 de episoade - daca ne strangem vreo cativa de pe forum scoatem ceva si mai bun cred :D ) ...
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: hua

Mesajde tzucu » Mar Sep 04, 2001 2:50 pm

Initial trimis de Guppy
hua !!!

telenovelurile sux rau de tot ... cand o vad pe bunica-mea2 ca se uita la ele nonstop (nu stiu cum de nu incurca personajele) imi vine sa ii scot tembelizorul din priza :D

pe asemenea productii nu dau 2 bani .Ce sunt ele : 10 cretini se smiorcaie intr-o camera pe diverse teme ... hmm , exagerez cand zic diverse ...ca tot cateva idei au :ea il iubeste pe el dar el are o alta cu care se intalneste pe ascuns ; prima ii vede si incepe bocetul sau se spanzura ; sau el afla ca ea e insarcinata CU UN COPIL :D , si vine repede catre ea dar face accident si moare - defapt nu moare dar asta se afla mai incolo,cand ea deja e cu altul ; sau ea e saraca lipita si el e bogat dar soarta le e impotriva & stuff ... si diverse variatii pe temele astea ... nu merita nici o atentie - asemenea prostii se trantesc in cateva zile (nu-i mare branza sa strangi 10 oameni care n-au ce face si sa-i pui sa boceasca intr-o camera pret de 500 de episoade - daca ne strangem vreo cativa de pe forum scoatem ceva si mai bun cred :D ) ...



Pai hai sa ne strangem, nu visezi sa devii vedeta, te si vad intr-o cada din aia mare in fata unui acvariu facand reclama la detergentul Bona, Gupperman a ales...:D
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

Asa e

Mesajde Einstein » Mie Sep 05, 2001 11:37 am

Nu stiu cum pot sa tina minte toate personajele. Le vad cateodata vorbind pe soru-mea cu prietenele ei:
-- Cea mai facut Maria-Emilia?
-- S-a casatorit cu Sebastian!
-- Si s-a despartit de nu stiu cine!!
-- Si ailalta a nascut un copil!!!
-- Si ala a facut accident de masina si a murit, iar pe sotia lui au dus-o la spital.

Inchipuiti-va si voi ce tema interesanta de discutie!!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Hua de hua!

Mesajde [GAINA]PENALA » Sâm Sep 08, 2001 1:39 pm

Daca mai aud ceva de telenovele cred ca am sa ma tampesc de tot.Pai cand ma uit la maica-mea cum fuge de la servici ca sa vina sa vada "telenoveaua" sau pe prietenele mele cum se trezesc dimineata la 4 imi vine sa cred ca Tv mania tampeste Romania!Grrrr!!!
[GAINA]PENALA
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Sep 08, 2001 12:51 pm
Localitate: the darkside

Telenovelele...

Mesajde Aragorn » Joi Dec 20, 2001 3:41 am

Imi cer scuze daca super pe cineva dar is filme de prosti...adika oricine poate sa faca asa un film, adika sa-si povesteasca viata. Eu cred ca 80% din femeile din ro se uita la telenovele.
Si care e faza? Toate au aceeasi tema si nu sunt filme, ca si manele care nu sunt muzica.
Deci...

Asa fac eu cand aud de telenovele: ;wa

Bogdan
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 20, 2001 10:25 am

Cu toate ca ma uit la "Vara eterna" pe B1....sunt dusman al telenovelelor !(asta e prima telenovela la care ma uit....nu imi pot explica de ce). Dar nu-i condamn pe cei care se uita. Ganditi-va si voi ca majoritatea sunt pensionari..care oricum nu au mare lucru de facut.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Dec 20, 2001 10:22 pm

Initial trimis de Blink 1 82
Cu toate ca ma uit la "Vara eterna" pe B1....sunt dusman al telenovelelor !(asta e prima telenovela la care ma uit....nu imi pot explica de ce). Dar nu-i condamn pe cei care se uita. Ganditi-va si voi ca majoritatea sunt pensionari..care oricum nu au mare lucru de facut.


Asa se formeaza dependenta... putin cate putin.
Azi o telenovela... maine....:confused:
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 21, 2001 11:14 am

Daaa...sa fim seriosi ! Ce dependentza ? Nici macar nu e o telenovela ! E un serial argentinian..mult mai cu bun simtz ca Merlose Place sau Beverly Hills !!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Andrada The Dev » Sâm Ian 05, 2002 9:05 am

bleeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaahhhhhh!!!!!!!!!!!!!!! toate rudele mele se uita la telenovele shi numai despre asta discuta!!!!!!!
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Telenovele sux

Mesajde Diana M. » Joi Ian 17, 2002 11:52 pm

Io consider ca telenovelele sunt cea mai mare prostie....nu au nici o logica... iti pierzi vremea daca te uiti la ele..... Ah, si bunica-mea si o gramada de colege se uita la ele si pur si simplu nu pot pricepe de ce fac asta.... Singurul lucru care imi place legat de telenovele este cantecul ala Telenovele de ZOB.....
pai, voi ce credeti deste tampeniile astea? ops, adica despre TELENOVELE...... uuuuuuuuuuuuuuu!!!
Diana M.
 

Re: Telenovele sux

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 10:12 pm

aseara i-am initiat p cativa irlandezi in "tainele" telenovelelor....bineinteles ca au intrebat"cum puteti sa va uitati la asa ceva?"iar replica mea a fost..."asa cum si voi va uitati la toate soap-operas care sunt la tv,si care nu sunt cu putin mai proaste,doar ca...in engleza!!!"
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Feb 09, 2002 12:00 am

Pai soap-operas = telenovele. Nu e nici o diferenta. Sunt la fel de infecte. Cateodata soap - operas sunt chiar mai periculoase ca tin mii de episoade: vezi Santa Barbara
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Feb 09, 2002 2:17 pm

Initial trimis de Aliosha
Pai soap-operas = telenovele. Nu e nici o diferenta. Sunt la fel de infecte. Cateodata soap - operas sunt chiar mai periculoase ca tin mii de episoade: vezi Santa Barbara


vezi,de asemenea,tanar si nelinistit care prin '98 sau '99 implinise 25 de ani pe ecranele americane(acu'nu mai stiu daca il mai dau...)

dar stai sa le vezi pe cele britanice....si irlandezii au,una singura ce-i drept,dar de "mare" succes,dar e filmata peste tot prin tara,asa ca merita stii cand se plimba personajele,ca sa te uiti la peisaje...si sa mai inveti ceva despre Dublin...

i kinda try to stay out of the kitchen when my room-mates are destroying their brain cells like this....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Andrada The Dev » Sâm Feb 09, 2002 8:48 pm

da mirela2001, Tanar shi Nelinishtit inca mai ruleaza pe ecranele canadiene shi americane.... bleah...... dar despre Dallas????????:p :p
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Aliosha » Dum Feb 10, 2002 2:17 am

;f check the attach
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 25, 2002 8:34 pm

io cand aud de telenovele fac urticarie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Joi Iul 25, 2002 9:15 pm

Aliosha, e tare chestia cu Betty... Ca raspuns la subiect, mie nu imi plac telenovelele, desi sunt fata... Nici alea sud-americane, dar nici alea americane. Cea mai tampita chestie!;B
Kayla
 

Mesajde PuturOSU` » Joi Iul 25, 2002 11:37 pm

e cel mai nasol tip de film, ii urasc!;a
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole

Mesajde Piguz » Mar Aug 20, 2002 12:51 am

Bleahhhhhhhh!
Si nici macar n-am vorbit serios ... Restecp!!
Piguz
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:20 am
Localitate: Nu jtu inca ... oare?!?

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Sep 13, 2002 10:29 pm

Ma uit shi eu din cand in cand la ,,Betty cea Urata".E totusi, mai acceptabila....
Asta-i boala femeilor din Romania: telenovelele.
Bunica-mea nu se desparte de tv. cand e vb. de o telenovela.
vb. aia: ,,inca una shi ma duc"
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Sâm Sep 14, 2002 12:06 am

sunt asa emotzionat,imi dau lacrimile....;P ...telenovelele sunt viata mea.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

romanilor le plac telenovelele

Mesajde oany » Dum Sep 15, 2002 8:01 pm

singura telenovela la care ma uit este vara eterna pe prima. am incercat sa ma uit la amor latino, mi s-a parut interesant pt moment, ce-i drept nu f. lung ( de doar un episod). nu pricep ce-i cu toate telenovelomania asta
oany
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 03, 2002 4:13 pm
Localitate: bucuresi

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 15, 2002 8:06 pm

Vara eterna..este pe B1 ....nicidecum pe prima ....si este singura telenovela pe care am urmarit-o in viatza mea !
Am mai urmarit si Santa Barbara...dar aia nu cred ca intra in categoria telenovelelor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Dum Sep 15, 2002 9:08 pm

santa barbara e soap, acceeasi chestie numai ca e facuta de americani si are mai multi oameni (relativ) intelgenti in ea
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

[none]

Mesajde Ash-angel » Sâm Oct 05, 2002 12:24 am

Urasc telenovelele...Zau ca nu pot pricepe cum unele persoane au rabdarea sa se uite atata amar de vreme la asa niste povesti tampite...cand dupa vreo 2 episoade stii perfect care va fi deznodamantul...si-acuma mi-amintesc cu groaza cum toata familia se strangea in jurul televizorului sa vada nush ce telenovela..Brrr..

(One of the greatest mistery of life...)
"The agony in my soul mirrors the beauty of my dark soul."
Ash-angel
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Oct 04, 2002 1:21 pm
Localitate: Roman

Mesajde SiMiCs » Mie Aug 06, 2003 11:49 pm

Dumnezeule......toate colegele mele de clasa..se uita la telenovele...Dumnzeule..ce chin!..n`am nimik..cu perosanele..care se uita la telenevole.. da..Urasc telenovelele!! Naspha Aiurea..Cam nasol! Nu ma`si uita la asa ceva!!...pt nimik in lume..si cand te gandesti ca unii oameni..se uita la asa ceva ..din placere!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Joi Aug 07, 2003 12:36 am

Mie unu imi vine sa ma dau cu capu de pereti cand o vad pe bunicamea ca se uita ... cum dracu de poti rezista la asa ceva ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori