simpla curiozitate...

Forum dedicat fanilor Andreea B , ei vor putea sa primeasca raspunsuri chiar de la Andreea

simpla curiozitate...

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Aug 23, 2003 11:09 pm

eram curios daca Andreea a intrat la facultate. din cate am inteles yo, ar fi vrut sa dea la A.S.E. Bucuresti...
cine stie sa-mi raspunda...
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Search

Mesajde Dragos C. » Lun Aug 25, 2003 9:57 am

Eu sunt curios de ce nu ai cautat tu, sa vezi daca nu s-a mai discutat chestia asta; de exemplu, in subiectul "Viata personala a Andreei"?

Si cum adica, daca a intrat la facultate? Sigur ca a intrat, Gabitzu zicea ca la jurnalism.
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Lun Aug 25, 2003 10:51 am

Adica la o facultate particulara! Adica acolo unde, daca ai bani nu conteaza cat de prost eshti, ca oricum intri.
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde scobarul » Lun Aug 25, 2003 11:36 am

Initial trimis de Alondra
Adica la o facultate particulara! Adica acolo unde, daca ai bani nu conteaza cat de prost eshti, ca oricum intri.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL:D
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Respect

Mesajde Dragos C. » Mar Aug 26, 2003 12:03 am

Alondra, nu ti se pare ca ai cam intrecut masura cu mesajele astea? Nu poti sa vorbesti frumos? Daca nu-ti place Andreea si daca nu poti sa respecti opiniile si preferintele celorlalti, te-as ruga sa nu mai intri pe forumul "Andreea Balan".

Gabizzu, ai un subiect numai bun de inchis.
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Mar Aug 26, 2003 6:01 am

Dar, vai, Dragos C, nu am vorbit absolut deloc urat la adresa favoritei tale (shi nici nu am scris urat), ci pur si simplu sunt realista. Este de notorietate faptul ca la facultatile particulare, daca ai bani, intri oricat ai fi de prost. Sa ma anuntzi shi pe mine cand Andreea o sa intre la o facultate de stat! Bine? Ashtept!
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Vai

Mesajde Dragos C. » Mie Aug 27, 2003 12:40 am

Nu vorbeam despre Andreea, ci despre atitudinea ta fata de cei care scriu in forumul "Andreea Balan". Am impresia ca intri aici doar ca sa faci misto.

In rest, imi placi, ca ai personalitate! :D
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Sonya17 » Joi Aug 28, 2003 10:47 pm

Eu nu cred ca a intrat la "cu plata".O fi ea "dusa"dar a avut o medie destul de mare la bac 8.80
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Mesajde SCORPY » Vin Aug 29, 2003 7:21 am

Draga mea, daca fata a intrat la Jurnalism, nu are cum sa fi intrat decat la o facultate particulara, deci la cu plata. De ce? Pentru ca la Jurnalism, la stat, examenul incepe abia pe 1 septembrie! 'Tzeles???
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde balancutu » Lun Sep 01, 2003 4:37 pm

Andreea a intrat cu 9,06 la facultatea de Jurnalism, la plata, nu la buget.
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

Mesajde scobarul » Lun Sep 01, 2003 9:01 pm

[quote]Initial trimis de Alondra
Draga mea, daca fata a intrat la Jurnalism, nu are cum sa fi intrat decat la o facultate particulara, deci la cu plata. De ce? Pentru ca la Jurnalism, la stat, examenul incepe abia pe 1 septembrie! 'Tzeles??? [/QUOTE
alondra,poate ca s-o fi organizat sesiune speciala pt.d,soara balan unde-o participat doar ea ca sa fie sigura ca intra la stat:o :lol:
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde balancutu » Mar Sep 02, 2003 10:46 pm

Ia te rog nu o lua pe Andreea la misto. Ce e Andreea handicapata ca sa ii se organizeze sesiune speciala. Andreea a intrat la taxa la Jurnalism, face it.
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

Mesajde SCORPY » Mie Sep 03, 2003 6:09 am

Deci, pana la urma, tot la vorba mea am ajuns! Don'soara Andreea a intrat la o facultate particulara! Mi-am stricat ochii degeaba benocladu-ma dupa ea pe listele de la examenul la Jurnalism si Stiintele Comunicarii de la stat. "super-talentata" a fost de negasit!
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Dragos C. » Mie Sep 03, 2003 3:05 pm

Initial trimis de Alondra
Mi-am stricat ochii [..] benocladu-ma dupa ea pe listele de la examenul la Jurnalism si Stiintele Comunicarii de la stat.

De ce?
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mi-am stricat ochii [..] benocladu-ma dupa ea pe listele de la examenul la Jurnalism

Mesajde balancutu » Mie Sep 03, 2003 4:27 pm

Pentru ca nu a intrat la stat. Ea s-a uitat dupa Andreea la stat, la buget, nu la taxa
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

Mesajde SCORPY » Joi Sep 04, 2003 6:08 am

Sa ne intzelegem! Din toate discutziile voastre a reieshit ca Andreea a luat la Jurnalism. De la inceput v-am spus ca daca a luat, a luat la o facultate particulara, deci implicit la cu plata. Apoi s-a zvonit cum ca ar fi dat la stat, shi ca a luat examenul. Ori la stat abia cum este examenul in plina desfashurare. Iar eu m-am uitat pe listele candidatzilor de la stat. Nu aveam cum sa ma uit la cei care au dat la locurile fara taxa sau la cele cu taxa pentru ca abia dupa examen se stabileshte, in functzie de optziunea fiecaruia dintre cei care nu au luat la fara taxa dau au note peste 5, daca intra pe locurile cu taxa. Eu m-am uitat pe lista candidatzilor la Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii! In final atzi venit shi atzi spus ca Andreea a intrat la locurile cu taxa.
Concluzie: Daca Andreea a luat la facultate, la locurile cu taxa, avand in vedere ca la stat examenul este in plina desfashurare, este clar ca lumina zilei ca aceasta a intrat la o facultate particulara.
CEEA CE TREBUIA DEMONSTRAT! Hai sa nu o mai lungim atata, pentru ca oricum am dreptate!
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Dragos C. » Joi Sep 04, 2003 3:26 pm

Initial trimis de Alondra
[..]pentru ca oricum am dreptate!

Fetele si profesorii au intotdeauna dreptate. :D
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

3046

Mesajde baixinho© » Joi Sep 04, 2003 7:44 pm

Initial trimis de Alondra
Este de notorietate faptul ca la facultatile particulare, daca ai bani, intri oricat ai fi de prost.

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

in primul rand, scuze anticipat de off-topic. in al doilea rand, poate explici ce inseamna, din punctul tau de vedere, "a avea bani". in al treilea rand, eu sunt la o facultate particulara, la Jurnalism. ce concluzie se trage de aici? ca sunt prost?

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

pentru ca oricum am dreptate!

Mesajde balancutu » Joi Sep 04, 2003 10:41 pm

Dar cine te crezi, Nostradamus? Auzi, ea are dreptate. In fine, ai tu partea ta de dreptate, dar facultatea particulara e cu totul altceva, fata de facultatea unde a intrat Andreea.
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

huh?

Mesajde covergirl^^^ » Vin Sep 05, 2003 7:35 am

cine vb de Nostradamus :rolleyes: ....
ce facetzi atata caz? bine ca face shi ea o facultate \:/
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Re: 3046

Mesajde SCORPY » Vin Sep 05, 2003 9:21 am

Initial trimis de baixinho ©

in al doilea rand, poate explici ce inseamna, din punctul tau de vedere, "a avea bani". in al treilea rand, eu sunt la o facultate particulara, la Jurnalism. ce concluzie se trage de aici? ca sunt prost?

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©


1.Din punctul meu de vedere, in acest caz, "a avea bani"=a avea posibilitatea de a plati in jur de 17 milioane de lei taxa de scolarizare la o facultate particulara.
2.Da-mi voie sa fiu mai explicita: nu am spus niciodata ca numai prostii pot intra la o facultate particulara daca au bani. Ideea era ca daca iti pemiti sa platesti aceasta suma, nu conteaza care este gradul tau de pregatire si de inteligenta, pentru ca oricum ai sanse sa intri la o astfel de facultate. Se intampla sa fii cel mai bun din liceul tau, care liceu e poate unul dintre cele mai bune din tara, dar daca nu ai cele 17 milioane, nu poti sa faci o facultate particulara, indiferent cat de bine pregatit esti. Bine, bine, o sa spui, dar daca esti asa de bine pregatit poti sa intri la stat. Ei bine, se mai intampla sa nu intri, uneori, si atunci nu pierzi un an din viata, doar pentru faptul ca nu ai avut bani sa dai macar la o facultate particulara?
3.Bravo tie ca esti student la facultatea de Jurnalism (particulara), dar este foarte important sa si iesi cu ceva in cap de acolo, nu sa treci ca gasca prin balta fara sa se prinda nimic de tine. Pentru ca foarte multi platesc taxa asta de scolarizare doar pentru ca atunci cand termina facultatea sa se laude si ei ca au o bucata de carton care le atesta faptul ca au studii superioare, in ciuda faptului ca lor poate nici macar nu le-a ramas ceva in cap dupa terminarea acestor studii.
Nu sunt impotriva facultatilor particulare dar, repet, important este sa iti ramana ceva in cap dupa la sfarsit.
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde balancutu » Vin Sep 05, 2003 11:59 am

Mai, la facultatea particulara DE OBICEI, nu intotdeauna, merg cei cu multi bani, sau cei care stiu ca nu au sanse la stat.
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

Mesajde balancutu » Vin Sep 05, 2003 12:00 pm

scuzati off-topic-ul mesajului trtecut, oare Andreea in care din cele 2 variante se incadreaza?
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

3059

Mesajde baixinho© » Vin Sep 05, 2003 12:18 pm

Initial trimis de Alondra
"a avea bani"=a avea posibilitatea de a plati in jur de 17 milioane de lei taxa de scolarizare la o facultate particulara.


nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

mai intereseaza-te. la Hyperion, specialitatea Jurnalism, la cursurile de Frecventa redusa sau Invatamant la distanta, taxa este de 280-290 dolari (platiti in lei, la cursul zilei), bani pe care poti sa ii dai in patru transe. ceea ce inseamna putin peste 2 milioane de lei pe luna. hai ca nu este asa mult. nu ma lua cu aberatii ca multi nu au nici ce sa manance, ca nu tine.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde balancutu » Vin Sep 05, 2003 11:11 pm

Asa putin e? Si liceul meu costa mai mult. Un semestru este 425 de euro, iar inscrierea este de 150 de euro.
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

am shi eu o intrebare....

Mesajde andreea7 » Mar Sep 09, 2003 7:06 pm

Initial trimis de Alondra
Draga mea, daca fata a intrat la Jurnalism, nu are cum sa fi intrat decat la o facultate particulara, deci la cu plata. De ce? Pentru ca la Jurnalism, la stat, examenul incepe abia pe 1 septembrie! 'Tzeles???

Uite din cate vad se pare ca sti cateva lucruri despre facultatea de jurnalism din Bucuresti....asa incat vreau sa te intreb daca prin intermediul tau pot obtine mai multe informatii despre aceasta facultate prin intermediul tau...
mersi mult }{ andreea7
andreea7
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Sep 09, 2003 6:57 pm
Localitate: brasov

andreea balan

Mesajde ady99 » Mar Sep 09, 2003 9:03 pm

buna andreea a intrat la jurnalistica la bucuresti asta stiu eu ea a declarat
alondra poate nu mai vii pe la noi ca nu te pune nimeni sa intri pe forumul andreea balan stricat...
ady99
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Mar 23, 2003 4:43 pm
Localitate: galati


Înapoi la Andreea Balan

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori