Cazul Dolha

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Cazul Dolha

Mesajde PATTEU » Mar Aug 19, 2003 1:57 pm

Am citit azi ca Dolha a refuzat si cea de a 5 a oferta :60000 pe an fara clauza de jocuri ! mi se pare ca Dolha este influentat de Giovani sa nu semneze ca o razbunare transferului lui Bratu!
Eu cred ca Dolha ar trebui sa semneze si neaparat sa joace ,locul lui este in poarta Rapidului ,Dossey este nesigur....

Iar Soava si Ilyes nu au ce cauta la Rapid !
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

2799

Mesajde baixinho© » Mar Aug 19, 2003 2:04 pm

selecteaza, foca, selecteaza
Dolha nu a semnat ultima oferta a conducerii clubului (50.000 de dolari in primul an si 55.000 in al doilea) din orgoliul lui prostesc. credea ca se va duce la steaua, dar daca ajunge in ghencea, o sa-l aiba in vedere galeria mai rau decat suporterii lu pechinejii pe danciulescu.
Soava este bun la Rapid, daca este pus sa joace in fata apararii, un fel de mijlocas defensiv. Ilyes este bun, nu mai vorbi tampenii. nu trebuie sa dea goluri ca sa iasa in evidenta. este vorba de strategia lui Rednic. cand Rapid joaca in deplasare, Rednic insista in primul rand sa fie blocate lateralele terenului, iar Ilyes este unul dintre cei mai buni mijlocasi laterali din tara din acest punct de vedere. incearca sa iti aduci aminte cum a jucat Bisconti la meciul din groapa din sezonul trecut. a fost mijlocas defensiv si a blocat toate actiunile de atac ale adversarilor. este adevarat ca a fost singurul lui meci bun la Rapid, dar meciul ala a contat enorm pentru psihicul jucatorilor, ca veneau dupa o serie de partide nereusite.

evident, multumex pentru atentie ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 2799

Mesajde PATTEU » Mar Aug 19, 2003 2:22 pm

Deci dac tu crezi ca Soava merita sa joace la Rapid gresestri aamarni vezi ultimele cinci meciuri greseala la golul 1 si 3 la Bruxelles,greseala la golul stelei ,meci foarte prost contra lui dinamo in supercupa si penibil la Oradea iar despre Ilies e puitn peste Soava ,n-a driblat niciodata de cand joaca la Rapid ira in ultimele meciuri o mare dezamagire ,stiu o sa zici ca a marcat la Bruxelles dar a dta gol di doi metri cu poarta goala ...sunt foarte slabi ptr Rapid ambii crede-ma SI NU E DOAR PAREREA MEA !

edit by Mosh : la urmatorul "quote la mesajul anterior" ai ban
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mie Aug 20, 2003 8:24 am

In legatura cu Dolha, nu pot sa cred ca a putut sa refuze si oferta asta. Ma necajeste foarte tare si isi distruge cariera. La Rapid avea cea mai sigura pista de lansare. Iar la Steaua nu va ajunge, se pare ca bielorusul e destul de multumitor, se va intoarce si Tudor si oricand il au pe Nae. Numai noi stam si ne bazam pe Dossey, care a demonstrat ca nu poate stapani o minge in propriul 6 metri. Pacat, pacat de echipa, sa avem asa niste probleme cu portarii ...

Cat despre Soava, e un jucator foarte bun, nu inteleg ce s-ar putea aduce impotriva lui. Un mijlocas defensiv sau chiar extrema daca e nevoie, nu un fundas, asta e el, si s-a vazut in returul cu Norvegia. De ce sa nu ramana la Rapid ? Se incadreaza foarte bine. Cat despre greseli, e tanar, mai calca si pe alaturi.

Ilyes mi se parea si mie pe dinafara pana cand si-a dat drumul. Acopera bien terenul, lupta destul pentru balon si mai construieste si faze ca in returul cu Anderlecht.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3006

Mesajde baixinho© » Mar Sep 02, 2003 7:41 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal i-a dat dreptate lui Dolha, declarandu-l jucator liber de contract. Rapid a anuntat ca o sa faca apel. in cazul in care aceasta prima decizie nu va fi modificata (desi ma indoiesc, eoarece de foarte putine ori, juatorii au castigat litigiile cu cluburile), Dolha ar putea pleca la FC National.

sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mie Sep 03, 2003 12:58 pm

Sunt foarte necajita de ce citesc. Am vazut zilele trecute un fragment dintr-o conferinta de presa, in care Rednic declara ca a vorbit cu Jean Padureanu, si l-a rugat sa il convinga pe Dolha sa revina asupra contractului. Nici un rezultat. Emilian nu stie ce pierde, si ma doare sa stiu lucrul asta :(
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

15 000$

Mesajde haifi » Mie Sep 03, 2003 6:43 pm

ultimile stiri sportive pe la tv-uri spun ca Rapid i-a virat in cont 15 000$ lui Dolha
totul e o bataie de joc din partea unor manageri nepriceputi-ca sa nu zic rau intentionati si calici- si,presupun a unor impresari nesatui ....si in final dar nu in ultimul rand chiar a lui Dolha...care sa nu uite ca n-a avut un sezon prea bun la Rapid si clubul ,Rednic i-au fost aproape..se poate rata ca fotbalist...
situatiile astea se tot repeta vara de vara la noi...vezi si alte cazuri...nu-mi vine in minte decat Mutica...salariul redus al lui Nita...si uite ce bine joaca....

e ceva putred in...Danemarca noastra

ps out of topic...sper sa-i batem si pe danezi...
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Dolha liber de contract

Mesajde BloodOnMoral » Joi Sep 04, 2003 10:31 am

Se pare ca s-a terminat totul, sau cel putin asa se afirma pe teletextul Romania 1. Dolha a devenit liber de contract, iar conducerea Rapidului este scandalizata de aceasta decizie. Si cam atat. Nici un cuvant despre viitorul lui, despre ce se va alege de cariera lui. Putea sa faca figura frumoasa daca statea linistit. In sensul ca, sezonul trecut a fost considerat cel mai bun portar din Divizia A si sunt pe deplin de acord cu asta. Iar acum ... nici la Nationala nu mai e selectionat (sincer, nu am auzit de Hutanu pana acum, parerea mea este ca tot Dolha ar fi fost mai bun).

Doamne ajuta, ca mai mult nu pot spune. Pacat.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3034

Mesajde baixinho© » Joi Sep 04, 2003 11:08 am

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

ieri, Dolha s-a antrenat cu juniorii Rapidului, iar cei de la Prima TV au fost pe faza si i-au luat o scurta declaratie. intrebat fiind ce ar fi vrut sa faca, el a spus: "Sincer sa fiu, as fi vrut sa fiu dincolo de gardul asta si sa ma antrenez cu colegii mei (m-am uitat special si la miezul noptii, gandidu-ma ca nu am fost atent, dar nu a spus fostii mei colegi, ci colegii mei)". La final, tanti aia l-a intrebat pe Dolha cum crede el ca se va rezolva situatia, iar el a spus: "Nu stiu, dar vreau sa se termine cat mai repede toata aceasta poveste care nu ajuta nimanui si sa joc din nou la Rapid". repet, sunt foarte putine cazuri de jucatori care au castigat litigiile cu cluburile la careau activat, iar daca le-au castigat, nu a fost vorba de jucatori reprezentativi. Amintiti-va ca stelei i s-a dat dreptate in privinta lui Miu, iar daca nu ar fi scos gigi becali, probabil ca Dinita si acum ar fi fost tot la Sportul. in plus, nu trebuie uitat ca in ceea ce-l priveste pe Dolha, acesta a primit transa de 15.000 de dolari pe caretrebuia sa o primeasca sezonul trecut. pana se reia campionatul mai sunt vreo zece zile, si nu ar fi exclus ca la meciul din deplasare cu FCM Bacau, poarta Rapidului sa fie aparata de Dolha. si inca ceva: se pare ca si George Copos (nu numai Rednic) a vorbit cu Padureanu sa-l determine pe Dolha sa semneze cu Rapid, iar cand Tata Jean spune ceva, e litera de lege. :D

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Sep 05, 2003 10:50 am

Nici nu stii cata speranta mi-ai putut da cu postul anterior :)

Daca el ar reveni si ar face figura frumoasa sezonul acesta, sunt absolut sigura ca l-ar lua si la Nationala. Am auzit ca Iordanescu l-a trimis pe Hutanu la tineret, asa ca nu se mai bazeaza pe el.

Trebuie sa urmaresc si eu mai atent reporatajele de la Prima ;)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3062

Mesajde baixinho© » Vin Sep 05, 2003 12:35 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

Rednic a declarat in Gazeta de azi ca situatia se va rezolva in aceasta saptamana si cel mai tarziu luni, Dolha se va prezenta la echipa.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Sep 05, 2003 1:36 pm

Multumesc de veste, era sa sparg monitorul cand am sarit in sus de bucurie :D

(Trebuie sa pun mana pe Gazeta, tinand cont si de alte articole de azi ;) )

Si sper ca Dolha sa fie titular. Ar fi ridicol sa fie rezerva pentru Dossey.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3122

Mesajde baixinho© » Mar Sep 09, 2003 5:54 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

RAPID-DOLHA / Dolha s-a inteles cu FC Rapid
BUCURESTI, 9 sep (MEDIAFAX) - Portarul Emilian Dolha a ajuns la o intelegere cu FC Rapid Bucuresti, semnind un contract piní£ in vara anului 2006, a declarat, marti, agentiei MEDIAFAX, antrenorul echipei giulestene, Mircea Rednic.
"Dolha a acceptat varianta cu clauzí£ de meciuri jucate, iar un rol important in realizarea intelegerii l-au avut impresarii jucí£torului, care au insistat si l-au convins piní£ la urmí£", a spus Rednic.
El a precizat cí£, dací£ se va antrena si va da randament, Emilian Dolha va redeveni portarul numí£rul unu la Rapid. "Numai de el depinde sí£ redeviní£ titular. Va fi concurentí£, pentru cí£ si pe Ibrahim Dossey l-am adus pentru a apí£ra", a comentat tehnicianul rapidist.
Comisia Juridicí£ a Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) l-a declarat, sí£ptí£mina trecutí£, liber de contract pe portarul Emilian Dolha, care mai avea contract cu Rapid piní£ in vara anului 2004, iar gruparea giulesteaní£ a depus memoriu. Dolha refuzase sí£-si prelungeascí£ acordul cu gruparea Rapid si de aceea nu i s-a mai permis sí£ se antreneze alí£turi de echipí£ si nici nu si-a mai primit salariul.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mie Sep 10, 2003 2:59 pm

Am aflat si eu ceva asemanator de pe teletext ieri. Surprinzator, nu am sarit in sus de bucurie, desi Rednic a afirmat ca nu ii va purta ranchiuna lui Dolha si va incerca sa treaca peste ce s-a intamplat si sa fie obiectiv . Nu stiu ce va fi, dar sper sa nu fie in detrimentul clubului. IMO, Dossey e mult sub valoarea lui Dolha.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm


Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori