cinste lor,cinste lor, cinste tricolorilor !

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

cinste lor,cinste lor, cinste tricolorilor !

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 10, 2003 10:43 pm

Danemarka - Romania 2-2

Am fost contemporani cu istoria. Si peste 50 de ani vom povesti despre acest meci care a demonstrat inca o data valabilitatea expresiei "de la agonie la extaz". In cazul nostru a fost de la extaz la agonie.

Romania a practicat un joc superb, cum poate de la World Cup '94 nu am mai vazut. Fotbal modern si de inalta clasa...cel putin a doua repriza.

Dupa ce ne-am mai linistit putin si ne-am varsat naduful pe subiectul dedicatlui Mayer .....va invit sa ne dam cu parerea in mod civilizat.

Lasand la o parte greselile de arbitraj voite sau nu....eu zic ca nu trebuia sa ratam cu atata seninatate ocazile alea de singur cu portaru. Si in minutu 93 am avut ocazia sa facem 3-1. Danezii au avut o singura ocazie si au fructificat. Nu invinuiesc pe nimeni.....si nu este nici un fotbalist tricolor de vina....dar asta e situatia.

Bineinteles platim tribut si ghinioanelor ce s-au abatut unul dupa altul impotriva noastra. La Bucuresti cu Norvegia....am pierdut in fata unei echipe ce a sutat o singura data pe spatiul portii . Danemarka ne-a batut cu 5-2 dupa ce am condus cu 2-1 si aveam jocul in mana. La Oslo am facut egal..datorita unui penalty inventat de arbitru. La Copenhaga a fost ce a fost.

Alta intrebare !Daca sunt astia impotriva tarilor din lumea a 3 a a Europei.....Bulgaria de ce s-a calificat direct la europene ?

Stiti de cine mi-a placut cel mai mult in meciul de azi ? De jucatorul lui Dinamo Bucuresti....Flaviu Stoican. A executat perfect ambele faze ale jocului , a construit , a tras la poarta. Excelent. Si Chivu a fost bun , si Dorinel.....dar Stoican mi s-a parut ca a excelat.

Ce gol superb a dat Pancu !

L-am ascultat si pe Ilie Dobre la radio...care a strigat 3 minute gooooool !

A fost frumos. Romania se anunta o echipa mare pentru mondialul din 2006. Suntem pe drumul cel bun !

Bravo baieti !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mie Sep 10, 2003 11:26 pm

preiau legatura ...


asa e ... Barvo baieti !

Mi-a placut jocul lui Stoican si al lui Chivu si m-a mai inpresionat si figurile lui Cosmin Cernat care a driblat de cateva ori ca la carte ...


Excelent jocul lui Pancu si mai mult decat excelent (:D) golul pe care l-a dat


Acum sa ne uitam inainte . mondialele din 2006 here we come !


pentru dumneavoastra ,
trimisul special in teren , monk


... Andreea ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Mie Sep 10, 2003 11:47 pm

mie nu mi-a placut cum a jucat cosmin cernat ca a stat ca bulangiul in studio si a vorbit prostii cu cornel dinu.
ce pot sa spundespre meci: singura greseala mare a arbitrului a fost acordarea penaltyului, dar oricum atunci reluarea a fost dintr-un unghi aiurea si nu prea se poate intelege ce s-a intamplat.
in prima repriza danemarca a jucat bine defensiv si ne-a blocat toate actiunile. noi nu am putut sa depasim linia de 16 a lor si daca nu ma insel nu am avut nici un sut pe poarta. romania a inceput bine meciul, dar danemarca a luat incet controlul jocului, iar noi ne-am revenit pana la finalul reprizei care a fost mai mult al nostru.
repriza a doua a fost mai mult a noastra. am dominat. am jucat mult mai bine, mai ales dupa ce am inscris prium si apoi al doilea golm dar fiind romani, am ratat copilareste. mutu a dat gol dintr-o faza mult mai grea fata de cele in care a rata, sorensen a aparat extraordinar si a fost si norocos, florin cernat a ratat si e o faza mare, iar bratu a umplut paharul cu ratarea sa din ultimele minute. apararea a mers binisor desi a avut unele scapari din cand in cand, culminand cu eroarea din final. arbitrul era oarecum justificat sa mai prelungeasca putin meciul ca urmare a efectuarii unei schimbari in echipa noastra in timpul prelungirilor, dar nu cred ca il injura cineva daca fluiera la timp sau chiar cu 30 de secunde mai devreme, pentru ca per ansamblu romania a fost peste danemarca.
jucatorii romani merita laudati pentru ca au fost mai buni, dar in acelasi timp au toata vina esecului nostru pentru ca au ratat nepermis si au avut unele scapari in defensiva. sa speram ca in urmatoarea campanie de calificari vom avea o echipa mai matura care va sti sa pastreze un rezultat si care va avea mai mult noroc, desi meciul acesta nu l-am piedut pt. ca nu am avut noroc, ci pentru ca nu am stiut sa castigam.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Sep 11, 2003 12:49 am

- arbitraj penibil ( n-a fost doar penalty-ul, catharsis, intreaga maniera, neeliminarea lui Gronskaer etc.),
- ratari incredibile ( mai ales a lui Bratu, caruia i-au tremurat probabil picioarele, in campionat marca 10 din 10 in situatia aia. Cernat impardonabil)
- de ce a centrat Dorinel direct in bratele portarului, in locul unui corner scurt, cu tragerile de timp corespunzatoare?! La experienta lui e inadmisibil.
- cum se poate ca Laursen sa ramana singur in mijlocul careului nostru si sa mai aiba timp sa faca si preluare ( cu mana sau fara)?! Unde erau Chivu si Iencsi?
- textele cu 's-a nascut o echipa mare' sunt de cacat, la ce ne folosesc daca stam acasa? Am mai auzit tampenii d'astea si dupa barajul cu Slovenia...
- in concluzie: a fost o grupa ingrozitoare, meciurile cu Norvegia si Danemarca mi-au lasat de fiecare data un gust amar, asa o combinatie de ghinion si furt al arbitrilor n-am mai vazut :(
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Eroi au fost, eroi sunt inca

Mesajde BloodOnMoral » Joi Sep 11, 2003 8:00 am

Aseara am plans. Stateam pe canapea, cu genunchii adusi la piept, vedeam ochii lucind de lacrimi ai
lui Dorinel Munteanu si tristetea nesfarsita din ochii lui Cristi Chivu, si imi simteam propriile
lacrimi neputand sa se opreasca pe obraji. Nu meritam un asemenea sfarsit, echipa nu il merita, pentru
ca a luptat parca mai frunmos ca niciodata, in aceasta formula, suporterii nu o il meritau, pentru ca
au fost trup si suflet alaturi de baietii nostri si, in ciuda arenei teribile care pastreaza suntele si
amplifica senzatia de teroare (pe care eu am trait-o din plin) din partea galeriei adverse, galeria noastra
si-a facut simtita prezenta si a scandat aproape in continuu, a dansat si a demonstrat ca eram si noi pe acolo,
nu doar 40000 de danezi ostili.
Momente pe care nu le voi uita prea curand : privirea crancena din ochii lui Gronkjaer, de fiecare data cand arbitrul
nu dicta in favoarea lui, adresata pana si coechipierului sau, Adi Mutu, in momentul unei ciocniri intre cei doi ; danezul
care a cazut in careu ca prin miracol, fara nici un fel de contact ; golul lui Adi, care a adus egalul, si pe care l-a inscris
cu doi adversari cocotati pe el ; strigatul comentatorului : "Cazi, Ganea, cazi !",cand Ionel era in careul advers, pur si simplu
"dezbracat" de doi fundasi ; golul lui Daniel, care a venit dupa ce ma rugam sa fie schimbat, marturisesc, pentru ca de minute
bune nu mai intervenise in joc ... dar a promis ca va inscrie si a inscris ; in sfarsit, clipele in care strigam si eu, la ecranul surd,
la fel ca Piturca in meciul cu Rapidul : "Fluiera, omule !" ... dar nu a fluierat ... decat la 40 de secunde dupa aceea, cand
deja scorul devenise egal, readus de Laursen dupa o preluare pe jumatate cu mana .
Urs Meier, pe care toata lumea il descria ca fiind un arbitru nespus de corect, mi-a ramas ca un gust amar dupa ca i-a pecetluit lui Pavel
Nedved absenta din finala CL ; acum, si-a demonstrat din nou talentele, dictand un penalty despre care pana si danezii au
spus ca nu a existat (se chinuiau sa dea o reluare, ca sa arate contrariul, doar ca s-au razgandit la vreme) si prelungind partida atat
cat a fost nevoie ... Dar nu cred ca este un personaj atat de semnificativ ca sa mai merite un comentariu din partea mea, cu toate ca mi-ar
placea sa mai adaug modul in care am faultat noi si modul in care au faultat ei : intrari atat de dure nu mai vazusem de multa vreme, desi ii
stiu pe danezi ca rupatori de oase. Si cine a luat totusi mai multe cartonase ? Noi. Cu Stoican scos afara pe targa din cauza interventiilor
repetate asupra lui, noi primeam galben pentru protestele lui Pancu ...
Revenind la sentimente mai bune, as vrea sa comentez putin evolutia echipei. Seara trecuta mi-am dat seama ce minuni de baieti o compun, si poate
ca m-am trezit tarziu, dar mai bine asa decat niciodata. Doua chestii negative, pentru inceput : Bogdan trebuie sa invete sa apere 11m ! A ratat
deja cateva interventii cruciale din acest motiv ... Dar, in sufletul meu, a compensat din plin, si inca 10%, prin plonjoanele excelente, de clasa
mondiala si inca un pic, respingand cu curaj dintre namilele de danezi care misunau in careul nostru, cu o singura mana, cu reflexe pe care rar le intalnesti ;
comparata cu prestatia lui Bogdan, prestatia lui Buffon din meciul Italiei cu Serbia a fost apa de ploaie. Bravo Bogdane ! A doua, Florin Bratu trebuie sa
invete sa finalizeze ... poate emotiile au fost de vina, poate nu, tot ce stiu e ca baiatul asta are o viteza si o prezenta de spirit extraordinare si trebuie
sa le exploateze asa cum scrie la carte. Ocaziile lui de pe final au fost cele pe care s-a dat vina, insa eu cred ca isi au si ele explicatia lor. Bravo Florin !
Cu tot rapidismul meu, acum vorbim despre nationala, asadar, cinste lui Flavius Stoican ! Minunata prestatie ! Pai daca e fundas si reuseste asemenea driblinguri,
de ziceau danezii ca a trecut pe langa ei acceleratul, plus o ocazie sau doua, foarte clare, si omul potrivit la momentul potrivit cand a trebuit sa salveze echipa
... ce mai, tot respectul !
Golurile au fost minunate, si desi comentatorii l-au preferat pe cel inscris de Adi, eu merg pentru cel inscris de Daniel ... mi s-a parut un secol pana a ajuns in
plasa, si totusi a tasnit cu o viteza imposibila ... si cum, din cate am remarcat, cel mai bun om din echipa danezilor a fost portarul Sorensen, cu atat actiunile
celor doi marcatori sunt mai laudabile. Sa nu uit si ocazia magistrala a lui Chivu, a carui lovitura de cap a fost respinsa de pe linia portii de Niclas Jensen, singurul
lucru bun pe care l-a reusit si el.
In rest, superioritate tehnica evidenta a noastra, si se mai spunea ca Danemarca nu mai poate sta de tehnica. A abundat, n-am ce zice, n-am vazut un dribling ca lumea. In
schimb, treceau baietii nostri pe langa ei fara o treaba. Danezilor cred ca le-ar fi placut se treaca prin noi ... Si unde a fost faimosul Gravesen, spaima tuturor ? S-o
fi ascuns pe dupa Iencsi, ca eu nu l-am remarcat. Si ce o fi vrut Sorensen cu venirea la cornerul ala ? Sa ne dovedeasca cat e de inalt ? Pai stiam deja, ca asta era avantajul
lor principal : gabaritul ... Tomasson bietul, nu a pus nici macar din greseala piciorul pe minge pana nu i-a picat pe tava lovitura din 11 m ... Nu ma mai chinui de pomana.
Acum, intrebarea mea principala este de ce toata lumea spune ca nu ne mai puteam califica ? Pai stati oleaca, fratilor, numai daca o fi vreo clauza de calificare despre care
eu nu stiu. Noi si Danemarca avem 14 puncte fiecare, Bosnia 12, Norvegia 11. Norvegia castiga cu Luxemburgul, 14 puncte si pentru ea. Noi avem golaveraj superior. Danemarca
bate Bosnia, au 17 puncte, noi venim pe locul II. Concluzia ar fi ca trebuie sa ma rog ca Danemarca sa bata Bosnia si mai avem o sansa ? Sa ma lamureasca cineva si pe mine.
Concluzia mea in urma serii de ieri, dupa ce mi se uscasera lacrimile si recalculam a zecea oara posibilitatile de calificare : echipa noastra nationala a devenit ieri eroina mea.
Multumesc din suflet : Bogdan Lobont, Cristian Chivu, Adrian Iencsi, Mirel Radoi,Razvan Rat, Flavius Stoican, Dorinel Munteanu (sper sa ramana mai departe la nationala), Daniel Pancu,
Florentin Dumitru, Ionel Ganea si Adrian Mutu !!! HAI ROMANIA !!!
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 11, 2003 8:37 am

din pacate jocul direct ii avantajeaza pe norvegieni care ne-au batut la Bucuresti. intr-un fel imi vine sa-i multumesc lui muier pentru ca ne-a taiat aripile acum. ca daca mergeam la baraj si ne intalneam cu vreo super echipa si ne scoteau aia ne cam ofticam si cadeam si mai de sus.
dar jocul din repriza doua de ieri mi-a adus aminte de noptile din america. pai alea nu au fost goluri. mutu care isi bate joc de doi aparatori, sutul incredibil al lui pancu...golazo nu gol...
din pacate nu au putut sa se bata si contra galeriei, danezilor, emotiilor, arbitrului, nesansei.
adevarul e ca bratu nu avea voie sa rateze. daca dadea mutu inca un gol din doua ocazii ne urinam pe ei de sus...
dorinel trebuia sa joace la timp...dar nu asta v-a placut ieri mai? ca romania s-a dus sa joace fotbal nu sa se cace pe ea? dupa gol nu ne-am retras ca idiotii ci am avut o gramada de ocazii...
de obicei asta este pacatul nostru ca pentru toate meciurile pierdute dam vina pe arbitraj. dar ieri a fost prea de tot. penalti degeaba (aici nu-l condamn pentru ca poate daca intram la pauza cu 0=0 nu jucam). nu l-a eliminat pe danez, cu toate ca a facut un fault dur in careul nostru, fault fara minge.
o gramada de faulturi inventate. 2 auturi acordate peste mana tusierului...hent la al doilea gol care a venit cu >40 de secunde dupa timp. cataris taci daca nu stii ce sunt alea prelungiri....
oricum o echipa superba si sper sa nu ni se taie aripile de tot si ca in 2006 o sa fim iar la mondial sa ii invatam si pe alti fotbal

Cinste lor/Cinste lor/ Cinste tricolorilor
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

2841

Mesajde baixinho© » Joi Sep 11, 2003 8:49 am

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

mai oameni buni, o echipa cu pretentii nu are voie sa ia gol (si mai ales, halul in care l-a primit) in minutul 94 si 40 de secunde. punct.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Sep 11, 2003 9:29 am

baicsule, da bayernu' nu era echipa cu pretentii mai? intr-adevar nu se poate asa ceva, dar prea a fost ca inainte de 89 cand se juca la scor nu la minute....
pacat ca nu am ramas decat cu aceste discutii...oricum ce mi-a placut ca avem inca echipa. sper sa nu se strice, dar majoritatea sunt tineri (mutu, chivu, radoi, lobont, etc) nu stiu cati ani are stoican, care ieri a jucat superb..
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Sep 11, 2003 9:39 am

Nici acum nu imi vine sa cred ce meci a fost aseara. Ma gandeam ca daca in minutul 94:40 d'alde Chivu degaja mingea d'acolo....nu mai zicea nimeni nimic de Mayer , nici de ratarile monumentale. Deh...asta e viatza.

Personal nu am mai fost asa de suparat de la meciul Suedia - Romania , terminat tot 2-2 dar dupa 120 minute. Si asta dupa ce am condus cu 2-1. Tin minte ca atunci eram pregatit sa ies in strada pentru a sarbatori calificarea Romaniei in semifinalele unui campionat mondial. Acum era minutul 94....si eram in picoare in camera mea, cu pumnii stransi....si nici prin cap nu imi trecea ce avea sa urmeze. Ma si gandeam la un subiect frumos despre marea noastra victorie. Nu acum. Poate alta data.

Tin minte foarte bine....dupa meciul din '94 cu Suedia a inceput ploaia. Vad ca si acum ploua morocanos...peste tara asta trista si mizerabila....careia i-a fost rapit inca un vis.

Mi l-am amintit pe Raducioiu cum plangea prabusit in iarba stadionului din San Francisco.
Bah,saracu Dorinel. Alt turneu final nu mai prinde.

Bloody si eu am plans dupa meci. De nervi, de ciuda , pentru ca am jucat 2 clase peste ei. Nici nu mi-a pasat ca am pierdut calificarea cu Slovenia , am aplaudat Danemarka care ne-a invins la Bucuresti .....dar acum noi meritam , nu ei.

A fost un meci frumos , pana la urma. Ratarile se spune ca tot din fotbal fac parte...si bineinteles jocul se termina la ultimul fluier al arbitrului....chiar daca acesta intarzie cu 40 de secunde. Si se mai spune ca norocul e al celor puternici.

Gigi, da-i lu Bloody postul tau de la gazeta. scrie prea frumos.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Joi Sep 11, 2003 10:01 am

Ma gandeam eu ca trebuie sa fie si ceva legat de meciurile directe. Dar totusi noi avem cel mai prolific atac din grupa si poate cea mai mare diferenta de golaveraj. Asta nu mai conteaza ? :(

Si mie mi-a parut foarte rau pentru Dorinel, pentru ca i-am auzit vocea tremurand si pentru hotararea pe care o degaja, cand a declarat ca el va ramane la Nationala, atata timp cat va fi dorit, pentru a indruma pasii celor care vor veni. As vrea sa fie asa, pentru ca pe teren el inspira o siguranta pe care altii nu o au, experienta ajutandu-l mult. Nu insa si varsta, si viteza deja il tradeaza. Mi-ar placea sa il vad antrenor secund la Nationala, sau poate mai mult, cine stie ...

Si, pentru ca veni vorba de antrenori, ce credeti ? Trebuie sa ramana sau sa plece Iordanescu ? Dorinel s-a pronuntat pro, la fel si Mircea Lucescu.

Nu stiu ce sa spun despre golul luat in ultimul moment, baicsule. Oricarei echipe mari i se poate intampla, vezi ultimul caz al Milanului in Supercupa Italiei sau cazul mai vechi al Italiei la CM 2002, sunt cele care imi vin primele in minte. Si acolo, de ambele dati, era Maldini.

Ce ne trebuie de fapt Maldini ? Noi il avem pe Chivu.

Bravo, baieti !
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 11, 2003 10:15 am

dupa primele meciuri cu nordicii astia am zis ca gata a trecut vremea lui Iordanescu. Insa ultimele 4 meciuri, norvegia, bosnia, danemarca, ucraina (ala cu luxemburgu nu-l pun) mi-a aratat altceva. Parca nu se mai joaca ca pe vremea lu hagi. ceva s-a schimbat si culmea e ca in bine. nu ne mai trebuie decat maturizarea lui Bratu, care are viteza, are tehnica dar nu are tupeu. ma gandeam ieri: cine stie poate Claudiu ar fii dat-o. dar poate nu. si un mijlocas in locul lui Dorinel care nu o sa mai poata juca prea mult.
deci cred ca iordanescu ar trebui lasat in pace, si daca pleaca pe cine aducem il locul lui? nu acelasi lucru il spun despre nenea sandu.
ma gandesc ca inainte de meci am scris ca daca nu ai noroc poti sa joci ca brazilia si sa nu castigi. din pacate, am avut dreptate.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Joi Sep 11, 2003 10:41 am

Multumesc pentru opinie si un raspuns prompt :)

Bratu are nevoie sa capete ceva experienta, desi nu cred sa ajung chiar sa ma bucur pentru ca a plecat de la noi. Poate ca in Turcia ii va merge bine, va invata cum sta treaba cu strainii si va castiga in siguranta. Macar daca l-ar fi avut pe Daniel alaturi, dar vezi ca sunt rivali.

Legat de mijlocasul care sa vina in locul lui Dorinel. Imi sta gandul la Soava, desi stiu ca initial postul lui este cel de fundas. Dar ar merge bine pe extrema, si de ce nu, chiar central. Are viteza, si daca ii trec emotiile, are si tupeul necesar. Bineinteles, ii mai avem pe Codrea si pe Cernat, si, normal, pe Stoica. Bietul baiat, fiind racit, nu a putut juca aseara si ma gandesc ca i-a parut tare rau, dar asta ne e soarta.

La alternative pentru Iordanescu ma mai gandesc :)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

tristete mare

Mesajde RAZVAN2002 » Joi Sep 11, 2003 10:41 am

Danemarca-Romania


Da,de fapt nici nu stiu pe vreun fan sa nu fi plans,e ceva normal.Nu e de vina numai Urs,care dupa cum spunea Calinescu"Ursul nu a mai fost pacalit de vulpe.....Ursul a devenit porc:)"...suntem de vina si noi,e incredibil cum a ratat Bratu...nici cu Mutu nu mi-e rusine,oricum a dovedit ca are ceva de spus in viitor,la primul gol chiar a sclipit ca un briliant.Oricum asta cu UE......Carlsberg sponsor principal euro 2004...e si pura fabulatie.....daca Mutu nu rata atunci,sau Bratu,se oftica Urs si lua mingea si o baga in poarta?E evident ca am fost si noi de vina,desi ceea ce s-a intamplat e scandalos.Am incredere in generatia asta,dar calificarea nu s-a jucat la Copenhaga.Au fost greseli si in trecut.In orice caz,FORZA ROMANIA!!!!!!!!!
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron