Nea Gabitz, Update album solo!

ce-a fost pe Muzici o data

Nea Gabitz, Update album solo!

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 15, 2003 7:02 am

Cum site-ul e inca "jos" dus in morti (rap-arena.net ptr cei care nu stiu la ce site ma refer), m-am gandit sa bag un mic (mare) update despre stagiul in care se aflu albumul meu de debut "Intre Doua Lumi".

Mometan sunt in discutii cu Dina Rae. Pt cei care nu stiu cine este aceasta, Dina este solista care da pe piesele cu numarul 13 de pe albumele lui Eminem (Superman, Drug Ballad etc.). Cum si in ce circumstante am luat legatura cu ea, nu va priveste (rugati-va insa sa imi iasa felia cu ea). Alte voci feminine pe album vor fii BabyGirl si Deea pe piesele "A mea" si "Prin cartier" (pana acum).

Urmeaza sa finalizez piesele cu majoritatea invitatilor de pe album si anume: La Familia, Cabron, Baxter, K-gula, 2xClick, Brugner, Trife si inca un junior al carui nume nu il voi publica (din respect ptr cerinta lui). Mai sunt voci de tras, beat-uri de terminat, si masterizarea albumului. Se lucreaza din greu in paralel cu celalalte proiecte ale "casei" (Compilatia Trife the introduction to Napalm D.O.B. si albumul lui Trife - Trife Life...materiale unde voi fii prezent atat ca producator ci si ca mc)

Producatori Executivi "L" si eu ptr. Chiciara Ent. Group Chicago. Asteptati-va la un numar mare de piese pe el (in jur de 20). De ce atat de multe? Fiindca am multe de spus, multi de injurat, multe linii de tras (figurativ si nu la propiu) si multe lucruri de pus la punct. Cam asta ar fii de zis ptr acum, mai multe detalii in timp.

Pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde C^ine » Vin Aug 15, 2003 4:11 pm

bafta frate
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Re: Nea Gabitz, Update album solo!

Mesajde rady » Vin Aug 15, 2003 5:03 pm

Initial trimis de n3aGabitz
Cum site-ul e inca "jos" dus in morti (rap-arena.net ptr cei care nu stiu la ce site ma refer), m-am gandit sa bag un mic (mare) update despre stagiul in care se aflu albumul meu de debut "Intre Doua Lumi".


parca se numea "Classic LP":p
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

'privim inainte'

Mesajde Hades » Vin Aug 15, 2003 7:02 pm

tot asa... bafta-ncontinuare...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

:)

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 15, 2003 9:32 pm

rady: pai pana acum a avut mai multe titluri albumu (de cand tot lucrez la el): II, E totul bine, A fost odata..Nea Gabitz, Classic LP....si acum intre doua lumi. Probabil ca pana ala anu mai imi vin si alte idei :). Sau poate o sa fac o kestie unde sa aleaga fanii numele albumului. ce ziceti?

Pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde C^ine » Vin Aug 15, 2003 10:24 pm

dane piesele sa auda si urechile noastra
ai atunci fanii iti vor spune cateva idei
:)
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 16, 2003 12:21 am

pai daca dau piesele dinainte free, ce rost mai are sa scot albumul? tu vezi pe cineva sa dea piesele pe free dinainte? Mafia? Eminem? Oricine? Deci....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: :)

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Aug 16, 2003 12:33 pm

Initial trimis de n3aGabitz
[ Sau poate o sa fac o kestie unde sa aleaga fanii numele albumului. ce ziceti?

Pace [/B]


continui citatu : " Ce zicetzi, FANILOR?" da gabitz,da mai intai tre s-o punem de-un fan club si abia apoi,noi,fanii tai sa organizam un scrutin de alegere a unui titltu pt albumul tau.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Aug 16, 2003 12:36 pm

Initial trimis de C^ine

ai atunci FANII iti vor spune cateva idei
:)


uite, ii gaseste el pa fani
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Re: ....

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Aug 16, 2003 12:44 pm

Initial trimis de n3aGabitz
tu vezi pe CINEVA sa dea piesele pe free dinainte? Mafia? Eminem? ORICINE? Deci....


gabitzu oscileaza intre "cineva" si " oricine" insa stie cu certitudine cu cine se compara siunde vrea sa stea pe rafturi in magazinele de specialitate-- langa nimeni altzii dekt mafia si eminem.da vezi ca 50cent l-a luat pa eminem.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 16, 2003 6:21 pm

Quai: Spune-mi si mie te maninca rau? De ce te bagi aiurea sa scriu cacaturi doar ca sa ma enervezi? Trebuia tu sa te bagi pe sufletul meu si aici nu? TE-a pus cineva sa citesti subiectul asta? Ma vezi tu pe mine ca ma bag in subiectele in care continutul nu ma atrage? Scriu eu la Andre si mai stiu eu cine? Daca nu iti place persoana mea, sau muzica mea (daca ai ascultat-o) ok, e problema ta, dar nu te baga in viata mea. Daca nu era nimeni interesat numai deschideam subiectul ce zici de asta?

Ba cata mancatorie de cur.....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde BashTopaz » Sâm Aug 16, 2003 9:13 pm

Cand iese albumu'? Il scoti si in SUA sau numa in ro? Tre' sa mai vorbesc cu tine Gabitz, poate nu ma mai stii, dar nu conteaza...
BashTopaz
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 10:23 pm
Localitate: Franta

mii de scuze

Mesajde Quai D Orsay » Sâm Aug 16, 2003 10:33 pm

gabitz.

imi recunosc vina . da ce vina am io ca ma plictisesc uneori atat de tare ca nu ma abtzin si intru pe topicu tau.si alteori ma plictisesc aaatat de tare ca mai itzi dau si reply...? binentzeles io am toata vina.

din nou scuze.

imi place ca acuma te compari cu andre.mai exista andre?

f*^*% ce p^^£* nu ma abtzin. gata.succes si astept albumu.mai ales colaborarile.
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Dum Aug 17, 2003 1:25 am

Albumul o sa fie disponibil numai in Romania, deci iese in Romania. Nu am stabilit inca o data de lansare, si nici un distribuitor chiar daca stiu deja care va fii acela. Cat despre continut, cam 90% din melodii vor fii in limba romana (cu mici exceptii). De ce scot primul meu album in Romania cand am posibilitatea sa ies direct aici? Ptr ca mi-am dorit asta intotdeauna si acum imi pot vedea visul realizabil, cam asta ar fii treaba.

Quai: nu imi plac oamenii rautaciosi deloc, nu m-am comparat nici cu mafia nici cu em nici cu andre, am dat niste exemple...stii f. bine la ce m-am referit dar iti place tie sa atzatzi omu'.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: :)

Mesajde rady » Dum Aug 17, 2003 4:43 pm

Initial trimis de n3aGabitz
Sau poate o sa fac o kestie unde sa aleaga fanii numele albumului. ce ziceti?

Pace

poate ar fi si asta o idee, dar cred ca tu sti mai bine cum ar trebui sa se numeasca din moment ce tu ai lucrat la el.
o sugestie: gandeste-te bine la un titlu, si nu-l mai schimba pentru ca produce confuzii
:)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde BashTopaz » Dum Aug 17, 2003 8:59 pm

Probabil nu stii inca, dar albumu tau se va gasi pe internet? adica vreau sa zic de cumparat... ca eu stau in franta si n am de unde sa-l scot... si mai am o intrebare: se gaseste pe net ceva material de al tau de downloadat?... Ca nu ti am auzit niciodata vocea...
Hai, bafta
BashTopaz
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 10:23 pm
Localitate: Franta

Gabitz te asteptam

Mesajde CrAsh0v3r » Dum Aug 17, 2003 11:50 pm

Sunt mai mult k sigur ca o sa iasa bine.. asa ca nu conteaza numele pe care o sa-l aiba albumul.. cred ca "Intre doua lumi" e foarte bine ales... mai ales daca tu te simti intre doua lumi... romania si america...
cat despre cei care scriu aici doar pentru a-si ridica numarul de mesaje trimise... nu-i baga in seama... nu merita :)
peace !!
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde BringItOn » Lun Aug 18, 2003 7:03 am

gabitzu yo yo yo kapu sus frate
la sigur nu mai ma tzi minte dar nu`i problema :) yo inka mai am melodia aia a ta si cu trife .. ce sa`ti spun adevarata pesa aia dont ask cum am dat de site`u asta ca nici yo nu am a clue.. oka all eyes on me now sa itzi zik ceva - cand iese intre doua lumi sa nu o uitzi pa sor`ta scumpy si imi dai tot albumu sa dau si yo din kap pa hiphop adevarat ce lipsa mea ;) poate te intrebi what if i dont? then what? ia fi atent la raspuns - dau o muie cu gheatza la toata lumea din sactown si ajung yo cumva in Chicago - akolo pun mana pa tine si te bat rau de tot cum stiu numai yo sa fak dar indiferent ma fak cu albumul tau :D just playing bro... hay k am aberat destul...
bottom line: muzica de strada a fost si ramane un mod de viatza.. life`s a bitch asea ca fute`o.. o a sa fie multzi cacanari si bulangi care nu au altceva sa faka decat sa haleasca cacat si sa vorbeasca aiurea.. dar u stai pa treaba ta si scoate albumu pt cei ca mine care nu au decat respekt pt tine si muzica ta.. got nuttin but luv for ya.. california luv baby
**fetele ce te fak sa stai in kap ** ( da rhymes off the chain bro )
"And we both love hip hop..."
Avatar utilizator
BringItOn
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Aug 17, 2003 11:00 pm

...........

Mesajde n3aGabitz » Lun Aug 18, 2003 7:25 pm

BashTopaz: Frate albumu o sa fie si pe net, probabil ca la cd.ro si la applemusic.com. Momentan nush unde ai putea gasii piese cu mine pe net, in orice caz curand o sa mearga din nou rap-arena, si o sa gasesti acolo exclusivitati cu mine.

BringItOn: Multumesc ptr cele spuse :) mai binedispus enorm, defapt nu numai tu, ci toti care ati raspuns aici. Sper sa nu va dezamagesc.

ps: Am luat decizia finala cu titlul, ramane "Intre Doua Lumi.

ps2: o sa postez mereu noutati despre album aici.

peace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: ....

Mesajde Lärägë » Mie Aug 20, 2003 7:24 pm

Initial trimis de n3aGabitz
pai daca dau piesele dinainte free, ce rost mai are sa scot albumul? tu vezi pe cineva sa dea piesele pe free dinainte? Mafia? Eminem? Oricine? Deci....

1.Cine ti-a cerut sa dai albumul pe free?
2.Chiar nu cunosti pe nimeni din rapperi americani care a dat ceva
track pe free or mixtape la pret simbolic?
3.Nu lua ceea ce am scris ca un shot.
cred ca 30s de musica ta pentru aia care te citesc si te sustin aici ar fi un gest apreciat,dar vezi tu-tu hotarasti.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Re: mii de scuze

Mesajde Nasu » Mie Aug 20, 2003 10:09 pm

Initial trimis de Quai D Orsay
gabitz.

imi recunosc vina . da ce vina am io ca ma plictisesc uneori atat de tare ca nu ma abtzin si intru pe topicu tau.si alteori ma plictisesc aaatat de tare ca mai itzi dau si reply...? binentzeles io am toata vina.

din nou scuze.

imi place ca acuma te compari cu andre.mai exista andre?

f*^*% ce p^^£* nu ma abtzin. gata.succes si astept albumu.mai ales colaborarile.


......coaie,daca te plictisesti dute si fati o laba sau iati-o de nebun la muie,nu ne mai plictisi pe noi cu sictiru` tau;cat despre tine Neagabitz multa multa bafta tata.Nu asculta ce zic uni care intre doua sughituri fredoneaza "Nu am bani de bilet"
Ok? capu sus tata....Bafta
Nasu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Feb 13, 2003 10:01 pm

Re: Re: ....

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 20, 2003 10:26 pm

Da Game frate iti voi raspunde pe rand.

1. Citeste toate raspunsurile de aici si ai sa vezi ca "cineva" a implicat sa "dau" piesele la preview.
2. Sunt mai multi artisti in state care ofera piese si materiale "promotioanale" iar daca mai cunoste si ai stii site-ul rap-arena.net (al meu) ai fii observat ca am pus mereu piese la download (ultima oara erau vreo 6 de pe mixtape-ul care l-am scos aici). Exemple? Daz ar fii unul.

Si de final oricum una din piesele de pe album va fii pusa pe net pe "Free" ptr toata lumea la download. Ce piesa, o sa aflati la momentul potrivit, cert e ca e dedicata "haterilor" sau celor care au mereu ceva de impartit cu persoana mea.

Pace.

Nasule merci frate ptr sustinere.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Mie Aug 20, 2003 11:10 pm

n3aGabitz Ok m-ai lamurit,bafta la album si sper sa-l scoti cat mai curand.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Sep 12, 2003 7:01 pm

ceva nou despre album?
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

cat de cat

Mesajde n3aGabitz » Vin Sep 12, 2003 10:27 pm

momentan trag voci si finalizez albumu.....iese "Greu". noaptea asta sper sa termin macar doua piese...pana acum am cateva gata.

peace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde genicon » Sâm Sep 13, 2003 12:02 pm

Stiu ca e cam tarziu, dar nu am mai intrat de ceva timp aici, asa ca imi zic: "Mai bine mai tarziu decat niciodata". :) Bafta cu albumu' si sper sa rupa. Frumoase colaborarile ;) Ziceai totusi ceva pe la inceput de Dina Rae. Ti-a iesit "lipeala" cu ea?
Oricum, orice ar fi - frumos ca il scoti in Romania si numele lui mi se pare inspirat ales! Bafta inca o data!
Am zis.
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

hehe

Mesajde n3aGabitz » Sâm Sep 13, 2003 1:20 pm

merci Genicon :) niciodata nu e prea tarziu. Dina e acum in Detroit lucreaza la albumul ei de debut...e munca multa, plus ca colaboreaza si cu "Lickety Split" (Primul oponent a lui Rabbit in competitia de la sfarsitul filmului 8 Mile) ptr albumul lui. Eu i-am trimis un mesaj printr-o amica buna de-a ei care se ocupa cu informatiile legate de Dina pe net. Deci probabil dupa ce o sa termine cu treburile o sa imi raspunda daca suntem pe felie sau nu. Oricum e bine....chiar daca nu imi iese colaborarea cu ea, prin ea automat aud (daca nu au auzit deja) diversi de la shady records. Cum o vrea Dumnezeu...nu stau oricum in piesa cu ea, daca iese bine daca nu la fel de mine. Ce am planuit ptr album oricum o sa iasa.

Peace

ps: mi-am propus sa dau in trei limbi pe album (a treaia limba fiind franceza..asta in urma unor show-uri care le voi avea aici in luna octombrie ptr "francofoni"...detalii curand si cu asta).
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Sep 14, 2003 9:27 pm

Abia astept sa aud o piesa de a ta in franceza :) sunt mare amator de rap francez (sau in franceza)
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

.....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Noi 01, 2003 5:42 am

intai si intai vreau sa le multumesc celor interesati pentru mesajele private de sustinere, si in general celor care m-au sustinut de aici de pe fanclub si nu numai in ultima vreme (doua trei luni).

Cum mai stau cu albumu? Pregatesc un feat. supriza despre care prefer sa va tin in suspans pana iese totul BINE. Din punct de vedere muzical (negative) eu cred ca sunt gata, insa de fiecare data cand zic asta peste noapte fac alt negativ care se potriveste mai bine (nu ca imi place sa imi skimb negativele, dar fiind pus in pozitia de producator in general al casei...iau ce e mai bun pentru mine, pentru ca pot). Ce pot sa va spun este ca piesa cu Puya (care va trage partea lui cand se intoarce din Europa) o sa fie una' din cele mai in semnifiicative de pe album. Alta piesa care sper sa va placa este "Last Time" cu Trife si L, este o piesa dedicata baietilor....sa o asculte cand sunt in certuri cu prietena :) (vezi figurile de virgine fututen cur care le au adeseori fetele cand provoaca scandal degeaba). Ar fii mai multe de spus, dar nu are rost sa aberez aiurea....pe urma gurile rele imi scot vorbe ca vin pe net sa ma dau important ca deh...scot si eu album ca sunt din "state" (muie acelori guri in nevoie de sloboz).

Pace!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Uncle Boggy » Sâm Noi 01, 2003 10:27 pm

Si noi astia din RO. o sa avem ocazia sa-l ascultam si noi pe aici???
Avatar utilizator
Uncle Boggy
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Dum Noi 17, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron