Procesul Etapei vs. Recursul Etapei

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

ce preferatzi ?

Procesul Etapei cu Florin
2
29%
Recursul Etapei cu Nea Ovidiu
5
71%
 
Voturi totale : 7

Procesul Etapei vs. Recursul Etapei

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 25, 2003 12:38 pm

In fiecare duminica seara , dupa orele 23 iubitorii fotbalului au la dispozitie doua emisiuni de analiza si retrospectiva a etapei ce tocmai s-a terminat.
Pe Antena 1 e Recursul Etapei cu Ovidiu Ioanitoaia , iar la Pro TV ...Procesul Etapei cu Florin Calinescu.

Ce preferati ? Eu ma uit la Nea Ovidiu ca m-am obisnuit cu glumele lui. Urmaresc Procesul Etapei inca de dinainte sa fie infiintat Pro Tv. Eram in liceu...cand urmaream Procesu Etapei pe C31 ..Canalul de Sport. Mai tine cineva minte ? Era luni parca. Si tinea vreo 5-6 ore. Meserie de meserie. Antologice emisiunile cu Traian Tomescu.

Acum nu prea mai imi place Procesul..de cand e cu Florin Calinescu. Nu prea imi plac glumele lui...si nici formatul emisiunii.

Deci..votat Recursul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Lun Aug 25, 2003 12:42 pm

Eu te rog sa mai adaugi si "minutul 91 - Romania 1" si "fotbal din Prima" la sondaj.

Votez "Minutul 91" - e mai concisa si nu e asa de plictisitoare ca unele din emisiunile lui Ovidiu Ghionoaia.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 25, 2003 12:45 pm

nu se compara min 91 cu cele doua emisiuni. min 91...are 40 de minute in care ni se arata rezumatele meciurilor din etapa...si vorbeste prosti Ionel Stoica.
prima..nici nu stiam ca are emisiune !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 26, 2003 8:15 am

Nu mai e cersetorul de ionel stoica prezentator la "Minutul 91", este Vlad Enachescu, cu invitat permanent in acest an Cornel Dinu.
Iar la Prima moderatoare este (in premiera deci, o femeie) Iulia Fratila, iar emisiunea este lunea, la ora 23.15 (aseara a fost un pic mai tarziu, dupa meciul Roma-Betis).
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 26, 2003 9:30 am

Pai vezi ? E cu totul altceva. NU se aseamana cu Procesul si Recursul...asa ca sa-mi votezi ce zice in sondaj.....nu pe Iulia Fratila care nici nu stie cine a promovat anu asta in Divizia A . :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 26, 2003 10:46 am

Cu parere de rau... "Recursul"... ca ma obligi, ca altfel sunt satul de moaca lui Ghionoaia...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 26, 2003 2:27 pm

Ia bagati okiu la adresa asta ca sa radeti un pic:

http://www.dinamo-online.net/video/proceslamax_mic.wmv
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Lun Sep 15, 2003 12:45 am

Votat Recursul etapei pentru ca nea Ovi e om de fotbal, stie ce zice, are un vocabular cat de cat cizelat si se pricepe...
Calinescu e varza, e un simplu om care isi da cu parerea si culmea! considera ca parerea lui e mereu cea corecta! Pacat totusi ca Ioanitoaia a plecat de la PRO, acolo avea mai multa sustinere financiara....acum la Antena 1 are numai invitati de mana a II-a in comparatie cu Pro TV-ul care nu stiu cum face si cheama numai spuma fotbalului.
De exemplu asta seara Calinescu i-a avut pe Mircea Sandu, Dragomir in direct Lobontz si Chivu, Craciunescu in timp ce Ioanitoaia l-a avut pe boul ala de Becali si pe nea Pinalti.....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 15, 2003 4:57 am

ce vorbesti Love2Fly ? Nea Ovidiu a avut aseara invitati de mana a 2 a ? Gigi Becali , Cristi Borcea , Gheorghe Stefan , presededintele lu' Otelu Galati , Mihai Stoichita......sunt invitati de mana a doua ??????? Mi s-a parut o emisiune superba.
Sefii de la Steaua, Dinamo & Piatra Neamt au facut deliciul emisiunii. La Calinescu nu se vorbeste ce se vorbeste la Nea Ovidiu.

Plus ca mi-a placut dialogu lu' Nea Ovidiu cu Gino Iorgulescu.
Gino : "da,domnu Ioanitoaia...la cat fotbal ati jucat dumneavoastra..normal ca n-a fost penalty"
Ovi : "dintre moderatorii de fotbal din Romania am jucat cel mai mult ! "
Gino : "da,d'aia va bate Calinescu la audientza acum ! "
Ovi : "lasati, ca nici Nationalul nu e campioana Europei ! " :p
Dupa care Ovi i-a inchis cu nesimtire telefonul !

Mi-a placut cand au recunoscut cu totii ca dau bani la arbitrii.....in afara de Gigi Becali......

Tare rau...5 clase peste Proces.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Curajul lui Lobont

Mesajde lesssil » Lun Sep 15, 2003 5:43 pm

Aseara la Proces, cand toata lumea il injura pe Urs Meier, n-am putut sa nu remarc curajul lui Lobont, care-a-ndraznit sa afirme ca al doilea gol a fost reglementar.
Din pacate, n-am prea gustat humorul lui Calinescu cu Urs-ul impaiat. Limbajul presedintelui ligii mi-l aminteste pe cel al birjarilor din urma cu vreo 45 ani - includ mesajul pe care i l-am trimis, fara speranta sa-mi raspunda...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
lesssil
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 15, 2003 5:14 pm
Localitate: Rehovot - ISRAEL

Mesajde Love2Fly » Mar Sep 16, 2003 12:00 am

Moshule? Becali ti se pare un om cu clasa? ma rog....2-3 clase are el insa nu mai mult.....Penalty ala e distrus, Stoichitza ce mai era de top acolo in rest distrusi.
p.s: Bey! dar la emisunea Fotbal din Prima va uitati? prezentata de Iuliaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa FRaaaatilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Femeia n-are treaba, sta si se uita la aia cum se cearta gata gata sa se ia la bataie.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 16, 2003 12:05 am

Nu,Becali nu e un om cu clasa...dar stie ce vrea. Mi-a placut chiar si de Borcea aseara. Amandoi au zis ca ii dau 100 000 $ lu' Nea Mircea daca vine la nationala. Becali l-a luat la misto pe Gheorghe Stefan : "dai si tu 10 000 ? " :p

Discutii libere intre principalele personaje ale fotbalului. Frumos. Am stat pana la 1:30 sa casc gura.

La Prima nu ma uit.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

intre PROCES si RECURS

Mesajde coronado » Sâm Sep 20, 2003 12:44 am

[size=75][size=100][font=arial][color=blue]
:o
PROCESUL e realizat in mare masura de invitati pe cand RECURSUL e succesul lui Ovidiu.
Imi place Calinescu dar nu are ce cauta acolo ca n-are nici o treaba... isi da si el cu parerea si plange dupa Timisoara lui... asta e, daca nu i-au lasat in B...:D . Treaba e ca are invitati de marca, ca are legaturi in exterior cu invitati la fel de remarcabili, mai scapa el cate o gluma aiurea, da merge. Si are audienta, tata, si telefoanele functioneaza perfect, si satelitii, dar nu e meritul lui. N-ma inteles ce cauta A. Nastase in emisiune ca ala chiar n-are nici o treaba.
Ovidiu isi face emisiunea sarguincios, asa cum si-o face de x ani, nici nu mai stiu de cand ma uit l emisiunile lui, oricum, din adolescenta...:) . Numarul de invitati e mai redus, probleme cu telefoanele, audienta postului e cam jos, dar subiectele sunt mult mai interesante. Si nea Ovidiu e parsiv mare, stie sa duca emisiunea, sa abureasca invitatii.
Sincer sa fiu, cam le urmaresc in paralel, simultan (ma consider norocos ca am posibilitatea).

::o Votul meu: RECURSUL ETAPEI.

PS. Ca venise vorba de Min.91. Am ignorat aceasta emisiiune pana anul asta. Au facut insa o treaba desteapta: l-au adus pe Mister si au castigat semnificativ. Sunt cu ochii pe ei. S-ar putea sa-i luam si pe ei in calcul anul viitor, poate promoveaza la baraj cu Iulia...:)

FORZA INTER!!!
CUL8R
coronado
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 19, 2003 2:15 pm
Localitate: Constanta

Mesajde C^ine » Sâm Sep 20, 2003 11:51 am

votat procesul etapei
desi nu prea imi place florin calinescu ca nu prea are treaba cu fotbalul
insa au invitati mai de marca si deaia
era super marfa cu ovidiu ioanitoaia la proces
asta e
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Sep 22, 2003 12:53 am

Calinescu,ma inerveaza k zice numa prostii,se baga in seama aiurea ,dar are echipa prosfeionista in spate.nici Ioanitoaia nu ma incanta prea tare.Ce nu imi place e ca se lanseaza in discutzii interminbaile,cum era azi cu Prunea cu Dragomir shi cu Victor Becali despre nu stiu ce contracte shi regulamente de ordine interioara,shi fotbalu,analiza propriu-zisa a meciurilor nu se mai face.De aia ma uit la Minutul 91k macar acolo e scurt shi la obiect,fara lalaiala.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori