fanclub.ro iasi si intalniri forumiste

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

fanclub.ro iasi si intalniri forumiste

Mesajde catharsis » Vin Oct 17, 2003 9:41 pm

initiez acest subiect la indemnul lui sly care spunea ceva de genul: 'aveti grija ce ziceti ca asta poate scrie ceva pe forum' si pt ca m-a pus dracu` sa dau la facultate la iasi si imi pierd majoritatea timpului intr-un oras plin de ieseni, iar marti 14 octombrie, atunci cand probabil a fost si sf parascheva deoarece era plin orasul de niste disperati care se inghesuiau sa puna mana pe niste oase, dupa niste conversatii cu sly, am avut prima semi-intalnire forumiste la terasa corso la care au participat stormy lady, colega de clasa a lui sly, sly insusi, andrei cu un coleg de grupa, care au plecat putin dupa ce a venit sly pentru ca aveau cursuri si subsemnatul, care a intarziat un pic pentru ca nu gasea terasa si nu cunostea pe nimeni, iar strazile arau aglomerate. mai multe sa povesteasca ceilalti, eu doar am incercat sa pun totul intr-o propozitie.
din cate am auzit, iasiul e al doilea oras ca numar de forumisti dupa bucuresti, asa ca forumisti din iasi, adunati-va!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde dirklady » Sâm Oct 18, 2003 9:23 pm

Eu sunt din Iasi. Si ma mir cand spui ca te-a pus dracu sa dai la facultate la Iasi. Iasul e unul din marile orase universitare din tara. Complexul studentesc din Tudor e magnific. Cu discotecile , cu terasele, cu Mall-ul, ce mai .....pentru mine e fain complexul. Si mai este si complexul din Puskin. Poate nu asa spectaculos ca cel din Tudor.
Cat despre sarbatoarea Sfanta Paraschiva e una din cele mai minunate sarbatori ale Iasului. Plus ca atunci sunt si sarbatorile Iasului. Si ca tu nu ai gasit terasa Corso ....inseamna ca nu iesi destul de mult la o cafea.
Apropo la ce facultate ai dat?
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde catharsis » Sâm Oct 18, 2003 10:51 pm

pai m-a pus dracu pt ca aveam automatica si calculatoare si la suceava si cred ca mi-e mai bine sa stau acasa decat in tudor, mai ales ca in unele camine camerele sunt cam distruse, iar cantina momentan nu exista. in rest, viata e frumoasa acolo si in puskin, dar e diferenta mare intre viata din apartamentul meu si cea de acolo. cat despre corso, sunt din iasi de abia 3 saptamani, din care una am stat pe undeva prin alexandru. de unde vrei sa stiu toate terasele?
oricum, ar fi frumos ca forumistii din iasi sa se intalneasca periodic la fel ca si cei din bucuresti. daca ma ingras un pic, fac cura cu saorme, imi pun net in camera si discut pe messenger cu forumistele minore poate ma transform si in oribilul mosh de iashi.
cine mai e din iasi ?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde pichipontz » Dum Oct 19, 2003 7:27 pm

si eu sint din Iasi.Nu ma primiti in clubul vostru?A-)
pichipontz
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Iul 21, 2003 10:22 pm
Localitate: somewhere over the rainbow

catharsis

Mesajde dirklady » Dum Oct 19, 2003 9:32 pm

Adevarul e asta: nicaieri nu e mai bine ca acasa. Nu stiam ca esti boboc. Vei invata in scurt timp Iasul daca-l vei colinda. Cat despre camine...stiu cum sunt camerele. Din pacate astia nu au nici un interes sa le renoveze....se pare. Oricum, sper sa te distrezi bine in Iasi si sa ai o studentie faina. Si apropo, fii atent la smecherii de cartier. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde sly » Mie Oct 22, 2003 5:00 pm

pai dirklady esti din iasi si studiezi in italia?k la urmatoarea intalnire te invitam si pe tine :p
intalnirea de pe 14 octombrie a fost cam interesanta dar din pacate prea scurta si prea putini oameni...de-abia astept sa vin in romania si sa stabilim si alte intalniri :p
cei care vor sa vina sa ma contacteze pe pm
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde dirklady » Mie Oct 22, 2003 9:56 pm

Nu studiez in Italia ci muncesc. Cand veti face urmatoarea intalnire sper ca voi fi si eu in Iasi. Ceea ce ma indoiesc. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde catharsis » Lun Oct 27, 2003 10:25 pm

mi-au pus si mie net in camin, asa ca daca mai doriti intalniri forumiste prin iasi, contactati-ma si pe mine pe yahoo messenger.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Targul...

Mesajde omu_vexx » Vin Oct 31, 2003 6:59 pm

Frumos oras Iasiul, am avut placerea sa locuiesc acolo doi ani...si mi-a placut...pana am cunoscut intimitatile Tudorului care m-au dezgustat pana in pragul vomei. Cine spune ca e frumos in Tudor ori n-a vazut altceva ori are cataracta pentru ca e acumularea cea mai mare de mizerie fizica si psihica din toata Moldova. N-as da Piatra-Neamtul meu iubit si nici Suceava (oras la care tin mult) pe Iasi pentru nimic in lume. Oricum exceptand Tudorul mi-ar face placere sa cunosc forumistii din Iasi si vin 150 de Km oricand numai sa stabiliti o data si un loc.
Sper ca n-am suparat pe nimeni prea tare!:rolleyes:
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.
Avatar utilizator
omu_vexx
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Sâm Oct 12, 2002 11:00 pm

omu_vexx...

Mesajde dirklady » Vin Oct 31, 2003 7:30 pm

Pacat ca nu ti-ai vomitat si creierul. Se vede ca nu ai cunoscut viata de student. Vorbesc de cea adevarata. Se stie ca din punct de vedere al curateniei e jale prin camine. De asta si fac greva studentii acum , pentru ceva curatenie prin camine. Dar sa spui ca ai intalnit cea mai mare mizerie fizica si psihica din Moldova mai du-te-n pana mea. Se vede ca ai avut parte numai de anturaje idioate .
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde omu_vexx » Vin Oct 31, 2003 7:40 pm

Draga dirklady trecand peste tonul tau oarecum agresiv care mi-a provocat un zambet prietenos, vreau sa-ti spun ca am iubit Iasiul poate mai mult decat o persoana nascuta acolo, dar ca in orice dragoste am suferit o dezamagire imensa cand am vazut destrabalarea totala din campusul universitar TV. Pur si simplu nu ma astepatam sa gasesc asa ceva intr-un oras asa frumos. Si crede-ma ca am trecut prin majoritatea caminelor si am cunoscut persoane de toate spetele. Deci nu poti sa spui ca e doar un punct de vedere... daca intelegi...
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.
Avatar utilizator
omu_vexx
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Sâm Oct 12, 2002 11:00 pm

Mesajde dirklady » Dum Oct 08, 2006 11:35 pm

Salve,


Sunt 2 ani si 8 luni de cand nu am mai intrat pe acest forum........
Mare mi-a fost mirarea sa primesc pe e-mail ca mi s-a raspuns la un subiect.
In legatura cu postarea mea...........sigur aveam ceva in acea zi, ca sincer nu ma regasesc in acea postare. Imi cer scuze pentru tonul agresiv...........habar nu am cum de am scris acel mesaj. Si sincer.........nu am mai scris aici ca nu ma mai intereseaza sa scriu aici............deci.........iti raspund acum doar pentru a-mi cere scuze. Dar nu mai vreau sa fiu deranjata cu e-mail, etc..........hmm......oare cum pot face sa ies din acest forum?
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde Sică » Dum Oct 08, 2006 11:56 pm

a fost si sf parascheva deoarece era plin orasul de niste disperati care se inghesuiau sa puna mana pe niste oase

probabil o sa imi iau ban pt. urmatoarele cuvinte:(:
***** (cenzurat)

mod talk: ban nu, dar abtine-te. Puteai sa fii caustic fara vulgaritati nepermise pe acest forum. Treaba e cam asa: unii sunt crestini si venereaza moashte & other dead things, altii sunt "pagani" si venereaza natura & the living. Ca idee. Si mie personal mi se pare cam ciudat si morbid sa venerezi moaste... dar, ma rog, fiecare religie cu ale ei.
Observatii si lacrimatiuni pe pm sau, daca ai chef, deschide alt tred aici sau pe politic, social, whatever, putem discuta acolo mai pe larg.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori