Gay people ?!

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Ai putea avea o relatie de amicitie cu un homoxexual?

Chestionarul s-a închis pe data de Vin Oct 01, 2004 4:33 am

Da
38
79%
Nu
10
21%
 
Voturi totale : 48

Gay people ?!

Mesajde kally » Vin Oct 31, 2003 4:30 am

Hmm...Ei nu sunt oameni?...De ce exista repulsia asta fatza de homosexuali?...Fiecare are dreptul sa isi traiasca viatza cum vrea si cu cine vrea !
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Chrysilla » Vin Oct 31, 2003 7:04 pm

mai exista cateva threaduri cu subiectul asta pe aici.... de altfel eu sunt lesbi,de exemplu...
Chrysilla
Junior Member
 
Mesaje: 170
Membru din: Dum Aug 24, 2003 11:00 am
Localitate: Romania - Botosani

marea confuzie a romanilor

Mesajde gabuba » Vin Oct 31, 2003 7:36 pm

draga kally mor cand va aud. sa stii ca si o lesbiana tot gay e. :rolleyes:
si societatea in general isi bate joc de ei (si exista si eternele glume intre baieti, mai rar intre fete referitoare la homosexuali, sau poponari mai pe romaneste) pt ca eu cred ca normal e sa existe o relatie intre o femeie si un barbat. nu intre doi barbati.
sincer, mi se rupe de ei sa faca ce-or vrea.ma rog, e o tzara democratica e dreptu fiecaruia (cred) sa faca ce vrea. da sa nu ii prind ca se saruta pe strada, sau chestii d-astea ca arunc cu pietre in ei. sa pastram limitele decentzei ...
dar recunosc ca le-as incuraja pe (antetie: ) BIsexuale. :drool:
cat despre o relatie de amicitie cu o persoana gay .. nu vad care ar fi problema, in definitiv prietenia nu tine cont de relatiile sexuale pe care respectivul le are.
de altfel , am avut ocazia sa cunosc tipe lesbi si nu sunt deloc nashpa. :D

dar totusi le detest p-alea care cred ca ie cul sa fii lesbi, ca deh ie tatu la tv... alea chiar is niste tzaranci mucoase. :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: marea confuzie a romanilor

Mesajde Love2Fly » Sâm Noi 01, 2003 12:10 am

Initial trimis de Gabizzu

[...]cat despre o relatie de amicitie cu o persoana gay .. nu vad care ar fi problema, in definitiv prietenia nu tine cont de relatiile sexuale pe care respectivul le are.[...]
am avut ocazia sa cunosc tipe lesbi si nu sunt deloc nashpa. :D

Daca stabilesti o relatie de amicitie cu un tip Gay ala in nici un caz nu va intelege amiticia ca una "cum o intelegem noi" ci cum o vrea el...deci pana la urma tot pe la spate ti-o da cand te apleci sa iei sapunul.:)
Cat despre tipele in nici un caz nu sunt nashpa....si eu m-as cupla cu cateva....:p
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

A fi femeie o rusine?

Mesajde kally » Sâm Noi 01, 2003 1:45 am

Eu nu inteleg un lucru,de ce diferentza asta? Daca e lesbi e OK si barbatilor chiar le place..... dar daca e barbat se schimba foaia....Pana una alta tot acelsi lucru este ..tot o relatie intre 2 sex de acelsi fel....De accea am si pus problema asta HOMOSEXUALI ,nu lesbienele !....De ce societatea priveste cu alti ochi homosexuali decat lesbienele si se fac diferente ?
O lesbiana daca se travesteste in barbat li se pare incitant unora....dar in momentul cand un barbat care se travesteste in femeie e privit cu dezgust de catre oameni ...A fi femeie este o rusine sau ce ?
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Love2Fly » Sâm Noi 01, 2003 2:14 am

A vedea 2 femei care "se iubesc" este mult mai acceptabil decat "2 barbati care se iubesc". De ce? pt ca fetele au fost mereu mai apropiate intre ele in sensul ca voi va mai pupati cand va vedeti (uneori chiar si pe buze)...discutati despre problemele strict feminine pe care le aveti...in concluzie femeile au fost mai intime intre ele. Eh....pe de alta parte....dupa cum cred ca stii si tu! rar o sa vezi 2 barbati care se saruta atunci cand se vad....sau 2 barbati care discuta despre "ce fel de ejaculare are unul din cei 2". Din acest motiv, zic eu, lesbienele sunt mai acceptate. Pt noi barbatii e placut si excitant sa vezi 2 femei "facand sex" acum....nu stiu cum ar fi pt o femeie sa vada 2 barbati "facand dragsote":) insa d.p.meu. d.v e oribil ca doi barbati sa se iubeasca....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Dum Noi 02, 2003 12:08 am

pai asta tine de natura lucrurilor... noua ne place sa vedem doua in actiune, dar voua (cred) ca va e indiferent sa vedeti doi tipi care se fut.
sa nu mai vb. ca pe voi nu va deranjeaza doua tipe, dar pe noi ne :bleah: doi.. ma rog, eu pur si simplu sunt dezgustat si mi se intoarce stomacu de fiecare data cand vad pe strada doi tipi cu sosete portocalii sau roz tinandu-se de mana.
pur si simplu asa stau lucrurile, nu cred ca e ceva de explicat.
ma.. de o tipa lesbi nu mi-ar fi frica, sincer :D.
dar de un tip gay .. poate ca ai dreptate. e ca relatia de prietenie intre o fata si un baiat : intr-o zi tot o impingi in lift si ii pui mana pe cur, mai in gluma mai in serios. aici , nu pot decat sa-ti dau dreptate. oricum, chiar daca ma dau eu mare psiholog (lol...) prefer sa cunosc tipi gay doar pt studiu si cooperarea cu el sa se intrerupa in momentul in care am terminat proiectul.
pe cand cu o lesbi, as mai avea relatii si dupa.... ;D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Romania tara discriminarilor !

Mesajde kally » Dum Noi 02, 2003 12:44 am

Hmmm ..din nou aceeasi discriminare...Acum mai nou am vazut ca homosexuali sunt priviti si ca obiecte de studiu ...Oare in tara asta nu o sa ajungem niciodata sa gadim deschis?..De ce conceptile astea invechite ?...Dupa parerea mea este strigator la cer ca in secolul XXI inca sa mai existe oameni cu asemenea concepti...dar in fine traim in Romania asa ca nu am de ce sa ma mir.
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde gabuba » Dum Noi 02, 2003 12:55 am

pai bre cand te ocupi cu psihologia e normal sa ai subiecte... pt studiu...
si nu e nici o conceptie... e pur si simplu senzatia pe care mi-o creaza doi homosexuali. care e problema? nici senzatii de scarba nu mai am voie sa am?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Dum Noi 02, 2003 1:07 am

Bai kally.....din cauza mentalitatilor oamenilor ca tine a ajuns Romania in halul in care e nu din cauza noastra a celor "conservatori". Uite.....Romania, cu oamenii ei invechiti a reusit pt o perioada sa fie ferita de toate "secretele din cutia Pandorei" ale occidentului......ce? vrei multa libertate? vrei drepturi egale pt fiecare? vrei sa tratam homosexualii ca pe ceva normal? in cazul asta o sa ajungem sa ne impuscam prin scoli cum fac americanii....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

DISCRIMINAREA EXISTA PESTE TOT IN LUME!!

Mesajde J'adore » Dum Noi 02, 2003 1:11 am

Kally, imi pare rau sa te anunt, dar discriminarea a existat din todeauna, si exista peste tot in lume, nu numai in Romania, ma enerveaza oamenii astia ca tine, care cred ca numai in romania se poate intampla ceva rau. In alte tari (Ex. America), homosexualii au fost ucisi pt. simplul fapt ca sunt homosexuali. exemplu: la mine la liceu, lesbiencele au voie sa isi exprime "iubirea" dar homosexuali nu au voie,nu mi`se pare corect, dar asta e , no sa ma apuc eu sa schimb lumea, sa fiu una contra toti, mai bine nu :)
NU, nu am nimic contra homosexualilor, dar sincer nu mi`ar place sa ii vad sarutandu`se sau facand sex,mi`se pare scarbos, dar daca nu imi place sa vad asa ceva, asta nu inseamna ca am ceva cu ei cu homosexualii:rolleyes:
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Dum Noi 02, 2003 1:26 am

si inca ceva: in domeniul psihologiei inca nu s-au gasit cauzele care duc la homosexualitate/lesbianism . iar din punct de vedere fiziologic este exclus sa se nasca atractii de genul asta.
asa ca e loc de interpretari... dupa mine e vina lor ca sunt asa (cred). daca teoria mea e adevarata, neexistand dovezi in cele doua domenii, atunci isi merita soarta.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

SECOLELE TRECUTE VAD CA SE POARTA

Mesajde kally » Dum Noi 02, 2003 2:56 am

Bla ...bla..bla....mda....Crezi ca femeile sunt mai apropiate decat barbati?...RONG !...Nu prea am auzit femei LOVE2FLY sa vorbesca despre "palmaresul" lor si despre cum l-a "rupt " pe unul...Asa ca te inseli; la capitolul asta barbati sunt ASI in a-si etala experientele si a se da mari DON JUANI...dar sa nu deviem de la subiect .
Eu nu am spus ca nu numai in Romania exista discriminari si ca la noi sunt toate relele....doar ca suntem in top din pacate .
Sunt foarte interesante parerile voastre ...uni ar face studi pe ei,..alti o cosnsidera o boala ..:))))...E bine sa traiti in alte secole care au trecut de mult?..:))))
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Love2Fly » Dum Noi 02, 2003 6:00 pm

Draga useritza Kally,

Imi pare rau sa te dezamagesc dar eu nu traiesc in secolele ce au trecut ci traiesc intr-o lume paralela cu cea de azi. Chiar si asha iti pot spune unele chestii.
(1).Cand am zis ca fetele sunt mai “intimeâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Homoxeualitatea are si istorie

Mesajde kally » Mie Noi 05, 2003 5:56 am

Eu nu am pus problmea avorturilor sau al numarului de copii abandonati ....si nici problema homxexaulitati ci a oamenilor ca tine care sunt rasisti ...Cred ca tu ar fi mai bine sa citesti o carte poate asa iti mai desfunzi mintea ...Si sa sti si tu ca homoxeualitatea a fost dintodeauna;...ca nu au recunoscut public este partea a doua ...Asa ca ia frumusel cartile de istorie si documenteazate si daca nu ai sa gasesti pe nimeni "gay" am sa iti dau eu cateva exemple.
PS: Si daca sunt din Bucuresti ce?Am niste avantaje.
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Love2Fly » Joi Noi 06, 2003 12:00 am

Am incheiat discutia! Vad ca esti obsedata de o idee! eu am incercat sa-mi expun pctul de vedere....daca esti ingusta eu n-am ce sa-ti fac!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde pussycat » Joi Noi 06, 2003 8:03 pm

pe mine chiar nu ma intereseaza daca o tipa ii lesby...nu ma deranjeaza dar mi se pare dezgustator...am o cunostiinta care ii travestita si cand ma gandesc ca acu doi ani am umblat cu "el" deoarece asa stiam ca ii baiat...imi vine sa borasc...dupa parerea mea oamenii care is pe invers nu is oameni normali,....:/
pussycat
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 04, 2003 2:14 pm
Localitate: targu mures

Discriminarea continua

Mesajde kally » Vin Noi 07, 2003 9:22 pm

Initial trimis de Love2Fly
Am incheiat discutia! Vad ca esti obsedata de o idee! eu am incercat sa-mi expun pctul de vedere....daca esti ingusta eu n-am ce sa-ti fac!


Nu sunt nici o obsedata,te-am rugat sa imi aduci niste argumete logice ...Nu sa spui ceva si sa vi cu argumente de genul :"voi sunteti mai apropiate" sau "la voi este mai normal"...Cand ai vazut ca nu ai replica ai dat inapoi..De ce?..Pentru ca nu ai cu ce sa iti susti ideeile ..eu in schimba am .

PS: de ce nu ne scrie si un gay pe aciulea ...este un forum unde ar trebui sa isi sustina incliatia sexuala ?
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Love2Fly » Sâm Noi 08, 2003 8:49 pm

Eu am cu ce argumenta insa as prefera sa vad ce argumente poata sa aduca si capul ala al tau occidental!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde kally » Sâm Noi 08, 2003 9:38 pm

Initial trimis de Love2Fly
Eu am cu ce argumenta insa as prefera sa vad ce argumente poata sa aduca si capul ala al tau occidental!


Cred ca esti tampit sau ai probleme cu vederea...Ai vazut ce topic are forumul asta ?
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Love2Fly » Dum Noi 09, 2003 1:02 am

Dupa cum vezi eu nu te-am facut tampita (desi esti) si cu asta am incheiat discutia. Consider ca tot ceea ce am avut de spus am spus mai sus, care are urechi sa auda sa auda care are urechi sa INTELEAGA sa inteleaga.

putere si onoare
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

...

Mesajde Hades » Dum Noi 09, 2003 1:19 pm

Ai putea avea o relatie de amicitie cu un homoxexual? NU!!! ideea de gay ma scarbeste...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde monk » Dum Noi 09, 2003 1:56 pm

Io unu nu ii inteleg pe gay people ...

Nu as considera un gay prieten de al meu ... mi s-ar parea mult prea ciudat !
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde kally » Lun Noi 10, 2003 12:37 am

Monk da lesbienele ti se par la fel?..Cu o lesbiana ai putea fi prieten? [/B][/QUOTE]
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Suparataa » Lun Noi 10, 2003 9:32 pm

Homosexualii au existat mereu si nu se vor opri aici , vor merge inainte chiar daca lumea ii accepta sau nu. Poate ca shtiti despre vechii filosofi greci care au facut o arta din corpul barbatului ( aveau relatii intre ei cat erau tineri apoi intemeiau o familie "normala" cu o femeie pentru reproducere => copii )
Chiar si mie ( fara sa vreau ) mi se intampla sa intorc capul dupa tipe pe strada sa ma intreb " astea sunt pe invers.....vai ce super!".
Nu ma deranjeaza cu nimic tipele.....pentru ca sunt una din ele....dar tipii mereu mi-au facut impresia ca sunt duri...si nu-mi pot imagina un tip gay cu miscari si aere de fata.
Probabil tipele lesbi sunt acceptate pentru ca reprezinta sexul frumos....lor totul le este permis !
Intelegeti ce vreti...
You laugh because i am different , i laugh because you are all the same !!! :rulz: ha ha ;y i'm the best money can't buy !!!
Suparataa
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Noi 10, 2003 8:59 pm
Localitate: Hell

Mesajde Chrysilla » Mar Noi 11, 2003 3:16 pm

Stiti de unde vine termenul "lesbiana"? De la poeta greaca Sapho,care a creat un cerc de poezie (o "scoala") pe insula Lesbos...unde erau numai femei...si practicau "perversiuni"... :j
Chrysilla
Junior Member
 
Mesaje: 170
Membru din: Dum Aug 24, 2003 11:00 am
Localitate: Romania - Botosani

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Noi 11, 2003 3:35 pm

Kally, mai usor cu jignirile, ca am reclamatii! Si inca ceva: nu se da quote la post anterior. Nu este nevoie!

Esti din Bucuresti, zici. Imi da-i si mie numarul de telefon, sa discutam problema gay-lor din Romania cind vin pe acolo?

:D
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Bravo

Mesajde kally » Mar Noi 11, 2003 6:29 pm

Initial trimis de Suparataa
Homosexualii au existat mereu si nu se vor opri aici , vor merge inainte chiar daca lumea ii accepta sau nu. Poate ca shtiti despre vechii filosofi greci care au facut o arta din corpul barbatului ( aveau relatii intre ei cat erau tineri apoi intemeiau o familie "normala" cu o femeie pentru reproducere => copii )
Chiar si mie ( fara sa vreau ) mi se intampla sa intorc capul dupa tipe pe strada sa ma intreb " astea sunt pe invers.....vai ce super!".
Nu ma deranjeaza cu nimic tipele.....pentru ca sunt una din ele....dar tipii mereu mi-au facut impresia ca sunt duri...si nu-mi pot imagina un tip gay cu miscari si aere de fata.
Probabil tipele lesbi sunt acceptate pentru ca reprezinta sexul frumos....lor totul le este permis !
Intelegeti ce vreti...


In sfarsit cineva care a adus un argumet..Te felicit si ma bucur sa vad ca inca mai exista oameni ca tine...Dar vreau sa iti spun ceva .Nu majoritatea homoxeualilor au "apucaturi" de femeie sau sunt travestiti ...Cred ca aici depinde si de peronalitate.
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Cruela » Mie Noi 12, 2003 6:23 pm

Eu una nu pot spune ca nu am ansolut nimic cu homosexualii (este strict problema lor), dar nu as putea sa am o relatie de amicitie cu un homosexual. Ideea este urmatoarea: de obicei lesbienele sunt fete normale, cu nimic iesite din comun. Homosexualii au acel comportament ciudat, asemanator cu al femeilor, si din punctul meu de vedere sunt absolut scarbosi.
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kally » Joi Noi 13, 2003 2:20 am

Initial trimis de Cruela
Eu una nu pot spune ca nu am ansolut nimic cu homosexualii (este strict problema lor), dar nu as putea sa am o relatie de amicitie cu un homosexual. Ideea este urmatoarea: de obicei lesbienele sunt fete normale, cu nimic iesite din comun. Homosexualii au acel comportament ciudat, asemanator cu al femeilor, si din punctul meu de vedere sunt absolut scarbosi.


Da,asa e unii dintre ei adopta acesta postura ,dar nu toti;..si sa sti ca si lesbienele sunt uneori mai "barbate"...Asa cum unii barbati isi fac operatie de schimbare de sex asa si unele femeie o fac.
De ti s-ar parea scarbos ca un barbat sa se transforme in femeie si nu ti s-ar parea la fel de scarbos ca o femeie sa vrea sa fie barbat.
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron