Cea mai buna voce feminina a anilor 2000

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Re: Britney Spears

Mesajde Titina » Joi Iul 24, 2003 5:41 am

Initial trimis de candyman4u
Because she is the best!!!!


Oricat de mare fna Britney ash fi,recunosc ca nu are voce deloc :p
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

....vocea Shakirei

Mesajde SRalu » Joi Iul 24, 2003 11:46 am

...nu pt.ca sunt un mare fan dar consider este una dintre cele mai mari artiste ale lumii...
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

De departe...

Mesajde Love2Fly » Vin Iul 25, 2003 11:22 pm

Umila mea parere e ca Christina Aguilera are de departe cea mai buna voce a anilor 2000 :)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Iul 26, 2003 5:48 pm

stii love2fly ca la capitolul asta iti impartasesc parerea. pana acum eu dintre vocile astea tinere, nu am auzit pe nimeni care sa urce atat de sus si in acelasi timp sa si coboare f jos. Plus ca are ceva in voce, ce am observat, acum ceva timp, pe cand ascultam d'al de andreea balan, ca aceasta din urma copiaza. Bine inteles ca iese un rahat, pe langa ce face aguilera.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mie Aug 13, 2003 4:14 pm

In primul rand, Candice Night , mai ales in duetele cu Ritchie Blackmore. Recomand cu caldura Catherine Howard's fate.

Apoi, tipa care face backing-ul pentry Lake of Tears. E absolut superba, iti aduce lacrimi in ochi.

Si, in sfarsit, solista de la Nightwish, va rog nu ma puneti sa ii scriu numele, sigur l-as gresi ;)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Fara doar si poate,

Mesajde AnielaM » Mie Sep 10, 2003 9:19 am

Anastacia este dupa parerea mea cea mai buna voce a anilor 2000.
AnielaM
 

voce

Mesajde Cristina » Mie Sep 10, 2003 9:21 am

Cea mai buna voce mi se pare Madonna, o adevarata diva
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Sep 10, 2003 1:23 pm

Initial trimis de BloodOnMoral
In primul rand, [b]Candice Night , mai ales in duetele cu Ritchie Blackmore. Recomand cu caldura Catherine Howard's fate.

Apoi, tipa care face backing-ul pentry Lake of Tears. E absolut superba, iti aduce lacrimi in ochi.

Si, in sfarsit, solista de la Nightwish, va rog nu ma puneti sa ii scriu numele, sigur l-as gresi ;) [/B]

1/mai ales ca [ ] Candice Night presteaza vocal alaturi de sotul ei Ritchie Blackmore de ceva vreme, si impreuna se numesc Blackmore's Night. ea presteaza vocal, el mai mult instrumental.

2/tipa, Jennie Tebler, nu prea face backing ci a colaborat la cateva piese cu Lake Of Tears. le stii si tu care sunt, si daca esti atenta vei vedea ca nu-i nimic in 'back'. plus ca nustu cat de superba e ea, iar faza cu lacrimile, it's cute, but wrong. :D

3/a'ma, chiar ai fi in stare sa-i gresesti numele d'soarei Turunen? nu pot ca sa cred. pai si daca te punem sa scrii de exemplu numele solistei Anneke Van Giersbergen, cum te-ai descurca atunci? :D

4/ce Dumnezeu cauta postu asta in coltzul rezervat Shakirelor, Pinkurilor, Lavignelor, Spirtelor si altor u-utze?

PE TOPIC: acum ceva vreme, am vazut-o pe Aguilera pe vh-1 intr-un mini-micro-recital. io cre'ca era alta Aguilera, ca era una decenta, dezbarata de tonele de machiaj, de tzoalele stridente si oribile, de fitzele si aerele r&bistice si hiphopistice, si de n-a prestat fata neste piese cu influente jazz, de nu se poate, de le-au crapat ferestrele si geamurile interioare, precum si alea de la limuzine. bravo ei. tre' sa recunosc ca mi-a cam placut. sper sa nu ma auda fanii ASIA. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Vin Sep 12, 2003 11:40 pm

desi face parte dintr-o trupa aparuta de curand, imi permit sa vorbesc putin despre o anumita persoana care a reusit sa ma impresioneze cu vocea ei si cu muzica pe care o canta.. este vorba de solista trupei Evanescence...
prima oara am ascultat melodia Bring Me to Life dupa care am vazut videoclipul (am ramas placut impresionata...desi a fost filmat in romania, este ft bine regizat)... am cumparat albumul si am descoperit o piesa (my immortal) care m-a convins ca Amy chiar are o voce ft buna...
deasemenea, vreau sa adaug ca P!nK are o voce extraordinara.. imi am ambele albume si pot spune ca are piese dragute (ati ascultat vreodata melodia aia cu : i`ve been a bad bad girl ? :p
cam atat am avut de spus..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde nederlande » Mar Sep 16, 2003 2:43 am

Lara Fabian

arata ca un inger ... si in plus canta divin in ... italiana, spaniola, franceza si engleza.
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Oct 08, 2003 11:26 am

rose, e vb. de melodia 'dear diary' (a lu' pink). :)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Christina Aguilera & Anastacia

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 10:52 pm

Hmm...Christina mi se pare ca are o voce superba!
Iar Anastacia are un timbru mai special, iar de melodii nu mai vb! Sunt superbe!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Shania Twain, Dixie Chicks

Mesajde Sunny Morning » Vin Oct 17, 2003 12:04 pm

Shania Twain si suratele ei care se mai atirna (si bine fac!) si de ghitara, adica o Sheryl Crow sau o Alanis Morisette, chiar daca nu se poate spune ca ar fi influentat anii 2000. Cert e ca sint acolo si noi simtim asta.
Daca nu cunoasteti cele 3 gagici de la Dixie Chicks, grabiti-va sa le ascultati de unde puteti! Dau cu vocea de stai in limba, mai ales solista principala, caci celelalte doua sint ocupate una cu banjoul si cealalta cu scripca! Nu degeaba s-au pus ele mot anu' trecut la vinzarile de country din State, desi cinta mai demult!
Cind e vorba de voce, nu te poti pune cu countrystele!
I'm singing and dancing in the rain...
Avatar utilizator
Sunny Morning
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Anastacia

Mesajde Sunny Morning » Vin Oct 17, 2003 12:10 pm

Auziti, si inca ceva, ca tare m-a suparat sa remarc asta!
Bai copii si fratilor, si care mai sinteti pe-acolo, ce-aveti, ma , cu femeia asta, Anastacia, de cinta de te ia cu lesin la lingurica!? Ha?! Ca nu v-am vazut sa va inghesuiti cu laudele!
Doar pentru ca n-a mai aparut in ultimul an (probleme medicale, biata de ea, doamne fereste!) ati si uitat cum viersuieste din toti plaminii mai ceva ca o negresa grasa din corul bisericos?
Astept autocritici, sa stiti!
I'm singing and dancing in the rain...
Avatar utilizator
Sunny Morning
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Sâm Oct 18, 2003 10:40 am

Din cate spui, vad ca te pricepi tare mult la muzica. Bravos, natiune! Am spus si o mai spun o data. Anastacia este o mare voce a anilor 2000, dac nu cea mai mare, deocamdata. Eu personal o admir foarte mult, si in acelasi timp o studiez cu foarte mare atentie. Este un bun model pentru aspirantele la o cariera muzicala.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde piper1996 » Joi Oct 30, 2003 10:08 am

What, Bring me to life a fost filmat in Romania??? de ce companie?
unde ai auzit tu chestia asta?

Initial trimis de Wild Rose
desi face parte dintr-o trupa aparuta de curand, imi permit sa vorbesc putin despre o anumita persoana care a reusit sa ma impresioneze cu vocea ei si cu muzica pe care o canta.. este vorba de solista trupei Evanescence...
prima oara am ascultat melodia Bring Me to Life dupa care am vazut videoclipul (am ramas placut impresionata...desi a fost filmat in romania, este ft bine regizat)... am cumparat albumul si am descoperit o piesa (my immortal) care m-a convins ca Amy chiar are o voce ft buna...
deasemenea, vreau sa adaug ca P!nK are o voce extraordinara.. imi am ambele albume si pot spune ca are piese dragute (ati ascultat vreodata melodia aia cu : i`ve been a bad bad girl ? :p
cam atat am avut de spus..
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Noi 01, 2003 1:19 am

lol, da a fost filmat in Romania pt ca era mai ieftin...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde piper1996 » Lun Noi 03, 2003 1:16 pm

da si tu detalii, unde, de cine, etc. sau da un link.

Initial trimis de Gabizzu
lol, da a fost filmat in Romania pt ca era mai ieftin...
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Noi 03, 2003 11:31 pm

ce detalii ma? asta e tot! au venit aici pen'ca era mai ieftin si restu e in videoclip.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mar Noi 04, 2003 9:32 am

vroiam sa stiu cu ce casa de productie l-au filmat, si unde, asta-i tot.

Initial trimis de Gabizzu
ce detalii ma? asta e tot! au venit aici pen'ca era mai ieftin si restu e in videoclip.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Noi 04, 2003 11:13 am

la buftea a fost filmat... casa de productie?! ete biiip... poate cu ce echipa de filmare... Tudor Gheorghe. echipa lu ala... ce ar fi sa vb. despre vocile feminine ale anilor 2000 si nu despre clipu evanescence....
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mar Noi 04, 2003 11:54 am

Bine, ma conformez:
Tarja - Nightwish
PJ Harvey
Tori Amos
shirley manson - garbage
Loreena Mckennitt
........
etc

Initial trimis de Gabizzu
la buftea a fost filmat... casa de productie?! ete biiip... poate cu ce echipa de filmare... Tudor Gheorghe. echipa lu ala... ce ar fi sa vb. despre vocile feminine ale anilor 2000 si nu despre clipu evanescence....
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Wydarr » Lun Noi 10, 2003 11:13 am

Dupa umila mea parere, cea mai buna voce feminina a anilor 2000 este Tarja Turunen de la Nightwish. Vreau sa zic un lucru: Cine nu a ascultat decat albumele de studio... a pierdut trei sferturi din ce poate sa faca fata asta. Adica de cand am facut rost de un concert video al celor de la Nightwish... nu mai ascult melodiile de studio. Acolo se arata vocea adevarata... nu in studio.
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Dum Noi 23, 2003 7:39 pm

hmmm... si eu am o groaza de momente video cu nightwish .
desi am un respect f mare pt solista cat si pt trupa nu pot sa trec cu vedere ca tarja are o voce de soprana. Si sunt atatea care au aceeasi voce, nu difera mai nimic. un om normal nu face diferenta intre ele. si oricum sunt atatea si la noi in tzara care canta si au voce ca a tarjei.
ce e asa fabulos?

raman la parerea mea ca aguilera e cea mai bun voce a anilor 2000.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SCORPY » Lun Noi 24, 2003 5:29 am

Ceea ce ma face sa iti dau mare dreptate, draga Gabizzu, este siultima piesa a Christinei Aguilera, The Voice Within, in care aceasta isi pune calitatile vocale in valoare de la cap la coada.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde piper1996 » Lun Noi 24, 2003 2:30 pm

Initial trimis de Gabizzu
hmmm... si eu am o groaza de momente video cu nightwish .
desi am un respect f mare pt solista cat si pt trupa nu pot sa trec cu vedere ca tarja are o voce de soprana. Si sunt atatea care au aceeasi voce, nu difera mai nimic. un om normal nu face diferenta intre ele. si oricum sunt atatea si la noi in tzara care canta si au voce ca a tarjei.
ce e asa fabulos?

raman la parerea mea ca aguilera e cea mai bun voce a anilor 2000.


eu as zice ca tarja e chiar mezzosoprana ... care mezzosoprana e mai rare in peisaj decat sopranele ...
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Dec 01, 2003 3:44 pm

nu, nu e mezzosoprana . e doar soprana. daca stii muzica si stii si ce canta nightwish ar fi trebuit sa iti fi dat seama.

ma bucur, alondra, ca impartasim acelasi punct de vedere despre Aguilera. Zicea cineva mai sus de britni spirs. Crezi ca i se ridica pana la glezne aguilerei? hmmm...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde piper1996 » Joi Dec 11, 2003 6:25 pm

as putea spune ca am intrebat niste persoane care au facut conservatorul, si nici ei nu si-au dat seama. ar mai fi doua variante: ori soprana plina, ori mezzosoprana inalta.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Tarja...

Mesajde Raziela » Vin Ian 02, 2004 11:44 pm

In primul rand ar fi Tarja Turunen; o voce cu adevarat buuuna. Ma mai impresioneaza vocile lui Amy Lee si Sharon den Adel; ample, puternice.

Dar daca ar fi sa ma gandesc la divele momentului, atunci sa fie Celice Dion si Christina Aguilera.
Raziela
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 02, 2004 11:20 pm

pentru mine interpreta cea mai buna actual

Mesajde Mr Teo » Sâm Ian 03, 2004 12:37 am

e j. lo.
A fost foarte mult in atentia publicului, a scos anumite melodii destul de interesante si zic ca e tipa care stie cel mai tare sa isi faca un renume fie el bun sau rau din canteretele de acum din anii 2000.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori