Produsele cosmetice favorite

Produsele cosmetice favorite

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 8:15 am

care sunt produsele voastre cosmetice favorite?
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde ROBAKITA » Mar Iun 10, 2003 2:14 pm

Produsele mele cosmetice sint,nu prea multe,nu ma lipsesc in nici o zi din an de crema mea de fata protectoare impotriva radiatiilor,tinind cont ca aici unde vara predomina cel mai mult si e foarte cald,apoi rimelul de la L'ORíˆAL -PARIS.Cam astea sint cosmeticele mele preferate vara:)
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Mirela » Mie Iun 11, 2003 4:05 pm

nu stiu ce m-as face fara crema mea de corp, Dove-Body Silk. pe urma ar mai fi rimelul de la No.7 pentru ochi sensibili si un ruj pe care l-am luat la plesneala dintr-un bazar, dar s-a dovedit a fi si superb ca nuanta si de foarte buna calitate.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mie Iun 11, 2003 4:17 pm

Am o gramada de cosmetice dar favoritele mele sunt de la Seventeen,Maybelline,L`Oreal.
Cel mai bun luciu de buze de la Seventeen.
Cel mai bun rimel-Avon
Cel mai bun fard de pleoape: Oriflame si Seventeen
etc...
In rest am baia plina de gel de dus si spumant de baie(cred ca sunt adicted!).
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

sa ne gandim...

Mesajde Crystalized » Mie Iun 11, 2003 6:40 pm

Adevarul este ca nu prea folosesc produse cosmetice,dar vara incerc sa le intrebuintez frecvent.De exemplu,crema Clearasil impotriva punctelor negre,crema atat de necesara mie si cateva creioane negre de ochi pt. ca ador machiajul strident.Buzele raman neatinse ,poate un mic strugurel in situatiile grele.
Crystalized
 

Mesajde Crazy Babe » Mie Iun 11, 2003 8:08 pm

rujuri obligatoriu l'oreal si maybelline
farduri- seventeen si maybelinne
rimel- l'oreal
crema de fata de zi si noapte: l'oreal
gel de dus si spumant- body works
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Dum Iun 15, 2003 1:34 am

pai inainte de toate trebuie sa fie de firma.. imi plac lancome,coco chanel,dior,l`oreal,guerlain sau clinique.. obligatoriu gel de dus, crema,fond de ten,pudra,fard de ochi,rimel,contur buze/ochi,ruj,gloss...

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde SELLENE » Dum Iun 15, 2003 7:58 am

obligatoriu produse de buna calitate . Nelipsite sunt rujurile L'oreal,Lancome si Dior,cremele de corp Estee Lauder / Clinique, rimelul - L'oreal voluminous,fardurile -L'oreal si Maybelline color delights precum si intreaga colectie diamonds.In schimb cat mai putin fond de ten si contur de buze .
"The stupid neither forgive nor forget ,the naive forgive and forget ,the wise forgive but do not forget ."Szasz
SELLENE
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 21, 2003 4:04 am
Localitate: On The Darkside of The Moon....

Mesajde Salma » Dum Iun 15, 2003 9:39 am

Vad ca L'Oreal conduce in topul preferintelor si trebuie sa recunosc ca sunt si produsele mele favorite, avand preturi accesibile si calitate aproape frantuzeasca. Mai folosesc si uleiul Johnson&Johnson de bebelusi pentru corp care chiar iti face pielea ca de bebelus :) Prin baie se mai gasesc destule produse Nivea, in care am incredere ca sunt nemtzesti.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Iun 15, 2003 11:45 am

nu imi place sa imi incarc fata cu farduri si rujuri in exces...
produse preferate: L'Oreal Pure Zone 3 steps, creion khol negru Avon impreuna cu un rimel L'Oreal Lash Architect negru si gloss transparent Maybelline. Gel de dus & crema de corp de la The Body Shop.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Kaadijha » Mar Iun 24, 2003 3:09 pm

Preferatele mele au fost si mai sunt produsele L'Oreal. De ceva timp am devenit reprezentant AVON si am descoperit gama Bio6 cu crema de zi, de noapte si de ochi care imi place foarte mult.
Cam astea le folosesc zilnic.
Kaadijha
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iun 24, 2003 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde punct » Mar Iun 24, 2003 7:03 pm

rimel -maybelline
fard -oriflame
ruj- gerovital plant si avon
pudra , fond de ten- nu folosesc
gel de dush -oriflame
creda de corp dove
sampon - dove
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Joi Iun 26, 2003 4:35 pm

imi plac produsele de firma: L`oreal, Lancome, Channel, etc.
deobicei folosesc: fond de ten, contur de ochi, contur de buze, fard de ochi, ruj, gloss (prefer glossul peste ruj..) , rimmel (deobicei transparent)... etc.
aa... si sa nu uit : creme (de fata, de corp, de maini) , gel de dus , etc
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Rosu Oana » Joi Iul 24, 2003 4:25 pm

De curand am descoperit o noua marca de cosmetice si anume JOY CREATORS din India.De circa 3 trei luni testez JOY BEAUTY CREAMS care contin extracte naturale de aloe vera, vitamina E, ulei de jojoba si migdale, si alte extracte de fructe.La strand folosesc JOY SUNSCREEN Lotion care protejeaza extraordinar pielea impotriva razelor UV precum si lotiunea de corp JOY MOISTURISING Body lotion care combina elemente nutritive de extract din germeni de grau, aloe vera si vitamina E si cu olivem 700. Aceste produse sunt o noutate pe piata noastra si le-am gasit la preturi accesibile in farmacii si la Bucur Obor.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde thebrat » Sâm Iul 26, 2003 12:42 am

ce-a mai tare firma de cosmetice este TRUCCO si TIGI
...to laugh often and love much; to appreciate beauty; to give of one's self; to leave the world a bit better; to have played and laughed with enthusiasm and sung with exultation--that is to have succeeded...
Avatar utilizator
thebrat
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde God_Hera » Mar Aug 19, 2003 9:18 pm

Cele mai cool produse cosmetice sunt cele de la Maybelline! Watershine diamonds liquids si fardul de ochi Cool Effect!
Apoi parfumul ninety-nine,gelul de dus Fa si mai ales Nivea sun spray :/
Maybe she's born with it, maybe it's Maybelline!
God_Hera
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Aug 18, 2003 9:42 pm
Localitate: Olymp,Greece

Mesajde Jasmine » Vin Aug 22, 2003 4:29 pm

am descoperit de curand o pudra bronzanta de la guerlain.. piesa de rezistenta intr-un machiaj mai sofisticat.. si lip glossul dior addict care este rezistent.. ar mai fi niste rimeluri de la lancome .. eu am pe mai multe nuante albastru,verde,si siclam ..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Lun Aug 25, 2003 12:34 pm

Eu prefer sa fiu mai naturala. Nu imi place sa imi incarc fata. Folosesc L'Oreal Pure Zone dar numai step 1, strugurel roz, gloss transparent L'Oreal (de la mama, ca nu a vrut sa mai cheltuiasca si pentru inca unul :) ), gel de dus Palmolive Aroma Therapy ca imi place cum miroase. La sampon nu am unul pe care sa il folosesc tot timpul, pentru ca am un par foarte bun care iese superb cu orice sampon, dar prefer L'Oreal, Pantene, Wash&Go, Dove, Sunsilk, Head&Shoulders, iar ca balsam folosesc cremele-masca de la L'Oreal si balsamul Sunsilk Duo Keratine. Creme nu folosesc de nici unele (inafara de cele de par). Deodorantele sunt Dove. Ca parfum folosesc Mont Blanc, Champs Elysees. Iar unghiile sunt acoperite de un strat discret de lac transparent, ca totusi, am si eu varsta mea. A! Cand merg la ocazii (ca anul asta, banchetul de clasa a opta) folosesc rimmel L'Oreal Lash Architect, ruj L'Oreal roz (de care este la momentul acela prin casa) si fard de obraz roz tot L'Oreal, dar intr-o cantitate abia perceptibila, fard de pleoape tot L'Oreal asortat cu culoarea hainelor. Si cred ca asta este tot despre cosmeticele mele.
Kayla
 

Mesajde Matrashita » Mar Aug 26, 2003 3:10 pm

Cel mai mult imi plac produsele de la L`oreal &Rimmel.Nu imi cumpar produse f scumpe dar nu am ajuns sa-mi iau toate porcariile din piata pt ca totushi tin la chestiile cu care ma dau pe fatza!
Dar despre vopsele de par n-ati zis mai nimic...?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Guinevere » Mie Sep 17, 2003 1:46 am

Mie mi-a placut tare mult crema de fatza Hydrafresh (incredibil de usoara), dar acum folosesc MultiBoost de la Avon, ca are si SPF 15.

In general, mi-a placut ce mi-am luat de la The Body Shop. Luna asta mi-am comandat mai multe farduri de pleoape de la Avon, o sa revin sa zic cum mi se par.
Guinevere
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:47 pm

Mesajde ioanar » Mar Oct 07, 2003 10:11 am

Body Shop e ok pentru cine gaseste produsele lor. daca ar face ca si AVON un site ca si asta poate as cumpara si de la ei.
eu va recomand http://www.mmavon.8m.com
ioanar
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 07, 2003 10:00 am

eu sunt mai conservator...

Mesajde Avangard Stuff » Mie Oct 08, 2003 12:17 am

Folosesc intotdeauna cu incredere sapunurile din gama "Duru"si "oana", antiperspirantul "Bob", ... iar ca aftershave, spirt medicinal ....
Si sunt un boboc de baiat!

dar... ne-am gandit sa revoolutionam piata cosmeticelor , asa ca am scos crema antiacneica pentru slabit , cu bronz, cu fluor, ... si crema deshidratanta .... Costa cam mult, dar primiti un cd gratis ... de la http://www.avangard.miuzic.go.ro ... acolo primiti oricum cd-uri gratis, asa ca puteti sari peste crema noastra ....


Sa fiti frumoase!
Avangard Stuff
 

huh!

Mesajde proXtu » Sâm Oct 11, 2003 4:40 pm

am voie sa ma bag shi io in sama sau imi iau o pleazna ? :D
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Wild Rose » Dum Oct 19, 2003 2:31 pm

mai nou imi plac foarte mult produsele Dior... in ultimul timp, imi iau numai glossuri si rujuri dior... deasemenea am dat peste o crema de fata foarte buna --> energy move...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Oct 25, 2003 9:30 pm

Hmmmm... In general, cand imi cumpar un produs cosmetic, ma uit mai mult la cum e, deat la marca... Imi plac, totusi, Avon si Oriflame.
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde AnouCk » Mie Oct 29, 2003 10:40 pm

Firmele mele preferate sunt Lancome si L'Oreal.
Folosesc : gloss , fard de ochi , creion buze + ochi , fond de ten , pudra .. si sa nu uitam cremele de fata si de corp si gelul de dus !
Forgive me, Father, for I have sinned / Find me guilty of the life I feel within
I am the secret / I am the sin / I am the guilty / And I am, I am the thorn within
Avatar utilizator
AnouCk
 
Mesaje: 86
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm

Mesajde bad bad Annie » Mar Noi 04, 2003 1:17 pm

Clinique! Am zis!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Re: Produsele cosmetice favorite

Mesajde kally » Vin Noi 07, 2003 1:12 am

Initial trimis de loran_raul
care sunt produsele voastre cosmetice favorite?


Hmm ..cred ca fiecare firma are punctele ei forte....una face un ruj mai bun alta un mascara deosebit...Sa nu uitam si alti factori care ne influenteaza in cumpararea produselor si anume propriul nostru corp...Ca si la parfumuri corpul reactioneaza diferit de la indivi la individ...Eu cunosc in general ca ce este bun pentru
mine si am avut tot catalogul de Avon si Oriflame pana acum cu exceptia gamei pentru varsta inaintata...asa cam stiu ce e bun si nu.
Oriflameul nu este bun decat in fonduri de ten si mai are o gama cu alge marine ...in rest jale ..toate sunt niste porcari...Avoul a decazut si el mult ..numai parfumurile,gama Clear Skin (care este foarte buna pentru conbaterea cosurilor si punctelor negre) si perlele in rest nu prea a mai ramas nimic din calitatea produselor de alta data ....Maybelline este iarasi o firma foarte buna mai ales la mascara...
Chanel si alte super firme super cunoscute nu sunt decat iarasi niste prosti (sa fim seriosi ei se ocupa mai mult cu producerea hainelor si a parfumurilor in rest e cam acelasi lucru cu un dermatograf luat de la taraba).
O firma buna insa este L`oreal aici nu prea am ce comenta :D...Totul este OK la ei si chiar conteaza pentru ei calitatea .
Hi hi hi Cam lung discursul meu !
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde samurayjack » Joi Feb 12, 2004 5:26 pm

demachiant Vichy 3 in 1 foarte bun
o crema pe baza de retinol Smooderm pentru combaterea punctelor negre
o crema hidratanta f fff buna Clinique Moisture Surge Light
farduri: fond de ten L"Oreal translucide si un pic de rimel si de gloss..sunt adepta machiajului natural
pt corp f buna, imi place f mult crema de corp Vichy pt piele f deshidratata
cam astea sunt de neinlocuit pt mine :) poate doar fondul de ten :)
samurayjack
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 12, 2004 5:07 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde truli » Dum Iul 04, 2004 11:32 pm

ma, avon chiar e naspa..da oriflame e si mai si..
truli
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:12 pm
Localitate: acasa

Următorul

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator