Fotbal American

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Fotbal American

Mesajde COSS+min » Vin Noi 14, 2003 10:45 pm

Exista fani ai NFL in Romania. Am vazut un meci pe TV Sport si chiar mi-a placut. Desi mi-e greu sa recunosc (eu nefiind "prieten" cu americani) sportul acesta e chiar super marfa si americani fac un spectacol deosebit.
Din cate am inteles intr-o echipa sunt alte 3 de fiecare parte,in total 45 de oameni + un antrenor si inca 15 asistenti, iar un meci dureaza cam 3 ore! Desfasurarea lui e foarte simpla iar fazele de pe teren se repeta la infinit.
In final Football Rules :A
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 14, 2003 11:09 pm

Cand au dat TV Sport fotbal american ? Vreau sa ma uit si eu ! Am vazut cateva Super Bowl-uri la viatza mea...pe vremea cand transmiteau Pro Tv. Tin minte ca imi placea foarte mult un celebru quarter back de la Denver Broncos. Un veteran al ligii..care probabil s-a retras. Am uitat numele sau.

Chestia e ca nu prea stiu regulile. Dar sunt convins ca dj_jaxxx v-a fi mai mult decat incantat sa ni le explice. :)

Aaaaa.....si ce-am mai observat. Unii fotbalisti..erau burtosi rau. Se vedea cum le atarna burta prin tricourile alea. :)

Cred ca m-ar atrage acest sport....daca l-ash urmari mai des. Plus....ca majoretele din fotbal american rulez !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Sâm Noi 15, 2003 10:14 pm

Au dat marti s-au miercuri pe la 12:30. Nu am vazut decat vreo juma de ora dar oricum mi-a placut. Au incercat aia sa explice regulile dar tot n-am prea inteles. Am prins si un eseu. O faza superba.


Nu stiu unde ai vazut burtosi moshule ca erau uni mai ceva ca jucatori de rugby.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde cristane » Lun Noi 17, 2003 3:03 pm

In fiecare marti, la ora 19.00, TV Sport da un meci din NFL.

Regulile sint simple, insa pot genera sute de scheme de toate felurile, ceea ce transforma jocul intr-unul mai complex decit pare la prima vedere. Fiecare echipa are intr-adevar 15 antrenori, fiecare specializati pe o faza a jocului, si fiecare cu "carnetelul" cu scheme dupa el :) Inca nu am suficienta experienta fotbalistica incit sa observ anumite scheme, dar cred ca si asta e la fel de grozav ca spectacolul de "suprafata".

Anyway, regulile, pe scurt si pe intelesul tuturor:

-- Ca la rugby, echipele lupta pentru Eseu. Eseul valoreaza 6 pct, shutul de dupa, 1 punct. Dropul 3 puncte.
-- In fiecare moment al jocului, o echipa are mingea (ATACUL), cealalta e APARAREA.
-- ATACUL are 4 ocazii de a inainta 10 yarzi. Fiecare din aceste ocazii se numeste "DOWN".
!! Atentie, 10 yarzi nu de unde arunca quarterbackul, ci de unde se repune mingea (din mijlocul gramezii).
-- Daca dupa 4 incercari ATACUL n-a inaintat 10 yarzi, pierde mingea. Echipa care se apara urmeaza sa atace.
-- Cind vedeti pe ecran, de exemplu, "3rd and 9", inseamna ca e a treia ocazie pt atac (al treilea down), si mai sint de inaintat 9 yarzi.
-- Inaintarea poate fi facuta fie prin pase inainte (frumoase dar riscante - se poate pierde posesia), fie prin patrunderi (mai putin riscante, dar mai greu de efectuat).
-- De obicei, la al patrulea down (ultimul), daca nu s-au inaintat 10 yarzi, se risca. Fie eseu, fie dropgol.
-- Daca in cele 4 ocazii s-au inaintat 10 yarzi, ATACUL mai primeste alte 4 ocazii pentru urmatorii 10 yarzi.
-- Terenul are ceva mai mult de 100 de yarzi in lungime (nu stiu exact cit), dar totul e foarte bine delimitat, ca sa se vada clar.

Cam astea sint regulile de baza.

Eu abia astept meciul de miine, nici nu stiu ce se transmite, dar o sa fie super :)
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Ayrton » Lun Noi 17, 2003 3:24 pm

Si eu urmaresc NFL de mult...
Preferintele mele s-au modificat de la an la an, cu greu pot spune ca am o echipa favorita... De la San Francisco 49-ers si al sau QB Steve Young, la Delfinii din Miamai cu QB Dan Marino (ambii deja retrasi si intrati in legenda), de la Dallas Cowboys si al sau fantastic RB Emmitt Smith, la Minesota Vikings si al sau super-quaterback Daunte Coulpepper, la Bret Favre si altii mi-au placut multi.
Saptamana trecuta am vazut 2 reprize din meciul transmis de la Dallas, si astept meciul de maine cu nerabdare, si sper sa fie un meci frumos.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 17, 2003 3:49 pm

in perioada asta am vazut in paralel rugby si fotbal american...
si diferenta de spectacol e mare in favoarea rugbyului

Sincer nu prea inteleg de ce il denumesc astia fotbal in conditiile in care in majoritatea timpului astia folosesc mana, but anyway, puteau la fel de bine sa-i spuna hanbal si la handbal sa ii zica dsaower
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Lun Noi 17, 2003 4:25 pm

Dar nu vi se pare ca un meci de fotbal american se opreste prea des? Imi place sa ma uit dar nu prea am rabdare sa stau 3 ore jumate in continu sa ma uit. Adica in acelasi timp ma mai uit la vreo 3-4 alte chestii in paralel.

La rugby e ca la fotbalul european: nu e pauza pana ce nu se termina repriza.

Americanii au tendinta sa opreasca meciurile des de tot ca sa bage publicitate. Pana si la meciurile de fotbal european, fac ecranul cu meciul mic si baga un alt ecran cu reclama.

Oricum fotbalul american e sportul national in SUA si inseamna pt americani ce inseamnca fotbalul normal pt romani. Personal n-am fost la nici un meci dar poate o sa ajung pe la Buffalo intr-o zi ca e aci peste balta :)

Sezonul asta tin cu Vikings, care din pacate dupa ce au inceput cu 6 victorii la rand au pierdut 4 saptamani consecutive. Inca o echipa care imi place este Kansas City care ieri au pierdut primul meci din sezon si sunt 9-1.

Regulile descrise de cristane sunt corecte. Mai sunt in plus o gramada de chestii mici dar pot fi considerate ca detalii. Oricum cu cat va uitati mai mult cu atat o sa intelegeti mai mult.

Exista si liga canadiana de football (CFL) Ieri a fost Grey Cup (echivalentul la Super Bowlul american) care s-a desfasurat intre Edmonton si Montreal. Edmonton a castigat finala 34-22
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mar Noi 18, 2003 10:45 am

Care credeti ca sunt mai puternici, jucatori de rugby sau de fotbal ameican ?

Intradevar intreruperile sunt foarte dese de aceea cred ca jucatorii nu au nici o conditie fizica foarte buna.

In america, fotbalul chiar e mai popular decat basketul?
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 18, 2003 11:10 am

Dupa parerea mea jucatorii de rugby sunt mai puternici si mai bine pregatiti. Ei joaca fara aparatori sau casca si contactul este direct. Bineinteles ca rugby-ul imi place mult mai mult....si este si mai barbatesc.

Vad ca nu mi-a spus nimeni cum il cheama pe legendarul qb al celor de la Denver Broncos. Am vazut mai demult un super bowl cu el....si mi-a placut.

Iar cel mai bun jucator de fotbal american din istorie este cu sigurantza Al Bundy....care a inscris 4 touch-down-uri intr-un singur meci. =D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Noi 18, 2003 12:54 pm

Cred ca e vorba de John Elway, cel ce i-a condus pe Denver la 2 victorii, 1998 si 1999, la una din finale obtinand si titlul de MVP, dar nu mai stiu la care.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Mar Noi 18, 2003 4:35 pm

Initial trimis de COSS+min
Care credeti ca sunt mai puternici, jucatori de rugby sau de fotbal ameican ?

Intradevar intreruperile sunt foarte dese de aceea cred ca jucatorii nu au nici o conditie fizica foarte buna.

In america, fotbalul chiar e mai popular decat basketul?


La un meci de fotbal american care incepe la ora 1pm, lumea e in parcarea stadionului de pe la 9-10 dimineata. Incep sa faca gratare, sa bea bere, etc. Asta se numeste 'tailgate party'. In stadion sunt in medie 60-70 de mii de spectatori. Nu conteaza daca echipa termina sezonul 1-15, tot o sa vina lumea pentru ca se joaca numai o data pe saptamana si sunt numai 16 meciuri in fiecare sezon. Duminica, televiziunea americana da numai forbal. Incep de la 11 am cu emisiunea de inainte de meci, la 1pm dau 2 meciuri in paralel, la 4pm mai dau inca 2 meciuri in paralel, la 7:30 e o emisiune cu rezumatele meciurilor de la 1:00 si 4:00 iar 8:30pm este meciul de duminica seara urmat, bineinteles, de faimosul Monday Night Football luni seara la 9pm. Si ca sa vedeti cat de inebuniti sunt americanii cu fotbalul, la superbowl, emisiunea de inainte de meci incepe la 11am, iar meciul incepe pe la 6:15pm deci peste 7 ore de vorbaraie, reluari din anii trecuti, etc.

Basketul este sportul nr1 numai in orase care nu au echipa de NFL, gen Los Angeles sau Salt Lake City (Utah). Si in NBA daca o echipa merge prost atunci lumea nu mai merge, spre ex Cleveland unde sala era goala in anii trecuti, pana sa vina Lebron James. Dar acum echipe gen Atlanta sau Miami nu atrag asa multi spectatori.

Cat despre John Elway, a fost un jucator extrem de bun si detine vreo 50 de recorduri ale echipei din Denver. A luat MVP la Suberbowlul din 1999.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Noi 18, 2003 4:39 pm

da si la nustu ce meci cica s-au benoclat 10 mil oameni...
dj....raspunde-mi si mie de ce football? io cred ca e la misto
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Noi 18, 2003 5:05 pm

Cand associatia engleza de fotbal s-a inffintat in 1860, fotbalul pe care il jucau se numea "association football" ca sa se distinga de restul fotbalului jucat in Anglia. Intr-unul din primele meciuri de "association football" un elev de la scoala "Rugby School" a luat mingea in mana si a fugit cu ea pana in poarta si l-a intrebat pe prof: "Was that a goal?" iar proful a raspuns "No, but it was a nice try", de unde numele de "try" la rugby cand un jucator intra cu mingea in zona adversa. Si asa s-a inventat sportul cu numele de "rugby" football. Europenii care au imigrat in state au inceput sa joace rugby pe acolo iar americanii au modificat regulile dar au retinut numail numele "football".

Iar in legatura cu de ce americanii zic "soccer" la fotbal:

In 1863, la facultatea Oxford in Anglia, niste colegi l-au intrebat pe alt elev daca vrea sa mearga sa faca un meci re "rugger" (un fel de porecla pt rugby). Atunci, acel elev, ca sa raspunda tot cu o porecla a luat a 2a silaba a cuvantului "association" si a adaugat un "er" la sfarsit. Si a zis: "Nu mersi, prefer un meci de soccer".

Am citit cele de mai sus pe un site englez acum ceva timp :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Noi 19, 2003 8:47 am

Mare meci mare aseara pe Tevesport: dupa 9 victorii consecutive Kansas City Chiefs a pierdut cu 19-24 la Cincinati Bengals in urma unui meci extrem de frumos in reprizele 3 si 4, cu 2 touchdown-uri de exceptie marcate de "tigrul bengalez" Warwick, jucator de faza defensiva, si din ce am inteles de la comentatorii (din care unul era dus cu pluta rau de tot...) cel mai bun jucator de retur din liga.
Cei doi QB, Joe Kitna la Cincinati si Trent Green la Kansas nu au excelat, cu un plus totusi pentru Kitna, ce a dat o pasa de vreo 40 de yarzi pentru incercarea decisiva.
Astept acum cu nerabdare sa vad si un meci al Vikingilor din Minesota, sa vad daca preferatul meu Daunte Culpepper mai e in forma de exceptie pe care o stiam de acum vreo 2 ani cand ma uitam la meciuri pe Fox Sports.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cristane » Joi Noi 20, 2003 6:38 pm

Comentatorii TV Sport sint dusi cu pluta cu totii. La NFL au comentat unul care nici nu stia romaneste, si unul care nu s-a abtinut sa nu faca comentarii din care sa te prinzi cine bate... Eu stiam din repriza a treia ca pierde Kansas, din cauza idiotilor de comentatori...

Ce sa mai vorbesc de ala de la NHL, care aproape ca te face sa adormi... si cind te gindesti ce comentarii super sint la americani...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde COSS+min » Vin Noi 21, 2003 12:01 pm

Cristane ai dreptate!
Cine era mosul ala comentator, mare expert in nfl ? Mai bine ma aduceau pe mine ca oameni ar fi inteles mai multe.

Stiu eu unu profesor de golf care l-a invatat pe regele Mihai sa joace, avea vreo 90 si ceva de ani , sper ca nu se pricepe si la fotbal american. :)

Americani or sa fie in continuare disperati dupa NFL dar disperarea o sa ramana la ei. Pt. ca eu, sunt de acord cu moshu, as lasa oricand un meci de footbal pt. unul de rugby.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Noi 21, 2003 12:06 pm

ca sa nu mai vorbim despre unul de fotbal adevarat nu chestia lor...
Mie mi-ar placea sa ma duc la un meci de fotbal american. Pleci de langa nevasta, injuri p-ailalti, mai o apa plata mai un hamburger sau un caine fert....ec sa mai o zi de-a dreptu mijto :)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Dec 03, 2003 8:43 am

Si tocmai cand asteptam cu nerabdare sa vad un meci al Minesotei, iata ca aseara TV Sport mi-a facut surpriza sa dea St Luis contra Vikings.
Si cand ziceam si eu ca vad un galop de sanatate al lui Daunte Culpepper, Randy Moss si ceilalti, am asistat stupefiat la o victorie uimitoare prin proportii pentru Marshall Faulk (3 TD) si "Muflonii" (cum au tradus comentatorii) lui: 48-17...
Mi-a placut cum a explicat reguli, asezari in teren si tactici de joc invitatul Viorel Vintila (habar n-am cine e asta, dar se vedea ca stie jocul...)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde COSS+min » Joi Dec 11, 2003 10:06 am

A fost meci exceptional martea asta.
Primul meci care a ajuns in prelungir, si care s-a incheiat cu un eseu milimetric si care sincer mie nu mi s-a parut a fi.
Oricum, americani cu tehnologia lor cred ca nu au gresit
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde cristane » Joi Dec 11, 2003 6:00 pm

Initial trimis de COSS+min
A fost meci exceptional martea asta.
Primul meci care a ajuns in prelungir, si care s-a incheiat cu un eseu milimetric si care sincer mie nu mi s-a parut a fi.
Oricum, americani cu tehnologia lor cred ca nu au gresit


Da, a fost super.
Pacat ca sezonul se apropie de sfirsit. Mai sint 3 etape din sezonul regulat, apoi 2 tururi de playoff plus SuperBowl plus ProBowl. Pe 31 ianuarie se pune punct.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde dj_jaxxx » Joi Dec 11, 2003 6:33 pm

O sa fie 3 runde de playoffs inainte de superbowl.

Se califica 6 echipe din fiecare conferinta.

1 si 2 nu joaca in prima runda, unde o sa fie 3-6 si 4-5 dupa care 1 joaca cu echipa ce mai jos clasata si 2 cu cealalta dupa care se joaca finala conferintei iar castigatoarele conferintelor se intalnesc in Superbowl.

O sa fie interesant pt ca sunt multe echipe care au acelas numar de victorii.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Dec 31, 2003 10:26 am

Ia bagati si un pronostic privitor la noua campioana...
Eu personal merg pe mana celor de la Kansas, chiar daca nu intotdeauna cea mai buna echipa din sezonul regulat ia si Super Bowl-ul...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

cear fi sa facem o liga nfl

Mesajde Mr Teo » Mie Dec 31, 2003 12:30 pm

fiecare cu echipa lui eu is cu chicago bears
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde COSS+min » Vin Ian 02, 2004 1:48 am

Mi-am gasit si eu in sfarsit o echipa favorita din NFL. Si asta este:

Green Bay Packers

Nu va zic motivul care m-a indemnat in aceasta alegere pt. ca este unul prea stupid.

In final Go Packers:o
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde codrutc » Vin Ian 02, 2004 6:05 am

Salutare la toata lumea,

Am observat ca cineva a sugerat o predictie despre cine va cistiga superbowl-ul anul acesta.
Cum playoffs-rile stau sa inceapa eu as vrea sa va sugerez predictii in ce priveste meciurile din playoffs.
Voi incepe eu.

Tennessee la Baltimore, Tennessee
Dallas la Carolina , Carolina
Seattle la Green Bay, Green Bay

Cit despre Denver la Indianapolis subiectivitatea ma face sa zic
Colts ( echipa orasului meu), sperind ca Manning va incepe bine meciul si vom reusi sa luam vreo 2 touchdown-uri diferenta de la inceput. Totusi nu pot uita ca Broncos ne-au "distrus" acum 2 saptamini , chiar in Indy.
Astept si alte predictii si discutii,

Codrut
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Ayrton » Lun Ian 05, 2004 9:27 am

Ai avut dreptate cu Titans si cu cei din Carolina...

----------

COSS+min, hai zi-ne si motivul pentru care tii cu Packers, ca m-ai facut curios!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

playoffs

Mesajde codrutc » Lun Ian 05, 2004 5:57 pm

Vad ca nu prea a avut succes sondajul meu.
Poate pentru urmatoarea runda, vor fi mai multe predictii.

Trebuie sa recunosc , Colts mi-au depasit orice asteptare.
De abia astept sa vad ce vor scrie acum Chris Carter ( fost "wide receiver" pentru Vikings, acum comentator pe Yahoo Sports) si altiii care ziceau ca Manning nu e in stare sa cistige un meci in playoffs.
Colts-Broncos a fost un meci de vis, cu 5 pase de touchdown trimise de Manning. Ma uitam si nu-mi venea sa cred ce se intimpla. Faza cu Marvin Harrison, cazut jos inconjurat de 5
aparatori de la Broncos care se uitau la el si nu pricepeau ca
arbitrul nu a fluierat a fost antologica.

Go Colts
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde deampulea » Mar Ian 06, 2004 5:00 am

yup am vazut si io faza respectiva... mai mult comica decat spectaculoasa :))
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 07, 2004 8:44 am

Din pacate n-am prea apucat sa vad mai mult de 5 min din meciul de aseara, dar ma bucur ca unul din forumisti e fericit si echipa lui s-a calificat mai departe.
Poate ne pui si programul meciurilor din runda urmatoare, ca sa ne dam cu parerea referitor la favorite.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde COSS+min » Mie Ian 07, 2004 9:38 pm

Daca este cineva la curent cu tot ce inseamna NFL sa posteze si el rezultatele, meciurile etc. sa stim si noi.

Nu pot sa zic ca m-a captivat fotbalul american insa deabia astept superbowl-ul si probowl-ul despre care am aflat ca exista de curand


Ayrton tie nu-ti spun motivul pt. ca esti dinamovist dar pt. restul, daca urmariti Viata cu Louie stiti la ce ma refer! :D
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron