Marius Lacatus

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Marius Lacatus

Mesajde Aliosha » Lun Apr 08, 2002 4:43 am

Daca tot e un forum dedicat Stelei cred ca nu are cum sa lipseasca un thread dedicat acestui om.

Au trecut multi jucatori valorosi pe la Steaua dar din punctul meu de vedere nici unul nu se compara cu Laca. De cand sunt mic si ma uit la fotbal, cand juca echipa an de an in liga chiar daca Hagi era in voga eu mereu l-am preferat pe Laca.
Alerga ca nebunu, tinea mingea pe picior la marginea terenului, se enerva, injura, dadea centrari, din cand in cand flegme ... omu era un spectacol.

Lu' Dasaev ii dadea gol de cate ori il prindea... cred ca a ramas singurul jucator care nu a fost sanctionat pentru un croseu de stanga la mondiale si multe multe altele...

Dupa '89 practic au fost ani de zile in care a dus echipa in carca prin caracterul si vointa lui. Acum dupa atatia ani nu are nici un loc la Steaua dar isi face cariera de antrenor pe unde apuca.

Ieri antrenand pe Otelul a batut Steaua iar la finalul meciului , plangand, a sarutat fularul Stelei aplaudat fiind de un intreg stadion.

Ar mai fi multe de spus si de comentat dar va las pe voi ca de asta am deschis subiectul asta.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Nici unul nu e ca Laca

Mesajde cutuma© » Lun Apr 08, 2002 9:20 pm

Putzine sunt echipele ce au o emblema. Putzine sunt echipele kre au avut un jucator ca Laca. Laca a fost pt steaua multzi ani sufletul echipei, iar galeria l-a adorat tocmai pt k se dedica 200% clubului. Scena cu fularul m-a emotzionat shi pe mine shi cred k el merita o shansa de a antrena Steaua pt k spre deosebire de altzii el chiar tzine la clubul asta.

Mai tzine cineva minte cum ii punea Laca la respect pe totzi? Shi-acum imi aduc aminte de un meci Steaua-Rapid knd lupu, plin de impresii in cap tremura tot knd il prinsese "Fiara" de falca. :)
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Apr 09, 2002 1:44 am

Uite o declaratie a lui facuta in presa zilele astea:

"Cred cí£ e prea devreme sí£ vorbim despre o intoarcere a mea la Steaua. E adeví£rat cí£ imi doresc sí£ antrenez in Ghencea, dar sí£ lí£sí£m timpul sí£ le aseze pe toate la locul lor. Poate pe viitor imi va veni si mie rindul"
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Mar Apr 09, 2002 7:32 pm

o sa ajunga sa antreneze la steaua...mare jucator a fost lacatus..!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 27, 2002 9:29 pm

Nu stiu daca are sens sa mai zic si eu ceva...
Mi se pare totusi regretabil felul in care a fost dat afara de la Steaua un jucator-emblema ca Lacatus. Baresi tot asa a plecat de la Milan cand s-a retras?
Si toate astea din cauza unor oameni de cacat!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Apr 28, 2002 3:58 pm

din pacate pentru fotbalul romanesc, dar mai ales pentru STEAUA, in varf sunt oameni de cacat.si asta asa, ca sa fiu delicat.
despre laca degeaba vorbim, ca s-a vazut pe stadioane:oameni care plang si il aclama minute in sir.
STEAUA ESTE LACATUS SI NU TAGMA JEFUITORILOR!
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 7:12 pm

Vazand subiectul asta..cu Marius Lacatus...mi-a venit in minte..o scandare a tribunei din Ghencea si m-am amuzat copios !

"Uite'acush , uite'acush...va da muie , Lacatus ! " :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 10:57 pm

Initial trimis de bhuttu
Nu stiu daca are sens sa mai zic si eu ceva...
Mi se pare totusi regretabil felul in care a fost dat afara de la Steaua un jucator-emblema ca Lacatus. Baresi tot asa a plecat de la Milan cand s-a retras?
Si toate astea din cauza unor oameni de cacat!


Cred k dak i s-ar fi organizat o retragere ar fi umplut lumea stadionul mai ceva ca la gala Hagi! Cred k nu i s-a organizat o retragere shi pt faptul k nu s-a prea shtiut exact knd s-a retras. A fost ceva foarte spontan ash putea spune. In fine, ce-a fost a fost.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

inima noastra bate de 7 ori: L-A-C-A-T-U-S

Mesajde AxL » Joi Mai 16, 2002 8:41 pm

lalalalalaaaaaaa lalalalala era Marius Lacatus LAAAAAAAAA lalalala !

deci e clar ca Marius ramane cel mai emblematic jucator al Stelei... n-am mai vazut pe nimeni ca el. si acum cand a plecat de la club, cand aude "Steaua" e clar, si se vede pe fata lui ca traieste un sentiment aparte. sa speram ca intr-o zi se va intoarce . poate cand vor pleca cei 3 jegosi ... poate ca nu este deocamdata prea bun ca antrenor, dar oricum cred ca poate insufla dorinta victoriei jucatorilor ca nimeni altul . asta e. pana atunci stam sub dictatura.... PANA CAND ?? !
ULT*RAS - vom protesta mereu !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde lucianus » Dum Mai 26, 2002 8:06 pm

Initial trimis de decret


Cred k dak i s-ar fi organizat o retragere ar fi umplut lumea stadionul mai ceva ca la gala Hagi! Cred k nu i s-a organizat o retragere shi pt faptul k nu s-a prea shtiut exact knd s-a retras. A fost ceva foarte spontan ash putea spune. In fine, ce-a fost a fost.

Aici sunt de acord cu tine.Putea sa i se faca si lui o retragere
pentru ca si el a fost un jucator care a insemnat mult
pentru fotbalul romanesc si pentru Steaua.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 04, 2002 5:52 pm

Parerea mea este ca cei din conducerea Stelei au alte probleme mult mai importante de rezolvat (cum sa scape de jucatorii cu personalitate, de exemplu), decat sa ii faca lui Marius o retragere asa cum merita. Cat nu pot eu sa inghit echipa asta, pentru Marius am un respect deosebit, chiar si in conditiile in care i-a rupt piciorul lui Ardeleanu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

1801

Mesajde baixinho© » Sâm Mar 22, 2003 1:10 pm

Am vazut ce i s-a "intamplat" lui Laca la meciul din Ghencea, cand a jucat FC Brasov, si mi s-a facut pielea gaina. Chestia cu salutul "a la Galata" am inteles-o, ca deh, era inaintea meciului (mi se pare ca s-a mai petrecut povestea asta si in repriza a doua, la 1-0 pentru gazde), dar sa-i scandezi numele antrenorului echipei oaspete, in conditiile in care FC Brasov a egalat in minutul 90+2 - asta m-a miscat/surprins/uimit. Cred ca, prin absurd, daca Marius ar antrena echipa din Sos. Stefan cel Mare, galeria ros-albastrilor tot i-ar scanda numele. Ca nu va ajunge niciodata Lacatus acolo - asta este altceva.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Mar 28, 2003 11:46 pm

Lacatus a fost pentru mine cel mai bun fotbalist... pe el l-am admirat primul si asa a ramas in sufletul meu inca de pe vremea cand eram copil de vreo 5 ani. Imi cususem tricourile pe spate cu numele lui si cu 7 ca pe atunci nu se gaseau tricouri cu jucatori ca azi... Ce vremuri!... ;(
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

"Laca" mereu in inimile noastre !

Mesajde Hightop » Dum Mai 25, 2003 4:21 pm

Marius Lacatus va ramane intotdeauna in inimile noastre.
El este legenda noastra
Nobody Likes me . But I like That !
Hightop
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Iun 24, 2002 11:51 pm
Localitate: Coltu' Strazii

Mesajde AdevaRapper » Dum Mai 25, 2003 11:35 pm

--7--
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Sâm Sep 13, 2003 1:10 am

Din punctul meu de vedere, daca FC Steaua nu s-ar numi FC Steaua, atunci s-ar numi FC Lacatus. Omul acesta a avut un rol foarte important in istoria echipei, a fost, este si va fi o legenda. Parerea mea este ca Pitzi ar trebui impuscat pentru ca din cauza lui a plecat Lacatus de la Steaua...
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde COSS+min » Mar Noi 18, 2003 10:31 am

Nu multe cluburi se pot mandri cu un jucator ca Marius Lacatus care a iubit intradevar un singur club si a ramas fidel acelorasi culori.
Nu pot uita scena cand trebuia sa se transfere la turci parca, si pe aeroport, cu lacrimi in ochi a zis ca nu poate sa plece din gencea.

Singura rasplata pt. cel mai mare jucator din istoria clubului Steaua ar fi fost sa se retraga tricoul cu numarul 7, care a apartinut toata viata lui Marius Lacatusi.

Pt. ca asa cum Steaua nu v-a mai castiga niciodata Cupa Campionilor asa nu va mai aparea niciodata un jucator cum a fost MARIUS LACATUSI.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde wwritza » Joi Ian 08, 2004 1:43 pm

Lacatus ramane emblema Stelei. Nu stiu ce ar putea sa faca un alt jucator sa-i ia locul.
am avut ocazia sa-l cunosc pe laca si sa stau de vorba cu el .cat era de fiara in teren atat de treaba este in realitate. urmaream antrenamentele lor, mai ales cand era antrenor impreuna cu stoichita, si tin minte ca nu era zi sa nu scoata vreo perla sau vorba de duh.

intradevar, merita o retragere mai frumoasa decat al lui hagi.

imi aduc aminte de o scandare a galeriei, apropo de sotia lui : "mariana fata rea, face legea in ghencea!"
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Ciprian21 » Mar Mar 30, 2004 1:27 pm

Lacatus e cel mai adevarat stelist! el ar tebui sa antreneze STEAUA! merita tot respectul si toate aplauzele pt ce a facut la Steaua! eu cred ca o sa vina din nou la Steaua!
Ciprian21
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:20 am
Localitate: Regie

Mesajde wwritza » Dum Apr 04, 2004 11:06 pm

de 5 aprilie

La multi ani!! LACATUS
si sa-l vedem intr-o zi iara la Steaua!! =D =D
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

he's the best

Mesajde porta » Mar Mai 04, 2004 9:02 pm

Laca...inspira aer albastru si expira aer rosu......nu cred sa fie stelist sa nu-l iubeasca pt. ceea ce a facut pt. STEAUA.....si nu cred ca va fi uitat vreodata, pt. ca un MIT nu se pierde, el ramane si va aminti nepotilor de "fiara" din Ghencea...cel care insufla respect si frica in randul "dusmanilor" si care dadea totul pt. STEAUA....

LACA TE IUBIM!!!
porta
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 18, 2004 11:57 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ReNo » Lun Mai 17, 2004 5:36 pm

fara suparare si-a pus cineva intrbarea ce se va intampla daca LUCA va da gres la Steaua??????
ReNo
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Mai 16, 2004 11:30 pm
Localitate: Constanta

Mesajde wwritza » Vin Iun 04, 2004 8:11 pm

Luca?? cine-i luca??? marius luca? parca nu mai era la steaua!!?
Se vorbea cred despre Laca aici. Nu ma 'confuzionati pls ;D
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde wwritza » Mie Apr 05, 2006 1:31 am

Si iote c-a mai trecut un an!!
La multi ani Laca !!!

:dir: ....cu numarul 7 Marius... .....Lacaaaaaaatuuuuuuuuuuuus :aplauze1: :aplauze1: :aplauze1: :aplauze1:
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Joi Apr 06, 2006 6:35 pm

La multi ani LACA !!! Steaua=Lacatus :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron