Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

Mesajde Unregistered » Vin Noi 28, 2003 6:36 pm

asta s-au intrebat multi dupa ce au auzit noua piesa pe care o s-o promoveze Andreea B.
Piesa e mishto rau, m-a surprins nu gluma. Oricum e o trecere destul de brusca de la soundul ala dance la unul catre rock!
Chitari super mishto, si un bas puternic insotit de niste versuri bune fac o piesa numai buna pt infecta piata romaneasca din romania.

balanca asta ne surprinde din ce in ce mai mult. dupa ce si-a luat trupa de live, s-a vopsit satena, si acum ne surprinde printr-o piesa "despre ea" si dura. Voi ce ziceti?
Unregistered
 

chiar asa?

Mesajde eltzake » Vin Noi 28, 2003 8:02 pm

abia astep sa vad ce poate una ca ea ...
eltzake
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 19, 2003 4:36 pm
Localitate: cluj

Mesajde covergirl^^^ » Vin Noi 28, 2003 10:37 pm

ce poate "una ca ea"?
se pare ca destul de multe
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde B_zkit » Sâm Noi 29, 2003 11:22 am

Initial trimis de covergirl^^^
ce poate "una ca ea"?
se pare ca destul de multe


mhhhhhh... lol
B_zkit
 

Mesajde Sweet-one » Sâm Noi 29, 2003 1:03 pm

... a invatat si sa vb corect intre timp? Asta ar fi un mare pas inainte!... Nu o cred in stare sa treaca la rock... prea complex pt ea... Dar... cine stie?? :confused:
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Sâm Noi 29, 2003 4:26 pm

citez din versurile piesei:
"poate ar trebui sa ma dechizez ca sa ma placi/hainele sunt doar un scut/n-ai stiut"
"toata viata mea/e inchisa in tv/nu mai pot sa zobor"
si partea lui adrian e ceva de genu:
"viata ta ma sperie/esti vedeta in serie/gandeau altii pt tine/spalatorii de creiere/industria muzicala e plina e de zdrente/tu NU MAI ESTI printe ele , ai renuntat la aparente"

asa ca nu mai fiti sceptici. nici nu cred ca ati auzit piesa. :D
Unregistered
 

Mesajde I`m With You » Sâm Noi 29, 2003 4:43 pm

Eu am auzit melodia.Nu e rock cum zice unu` de mai sus.E mijto melodia asha mai merge decat inainte,sunt curioasa daca o sa scoata si un nou videoclip la piesa asta!
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Kayla » Sâm Noi 29, 2003 4:59 pm

Nu am auzit melodia, dar nu cred ca una ca ea este in stare sa scoata un cantec misto. Parerea mea. Ar trebui intai sa isi faca operatie estetica la corzile vocale.
Kayla
 

Mesajde I`m With You » Sâm Noi 29, 2003 5:17 pm

Nu am auzit melodia, dar nu cred ca una ca ea este in stare sa scoata un cantec misto. Parerea mea. Ar trebui intai sa isi faca operatie estetica la corzile vocale.
Una ca asta...da` ce tuh?! Ti`ai dori tuh sa fii ca ea si cu banii iei...daca nu are voce (oricum are) are bani si fani! Haha !
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Sâm Noi 29, 2003 6:08 pm

kayla, poate ti-ar trebui niste creier.
operatie estetica la corzile vocale, ha? cata de profund.
una ca tine nu ar trebui sa posteze pe barfe.
Unregistered
 

Mesajde Sweet-one » Sâm Noi 29, 2003 6:57 pm

Nu mi se pare un mare talent... dak era, n-ar fi facut niciodata parte din "zdrentele industriei muzicale romanesti"... dar se putea si mai rau... Asa k... e tolerabila. Dar categoric nu ar putea face rock.
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Mesajde Burning|Flame » Sâm Noi 29, 2003 10:31 pm

Initial trimis de Sweet-one
Nu mi se pare un mare talent... dak era, n-ar fi facut niciodata parte din "zdrentele industriei muzicale romanesti"... dar se putea si mai rau... Asa k... e tolerabila. Dar categoric nu ar putea face rock.

Bai ea rock nu cred ca va face.....,,e tolerabila" yo mai bine as zice ca e talentata!!!!! :love: :lol:
Am crezut cand ingerii mi-au spus
Ca singur n-am sa fiu
Am crezut in primul tau sarut
Dar a fost prea tarziu
Versurile astea s chiar de ca..:bleah:
Avatar utilizator
Burning|Flame
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde covergirl^^^ » Sâm Noi 29, 2003 10:42 pm

loollll unii dintre voi nici n-atzi auzit melodia dar va datzi cu parerea :hehe:

bravo mey....

melodia nush' daka e chiar rock dar cel putzin are influentze.
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Pacat

Mesajde Dragos C. » Dum Noi 30, 2003 11:47 am

Prejudecati, rautate si placerea de a arunca cu noroi. Asta observ in post-urile unora.
Nu am auzit melodia, dar nu cred ca una ca ea este in stare sa scoata un cantec misto.

Pacat ca nu puteti trece peste ideile preconcepute. Mi se pare ca, orice ar face Andreea si orice melodie ar canta, voi nu-i dati nici cea mai mica sansa. Si am impresia ca, chiar daca v-ar placea catusi de putin ceea ce canta, tot ati zice ca nu [..] este in stare sa scoata un cantec misto.

P.S. De ce nu scrieti in forumul Andreea Balan?
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Dum Noi 30, 2003 12:01 pm

dragos, ai dreptate. da' asa-s astia. pe net oricum pot sa zica ce vor. piesa o sa aiba succes, daca deja e pe locu 1 la voturi la radio 21...
pai fa tu un subiect pe andreea nbalan si promit sa postez si eu. de luni... :D
Unregistered
 

Mesajde I`m With You » Dum Noi 30, 2003 6:30 pm

Nu mi se pare un mare talent... dak era, n-ar fi facut niciodata parte din "zdrentele industriei muzicale romanesti"... dar se putea si mai rau... Asa k... e tolerabila. Dar categoric nu ar putea face rock.


Citeste mesajul Lu` DRagos C. Sa jtii ca are dreptate privinta asta...Am o mica curiozitate : ai auzit melodia?!
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Sweet-one » Dum Noi 30, 2003 6:57 pm

Niciodata nu mi-am exprimat opinia in totala necunostiinta de cauza. Da, am auzit melodia de exact 4 ori. De la cap la coada doar de 3 ori... Si in aceste circumstante mi-am zis opinia. Categoric e mai bine decat "Sunt majora si stiu ce fac", dar ink departe de ceea ce ar putea insemna adevarata calitate. Asta e opinia mea si nu vad de ce ar trebui sa mi-o schimb doar pt k nu le place unora. Si nu e vorba de ce sanse i-as da sau nu... Eu am fost neutra in ceea ce a privit trupa Andre su evolutia lor dupa... Ba chiar au fost unele melodii ale fetelor pe kre le-am ascultat fara sa-mi poluez sistemul auditiv... Dar de aici pana a pune stampila "CALITATE" pe creatile domnisoarei Andreea Balan... mai e...
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Dum Noi 30, 2003 7:21 pm

Initial trimis de Unregistered
kayla, poate ti-ar trebui niste creier.
operatie estetica la corzile vocale, ha? cata de profund.
una ca tine nu ar trebui sa posteze pe barfe.

Daca nu as avea creier as fi fana ei. Si majoritatea celor care au putina ureche muzicala sunt de acord cu postul meu anterior.
I'm With You, poate ar fi bine mai intai sa inveti sa scrii romaneste si dupa aceea sa iti dai cu parerea. Si nu, nu mi-as dori sa fiu ca ea. Bani am si eu destui.
Dragos C, cu asta sunt de acord. Stiu ca am prejudecati. Dar... asa sunt eu. Nu e nimeni perfect.
Unregistered
 

Mesajde Kayla » Dum Noi 30, 2003 7:22 pm

Postul de mai sus este al meu. Am uitat sa ma loghez.
Kayla
 

Mesajde I`m With You » Dum Noi 30, 2003 7:29 pm

Oau tuh...du`te si inregistreaza`te ca de acu` ejti si enervanta! Pe cine intereseaza daca ai bani sau ?! Faza asta era off topik ai scris numa` ca sa te simti bine nuh?! Si ce daca nu jtiu sa vb romaneste,ai ceva impotriva?! Ia trimite`mi mail la andreea_rappy@yahoo.com si discutam acolo!
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Kayla » Dum Noi 30, 2003 7:33 pm

Mersi, nu am nevoie. Daca ma interesa, te faceam cu ou si cu otet de mult. Tu esti cea care continua. Nu am nimic impotriva faptului ca nu stii romaneste, dar daca vrei cearta, cel cu care discuti trebuie sa inteleaga, nu? Faza cu banii am scris-o ca raspuns adevarat la ce ai zis tu. Si cred ca ar fi mai bine sa pui punct. Deja devine aberanta discutia. Subiect=Andreea Balan, cu voce sau fara.
Kayla
 

Re: Pacat

Mesajde covergirl^^^ » Dum Noi 30, 2003 9:26 pm

Initial trimis de Dragos C.
Prejudecati, rautate si placerea de a arunca cu noroi. Asta observ in post-urile unora.

Pacat ca nu puteti trece peste ideile preconcepute. Mi se pare ca, orice ar face Andreea si orice melodie ar canta, voi nu-i dati nici cea mai mica sansa. Si am impresia ca, chiar daca v-ar placea catusi de putin ceea ce canta, tot ati zice ca nu [..] este in stare sa scoata un cantec misto.

P.S. De ce nu scrieti in forumul [b]Andreea Balan
? [/B]




daaa!!! ai dreptate..... ;)
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Dec 01, 2003 3:13 pm

Initial trimis de Sweet-one
Niciodata nu mi-am exprimat opinia in totala necunostiinta de cauza. Da, am auzit melodia de exact 4 ori. De la cap la coada doar de 3 ori... Si in aceste circumstante mi-am zis opinia. Categoric e mai bine decat "Sunt majora si stiu ce fac", dar ink departe de ceea ce ar putea insemna adevarata calitate. Asta e opinia mea si nu vad de ce ar trebui sa mi-o schimb doar pt k nu le place unora. Si nu e vorba de ce sanse i-as da sau nu... Eu am fost neutra in ceea ce a privit trupa Andre su evolutia lor dupa... Ba chiar au fost unele melodii ale fetelor pe kre le-am ascultat fara sa-mi poluez sistemul auditiv... Dar de aici pana a pune stampila "CALITATE" pe creatile domnisoarei Andreea Balan... mai e...


dsoara suit oan... chiar crezi ca nu ne-am dat seama ca esti Andreea Pisoi? (orice tentativa de negare te-ar scade si mai mult in ochii mei... nu imi spune ca esti o buna prietena care posteaza de la acelasi calculator, da?!) Stiti cine e Andreea Pisoi?! cea mai mare fana andre din toate timpurile... a avut si fanclub... si alte d-astea. plangea mereu daca nu vorbea cu andrelele pe net sau la telefon! si acum s-a gandit sa isi schimbe personalitatea si sa se dea filosoafa! ei bine si acum eshuezi! nu incerca sa te ascunzi dupa deget, draga mea. esti din ce in ce mai penibila... au ras tot mai multi de tine si ai decis sa devii metalista d-aia cul care ie fana marilin mensan? vai cat poti fi de cul! nici nu iti imaginezi :rolleyes:
tot ce vreau sa-ti mai spun e ca nu e nevoie sa iti dezvolti personalitate dubla, si sa nu iti fie jena de ceea ce asculti.
"daca nu esti tu insuti, viata insasi devine un teatru" cum spunea un mare scriitor... dar se poate sa fie prea tarziu, in cazul tau. Nu se stie niciodata.

kayla? ce? Animal Pix sunt mai buni, nu? nu stiu cum poti sa critici publicul andreei bulan din moment ce tu insati ai fost fana mare (si probabil ca inca esti) a animalelor handicapate scapate de la zoo. Ah! ei chiar fac muzica, nu?! Au si voci !! Au castigat o groaza de competitii cu vocile lor spectaculoase, nu? Probabil o sa mi spui ca nici nu ai adus vorba de ei... asa e, dar tot ramai patetica. Esti sau ai fost fana Animal X si jignesti fanii blondei.

Melodia andreei? ceva mai bun de cat ar scoate ozone, animal kkt si alti ratati. E o trecere brusca pentru ea.
pana una alta, andreea ramane amica mea (nah sa ma laud si eu, ca asa e pe aici) pe care o respect datorita faptului ca evolueaza.
nu vreau sa ma razboiec cu fanii animalelor sau asa ceva, dar pur si simplu ma oftica cum de o criticati pe andreea si va iubiti animalele (hormonii???) .
probabil ca nu sunt obiectiv , dar nici voi nu sunteti normali.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde I`m With You » Lun Dec 01, 2003 4:31 pm

kayla? ce? Animal Pix sunt mai buni, nu? nu stiu cum poti sa critici publicul andreei bulan din moment ce tu insati ai fost fana mare (si probabil ca inca esti) a animalelor handicapate scapate de la zoo. Ah! ei chiar fac muzica, nu?! Au si voci !! Au castigat o groaza de competitii cu vocile lor spectaculoase, nu? Probabil o sa mi spui ca nici nu ai adus vorba de ei... asa e, dar tot ramai patetica. Esti sau ai fost fana Animal X si jignesti fanii blondei.



Ioi Mama! Sa jtii ca`mi place tot ceea ce ai zis ... unde am scris in citat.Ejti cu adevarat CooL,oricum...eu sunt cineva pe care cunoshti. :a NOt a angel.Kayla ... auzi! Jtii ceva de acum chiar ma enervezi : Pune punct si ia`o de la capat.Ca deja ma enervezi!
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Sweet-one » Lun Dec 01, 2003 6:32 pm

Initial trimis de Gabizzu


dsoara suit oan... chiar crezi ca nu ne-am dat seama ca esti Andreea Pisoi? (orice tentativa de negare te-ar scade si mai mult in ochii mei... nu imi spune ca esti o buna prietena care posteaza de la acelasi calculator, da?!) Stiti cine e Andreea Pisoi?! cea mai mare fana andre din toate timpurile... a avut si fanclub... si alte d-astea. plangea mereu daca nu vorbea cu andrelele pe net sau la telefon! si acum s-a gandit sa isi schimbe personalitatea si sa se dea filosoafa! ei bine si acum eshuezi! nu incerca sa te ascunzi dupa deget, draga mea. esti din ce in ce mai penibila... au ras tot mai multi de tine si ai decis sa devii metalista d-aia cul care ie fana marilin mensan? vai cat poti fi de cul! nici nu iti imaginezi :rolleyes:
tot ce vreau sa-ti mai spun e ca nu e nevoie sa iti dezvolti personalitate dubla, si sa nu iti fie jena de ceea ce asculti.
"daca nu esti tu insuti, viata insasi devine un teatru" cum spunea un mare scriitor... dar se poate sa fie prea tarziu, in cazul tau. Nu se stie niciodata.


Scuza-ma dar rabdarea mea are limite... Si deja anumite persoane de pe site-ul asta ma zgarie pe neuroni... Cine draq e Andreea Pisoi??? Si de unde mama draq ai dedus tu k eu sunt aia? Vrei sa-ti dau toate datele mele personale? Eventual si nr. de telefon? Sau nu mai aveai de cine sa te iei? Sunt inregistrata aici din toamna... dintr-o eroare... (dar asta conteaza mai putin)... si onest vorbind nu stiu la cine te referi. Si sincer nici nu-mi pasa. Nu mi-am zis opinia k sa-ti satisfac tie retina... Ci pt k aia gandesc. Si nu mi-o schimb! Si dak mai imi atribui nume ce nu-mi apartin si cu kre nu am legatura o sa am grija sa-ti trimit nr de telefon al unei clinici specializate unde poate ai noroc sa gasesti un psihiatru kre sa trateze paranoia.
Si dak tot te crezi asa destept si cult, macar ai bunul simt sa-mi arunci insulte pe pm... Altfel renunt si eu la vorbele cat de cat frumoase.
Si nick-ul meu e SWEET-ONE, nu alte derivatii facute de domnia ta. Sau e cazul sa-ti explic cum e cu limba engleza? DAk n-a avut cine s-o faca, te inteleg... si ma sacrific si fac un act de caritate.
Si... cine draq a mai scris de la calculatorul asta? E PC-ul meu de acasa... si inafara de mine nimeni nu are acces la el. Si eu inafara de nick-ul SWEET-ONE, n-am mai intrat cu altul... A! Ba da! cu Sweet-Laura, k guest, inainte sa ma inregistrez. Esti mai lamurit acum? Sau ink ai pb cu procesatul informatilor?
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Dec 01, 2003 7:32 pm

suitz uan:
1. iti zic cum vrea mushchii mei.
2. nu meriti un PM cu insulte, pt ca tu esti o insulta la adresa noastra. barfele au fost mereu o groapa de gunoi, si se pare ca asa vor ramane.
3. nu uita ca esti doar un subiect de amuzament.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Sweet-one » Lun Dec 01, 2003 9:53 pm

Buey "piciulica"... inteleg k asta e unicul loc in kre-ti poti exprima frustrarile (si vad k sunt multe)... dar vezi k te auto-insulti (k si tu participu la groapa asta de gunoi. Dak te vei uita la nr. de msg vei observa -dak stii regula comparatiei in matematica- cum k dintre noi 2 tu iti pierzi mai mult timp prin asta "groapa cu gunoi" cum o numesti). Macar de un minim de inteligenta da si tu dovada! In primul rand TU ai inceput cu o aberatie notorie k eu as fi cine stie draq cine... In al doilea rand nici n-ai avut cu ce sa-ti sustii afirmatile. Si in al treilea rand nu stiu cum se face k pana acum doar tu te-ai bagat in seama in ceea ce ma priveste.
NU am voie sa-mi exprim opinile?? Sau nu ti-a placut k am adus o mica critica la adresa domnisoarei Balan? Controleaza-ti hormonii, te rog! Am impresia k testosteronul tau incepe sa se transforme in exces de foliculina, caci altfel nu-mi explic accesele astea de istericale rasarite pe nepusa masa... Incearca cu lecitina.
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Dec 01, 2003 10:19 pm

esti irecuperabila.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Sweet-one » Mar Dec 02, 2003 7:40 am

Din nou... nu ti-am cerut opinia. In fine... Desi nu am inceput eu discutia asta de o notorietate primitiva si fara legatura cu sb acestui thred, o sa-i pun eu capat, k deja simt k-mi cobor inutil nivelul incercand sa invat un minim de maniere specimenele k tine. Plus k pierd timp pretios de kre chiar am nevoie. Din momentul asta, prezenta ta pe aici este, pt mine, k si propra-ti personalitate: INEXISTENTA.
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Dec 02, 2003 9:51 am

Esti mult prea nesemnificativa ca sa tin cont daca tu mi-ai cerut parerea ori ba. Eu spun ce cred, de regula nu tin seama de opniile celor ce au scapat de la Scoala de Oligofreni (unde iar uitara astia sa puie gratiile, si ne trezim cu d-astia ca suitz uan).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator