Arsenal

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Arsenal

Mesajde COSS+min » Mar Dec 30, 2003 1:43 am

La ora actuala mi se pare cea mai in forma echipa din Anglia.
Are catva super-jucatori atat in atac cat si in aparare ( Sol Campbell , Dennis Bergkamp ) + un formidabil magician Thierry Henry. Stiati ca sezonul trecut a avut cele mai multe pase decisive ? Este un Ronaldo + Zidane la un loc !! :ham:

Plus ca practica si cel mai spectaculos joc dintre toate, motiv pt. care am devenit fan Arsenal !!! :A:A

Sunt sigur ca vor ajunge cel putin pana in finala Champions League!! :ham: :B
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Dec 30, 2003 8:43 am

Deci te-ai uitat la meciul de aseara...
----------------------------------------------
Si eu i-am simpatizat in trecut, mai ales in perioada in care la M.U. juca Eric Cantona (pe care nu il suportam deloc), iar echipa mea preferata, FC Liverpool nu prea se gandea serios la titlu, asa ca n-am avut incotro si am tinut cu Arsenal. Insa acum sunt fan Chelsea, evident pentru Adi Mutu, asa ca sper sa ca "The Blues" sa castige tot ce se poate in Anglia si in Europa, desi trebuie sa-ti dau dreptate: Arsenal joaca foarte frumos.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 30, 2003 11:40 am

Joaca ei frumos in Premiership...dar in Champhions League mereu au dat-o in bara. Mie imi plac mult echipele englezesti....si nu ma deranjaza sa ajunga catmai sus....dar sincer nu-i vad pe Arsenal mai sus de sferturi. Mare minune daca trec de Celta Vigo, in optimi.
In Premiership...cred ca vor lua titlu in acest an.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Dec 30, 2003 1:44 pm

Cum au dat-o mereu in bara? N-ai vazut meciul Inter Milano - Arsenal? Scorul spune totul: 1-5!!! Zi-mi si mie ce echipa a mai batut in grupe, in deplasare, cu asemenea scor? Si o echipa importanta a fost invinsa, nu un Partizan sau o Sparta Praga...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 30, 2003 1:50 pm

Si la Londra a batut Inter la scor de forfeit. :o
Sa nu mai punem la socoteala ca abia s-au descurcat cu cele doua echipe ex-sovietice.

In campionat ramane singura echipa neinvinsa...dar totusi au mai multe egaluri ca Man U..si sunt la un punct in spatele acestora. Acum am vazut si eu clasamentul. Nu stiu de ce aveam impresia ca sunt lideri. Va fi lupta mare...Man U - Arsenal - Chelsea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mar Dec 30, 2003 3:43 pm

In Champions League in afara de Real Madrid nu exista vreun favorit clar, toate echipele putand fi in stare de orice.

Totusi merg pe mana lu Arsenal pt. ca au un fenomenal joc de echipa, la ei nimeni nu face un dribling in plus, paseaza exact cand trebuie in general se inteleg perfect. Chestia asta n-am mai vazut-o la nici o echipa mare la ora actuala !
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde darken » Mar Dec 30, 2003 7:06 pm

Nu cred. Performantza lor din sezonul asta a fost destul de ne fluenta.Potzi sa batzi un Inter si faci egal cu Leicester City....
Nu-i vad cashtigand.O sa fie intre Chelsea shi Man U.
In ce priveshte in Europa cum se zice pe-acilea, ashtept nishte chestii mishto de la VFB Stuttgart shi Celtic.
Martin O'Neill e fara indoiala cel mai bun manager din GB la ora asta, si daca Sven pleaca la Chelsea, parca-l vad ca ajunge managerul natzionalei engleze.
Cowards make great pets and are easy to maintain
darken
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Dum Noi 09, 2003 4:37 pm
Localitate: Leicester, England

Mesajde Ayrton » Mie Dec 31, 2003 9:24 am

O'Neill... mie nu-mi place deloc fata lui... parca e un soarece de biblioteca... Arsene Wenger, asta da antrenor!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde darken » Mie Dec 31, 2003 7:43 pm

Asta nu inseamna decat ca vorbeshti din ignorantza. Palmaresul lui O'Neil e spectaculos, shi spre deosebire de Wenger, nu are nevoie de zeci de milioane ca sa produca rezultate.
In plus, O'Neil este cunoscut pentru temperamentul sau vulcanic, shi nu o data a fost banat de pe teren din cauza atacurilor catre divershi arbitri.
Cowards make great pets and are easy to maintain
darken
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Dum Noi 09, 2003 4:37 pm
Localitate: Leicester, England

arsenal si manchester

Mesajde Mr Teo » Mie Dec 31, 2003 9:21 pm

De ce multa lume tot zice ca manchester united e mai buna echipa chiar si dupa Beckham...?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde darken » Joi Ian 01, 2004 2:19 am

Beckham NU ESTE un jucator la fel de bun pe cat se spune in media.
Nu el a facut succesul lui Man U, shi plecarea lui nu a afectat decat in foarte mica masura echipa. David Beckham este un "one trick poney", care sa dribleze nu poate, sa inscrie goluri nu prea poate, sa ishi foloseasca ambele picioara nu poate.... shi lista poate continua.
Cowards make great pets and are easy to maintain
darken
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Dum Noi 09, 2003 4:37 pm
Localitate: Leicester, England

Mesajde baixinho© » Vin Apr 16, 2004 10:27 pm

(minutul 71) Arsenal - Leeds United 5-0 STOP Pires 7 STOP Henry 27 STOP Henry 33-p STOP Henry 50 STOP Henry 67
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Dum Apr 18, 2004 1:25 pm

Ultimul game din sezonul asta- leicester City- Arsenal, acasa la Arsenal. Suntem relegatzi.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Torrado » Vin Mar 25, 2005 4:17 pm

In cazul in care mai cititi si pe aici... ce parere aveti de transferul bomba al Realului? Reyes... face un lucru bun Arsenal ca se desparte de unul dintre golgheterii ei ? ( este al doilea dupa Henry in acest sezon )
Fiecare zi trebuie traita ca si cum ar fi ultima. Inevitabil va veni si aceea zi.
Avatar utilizator
Torrado
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mar 25, 2005 12:00 am

hmm...

Mesajde subzero » Dum Apr 17, 2005 12:13 am

...vad ca pe aici nu s-a mai scris de mult. E cert ca Celsea va lua campionatul anul acesta dar sunt curios si la ce diferenta de puncte luand in vedere ca urmeaza doua meciuri de foc, cu Mancester si cu Arsenal.
Arsenal va bate sigur si daca vor face asta si diavolii, se mai scad sase puncte....deci mai raman 5.....ooops.
Pana una alta Thierry ramane cel mai bun marcator al Premier League si anul acesta.... ;-)
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde subzero » Dum Mai 22, 2005 8:49 pm

si iata ca a venit si cupa.......a venit cupa.....a venit cupa.....la la la la ~)
Si mai sunt cetva zile si Arsenal se muta pe noul stadion, care il va baga in boala pana si pe patronul lui celsea....... A-)
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde RajaF » Dum Ian 15, 2006 3:41 am

7-0 cu Boro. Se intorc tunarii mei la jocul lor. Sa intre Real Madrid va rog frumos.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Ian 15, 2006 3:50 am

Hai totusi sa nu exageram... Birmingham e o echipa care se afla pe penultimul loc in Premiership asa ca era de asteptat ca Arsenal sa faca scor, nu asa de mare da nah... In legatura cu a doua parte insa, sunt total de acord :D sa intre real madrid in scena si, daca se poate, sa repetati scorul din partida de azi :D
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde RajaF » Dum Ian 15, 2006 3:55 am

Catalane, sa stii ca de mult nu i-am mai vazut pe baietii mei asa de in forma. Scorul nu le da dreptate. Putea sa fie cel putin 10. Si-au regasit ritmul si fluenta in joc. Arata a Arsenal din nou. Cred ca vestile ca Henry negociaza un contract nou i-a linistit.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Ian 15, 2006 4:00 am

Am auzit si eu ceva in legatura de noul contract... pacat, ca vroiam sa-l vad la Barí§a :P

IIn ceea ce priveste jocul echipei, ar fi bine sa fie asa cum zici tu... nu de alta, dar vreau sa ajungeti la forma voastra maxima pana la disputarea optimilor CL ca sa-i calcati in picioare pe hahalactici :D
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde RajaF » Dum Ian 15, 2006 4:07 am

Nu stiu daca o sa ii calcam in picioare neaparat dar un 5-0 (a la Inter :D) nu m-ar supara deloc.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde RajaF » Mie Apr 05, 2006 11:55 pm

Suntem calificati in semifinale. Arsenal - Juventus 2-0
Bravo tunarilor.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator