Credeti in OZN-uri???

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Credeti in UfOs?

Da! Este aproape imposibil sa fim singuri in Univers
22
61%
Poate, nu stiu acum, dar este posibil
6
17%
Nu.
6
17%
Categoric nu! Sunt o aberatie.
2
6%
 
Voturi totale : 36

Credeti in OZN-uri???

Mesajde Aliks_2003 » Lun Feb 10, 2003 12:16 am

M-am gandit sa pun si eu un subiect legat de UFOs, sa vad daca credeti sau nu in ele.........Puneti si poze daca aveti si daca vreti...;)
Avatar utilizator
Aliks_2003
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mar Feb 04, 2003 12:00 am

Mesajde costel300 » Lun Feb 10, 2003 3:49 am

Spuneti-mi ca-s prost, dar eu ma uitam acu' cativa ani pe geam,pe la ora 3 noaptea, si am vazut ceva zburand, cu o viteza mare,si nu cred ca era un meteorit,pt ca scotea un sunet,ca si cum o aeronava depasea viteza sunetului! :confused:
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

I belive!

Mesajde Love2Fly » Lun Feb 10, 2003 4:51 am

Spuneti-mi ca-s prost,


Nu...nu esti prost....sau ma rog....suntem amandoi prosti.....dar si eu am vazut asta vara la tzara venind pe un pod, seara pe la 22:30 si am vazut ceva luminos pe cer care se misca foarte foarte repede in directii total diferite, avion nu avea cum sa fie, era ceva gen miscarile pasarii colibri si nu s-auzea nici un zgomot, am stat de am privit vreo 10 minute si dupa 10 minute a disparut acea "luminitza". Atunci consider eu ca am vazut un OZN...poate cine stie? era un licurici.....:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde dinu » Lun Feb 10, 2003 5:09 am

Initial trimis de costel300
Spuneti-mi ca-s prost, dar eu ma uitam acu' cativa ani pe geam,pe la ora 3 noaptea, si am vazut ceva zburand, cu o viteza mare,si nu cred ca era un meteorit,pt ca scotea un sunet,ca si cum o aeronava depasea viteza sunetului! :confused:


Mai stii ? Poate ca era o aeronava care depasea viteza sunetului.

later edit by Hera: Ti-am scos atasamentul acela,dinule.Stiu ca era o gluma,dar ataseaza poza aia pe aberatii sau pe alt forum.
thx
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde genicon » Lun Feb 10, 2003 10:52 pm

Nu stiu fratilor< da eu nu am avut inca ocazia sa vad asa ceva< decat cand am dat o data cu capul in zid si am vazut o gramada de luminitze verzi< da asta sigur nu se pune>
Oricum< chiar daca am vazut sau nu< eu tot cred ca trebuie sa existe asa ceva si anume extraterestrii> Acum daca ei au sau nu OZNuri si zboara cu ele< este o alta problema insa cu sigurantza exista pentru ca daca nu ar exista intreaga noastra viatza nu si_ar mai avea rostul _ sunt f putine lucruri in care mai putem sa credem in zilele noastre si astfel extraterestrii care vin sa ne salveze ar fi unul dintre cele mai plauzibile>>>
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde costel300 » Mar Feb 11, 2003 3:24 am

Initial trimis de dinu


Mai stii ? Poate ca era o aeronava care depasea viteza sunetului.

hehehe buna gluma. Am zis ca depasea viteza sunetului ca sa va dati seama de sunetul scos de ea.De fapt mergea cu o viteza mult mai mare,a strabatut cerul de la est la vest intr-o secunda(aproximativ).
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Feb 11, 2003 3:10 pm

Costele, pai du-te la National UFO reporting center si fa un raport.

Pe luna asta sint doar 25, dar mai este pina pe 01.03...:)


Ca sa raspund la titlul postului...in OZN-uri nu prea cred, dar ar fi o prostie sa zic acelashi lucru si despre "extratereshtri"...:D
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde dirklady » Mar Feb 11, 2003 3:20 pm

Eu sunt foarte pasinata de lucrurile acestea..........de cand eram mica ascultam emisiuni despre OZN-uri...........ma uitam la TV cand aparea vreo emisiune despre asta. Dar nu stiu de ce ............nu cred. Nu cred in extrateristi........OZN-uri..........Cine stie daca as vedea si eu vreun OZN..........poate as crede...dar pana atunci..........am votat :nu. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde Hera » Mar Feb 11, 2003 4:40 pm

Cred ca exista si alte forme primitive de viata prin locuri neexploatate inca de noi,insa OZN-uri...hmmm....ciudat ca doar isi fac aparitia pe cer si-atata. Sau daca au dat si alte semne ,asta nu vom afla noi,atata timp cat sunt tinute secrete si foarte bine ca nu sunt facute publice.Ar crea haos.
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde KoRn_bitch » Mar Feb 11, 2003 4:41 pm

Mah nu sunt foarte hotarata .. tind sa cred ca exista .. da nu prea sunt dovezi clare ...
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde dinu » Mar Feb 11, 2003 6:16 pm

Initial trimis de dinu
later edit by Hera: Ti-am scos atasamentul acela,dinule.Stiu ca era o gluma,dar ataseaza poza aia pe aberatii sau pe alt forum.
thx

Ntz, ntz erea sa uit ca scriu pe forumu' moderat de intransigenta'... Auzi, n-ai uneori impresia ca esti persecutata ? Ca oamenii au inventat o chestie diabolica numita simt al umorului, ca sa te faca pe tine sa suferi si ca e o conspiratie mondiala impotriva ta ? Sa stii ca noi am fost rapiti de extraterestri si ne-a fost implantata in fund o sonda pentru simtu' asta, al saselea ar spune gurile rele. A mea iese din cand in cand si pleaca prin oras, si atunci devin si eu posac si cu simt al ordinii, si ascult AnimalX si-mi vine sa cer o moderare pe forum. Apoi imi vine sa ma sinucid, noroc ca sonda se intoarce la timp, niciodata n-am reusit sa aflu ce face in timpu' asta. Tu cum rezisti ?
"Stiu ca era o gluma" ntz, ntz, ntz atata perspicacitate ma induiosaza.

Ontopic: SOD e mah extraterestru, stiu sigur, am vazut eu in BS odata cand am fost la baie cum avea o antena care ii iesea din fund si prin care primea ordinele superiorilor. Din fund ii mai ieseau: un album ABBA, o coarda de pian si o scobitoare. Si Sopra e convertit de el, e mana lui dreapta de doo ori pe saptamana (lunea si miercurea, spun gurile rele). Nu se stie ce face ca mana dreapta a lui SOD, dar e sigur ca a creat forumul asta pentru spalarea creerelor, vrea sa ia controlul Pamantului. Si Yahoo si Pokemon si reclamele la hartie igienica, tot el le-a facut, asa ca feriti-va. Onka e alta extraterestra. Ea isi poate schimba forma din femeie in perie de radacini, asa ca beware. Se hraneste cu barbati in timpul actului sexual, motiv pentru care l-a sedus pe KickAss (chiar, mai stie careva ceva de baiatu' asta sau... :eat: ). Am ajuns la Kagula, puteti vedea din poza lui de pe alt thread de pe aici cum arata el in realitate, jumate om jumate masina, partile componente au fost strunjite in uzina la Cugir, stiu sigur, unchiu-miu i-a facut pompa de injectie. Mare extraterestru si unchiu asta al meu.
Despre OZN-uri, nu stiu ce sa zic.
Asa ca vezi, Hera, THEY IS AMONG YOU ! BE ALERT, THE WORLD NEEDS MORE LERTS !
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Feb 11, 2003 6:41 pm

bai Dinule,ce m-am mai ras,fir-ai tu sa fii de pisicher si de ilar ce esti.era sa ma prapadesc de atata ras bai nene!da vezi ca ai gresit,nu era coarda de pian,era coarda de gara Basarab,la 50.000 scurta!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde costel300 » Joi Feb 13, 2003 5:02 am

N-am spus niciodata ca as fi vazut extraterestrii,in schimb am vazut un O.Z.N,adica un Obiect Zburator Neidentificat,si spun asta doar pentru ca nu l-am identificat,clar!
Am vazut un documentar in care se spunea ca rusii si americanii,lasau oamenii sa creada ca ce vedeau erau O.Z.N -uri(extraterestrii), cand de fapt erau proiecte militare ,care voiau sa le tina depate de public.
Deci sa inteleg ca omuletii verzi au fost inventati de...$
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

offtopic cu nesimtire

Mesajde tre » Joi Feb 13, 2003 7:53 pm

uau sod ce avatar ti-ai tras.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

tot offtopic

Mesajde dinu » Joi Feb 13, 2003 9:05 pm

Rog adaugare la sondaj urmatoarele optiuni:
- exista sigur, tata-i extraterestru
- exista sigur, scrie-n "Adevarul"
- au existat, dar au evoluat in maimute
- exista, dar nu ne mai viziteaza de frica sa nu ia SIDA
- traiesc pe undeva prin partile Harghitei si au o limba ciudata
- nu mai exista, i-au omorat americanii pe toti
- exista, sa-mi traiasca !
- era Laika, si-a construit o nava spatiala si a plecat
- exista, toti aia mici si verzi de-si zic padurari
- exista, sunt toti stomatologi
- nu exista asa ceva, dom'le !
- exista dom'le, d-aia merge tara prost !
- I Believe !
- Elvis lives !

Later edit: votez optiunea nr.4
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Vin Noi 21, 2003 7:38 am

Call me crazy, dar si eu am vazut un OZN...
Eram intr-o seara si ma culcasem. Dupa vreo 30 minute dupa ce ma ia si pe mine somnu', ma trezeste tata si imi spune : VINO SA VEZI OZNU'. Ma scol eu rpd, da' nu mai vazusem nik pe cer...Mai stau de vb cu tata vreo 5 minute si ma uit pe geam...Iete ce vad, un OZN in forma de diamant slefuit de culoare portocaliiu-galbui care mergea lin (cum vedeam eu) intre doua blocuri...Cand ajunge inr-un pct mai greu de vazut, deodata dispare de pe cer...

Si spunea cineva sa punem niste poze....Iete una
Fişiere ataşate
ufo-05c.jpg
ufo-05c.jpg (138.08 KiB) Vizualizat de 9367 ori
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Dum Noi 23, 2003 6:03 pm

Hmpf ... Nush , eu nu cred in OZN-uri .. cel putin pana nu vad unul . Am votat ca e posibil .. asa o fi , poate exista niste fiinte inteligente in universul asta .. cum omul a aparut pe Terra , asa poate au aparut si alte fiintze , nu ?
Si daca e sa vad un OZN , vreau sa il ating ( " vreau sa te pipai si sa urlu: Este !" zicea nenea Arghezi ), sa fiu convinsa ca e pe bune si nu e o chestie construita de unii sa faca misto ... cel putin poza lu' nea Emin3m imi pare la misto .. adica de ce ar trebui sa arate asa OZN-urile ?
ASta e parerea mea .. nu va convine .. soarta !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mar Noi 25, 2003 7:37 am

Initial trimis de Weet-weet
Hmpf ... Nush , eu nu cred in OZN-uri .. cel putin pana nu vad unul . Am votat ca e posibil .. asa o fi , poate exista niste fiinte inteligente in universul asta .. cum omul a aparut pe Terra , asa poate au aparut si alte fiintze , nu ?
Si daca e sa vad un OZN , vreau sa il ating ( " vreau sa te pipai si sa urlu: Este !" zicea nenea Arghezi ), sa fiu convinsa ca e pe bune si nu e o chestie construita de unii sa faca misto ... cel putin poza lu' nea Emin3m imi pare la misto .. adica de ce ar trebui sa arate asa OZN-urile ?
ASta e parerea mea .. nu va convine .. soarta !


OZN-urile au mai multe forme...de la farfurii zburatoare, pana la forma de diamant, sau tigara....
Bun...sa zicem ca OzN-ul ala nu prea era cine stie ce...
Arat acum altu' (luat dp Encarta Encyclopedia 2002)

MSJ pentru fanii OZN-urlior....Vreti sa facem un site dedicat acestor fenomene ?
Fişiere ataşate
ufo3.jpg
ufo3.jpg (5.91 KiB) Vizualizat de 9358 ori
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Dec 06, 2003 9:39 am

Hai ma ! fii serios ! chestiile alea pot fi facute pe calc .. nu e nimic care imi poate demonstra ca a fost fotografiat de cineva !
si de unde stii tu ca arata asa ? adica .. in afara de un nene care a zis asa ? stii tu ca ala era OZN ? ai tu vreo dovada de genul asta ? asa cum nimic nu dovedeste ca la Roswell s-au intamplat chestii adevarate , ca zona 51 ascunde ceva legat de extraterestri ..
Deci .. eu nu pot crede absolut nimic legat de OZN-uri sau chestii de genul asta , pana nu le vad eu , pana nu sunt sigura ca e ceva ce nu e de pe planeta asta ..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mar Dec 09, 2003 7:33 am

Okay weet-weet...Daca tu zici asa, te credem...Si eu am fost putin sceptic pana am vazut unul cu ochisorii mei deci...Inteleg prin ce treci
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Agenta 069 » Dum Dec 28, 2003 12:20 pm

Eu una nu stiu ce sa cred in legatura cu OZN-urile. Nu stiu ca mai exista planete apropiate pe care sa existe o forma de viata. Dar daca or fi in universul indepartat, ar trebui sa fie mult mai avansata decat a noastra, deodata ce echipamentele lor pot calatori atat de departe incat sa poata ajunge la noi. Noi inca nu stim exact daca exista sau nu viata pe Marte, sau daca o mai fi vreo planeta pe care sa fie forme de viata asemanatoare. Acesti presupusi extraterestri ar trebui sa stie despre existenta noastra, a pamantenilor.
Iar eu nu cred ca exista forme de viata apropiate, mai avansate decat viata pamanteana. Ce se vede sunt doar niste poze si filme trucate, ori niste glume proaste.


Agenta 069.
Agenta 069
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 9:16 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Dec 31, 2003 10:32 pm

Citeam intr-o carte ca extraterestrii ar vizita pamantul de vreo 25000 ani...iar acum 2000 ani extraterestrii au trimis unul de-al lor pentru a-i invata pe oameni sa se comporte...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Kayla » Joi Ian 01, 2004 2:15 am

Eu personal ma indoiesc profund ca vin OZN-urile asa, in vizita. Cred in viata pe alte planete, dar nu in OZN-uri. Sa vina la mine unul si atunci o sa cred.
Kayla
 

Mesajde dirklady » Lun Ian 12, 2004 12:26 am

Tocmai azi am vazut o emisiune pe discovery science despre OZN. si intr-adevar nu exista. Toate acele discuri pe care unii martori le-au vazut sunt de fapt avioane facute de rusi de americani foarte sofisticate. De exemplu, rusii trimiteau aceste avioane extrem de sofisticate, subtiri si rotunjoare (exact forma unor farfurii zburatoare), in America pentru a-i spiona pe americani. Cand a fost vazut pentru prima oara acest avion , in America ......guvernul american a dezmintit ca ar fi vorba despre OZN. Doar pentru a ascunde capturarea acestui avion. Pe urma, multi ziceau ca vedeau lumini pe cer de diferite forme. Aceste lumini proveneau de la faptul ca rusii pentru a-i spiona pe americani construisera niste sateliti speciali. Atunci cand erau trimisi in spatiu la "granita" ozonului lumina facuta de la lansarea satelitului se oglindea...spre pamant la distante foarte mari..exact cum luminez ceva cu ajutorul unei oglinzi orientata spre soare. Spuneau ca aceste aparate zburatore ajungeau la o viteza de 25 mii km/ora. De aceea de multe ori americanii vedeau si avioanele facute chiar de americani; dar ei nu puteau zice populatiei ca aveau in dotare astfel de avioane.Secretul a fost tinut pentru aproape 30 de ani. Baza unde construiau americanii aceste avioane era atat de bine ascunsa ca nici prin satelit nu putea fi gasita. Cam atat. Sper ca n-am uitat nimic. Oricum au aratat la discovery aceste avioane si sunt foarte subtiri. De aceea multi zic , ca erau subtiri ca un disc. In America sunt numite: Blackbird - Pasarea neagra. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde Red_Mustang » Lun Ian 12, 2004 7:39 am

Astea sunt musamalizarile Statelor Unite si a rusilor...Nu sunt avioane supersofisticate...La baza Area 51 din State nu se umbla cu avioane sofisticate...Atunci dc naiba e atat de mare securitatea ?
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Sunt sigur...

Mesajde Aurolacul » Lun Ian 12, 2004 8:51 pm

Exista OZN-uri tot timpul. NU neaparat trebuie sa fie o nava spatiala, sau avion supersofisticat. Poate fi o reflectie a unei stea, sau o cometa, sau alte fenomene cosmice. Dar eu cred ca in area 51 trebuie sa aiba ceva acolo super tare. daca ne gandim, majoritatea guvernelor au o technologie cu vreo cateva sute de ani mai avansata decat asta care o avem pe pamant. A da de stiut la aceasta informatie, ar fi sfarsitul monopolurilor politice sau economice.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Mar Ian 13, 2004 7:52 am

Da, Aurolacule, ai dreptate...OZN-ul reprezint un Obiect Zburator Neidentificat...Cand spune cineeva OZN lumea se gandeste la omuletii verzi...Oameni buni trezirea ! OZN inseamna un obiect zburator care nu poate fi identificat ca un avion, elicopter, balon meteorologic. etc. :)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Joi Feb 26, 2004 7:11 am

Imagini video .

Nanuka
OZN
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Feb 26, 2004 3:24 pm

Chestia de mai sus nu functioneaza ... dar m-am uitat pe site-ul respectiv , unde ar fi trebuit sa fie acele imagini ... hai sa fim seriosi ! E o aberatie totala , sincer ! Nu ma face sa cred in extraterestri .. sub nici o forma
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Feb 26, 2004 5:02 pm

Ce OZN-uri? Ma doare-n cur da ozeneuri. Vine ozeneu sa-mi dea de mancare? Imi da el pixda? Imi da die lucru? Nu! Deci, atata timp cat nu face el lucrurile astea, nu ma intereseaza daca exista sau nu! Ce naiba tot aveti cu ozneuri si paranormaluri si poola mea? Nu va place viatza, n-aveti de baut, n-avetzi de footut, n-aveti internet?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron