Console

Console

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 08, 2002 5:45 am

Tocmai mi-am luat si eu Playstation 2.
Si pot sa zic ca majoritatea jocurilor is mult mai misto ca pe PC, cu exceptia Chamionship Manager.
Sunt romani care au PS2 sau alta consola din asta mai noua, gen XBOX sau GameCub?
DAca da poate vorbim despre jocuri...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 08, 2002 6:26 am

Ce am uitat sa zic e ca PS2 e si player de DVD, deci o chestie super faina, ca ai doua lucruri in unu'...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

XBOX

Mesajde SVG » Dum Aug 04, 2002 1:39 pm

http://www.xbox.com

Eu ma gandesc serios sa imi iau un XBOX.Vezi mai sus cum, cu un minim de efort(financiar vorbind), poti sa ai o gramada de lucruri intr-unul singur:DVD player, acces internet, DVD-RW, conectare in retea cu alte XBOX-uri, apare un sistem de operare Microsoft dedicat XBOX-ului, Controller, Racing Wheel Skate sau multe alte accesorii la super preturi, etc.Ca sa nu mai zic de calitatea jocurilor.
Ma gandesc F. serios sa imi iau unul.
SVG
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Iul 30, 2002 4:18 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Game Over » Lun Aug 05, 2002 12:55 pm

:bleah:
N-avetzi ce face.
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 20, 2002 11:16 pm

Daca e vorba de console ma bag si eu in seama .
M-am jucat o gramada pe consola numita : Sega Mega Drive II . Jocul meu preferat era Sonic The Hedgehog ! :p
Jucam cu un prieten la dublu. Eu eram cu ariciul si el era cu vulpitza. Ne bateam cu Dr. Robotnik . :yD

Si tot la dublu jucam Streets of Rage , unul dintre cele mai mistoace jocuri de pe Sega !

Bai,Bobo....dar PlayStation II tot pe televizor se baga ? Asa cum se baga SEGA ?
Ca televizorul are rezolutzie proasta...si s-ar vedea jocurile mai naspa ca pe PC !

Si mai da-mi un mic exemplu ca sa ma edifici : care este diferentza dintre Fifa pe PC si Fifa pe Playstation II ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 2:33 am

Mosule tot pe TV merge....si eu credeam la inceput ca se va vedea naspa dar din contra, e o grafica si rezolutie de-ti piuca plombele...si acum de curand am luat un TV de 42 inch diametru si se vad oglinda jocurile noi...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Dark Magician » Joi Dec 25, 2003 8:43 am

Am PS2,PS1,XBox,GameCube si GBA.
Dark Magician
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Dec 25, 2003 6:44 am
Localitate: Shadow World

Pei...

Mesajde Aurolacul » Joi Ian 01, 2004 11:12 pm

Cica XBox e cel mai tare ca potzi sa downlodezi shi patchuri de pe Internet la jocuri, shi ai si muzica. dar grafica, va fi intodeauna mai buna pe PC. Televizoarele pur shi simplu nu sunt facute pentru graphica performanta.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

eu am xbox acasa

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 11:27 pm

e fain si are jocuri faine da jocurile sunt foarte scumpe.
ei dau consola mai ieftin decat face doar ca sa le cumperi jocurile.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Overall » Joi Ian 22, 2004 6:30 pm

Jocurile originale intr-adevar sunt scumpe, dar daca montezi un mod-chip merg si alea copiate, plus ca poti sa le dai jos de pe net exact ca si alea pt. PC.

Aurolacul: televizoarele mai vechi, cu refresh slab etc. nu-s facute pt. grafica mai ca lumea dar incearca sa vezi un widescreen de ultima ora si sa joci de la distanta pe care ti-o permite gamepad-ul si e cu totul altceva. Rezolutia mai mare a monitoarelor de PC probabil e destinata utilitarelor unde poate conteaza un anume pixel dar pt. jocuri va fi mare diferenta in scurt timp. Plus ca daca ma gandesc la pretul unui monitor de un metru diagonala mi se face frig :) ... Eu am un PS2 si-s super multumit cum merge, abia astept sa apara PSX-ul sau chiar PS3 (asta e anuntat cam pentru 2005) probabil vor fi cam scumpe dar cei de la Sony au anuntat ca au bagat 1,5 miliarde de $ in noul procesor de PS3 si va fi "mai rapid decat orice se poate baga intr-un computer", plus o tona de interfete, HDD de 120 Gb, CD/DVD writer-recorder etc.

PS: Nu cred ca as da bani pe Xbox, nu mi se pare a fi o chestie care sa fi prins prea tare la public (cel putin fata de PlayStation) si asta e un semn ca nici marii producatori de jocuri nu se vor inghesui sa scoata versiuni dedicate pt. Xbox. Xboxu' nici nu-mi prea place cum arata :)
Overall
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 22, 2004 5:40 pm


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori