Ce filme ati mai vazut ?

sub lumina lanternei magice

ce filme bune ati mai vazut?

Mesajde Vizitator » Lun Sep 10, 2001 3:33 am

ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme?

eu am vazut evolution, 15 minutes, great expectations si planeta maimutelor

de-a lungul timpului, subiectul a evoluat intr-o cronica a filmelor vazute de forumisti. atentie la spoilere, atentie la numele actorilor si al filmelor, atentie la gramatica.
Vizitator
 

ce filme bune ati mai vazut?

Mesajde Vizitator » Lun Sep 10, 2001 3:33 am

ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme?

eu am vazut evolution, 15 minutes, great expectations si planeta maimutelor
Vizitator
 

multe

Mesajde gabi » Vin Sep 14, 2001 8:18 am

pai incep .......

Rush Hour 2
American Pie 2
Musketeer
Planet of the apes (cam naspa)
The Fast and the Furious (super film)
Tomp Raider
gabi
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Aug 17, 2001 11:29 pm
Localitate: Chicago, U.S.A.

multe

Mesajde gabi » Vin Sep 14, 2001 8:18 am

pai incep .......

Rush Hour 2
American Pie 2
Musketeer
Planet of the apes (cam naspa)
The Fast and the Furious (super film)
Tomp Raider
gabi
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Aug 17, 2001 11:29 pm
Localitate: Chicago, U.S.A.

american pie 2 - cronica de film

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 12:27 am

cronica de film la american pie 2

acceasi actori, dar alti oameni
tinerii sunt la colegiu shi vin acasa pentru vara
bancurile sunt cam trecute shi cam vechi, tinerii alearga duap fete tot timpul, niste faze cu 2 lesbiene gretoase, steve stifler e acelasia actor in acelasi rol de imbecil afemeiat din ultimele 10 filme pe care le-a facut si de care incep sa ma satur, jim intra in tot felul de incurcatoru (isi lipeste man de penis)...

concluzie: mult mai s**** decat primul film
Vizitator
 

planeta maimutelor

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 12:37 am

planeta maimutelor
bunicel filmul, nu la fel ca originalul, dar efecte speciale bune, story-ul bun, uneori tras de par, dar e un film de vazut

in continuare vom vedea artificial inteligence, scary movie 2, pearl harbour shi the score, toate de pe cd:p
Vizitator
 

planeta maimutelor

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 12:37 am

planeta maimutelor
bunicel filmul, nu la fel ca originalul, dar efecte speciale bune, story-ul bun, uneori tras de par, dar e un film de vazut

in continuare vom vedea artificial inteligence, scary movie 2, pearl harbour shi the score, toate de pe cd:p
Vizitator
 

filme

Mesajde manelesux » Sâm Sep 15, 2001 10:21 am

Initial trimis de vali
ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme?

eu am vazut evolution, 15 minutes, great expectations si planeta maimutelor


Pai am auzit ca evolution e o tampenie idioata.Planeta maimutzelor e doar inca un film cu efecte.Mishto,dar in rest nimic.Americanii sa aiba grija de Casa Alba shi pe urma sa se duca pe alte planete.

Oricum,de mare adevar pare sa fie Artificial Inteligence,avand in vedere ca e pe baza unui story adevarat scris de Brian Aldiss shi Ian Watson, probabil cei mai buni scriitori britanici in domeniu....dupa A.C.Clarke,eventual.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

filme

Mesajde manelesux » Sâm Sep 15, 2001 10:21 am

Initial trimis de vali
ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme?

eu am vazut evolution, 15 minutes, great expectations si planeta maimutelor


Pai am auzit ca evolution e o tampenie idioata.Planeta maimutzelor e doar inca un film cu efecte.Mishto,dar in rest nimic.Americanii sa aiba grija de Casa Alba shi pe urma sa se duca pe alte planete.

Oricum,de mare adevar pare sa fie Artificial Inteligence,avand in vedere ca e pe baza unui story adevarat scris de Brian Aldiss shi Ian Watson, probabil cei mai buni scriitori britanici in domeniu....dupa A.C.Clarke,eventual.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

cinema

Mesajde gaja756 » Mar Sep 18, 2001 11:40 pm

Planeta Maimutelor e un film acceptabil,cat despre Evolucin e bun dar cel mai bun e "Scary Movis"2bine si 1 a fost frumos.Oricum sunt multe filme bune,si la unul dintre ele ma duc maine.Partea 1 din ''mumia'' a fost superba dar a 2 cum va fi.Sper sa vedeti cat mai multe filme bune pana data viitoare cand vorbim.Daca va-m deranjat va rog sa ma scuzati.
gaja756
 

cinema

Mesajde gaja756 » Mar Sep 18, 2001 11:40 pm

Planeta Maimutelor e un film acceptabil,cat despre Evolucin e bun dar cel mai bun e "Scary Movis"2bine si 1 a fost frumos.Oricum sunt multe filme bune,si la unul dintre ele ma duc maine.Partea 1 din ''mumia'' a fost superba dar a 2 cum va fi.Sper sa vedeti cat mai multe filme bune pana data viitoare cand vorbim.Daca va-m deranjat va rog sa ma scuzati.
gaja756
 

FILME

Mesajde FLYINSTEP » Dum Sep 23, 2001 6:57 pm

EU AM VAZUT SCARRY MOVIE 2
FLYINSTEP
 

FILME

Mesajde FLYINSTEP » Dum Sep 23, 2001 6:57 pm

EU AM VAZUT SCARRY MOVIE 2
FLYINSTEP
 

alte filme

Mesajde Vizitator » Dum Sep 23, 2001 7:13 pm

mumia 2 sucks
thw score (cu deniro si edward norton) e porcarie

scary movie 2 mi-a placut
Vizitator
 

alte filme

Mesajde Vizitator » Dum Sep 23, 2001 7:13 pm

mumia 2 sucks
thw score (cu deniro si edward norton) e porcarie

scary movie 2 mi-a placut
Vizitator
 

Mesajde chrissia » Mar Sep 25, 2001 11:50 pm

pentru cei ce au vazut ME,MYSELF AND IRENE (cu Jim Carrey) si se dau in vant dupa tipa, Renee Zelwegger, sa se duca la JURNALUL LUI BRIDGET JONES ca o sa le treaca.... probabil....s-a ingrasat si are tendinte spre bulimie ...si se si apropie de varsta critica 32-33
filmul are oricum cateva faze super penibile deci bestiale
chrissia
 

Mesajde chrissia » Mar Sep 25, 2001 11:50 pm

pentru cei ce au vazut ME,MYSELF AND IRENE (cu Jim Carrey) si se dau in vant dupa tipa, Renee Zelwegger, sa se duca la JURNALUL LUI BRIDGET JONES ca o sa le treaca.... probabil....s-a ingrasat si are tendinte spre bulimie ...si se si apropie de varsta critica 32-33
filmul are oricum cateva faze super penibile deci bestiale
chrissia
 

Re: ce filme bune ati mai vazut?

Mesajde chrissia » Mar Sep 25, 2001 11:56 pm

Initial trimis de vali
ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme?

eu am vazut evolution, 15 minutes, great expectations si planeta maimutelor


speaking of EVOLUTION, cred ca e cel mai stupid film care a aparut in ultimul an la hollywood ... noroc de negrul ala holbat care face toti banii
chrissia
 

Re: ce filme bune ati mai vazut?

Mesajde chrissia » Mar Sep 25, 2001 11:56 pm

Initial trimis de vali
ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme?

eu am vazut evolution, 15 minutes, great expectations si planeta maimutelor


speaking of EVOLUTION, cred ca e cel mai stupid film care a aparut in ultimul an la hollywood ... noroc de negrul ala holbat care face toti banii
chrissia
 

Mesajde maax » Sâm Sep 29, 2001 7:10 pm

Ultimul film care m-a marcat a fost "Pearl Harbour",super film
dazamagire am avut insa la "Mumia 2",partea intai a fost super ,asta ......
maax
 

Mesajde maax » Sâm Sep 29, 2001 7:10 pm

Ultimul film care m-a marcat a fost "Pearl Harbour",super film
dazamagire am avut insa la "Mumia 2",partea intai a fost super ,asta ......
maax
 

vrei filme??

Mesajde Tataee18 » Vin Oct 05, 2001 11:18 pm

Vrei filme am ce vrei moshule?
Unde stai?In Bucuresti,iti fac cd-uri si ti le trimit contra cost desigur!
Zi-mi ce te intereseaza,daca vrei ceva astept un reply!

re$peKt!
Tataee
Tataee18
 

vrei filme??

Mesajde Tataee18 » Vin Oct 05, 2001 11:18 pm

Vrei filme am ce vrei moshule?
Unde stai?In Bucuresti,iti fac cd-uri si ti le trimit contra cost desigur!
Zi-mi ce te intereseaza,daca vrei ceva astept un reply!

re$peKt!
Tataee
Tataee18
 

Eyes Wide Shut

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 13, 2001 6:00 pm

Am vazut si eu Eyes Wide Shut pe HBO ! Va rog frumos...cine l-a vazut sa mi-l explice si mie...ca nu prea l-am inteles.
Este adevarat ca Nicole Kidman facea parte din organizatia aia unde s-a dus barbasu si erau aia toti dezbracati ???
O scurta prezentare...va rog eu..sa inteleg si eu acest film..care mi-a placut cat de cat !
Multumesc anticipat !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Eyes Wide Shut

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 13, 2001 6:00 pm

Am vazut si eu Eyes Wide Shut pe HBO ! Va rog frumos...cine l-a vazut sa mi-l explice si mie...ca nu prea l-am inteles.
Este adevarat ca Nicole Kidman facea parte din organizatia aia unde s-a dus barbasu si erau aia toti dezbracati ???
O scurta prezentare...va rog eu..sa inteleg si eu acest film..care mi-a placut cat de cat !
Multumesc anticipat !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Oct 14, 2001 3:36 pm

Sa incep cu ce urmeaza sa vad: Rush hour 2; Cruel Intetions 1 (o sa il revad pentru a 4-a oara; a vazut cineva Crule Intention 2? cum e?); final fantasy; perl harbor; the mexican.
Ultimile filme pe care le-am vazut si mi-au placut sunt: shrek; enemy of the state; green mile; Jenna Jameson - Hell On Heels :p; American Pie 2; Scary movie 2; the whole nine yards, Coyote Ugly... nu mai tzin minte acum.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Oct 14, 2001 3:36 pm

Sa incep cu ce urmeaza sa vad: Rush hour 2; Cruel Intetions 1 (o sa il revad pentru a 4-a oara; a vazut cineva Crule Intention 2? cum e?); final fantasy; perl harbor; the mexican.
Ultimile filme pe care le-am vazut si mi-au placut sunt: shrek; enemy of the state; green mile; Jenna Jameson - Hell On Heels :p; American Pie 2; Scary movie 2; the whole nine yards, Coyote Ugly... nu mai tzin minte acum.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

American Beauty

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 14, 2001 5:26 pm

Mai este doar 1 ora jumate si voi vedea si eu in sfarsit American Beauty.(pe HBO) Toata lumea mi-a spus ca este un film de exceptie..si sunt foarte curios.
Am vazut aseara,tot pe HBO, The Insider cu Al Pacino & Russell Crowe.......foarte bun ! Merita vazut !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

American Beauty

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 14, 2001 5:26 pm

Mai este doar 1 ora jumate si voi vedea si eu in sfarsit American Beauty.(pe HBO) Toata lumea mi-a spus ca este un film de exceptie..si sunt foarte curios.
Am vazut aseara,tot pe HBO, The Insider cu Al Pacino & Russell Crowe.......foarte bun ! Merita vazut !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

American Beauty (super film)

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 15, 2001 4:37 pm

2 ore de magie pura

Am vazut si eu ,in sfarsit, American Beauty. Fabulos,impresionant....un film de o sensibilitate rar intalnita. O interpretare magistrala din partea lui Kevin Spacey. Efectiv ,nu mi-am dat seama cand s-au dus doua ore...pur si simplu am fost conectat la maxim in timpul acestui film unic. Mi-a placut enorm personajul interpretat de Kevin Spacey...incepand cu faza in care se masturba dimineatza sub dush (singurul moment placut al zilei),continuand cu faza in care l-a prins nevasta ca si-o freca sub patura..apoi trezirea sa la viatza...cand a inceput sa alerge cu homosexualii,cand si-a cumparat Pontiac din ’70, cand s-a angajat la fast-food ,cand a aruncat cu farfuria in timpul mesei,cand a vrut sa faca sex cu nevasta avand berea in mana. Totul a culminat cu faza cand a vrut sa se culce cu prietena fetei sale...si aceasta i-a spus ca o face pentru prima oara...si el atunci a imbratisat-o parinteste si a acoperit-o.
Nu mai spun de scenele de final..cand l-a intrebat fata cum se simte..iar el a spus ca nimeni nu l-a intrebat de mult timp acest lucru...si i-a raspuns :â€Â
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori