Mai exista eroi?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Mai exista eroi?

Mesajde Laura_T » Lun Feb 09, 2004 10:49 pm

Care este eroul copilariei voastre? fie el din carti, din filme, din muzica sau viata... Care este? cum vi-l imaginati? Astept raspunsurile voastre pe aceasta tema.
Laura_T
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 25, 2004 6:20 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde paiacec » Mar Feb 10, 2004 9:52 am

Singurul erou din copilaria mea a fost un coleg de clasa,caruia i-am rupt mana intr-o buna zi.Din pacate,in ziua de azi nu mai pot sa-i spun erou,ci mai degraba"erorr".Ar mai fi vreo catziva din cartzile de poveshti nemuritoare, dar chiar nu merita mentzionatzi!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Feb 10, 2004 9:59 am

ba io am o heroinca mancavas: o chiama nikita si e cia mai tare
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Feb 10, 2004 10:47 am

Ierou meu din copilarie iera Ciac Noris.De cand am vazut filmu ala Delta Fors in care ielibera iel nejte ostateci dintr-un avion,am devenit admiratoru lui.Ma tzinut ceva...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Feb 10, 2004 10:49 am

da de bruzli si cichi cian ce sa mai zic? iera adevarati ma.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Feb 10, 2004 10:59 am

Cichi cian imi placea,da bruzli nu prea.Mai imi placea de unu nu mai jtiu cum il cheama da juca intr-un film cu niehte comando care deji erau numa 3 omorau vreo 200 de inamici shi buleau un laborator de facut droguri.O perioada meam facut freza ca asta...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Feb 10, 2004 11:01 am

eroul meu e Oribilul Mosh
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Necko » Mar Feb 10, 2004 11:21 am

Eroul meu din copilarie era o erou-a. Era Zoia Cosmodemianskaia. Ma, ce am mai plins cind au spinzurat-o! Dupa aia mi-a trecut.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 10, 2004 2:15 pm

Necko, intra putin in detaliu ! Cine era Zoia Cosmodemianskaia ? Am auzit des vehiculandu-se acest nume, stiu ca si un liceu se numeste asa....dar nu am stiut niciodata ce si cum.

Toti eroii mei sunt din sport. Nu mai intru acum in detaliu...dar gasitit pe forumul de sport. Am povestit cate ceva pe acolo.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Feb 10, 2004 2:27 pm

....eroul meu a fost MANIX! Mai era si omu´ din atlantis! Si cogeac..uhhh..am avut o groaza de eroi...misto!

Acum sint la moda bionicle, stich si altii...nici macar "omu cu paianjenu´" nu mai este asa de favorit! :(
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde emeillu » Mar Feb 10, 2004 8:48 pm

eroul meu a fost Mihai ViteazuL
emeillu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 10, 2004 8:28 pm
Localitate: Piatra-Neamt

Mesajde cubu » Mar Feb 10, 2004 10:00 pm

Eu aveam un respect deosebit pentru "Cheveux de Feu", cu toate ca nu am inteles niciodata de ce striga la sfarsit "RAHAAAAA" si nu "RAHAAAAAN"... Si mai imi placea cum le dadea Piedone palme alora de le zguduia creierii... Caratistii nu-mi placeau, aveam oroare de ochii lor mici... Si un alt personaj care mi-a marcat existenta a fost Calaretul Singuratic, ala avea cal alb si tragea numai cu gloante de argint...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 10, 2004 10:13 pm

Eroii sunt si printre noi. Un prieten de-al meu pe nume Nicula a salvat la mare o fetitza de la inec. Aia mica inaintase nepermis in apa marii si au luat-o valurile , ducand-o in larg. Si nici nu le avea cu inotu'. Si Nicula, sportiv cum il stim..s-a dus dupa ea si a scos-o din apa....in aplauzele intregii asistentze de pe plaja. Eroii din viatza de zi cu zi...sunt mai de pretz decat Rahan si Cichi Chan.

Deci...eu zic ca mai exista eroi si probabil vor exista mereu.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Exista...

Mesajde Aurolacul » Mar Feb 10, 2004 10:37 pm

Este in instinctul nostru ca atuncea cand vedem o persoana care e in pericol de moarte, sa incercam sa o ajutam riscandu-ne noua viatza.

In copilarie Winettou shi Fat frumos erau eroii mei preferati. Mai ales Fat Frumos, cand taia capul la balaur shi o salva pe Cosanziana.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Necko » Mar Feb 10, 2004 10:41 pm

Zoia Kosmodemianskaya a fost o eroina a rusilor, asa cum a fost la noi Ecaterina Teodoroiu. Eu am citit cartea acum foarte multi ani, cred ca aveam cam 15 ani. Stiu ca am fost foarte impresionata...

Citeva cuvinte despre Zoia:

Intr-un sat din Rusia, nazistii s-au razbunat pe partizanii si au spinzurat o fata de 18 ani, Zoia Kosmodemianskaya. Au acuzat-o de sabotaj si au scris pe pancarta pe care i-au atirnt-o la git "a dat foc la case", apoi au dus-o la locul de executie. Ultimile ei cuvinte catre calaul neamt au fost "nu ne puteti spinzura pe noi toti cei 190 de milioane" ...
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Necko in 1989 ROMANII au facut ceva similar !

Mesajde superbiggy » Mar Feb 10, 2004 11:40 pm

Necko scrie:Zoia Kosmodemianskaya a fost o eroina a rusilor, asa cum a fost la noi Ecaterina Teodoroiu,...
Intr-un sat din Rusia, nazistii,... au spinzurat o fata de 18 ani, Zoia Kosmodemianskaya,...ultimile ei cuvinte catre calaul neamt au fost "nu ne puteti spinzura pe noi toti cei 190 de milioane" ...


Zoia Kosmodemianskaya, acum ca am aflat despre ea, mai am o eroina.
In Decembrie 1989 a curs singele a mii de romani, copii, tineri si tinere, ROMANI. Pentru ca noi sa traim liberi. EI TOTI SUNT EROII MEI !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Necko » Mie Feb 11, 2004 6:15 am

Superbiggy

"In Decembrie 1989 a curs singele a mii de romani, copii, tineri si tinere, ROMANI. Pentru ca noi sa traim liberi. EI TOTI SUNT EROII MEI !"

Si ai mei. Cu adevarat...

Doar ca era vorba de eroii copilariei noastre... si in '89 eu nu mai eram copil, din nefericire ...
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 11, 2004 10:52 am

Necko, eu zic sa vorbim despre eroi in general. Nu neaparat din cartile cu povesti sau din copilaria noastra. La faza cu Nicula si eu si el aveam vreo 20 de ani.

In '89 aveam 10 ani. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Feb 11, 2004 11:20 am

Oribilul Mosh scrie:.In '89 aveam 10 ani.

moshule, sincer iti spun ca esti neschimbat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Iun 23, 2009 12:35 pm

Eroii mei au fost:
Automen. era un serial la Tv. Novi Sad cu unu insotit de o stelutza care, la nevoie se transforma intr-o supermasina. Am incercat de-alungul timpului sa aflu ce fel de masina a fost aia dar nu mi-am dat seama.

Luptatorul din Biciul Fermecat E vorba de un luptator ce folosea ca arma propria coada, impletita. Ativazut cum au chinezii, sau ce-o fi fost aia, ca pt minet titi astia, cu ochii oblici is chinezi.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

cron