filme proaste / cel mai prost film ever

sub lumina lanternei magice

filme proaste / cel mai prost film ever

Mesajde aspyrin » Vin Feb 13, 2004 5:28 pm

as vrea sa postati aici cate ceva despre filmele proaste pe care ati avut ghinionul sa le urmariti, sa fim si noi avertizati cat de cat si sa nu patzim si noi ceilalti "rusinea" :shock:

cat despre cel mai prost film ever - astept pareri

eu votez pentru chestia aia cu britney spears pe care tot uit cum o cheama, ca productie cinematografica nu se poate numi... iar de la noi - a fost un film despre un copil, acum cam 2 ani, de parca era facut pe beta. nici la ala nu mai retin numele, ca mi-a intrat creierul in autoprotectie :)
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Eu zic ...

Mesajde Aurolacul » Vin Feb 13, 2004 7:06 pm

Daca nu vreti sa vedetzi filme proaste sa nu va uitati la:
Spice World - Filmul renumitelor Spice Girls din 1996 :moon:
Dream Catcher - Un film care sare de la un inceput terific, la cea mai mare porcarie care am vazut-o vreodata. ;S
Mars Attacks - Parodie ca s-ar intampla daca ar invada martienii.
Cable Guy - Cu Jim carrie, era sa ies din cinema la asta, asa de prost era. :bye:
3 Ninjas - 3 adolescenti nu mai in varsta de 15 ani, care se cred big tough guys. #-o
Shi aproape toate filmele cu Chuck Norris. Mai trebuie sa zic? :z
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Feb 13, 2004 7:10 pm

Scary movie I. Pe celelalte nu le-am vazut ca sa am o parere despre ele insa nici nu imi doresc.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde stefan » Vin Feb 13, 2004 9:42 pm

Oricare din filmele lui Jenica van Damme e un candidat important. Pana si-n clasa a opta mi se pareau tampite filmele lui, macar Schwarzeneger avea pretextele alea elaborate pentru a-i sparge pe bad guys, scenarii cu conspiratii si scheme, Jenica baga doua fraze si incepea sa cafteasca. Nici haz n-avea.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Vin Feb 13, 2004 11:58 pm

a'ma, shi cand te uitai la video la sport sangeros? ah? :D

io am un candidat mult mai bun: Chuck Norris! filmele cu respectivu, care nici nu mai pot sa-i pronuntz numele, imi provoaca severe alergii shi iritatzii. nici sticla nu se lipeshte d'asta. este probabil cel mai prost luptator profesionist pus pe ecran vreodat', shi are o gramada de filme plus politzaiul texan care sa demonstreze asta. deci am votat oricare, numa' sa nu fie cu chuck norris.

din categoria Scary Movie: alta balarie de film, care a fost iarash scoasa de la recycle bin, netezita umpic shi difuzata recent de pro-tv, shi anume parodia dupa razboiu' stelelor, nu mai retzin titlul da' mai rar asha mizerie.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 14, 2004 1:02 am

nocturno,de acord cu tine la filmele cu ciac,in afara de Delta Force I crez,care m-a impresionat teribil can l-am vazut prima uara la varsta de 10-11 ani.Shi fiinca m-a impresionat,nu poci sa-l dinigrez.Ie film bun...:D
Apoi ar mai fii alea cu Steven Segal shi alea de manaa treia cu comandosi d-aia periculosi,filmate la sarbi sau la bulgari.Deji am vazut unu filmat in port la Constantza.Varza...

Asha,last bat nat list Titanic-nid ai sei mor?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Sâm Feb 14, 2004 8:49 pm

mi-a duc si eu aminte de unul, de l-au dat astia si pe hbo, la "seara cu rebuturi"... era un fim in care unii atacau ambasada sua de la bucuresti, care era de fapt nu-s ce liceu, tot de la noi si in care adrian pintea era terorist sarb si ii impusca pe toti, mai putin pe aia care scapa...

si daca tot veni vorba de filme facute la noi, de mare efect e Highlander 4, care e de o cretinatate fara seaman si nici n-au pus aia mama de la mana sa arunce in aer casa radio, ca sa nu ne mai incurce privelistea cand luam 123 pana la gara...

mr. lambert ne-a mai deranjat,tot in romania, si cu filmarile la beowolf, un alt film absolut idiot, din care n-am remarcat decat prezenta pe generic a unuia Marcello Cobzarju :)
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Dum Feb 15, 2004 12:32 am

migule, pen'ca aveai doar 10-11 ani nu se pune, este evident ca n-aveai discernamant, orice instantza itz poate spune asta. :D

stop joc! mi-am mai adus aminte, apropos de chuck: era filmu ala fioros cu papusha chuck, ba era chiar sh-o continuare. horibil! in general filmele de groaza de duzina d'aia stupida, alea cu papushi sangeroase, ded men uaching, mai era unu cu nishte chestii mici shi paroase care invadau nushtu ce orash din nushtu ce stat american (americani tampitzi), alea cu fredi crugari, jasoni vs fredi crugari, maini shi gaini posedate, anaconde supraponderale shi supradimensionale, filmele cu j-lo, filmele cu pamela anderson (da' asta a jucat in vun film?)

shi apropos de romani amestecatz cu straini: prima misiune imposibila, faza cu caramitru' fu de un prea mare efect.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Feb 15, 2004 12:53 am

nocturno tu jtiai c-am picat la penal d-aia ai bagat faza cu instantza?:D
uontopic...Matrics doi shi trei ca n-am inteles nimica,Fait Clab la fel...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Lun Feb 16, 2004 1:41 pm

sunt de acord cu 2-u si 3-u din matrix, dar la faza cu Fight Club trebuie sa protestez public. ala e un film bun.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Lun Feb 16, 2004 2:11 pm

Nocturno, chiar ca mi-a scapat Chuck Norris. Jenica macar are doua-trei expresii diferite ale fetzei, despre Ciac ma-ndoiesc, numa' moaca aia tampa o are mereu. Ca actor e clar in Top 5 worst all-time.

Ma uitam la video la "Cyborg" si alte prostii, norocu' meu era ca aveam un prieten mai maniac de observa toate "fazele" subtile din filme, era atent la povesti and all, asa ca m-a facut si pe mine sa fiu mai "pretentios"... Caft sa fie, da' neaparat cu amnezii si mutanti si terminatori, ca altfel ma supar, da? Si, fie vorba intre noi, Arnie avea si oleaca de haz.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Lun Feb 16, 2004 2:26 pm

da si-l lasa mereu acasa nu?
o alta mare actrita ar fi Madonna...pacat ca nu a jucat in nici un film :D

din categoria filmelor tampite as dori sa mentionez Stuart Little, un film care se vrea comedie cu un suarece vorbaret adoptat de uameni...jenant
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Lun Feb 16, 2004 3:12 pm

vad ca ii cam injurati pe unii pe aici, pentru calitatile lor actoricesti. daca la Chuck Norris si Steven Segal sunt de acord, la ceilati as avea ceva obiectii.

Arnold a fost foarte reusit in Terminator, Stallone a facut "Rocky", care e chiar un film foarte bun, si nici in "Cop Land" nu e chiar de lepadat. Cat despre Madonna, e o actrita proasta, dar macar a jucat in " Four Rooms", asa ca nu se poate spune ca n-a juct chiar in nici un film :D
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Feb 16, 2004 3:37 pm

Mihai-MOF scrie:Arnold a fost foarte reusit in Terminator, Stallone a facut "Rocky"

...si hanna & barbera a facut the flinstones unde dino a fost fuarte reusit...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Lun Feb 16, 2004 3:39 pm

Si in "Who's That Girl", "A League of Their Own", si or mai fi... Bre animaloole, avea haz mai mult ca tine, ashea sa stii :j.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Lun Feb 16, 2004 3:51 pm

fane, asta nu e motiv de lauda mai...
si intradevar tot ce fu critic literal filmistic contzopistic au apreciat evolutiile ei pe marile sau micile ecrane.
a si inca o cheste: nu ea ava mai mult haz ca mine ci ala de scrisa textu si-i zice intrun fel cu multe litere
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Lun Feb 16, 2004 4:07 pm

... si in Dick Tracy, si in "Don't cry for me Argentina" ... :D

Rocky e un film de mare exceptie, da, iar Stallone e de-a dreptul formidabil cum vorbeste el cu acelasi ton si aceeasi mimica pe parcursul celor 4 parti (aaaa... 4 sunt? :con: ). Un actor fantastic.

Film de doi bani mi s-a parut From Hell, n-am sa pricep ce dracu a cautat Robbie Coltrane acolo. De Johnny Depp nu ma mai mir, el mai are filme de senzatie la activ, vezi "Calaretul fara cap".

iedit: unul din cele mai frumoase filme din toate timpurile (merita zmeura de platina batuta cu nestemate), pe care ni l-au tot servit astia la teveu (d-aia stau ptost cu ficatu'), este Conan Barbarul. De colectie.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Inca o "perla"...

Mesajde Aurolacul » Mar Feb 17, 2004 12:04 am

Daca a vazut cineva film-ul "DeathWatch". Un film britanic de groaza, unde niste soldati din primu razboi mondial sunt prinsi intr-un transeu bantuit de fantome. Prostie mare, ce sa mai zic.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Mar Feb 17, 2004 1:23 pm

b0nechina scrie:si in Dick Tracy, si in "Don't cry for me Argentina" ...

shi in "desperately seeking susan", "swept away"...da' in WTG shi DSS cre'ca a fost dezastru' cel mai mare.
stefan scrie:Bre animaloole, avea haz mai mult ca tine, ashea sa stii :j.

opa, asta e razboi! ashtept sa vad cine se ocupa cu pariurile. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Feb 17, 2004 1:28 pm

nocturno, you little troll :no:

Mah, cum de n-am pomenit de "La vita e bella"? Am facut si subiect pe tema asta, "La vita e bella sucks!", mai demult...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mar Feb 17, 2004 2:01 pm

naiti pot sa tiu io pariurili?

un alt film care mie mi s-a parut de o inalta tinuta artistico-turistica fu "zi adars" in traducere libera "The Others"...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Feb 17, 2004 2:01 pm

Mars Attacks - Parodie ca s-ar intampla daca ar invada martienii.
Aurolacule, daca tu esti imbecil si lipsit de umor, taci dracului din gura! Asta-i unu din filmele mele preferate, asa ca te rog varsa-ti balele in alta parte.
On topic: Vorbea Nocturna de filmele cu Chuck Norris. In aceeasi categorie nu vreau sa fie uitat celebrul si bunul actor Michael Dudikoff si minunatele sale filme!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Mar Feb 17, 2004 2:26 pm

ho mah! am intzeles ideea. deci ne mai batem mult in karatishti? nu de alta, da' ie multz ai naibii. shi daca-i p'asha, scot shi io un don the dragon wilson de ramanetz masca. ce copilarii nefericite am avut cand ma gandesc la invazia de filme karatiste shi actori duzinastici da' bine ca exista euglene unicelulare la care nici nu se mai pune problema. stefan, your turn. :D

mars attack? LOL

da' de jechi cian, 'agramatzii' il alintau cichi, mai shtie cineva?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Feb 17, 2004 2:40 pm

Jackie Chan? Asta e chiar haios, nu l-as pune la filmele cele mai proaste. Am vazut prin 2002 "Shaolin cowboy" pe HBO cu niste prieteni si am ras cu pofta chiar, poate nu asa tare ca in copilarie, dar oricum cred ca omul mai are potential... Bine, inainte pe HBO fusese "Fight Club", care cred ca e un candidat mai serios pt categoria tratata in acest subiect (sorry, Mihai-MOF).

Later: sunt haioase si filmele din genul "putem juca si roluri mai inteligente". Aici as pune un film vazut mai demult pe HBO cu Jenica, "Ordinul" ii zicea, cred ca e unul din putinele lui filme (din cele vazute de mine) care se chinuie din greu sa aiba un "story" in afara de "Jenica () kicks ass". Scenariul era penibilo-ridicol, parca-l scrisesera intr-o noapte. Ce-i drept Jenica era co-writer.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 17, 2004 2:44 pm

stefane...as aminti si eu Train du la vie la aceasta categorie. *p
piskeshu, primesti un avertisment pt. jigniri la adresa Aurolacului. pe vitor incearca sa iti sustzi parerea prin cuvinte mai putin obraznice.

cele mai proaste filme ever, dupa parerea mea, sunt parodiile cu Leslie Nielson, moshu ala cu par alb.

alea cu Jackie Chan imi plac. sunt muncite cascadoriile.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Feb 17, 2004 2:52 pm

Bine Moshule, o sa mi-o sustz!:o
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mar Feb 17, 2004 4:54 pm

bai, totusi sa amestecati Fight Club, La vita e bela si The Others cu Dudikoff, Norris si Van Damme mi se pare cam mult... hotarativa si voi ce inseamna film cu adevarat prost.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Mar Feb 17, 2004 6:40 pm

top 5 filme nasoale:
1)Freaky Friday-comedie de doi lei cu doua tipe... fiica si mama isi inverseaza sufletele..:))) si incep sa faca lucrurile care ii placeau celeilalte... in fine u get the point!!
2) crossroads cu britney "tulpina"
3) matrix( toate 3) aiurea...
4) once upon a time in mexico
5) crossing the limits( parca asa era titlu) un documentar despre accidentul din 1989 sau 1990 din k2 cu singurul supravietuitor dintr-o avalansa de zapada... prea lung si plictisitor...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Feb 17, 2004 8:07 pm

Mig, avem disputa asta de vreo 2-3 ani. Ca nu ai inteles Fight Club sau ca nu e pe gustul tau e una dar sa il cataloghezi drept film prost...

Da de asta ce ziceti ?
http://www.imdb.com/title/tt0228333/
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Feb 17, 2004 8:51 pm

Mie nu mi-a placut Ghosts of Mars.

Dar filmul care mi s-a parut mie cel mai prost a fost Zoolander
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron