NBA All Star Game, Los Angeles 2004

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 18, 2004 1:05 am

Corect. Sau ... ermm... LAKERS? :P ... Mai bine Raptors :D
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Joi Feb 19, 2004 3:33 pm

eu nu pot sa ii sufar pe lakers. sunt mult prea figuranti. daca nu il aveau pe phil jackson nu luau nici un campionat. i-au eliminat spurs de 2 sau 3 ori la rind cu 4-0. si asa au nevoie de payton si malone ca sa aiba sanse.

cit despre raptors au la fel de multe sanse ca si magic de a ajunge in finale. adica un mare ZERO.

wolves campioni si garnett MVP. ;h
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Gotul » Joi Feb 19, 2004 7:43 pm

Pentru cei care doresc si au posibilitatea: All-Star-ul exista deja pe eMule.

Tocmai am vazut PRIMA repriza (sunt in asteptarea celei de-a doua). Impresii:
- la pozitiv: Carter, Kidd, Davis, Martin si J. O'Neal de la Est; la Vest, sa stiti ca Yao Ming a fost cu adevarat remarcabil, O'Neal, Ray Allen (desi cam exagerat - cred ca a vrut sa dovedeasca ca merita selectia - a fost contestat).
- la negativ: Artest; dintre cei care au dormit: McGrady (dar a facut totusi faza meciului, cind si-a dat pasa cu panoul la alley-oop) si Nowitzki (desi mai degraba e vina altora... abia a atins mingea)
- la surprinzator: Iverson a ramas de vreo doua ori singur si n-a aruncat, parca si-a propus sa nu bage, ci sa produca pase decisive; Magloire a inscris si a recuperat, dar mi s-a parut ca prea voia cu dinadinsul sa inscrie, si... de vreo doua ori parca ii faceau loc!
In rest, ceilalti in nota lor obisnuita.
Revin cu repriza a doua... :)
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Vin Feb 20, 2004 12:27 am

Ce-i aia eMule?
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Gotul » Vin Feb 20, 2004 1:26 am

eMule is one of the biggest and most reliable peer-to-peer file sharing clients around the world. http://www.emule-project.net/
Ai auzit de kazaa? Emule este din aceeasi categorie, a programelor prin care ai la dispozitie si pui la dispozitia altora fisiere.
Se pot descarca altfel cele 2 reprize ale all-starului (ca si alte meciuri istorice, precum all-star-ul din 1992, spre exemplu, sau diferite meciuri in finale).
Sigur ca nu e deajuns sa intri pe internet cu dial-up, ci necesita o legatura cu banda larga (transfer de date).
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Sâm Feb 21, 2004 3:46 am

:cry:
nu pot sa le dau jos pe bucati cu o conexiune de max 15kB/sec ????
daca cineva de aici are teava, sa le dea jos si sa le arda pe un CD. platesc CD-urile (nu doar valoarea blankurilor ci si ceva peste) + recunostinta mea vesnica. ma intereseaza finalele cu Jordan (mai putin '97 si '98 ca le am deja) si in principiu meciuri cu Jordan in tinerete. si eventual all star game-uri dinainte de 97-98 cind au inceput sa fie mai mult concursuri de dunk decit meciuri pe bune.

daca poate careva, sa imi dea pls un personal mesage si vorbim.
thx
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Gotul » Sâm Feb 21, 2004 9:54 am

Revin cu repriza a doua. Dupa cum era de asteptat, s-a jucat mai "pe bune", mai ales in sfertul al patrulea. Parca n-am avut totusi senzatia ca s-a dat totul pentru a invinge.
La capitolul caracterizarea jucatorilor, fata de repriza intai trebuie sa remarc urmatoarele:
- Ray Allen a jucat totusi foarte bine, degeaba l-am infierat eu in mesajul anterior.
- la fel si McGrady, nu a jucat foarte mult, dar a bagat vreo 2-3 de trei puncte in stilul caracteristic, fara sa se sinchiseasca de cine era in fata lui.
- faza cea mai urita a fost ca iar si-au batut joc de Carter, dupa ce anul trecut l-au scos afara ca sa bage legenda. Chiar si comentatorii remarcau acum ca ar trebui sa-l bage, ca doar e al cu cel mai multe voturi. I-au luat si interviu in timpul sfertulu ial patrulea, si el zicea la fel.
- Bryant a jucat cele mai multe minute, probabil ca sa stirneasca compasiunea cetatenilor in vederea procesului sau
- Yao MIng nu prea a mai fost bagat la sfirsit, preferindu-se jocul pe Shaq, desi, dupa voturi...
-------------
SANTA, Nu cred, de fapt, ca conexiunea e problema, ci banii! Daca platesti pentru internet (timp si nu cantitate de date) e jale, daca nu, ii dai drumul si revii peste... citevas zile, dar e acolo...
Eu sunt departe, deci nu te pot ajuta. Am vazut all-star-ul din 1992 si un film cu Allen Iverson, the Answer. Tocmai am reperat meciul 5 din finala Chicago-Sonics din 1996 si abia atept sa-l revad!!! KEMP RULED
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Gotul » Sâm Feb 21, 2004 3:00 pm

O faza simpatica: nu pot sa uit meciul 5 (sau poate a fost 4?) din finala 1996, Sonics cu Chicago. Doamne, ce-mi mai placea Kemp... Iar de la Shicaca, il urmaream cu limba atirninda pe Rodman, pe linga clasicii MJ si SP.
Spuneam ca nu-l uit pentru ca aveam un examen la facultate a doua zi dimineata (era noaptea de vineri spre simbata). Nu stiu de ce naiba ne pusesera un examen de teorie pedagogica simbata... Oricum, meciul nu putea fi ratat, chiar daca a trebuit sa citesc 200 de pagini in orele ramase... :)
Nu cred ca mi-a mai placut de atunci o echipa precum Sonicsii aia atunci. Nu le dadea nimeni nici o sansa, parca era Stefan cel Mare la Podul Inalt! :)) Pina la urma au luat-o pe coaja (ca si Stefan al nostru), dar au scris o istorie frumoasa!
A mai vazut cineva finala respectiva?
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Dum Feb 22, 2004 1:27 am

Ok, tocmai am facut rost de 5 CDuri cu Jordan, adica 4 CDuri cu cariera lui si inca unul MJ Special. Si al 6-lea cd cu the top 100 NBA - adica cele mai marfa 100 faze din NBA, grupate pe cate 10 - top 10 slamuri, top 10 assisturi, top 10 etc etc etc. Daca sunteti interesati... (Sunt de prin 1990 - 1996 cam asa fazele (includ Larry Bird, Clyde Drexler etc)).
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Dum Feb 22, 2004 2:07 am

gotule, nu cred ca ai dreptate sa te iei de jordan. cel putin la cum ai zis "legenda" asa se intelege. e totusi cel mai bun jucator al tuturor timpurilor si chiar si la 40 de ani era in primii 20 de jucatori din nba.

anul trecut eu am zis ca a fost corect asa. carter a fost mai mereu accidentat anul trecut si acum 2 ani. in all star zic eu ar trebui sa intre cei care au jucat bine pina la acel mom in sezonul respectiv.

si daca e sa ne gindim, desi isi incepuse cariera foarte bine, carter mi se pare acum departe de ceea ce promitea. si din cite am citit asta se datoreaza si faptului ca nu da din el tot ce poate. nu pune suflet in joc. ori, asta e trasatura de baza a campionilor - nu ajunge talentul.

inca o chestie, anul trecut carter a fost singurul care nu s-a oferit sa ii cedeze locul lui jordan. atit mcgrady cit si iverson (jucatori mai buni decit carter) au facut-o. iverson in mod particular, fara sa fi spus ceva presei. din cite tin minte, daca nu spunea jordan asta, iverson nu s-ar fi laudat cu altruismul lui.

revenind la meciuri - am fazut finalele cu sonics. evident tineam cu chicago. si mie imi placea rodman mult de tot. kemp era un super jucator. dar a fost un mare CRETIN. sa ai atit talent si sa te droghezi si sa ajungi un ratat ..... citi nu ar vrea sa aiba talentul lui. putea sa ajunga un mare jucator. putea sa ajunga in hall of fame. asa ..... hall of shame. si el si vin baker alcoolistu.

vince carter (userul de pe forum), eu sunt interesat de cd-uri. da un personal message pls sa-mi zici cum pot si eu sa intru in posesia lor.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 22, 2004 2:13 am

si eu am vazut finala Bulls vs. Sonics...dar ce legatura are cu prezentul subiect ? am vazut si finala Rockets vs. Magic.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Gotul » Dum Feb 22, 2004 4:37 am

Santa, si eu cred ca Jordan a fost cel mai mare jucator, nu am nici o indoiala. Asta nu ma impiedica sa zic ca s-a exagerat anul trecut! Era o fosila, asta e adevarul! A facut vreo doua faze anul trecut (fenta la Garnett si aruncarea "pe spate" peste Marion, care era sa cistige meciul) si trebuiesc mentionate. Nu stiu daca tu ai vazut meciul - eu l-am vazut - si pot sa zic ca sunt 100% convins ca a fost multa invirteala. Ca sa joace Jordan mai mult (si pentru ca a jucat si Kidd destul, ca si anul acesta) McGrady a fost lasat o groaza pe banca, desi era evident ca ar fi putut inscrie in acea seara 40-45 puncte (si-a asa a bagat vreo 33 p. parca). Bataie de joc, era ziua lui McGrady, sigur iesea MVP!
Jordan a fost cel mai mare jucator, dar nu un caracter mare. El insusi ar fi trebuit sa nu accepte includerea in echipa! (probabil s-a gindit sa-si mai asigure citiva ani de contracte publicitare, dar poate gresesc).
Stiai ca, atunci cind Iverson, fiind la inceput, l-a ridiculizat pe Jordan la primul meci impotriva lui Chicago (cu un cross-over mortal), zicind apoi ca el e gata sa joace impotriva oricui, lumea i-a zis ca e nesimtit, ca cine e Iverson sa se ia de Jordan ???? Ca cum de si-a promis sa faca cross-over-ul ala ???? Si, ghici ce? Jordan insusi le-a tinut isonul, zicind de asemenea ceva de genul "cine e mucosul care...."
Nu vreau sa te supar, stiu ca esti mare fan, si tin la prietenia noastra, dar asta este. Iarta-ma de te-am "tulburat".
Chiar cu cretineala lui, Kemp este recunoscut de majoritatea drept a doua extrema de forta a anilor '90 (dupa K. Malone), inaintea unui Barkley, spr exemplu.
Carter pune mai putin suflet, e adevarat. La capitolul asta Iverson e pe primul loc - aceasta calitate a sa punindu-l si pe primul loc intre preferintele mele. Ca veni vorba de ei doi, iti amintesti semifinalele conferintei est intre ei doi, in 2000 (parca)? A cistigat Phili cu 4-3 - in meciurile alea si-o fi consumat Carter tot "sufletul" de care avea nevoie 3 ani dupa aia... :)
----
Moshule, iarta-ma si tu pt. ca mi-am permis sa va impartasesc amintirile mele despre o finala. Ca semn ca m-ai iertat, poate deschizi un subiect ca "finale NBA". Poate discutam despre ce a fost, noi, 'ai mai veterani. :)
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mie Feb 25, 2004 2:41 am

1. nu cred ca poti sa ii zici fosila daca a marcat totusi de cel putin 2 ori 40p (o data parca chiar peste 50 dar nu sunt sigur). si asta la 40 de ani.

2. faza cu banii e si nu e plauzibila. in fond el i-a refuzat si pe iverson si pe mcgrady cind i-au oferit locurile lor de titular. si la citi banii are ii ajung j'de mii de ani. mai curind a fost NBA-ul care si-a bagat nasul, NBA-ul care dupa a 2-a lui retragere a inceput sa piarda din popularitate. de aia a aparut si cap-space si luxury tax. asa ca s-au gindit probabil sa scoata cit se poate de pe urma lui pina se retrage definitiv.

si inca ceva despre bani. el are parca 300-400 mil. am citit un articol in care era facut un calcul - cit a produs jordan pt economia americana. rezultatul era de aprox 13.5 miliarde. da miliarde. cred ca mai gasesti articolul pe net daca il cauti.

3. am fazut faza cu iverson. pe generice, nu chiar meciul. nu stiam toata povestea dar stiu ca iverson a fost destul de controversat. si inca este.

da, iverson pune suflet in joc. dar nu vine la antrenamente, se cearta mereu cu antrenorii .... e un superstar, foarte talentat samd. dar chiar jordan cind era in culmea gloriei se antrena ca un nebun. tragea de fiare in fiecare dimineata din cite am citit. chiar isi facuse la chicago un grup dintre coechipieri si trageau toti de fiare. si la wizzards nu a avut cu cine sa traga de fiare. numai figuranti. au zis ca e mai bine fara el si uite cum au ajuns. niste distrusi.

4. parca totusi nu l-as pune pe kemp inaintea lui barkley. era mai spectaculos, dar ..... si uite ca ce nu a facut el se pare ca va face lebron - sa ii ridice pe cavs din mizeria in care se zbateau.

5. daca nu ma insel toronto ii batuse pe milwaukee in runda precedenta cu 4-3 cu un cos in ultimele secunde al lui carter in meciul 7.


si sa stii ca indiferent care sunt opiniile tale, nu ma supar. cred ca fiecare are dreptul la o parere. dar pot sa nu fiu de acord ;j :-)))


mosule am vazut si finala dintre houston si magic. 4-0. ce l-a ridiculizat hakeem pe shaq..... shaq care era cam ca kobe acum. plin de figuri. ce lectie si-a luat. si drexler a fost demential. a meritat titlul pe care l-a luat.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori