Coca-Cola sau Pepsi?

Coca-Cola vs Pepsi

Coca-Cola
40
44%
Pepsi
51
56%
 
Voturi totale : 91

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 17, 2003 4:49 pm

Lebada Albastra , probabil in United Kingdom la tine e mai acidulata cola ca pepsi. In Romania...Cola nu are pic de acid. Daca o mai si lasi in pahar...devide o apa chioara cu zahar in ea. Pe cand Pepsi este mai acidulat. Si in opinia mea....este mai plin de mister decat Cola. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde river » Sâm Mai 17, 2003 6:09 pm

De acord cu Moshu' :) Pepsi e mai bun decat Cola si "mai plin de mister" ;)
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde Masterboy » Vin Aug 01, 2003 10:14 pm

In USA, Pepsi a depasit de mult Coca-Cola, la toate capitolele:
vinzari, gust, popularitate.
Coca Cola mai rezista doar in Europa si Asia. In America de S, deja le-a luat fata Pepsi.
Referitor la Pepsi Blue, are un gust de nota 10, pacat ca nu se gaseste in RO inca.
Adm:te rog frumos. o semnatura civilizata...fara litere uriase si colorate...ca nu suntem la circ

Reply: Acum in kilul meu, mai arunca si tu o privire pe Softnews, si ai sa vezi ce fel de semnaturi si avantaje au userii de acolo. Aici nici macar o amarita de poza nu poti sa pui in post. Iar codul
IMG este off. Iar avatar nu poti sa-ti pui decit dupa n post-uri. Rusine. Si va mai intrebati de ce SoftNews e site-ul cu cei mai multi utilizatori din RO si nu Fanclub
Masterboy
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 22, 2003 10:41 am
Localitate: New York

Mesajde ballooba » Vin Aug 01, 2003 10:17 pm

Coca Cola...forever...mult mai bun....
Nu e treaba noastra ca in alte tarii se face pepsi mai bun ...In romania cola e mai bun..
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde axeandra » Sâm Aug 02, 2003 10:15 pm

e putin probabil sa reusesti sa bei mai mult de jumatate de pahar de cola de vanilie fara sa patesti ceva....are un gust infect de medicamente si nu aduce nici macar de departe a suc...
in grecia(si am auzit ca si in turcia) cola este foarte dulce si nu mai prea seamana a bautura racoritoare; in schimb pepsi este foarte bun, desi ca si in romania, la o terasa ai mai multe sanse sa gasesti cola decat pepsi
in romania cola parca ar fii mai buna, dar mie mi-a absolut indiferent care din ele e....
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Aug 02, 2003 11:19 pm

consumator de coca cola de cand ma stiu, dar recunosc ca nu prea fac diferenta intre pepsi si cola..
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Mie Aug 06, 2003 11:24 pm

Mi`e imi place mai mult Pepsi decat Coca Cola ...Desi amandoua sunt aproape la fel...eu prefer Pepsi..
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde PET » Vin Noi 07, 2003 1:50 am

PEPSI TRIST all the time !

Cola are prea multe bule...iar cand bei un pahar intreg...iti ramane asa...ceva pe gant...iar dintii scartzaie !
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 16, 2003 8:31 pm

PEPSI BLUE SUCKS !

Are gust de apa cu zarar ci CO2. Bine...asta si este...dar puteau sa ii bage un gust de altceva. O porcarie infecta....care nu face cinste gustului de PEPSi clasic. ai draq sarlatani..nu stiu ce sa mai inventeze ca sa ia bani de la oameni.

parerea mea. daca voua va place Pepsi Blue....sa scrieti aici.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Noi 16, 2003 9:34 pm

da! da! da!!!!!!!!
suxx!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a luat sor'mea ieri... cana a ramas albastra. tre' sa recunosc ca cico de la dozator era mai bun... :bleah:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SCORPY » Lun Noi 17, 2003 5:33 am

Bine ca am aflat la timp, de la voi, cum este Pepsi Blue. Deci nu ma mai ostenesc sa cumpar.
In rest, ce sa spun? Dintre cola si pepsi prefer numarul doi. Nu ma baloneaza ca prima.:cool:
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Noi 17, 2003 9:45 am

ba, intr-o zi nu am avut ce sa fac cu banii sau eram beat nu stiu prea bine si mi-am luat fanta cu rom si scortisoara. Bleah este termenul ce-mi vine in cap...si nu am cum sa nu fiu de acord cu moshii :
ai draq sarlatani..nu stiu ce sa mai inventeze ca sa ia bani de la oameni.

I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde ROXANA » Vin Ian 23, 2004 6:30 pm

imi place mai mult Pepsi decat Coca-Cola(mai ales cand nu vreau sa dorm),dar acum de cand a aparut...(in sfarsitsi la noi...eu am baut in Franta si am asteptat mult sa apara si-n Romania),prefer Coca Cola de vanilie.
dar acum astept:p sa apara Pepsi Vanilla la noi......cat mai repede;)
Fişiere ataşate
pv_iced_1024x768.jpg
pv_iced_1024x768.jpg (216.26 KiB) Vizualizat de 8782 ori
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Sâm Ian 24, 2004 2:15 am

Hmmm ok marea majoritate dintre voi, atzi postat ca va place PEPSI, dar cum se face..ca oriunde te duci..baruri..terase..fast food..discoteci s.a.m.d toata lumea bea Coke...ma refer in Romania....eu n-am vazut aproape pe nimeni sa bea PEPSI ..mai ales in locuri publice..decat la KFC..compania avand contract cu PEPSI esti nevoit sa bei aceasta bautura racoritoare in loc de Coke.....

Sincera sa fiu preferam Coke...PEPSI mi se pare ca are un gust mai ciudatzel..zaharul din bautura..seamana cu zaharina de fapt cred ca este zaharina..dulcegaros...

Cel de pe vremea lu Ceasca era mortal..sau poate ca asa gandim noi acum..ca wow ce bun era pe vremea comunista..numai din simplu motiv ca lumea era saraca...fara alimente...fara dulciuri..fara nimic..si cand beai un Pepsi iti lingeai buzele si ziceai ahhh ce bun e....eu cred ca este numai o impresie...nu stiu...si mie mi se parea gustu mai bun..dar se poate sa fie de asemenea si varianta de sus:)

Cum a mai postat cineva aici pe topic...Pepsi sau Coke..sunt mult mai bune la sticle mici...ce vretzi..se stie ca ce e mult e prost hahaha...

Oricum daca imi pui in pahar ori aia ori aia beau fara probleme..dar Coke rulesssssssssss..

Va pupic:)

Nanuka.
Nanuka
 

Mesajde MiG29 » Sâm Ian 24, 2004 11:38 am

Te-ai gandit vreodata ca fiecare bar,club,terasa,restaurant,pizerie,fast-food,cofetarie,patiserie,auto-servire.carciuma,spelunca,bodega,etc are contract cu o firma de bauturi racoritoare.Adica ori cu Coca-Cola ori cu Pepsi.Cu amandoua nu se poate ca fiecare vrea sa aiba exclusivitate.De aia shi dau umbrele,firme,frigidere,abtibilde,etc.In Bucale probabil ca predomina Cola pe la baruri shi astea da de exemplu in alte zone ale tzarii mai intalnesti shi Pepsi,uneori numa Pepsi.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 24, 2004 2:20 pm

De exemplu la XXL in Bucuresti au numai si numai Pepsi. Niciodata nu aduc Coca Cola. Si e singurul loc din Bucuresti unde gasesti Pepsi la 2,5 l pe toata perioada anului. Si e mai ieftin decat Pepsiul la 2 l de peste tot.
Si Pepsi la doza este ieftin acolo. 9500 lei/doza.
Fişiere ataşate
pepsi.jpg
pepsi.jpg (50.57 KiB) Vizualizat de 8774 ori
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Pepsi...

Mesajde Aurolacul » Sâm Ian 24, 2004 2:35 pm

Imi place Pepsi Max, dar nu il beau des, ca nu e bun tot acidu ala. Coca Cola parca nu mai e ce a fost odinioara, shi chiar nu-mi mai place.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

...

Mesajde Hades » Sâm Ian 24, 2004 6:37 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
parerea mea. daca voua va place Pepsi Blue....sa scrieti aici. [/B]



mie imi place!!!!!

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Nanuka » Sâm Ian 24, 2004 6:37 pm

Initial trimis de MiG29
Te-ai gandit vreodata ca fiecare bar,club,terasa,restaurant,pizerie,fast-food,cofetarie,patiserie,auto-servire.carciuma,spelunca,bodega,etc are contract cu o firma de bauturi racoritoare.Adica ori cu Coca-Cola ori cu Pepsi.Cu amandoua nu se poate ca fiecare vrea sa aiba exclusivitate.De aia shi dau umbrele,firme,frigidere,abtibilde,etc.In Bucale probabil ca predomina Cola pe la baruri shi astea da de exemplu in alte zone ale tzarii mai intalnesti shi Pepsi,uneori numa Pepsi.



Ahh ok Mig, iti dau dreptate...uite nu m-am gandit la ce-ai scris tu in leg cu contractele..da asa este..

Te pupic,

Nanuka.
Nanuka
 

Mesajde MiG29 » Sâm Ian 24, 2004 10:58 pm

Profit ca ieram in zona...Pepsi Blue ie cea mai mare porcarie pe care am baut-o in viatza mea(bautura racoritoare,ca porcarii am baut io mult da iera cu ceva grade alcooolice).Pepsi a scazut ienorm in ochii mei la faza asta.In afara de culuarea apropeata de spirtu medicinal,gustu ie absolut gretos.Bine mcar ca n-a aparut decat la 2 litri. shi din cate am vazut eo nici nu prea senghesuie lumea la ea.Bine totushi ca iegzista Pepsi Tuist:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Einstein » Dum Ian 25, 2004 10:33 am

Ce bine ca a aparut cola vanilla in Romania...de cand asteptam
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde ROXANA » Sâm Feb 21, 2004 4:14 pm

mda.....
Oare cand o sa apara in Romania Coca-Cola de Cirese?....
Fişiere ataşate
IMAGE0113.JPG
IMAGE0113.JPG (129.32 KiB) Vizualizat de 8758 ori
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 21, 2004 4:21 pm

Am baut si eu Vanilla Coke si pot spune ca mi-a placut. au bagat niste chimicale maiastre in ea...de ii dau gustul ala de vanilie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 21, 2004 5:37 pm

Care iti vine pe nas.Coca-Cola Vanilla ie scarboasa.Un fel de Pepsi Blue...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Feb 23, 2004 10:44 am

nu ie chiar ca pepsi blu da mi se pare mult prea dulce...e ca si cand ai bea cola cu zahar vanilat...deci ie cah. tot bereai mai buna :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Feb 23, 2004 10:54 am

Ce draq mai animaoo,te-ai spurcat la pepsi?:D
ontopic: prefer coca-cola
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Feb 23, 2004 11:05 am

duamne fereste...mi s-a zis...io nu biau d-astea ca are euri :)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Feb 23, 2004 6:18 pm

Da ma da cica beria pruostejte:D

Uontopic,am baut Fanta siriana shi ie najpa.Cre ca a pus arabii aia ceva`n ea...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Sâm Mar 20, 2004 10:40 pm

Yo unu' prefer Coca-cola...ca are mai mult acid...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde ciuc » Lun Mar 29, 2004 11:25 am

imi este foarte greu sa inteleg cum lumea poate sa prefere chestia aia numita pepsi. la noi in tara pepsi nu e bun decat la cutiie (din xxl). cel in sticle mi se pare infect.
de altfel si cola are gusturi diferite in functie de ambalaj. si la noi si in afara.
in afara cea mai buna e cola la 1,5 litri, ambalajul perfect dupa parerea mea (si era cel mai bun pret/litru).
eu sunt un pic fanatic cu cola. recunosc ca nu am baut pepsi din strainatate ca sa pot face o comparatie, dar sunt sigur ca cel de aici e mult mai prost decat cel de "acolo".

btw: pepsi twist si vanilla coke si mountain dew mi se par cele mai patetice bauturi racoritoare din lume. vanilla coke zici ca e quick cola, fara exagerare.

dar ma rog, gusturile nu se discuta, din pacate :)
MEDIIIIIC!!!! astaaaa.... NUUURSE!!!!!!!
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori