pisicile

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Mesajde PET » Vin Noi 07, 2003 2:10 am

Nu vad ce aveti cu pisicile. Unele sunt aristocrate...altele vin la tine cand le chemi...mai pe scurt...unele chiar iti arata ca te iubesc...

Am prea multe matze...le stiu pe toate. Am 1 aristocrata, 1 matza a mea...cum o chem vine la mine...uneori ma satur de ea, 1 disperat (cum ii dai drumu in casa...direct pe jos cauta de mancare...de parca nu ia-si da), etc.
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde I`m With You » Dum Noi 30, 2003 6:09 pm

Mie-mi plac tare mult pisicutzele.Am 2 pisicutze acasa pe care le iubesc mult...Nu ash putea trai fara ele...Si chiar daca nu mi`ar placea....nu le`as face rau.Nu eu le`am creat,Dumnezeu le`a dat viatza.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Muzica pentru pisici.

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Ian 02, 2004 3:06 pm

Iaca am gasit acum de curand un site cu muzica cantata de pisici si va spun ca e chiar reusita.
Intrati aici, sa ascultati doua sample-uri si sa aflati despre ce este vorba! :o
http://jinglecats.com/ht/meowy~1.htm

Daca are cineva bani sa cumpere CD-ul, poate sa arunce o privire pe amazon.com (aveti si aici niste "mostre")
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000001UEP/104-0616734-8843120?v=glance

Sper sa va placa. ;)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

pisic

Mesajde Cristina » Mar Ian 20, 2004 2:12 pm

Am mai scris mai demult , dar revin pentru ca de curand am luat un pisic maidanez acasa pe care il cres si este asa de dragut si simpatic. Pentru mine pisicile sunt niste suflete care atunci cand esti suparat iti umple sufletul de bucurie prin faptu ca se frec de tine si se joaca tot timpul.Pisicul meu din foto iubeste apa ii place sa se stropeasca cu apa cand dau drumul la apa sa-mi fac baie.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde ketyy » Mie Feb 18, 2004 12:01 pm

E scump tare pisicu tau,Cristina!Si motanului meu ii place apa.Ceea ce e un lucru rar pt o pisica.Sunt mandra de el!:))
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde PET » Sâm Feb 21, 2004 3:40 am

Cristina scrie:Am mai scris mai demult , dar revin pentru ca de curand am luat un pisic maidanez acasa pe care il cres si este asa de dragut si simpatic. Pentru mine pisicile sunt niste suflete care atunci cand esti suparat iti umple sufletul de bucurie prin faptu ca se frec de tine si se joaca tot timpul.Pisicul meu din foto iubeste apa ii place sa se stropeasca cu apa cand dau drumul la apa sa-mi fac baie.


lol. Chiar e tare :D Ce i-ai legat la gat ?
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Superba Oana » Sâm Feb 21, 2004 12:00 pm

creca are un elastic din ala de-ti prinzi parul cu el => d-ra cristina are parul mai lung ;y
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Feb 23, 2004 12:01 pm

De ceva timp pisicile sunt cu adevarat o mare pacoste pentru mine,deoarece imi deranjeaza somnul noaptea!Miorlaie ca nishte apucate,de imi vine sa le starpesc neamul nenorocit!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Feb 23, 2004 1:29 pm

Imi place sa le mangai, sau sa le iau in brate! Dar nu mi-as cumpara vreo pisica! Pur si simplu nu pot sa le sufar!

Draga Mihaela, atata timp cat creierul tau e insuficient dezvoltat , iar memoria nu te ajuta sa retii daca iti plac sau nu pisicile, te rog io frumos ia o pauza , du-te baga-ti degetu , relaxeaza-te si dupe aia hai inapoi.

Spaidar, pisicile alea is in calduri. Nu-i vina lor ca s-ar foote! Ce, tu nu te-ai foote? Si pisica mea o fost in calduri , da i-am dat niste pastile si io trecut.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Mar Feb 24, 2004 9:18 am

Da ma...da' tomna sub fereastra mea shi-au gasit sa se cotzaie?Vedea-le-ash la Polu Nord!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde PET » Vin Feb 27, 2004 12:55 am

The Spider scrie:De ceva timp pisicile sunt cu adevarat o mare pacoste pentru mine,deoarece imi deranjeaza somnul noaptea!Miorlaie ca nishte apucate,de imi vine sa le starpesc neamul nenorocit!


sa vezi la mine...cand incep sa alerge ca nebunii pe coridor...si matzu meu de 7 kile sa vezi cum face...m-am intalnit ieri cu vechiu...un mos crizat...ca-i sparg faţaul daca mai vorbeste asa cu mine.
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Mar 10, 2004 1:22 pm

Pentru toti iubitorii pisicilor:

http://www.catsinspace.com/


Hahahahahahaha...rad eu rad, dar totul are o limita...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde candy2001 » Sâm Mar 13, 2004 6:39 pm

Mirela scrie:m-am gandit sa-mi iau o pisica/un pisic,sa ne mai tina de urat in apartament.colegii mei nu au nimic inmpotriva,ba s-au oferit sa ma ajute sa am grija de ea,dar.....o sa fie cam singurica,ca noi suntem la ore mai mereu.si unde o culc?in camera la mine sau singurica in bucatarie?si ce fac in vacante?sau cand ma duc acasa?cum iau pisica in avion?(plus ca m-ar zbura ai mei pe fereastra cu matza cu tot...)
si totusi ar fi superb sa te "astepte"cineva cand vii de la ore...

voi ce ziceti?.....should i go for it or not?


Eu zic sa-ti iei un pisic sau o pisicuta.Sunt tare dulci si rasfatate...Si in plus nu cer prea multa ingrijire(sa le scoti afara sau la plimbare cum sunt cateii).Eu am o pisica.O cheama Kitty si e tare dulce.Am gasit-o intr-o zi ploioasa de toamna si de atunci nu m-am mai despartit de ea.M-am atasat tare de ea.Incearca si ai sa vezi ca nu o sa-ti para rau.
Avatar utilizator
candy2001
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 9:54 am

Eu am gasit in parcare, ieri, o pisicutza... cred ca era foarte mica deoarece avea ochisorii foarte mari si caputzul micutz la fel si corpusorul. Desigur nu am rezistat si am luat-o. Intai mi-a fost frica sa nu aiba paduchi sau ceva mai rau. Dar totusi am luat-o in brate, am dus-o acasa, am spalat-o bine apoi am fost la veterinar fara sa stie mama. Veterinarul a zis ca este bine. Si asa este la mine de ieri. O ador! este asa dulce. Se joaca mult apoi doarme si mai mult! Nu cred ca voi putea sa ma despart de ea. Mama inca nu stie ca am dus-o la veterinar. Poate ar trebui sa-i spun...
Totusi, eu oricum cred ca pisicutzele sunt foarte delicate, fragile, si asta mai ales cand sunt mici. Cand sunt mari se pot apara cu ghearele sau muscand. Dar fiind mici sunt fara aparare. Oamenii ce isi bat joc de aceste animalute nu ar trebui sa ramana in libertate! :u
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Iul 26, 2004 10:04 am

De acord cu ultima afirmatzie.

Vezi ca pisica trebe si vaccinata si deparazitata intern, altfel poate muri. Ie bine sa-i cumperi litiera si nisip sa nu-ti pishe tata casa si s-o invetzi de mica sa faca acolo.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 10:17 am

Asta incerc sa fac acum. Am deparazitat-o, am facut tot ce trebuia (cred!) iar chestia cu nisipul o sa o invat acum, adica zilele astea. Nu vreau sa ma trezesc cu mizerii prin casa! In plus daca un animal isi face nevoiele in casa principalul vinovat este stapanul, care nu a invatat animalul de la inceput, ce sa faca si ce nu! ;B
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Iul 26, 2004 10:20 am

Nu uita de zgarda de purici pt. pisici mai mici de-un an. Sa-ti traiasca pisicutza si cainele!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 10:27 am

Exista zgarda contra puricilor pentru matze sub an? Pana acum nu am stiut dar ma voi informa cat trebuie despre pisici pentru a nu ma trezi prea tarziu cu cine stie ce boala sau altceva!! :-?
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Iul 26, 2004 10:29 am

N-ash tzine o pisica pentru nimic in lume!Destul ca sunt o gramada pe afara!ai bag shi-n casa una,inebunesc!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Iul 26, 2004 10:32 am

Paiacec, du-te la decapitat vaci! Si sa-ti deflorezi florile alea care nu-nfloresc. Insensibilule!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 10:35 am

Totusi daca nu vrei sa mai vezi multe pisici pe strada ai face si o "fapta buna" luand una! Dar daca asta este parerea ta finala despre ele mai bine stai la locul tau. Decat sa iei o pisica acasa nevrand si sa nu-i dai atentie catushi de putzin mai bine o lasi pe strada. Ii va fi mai bine. Iti garantez!
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde paiacec » Lun Iul 26, 2004 10:40 am

piskeshu scrie:Paiacec, du-te la decapitat vaci! Si sa-ti deflorezi florile alea care nu-nfloresc. Insensibilule!


MRP. nu zice de doo ori, ca shi asha ma bate gandul sa-mi deschid florarie!
Mai bine deflorez flori decat pisici:D
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Lea » Lun Iul 26, 2004 4:06 pm

In fine! Pisicile, dupa mine, nu cred ca merita sa stea pe strada asa cum stau cainii. De fapt nici ei nu merita! dar avand in vedere ca sunt asa... mai snesibile, fragile, micutze, dragutze... poate am putea face un adapost pentru caini si un altul pentru pisici. Asa poate nu s-ar "certa" intre ei... Dar, serios vorbind!:z
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Joi Iul 29, 2004 4:11 am

mie imi plac pisicile. nu ma omor cu dragostea pt ele dar sunt dragalase cand sunt mici.am shi eu un pisic acasa .CASTRAT! :j e mosulik oricum shi nu face altceva decat sa doarma shi sa manance. nici macar sa miaune numai poate de la incidentul respectiv;h .dar e cuminte.se oune langa usa si iese afara sa-si faca nevoile.e cam milog el cand mananci ceva trebuie sa-i dai shi lui sa vada daca ii place.e rasfatat shi seamana cu un bosorog plictisit!

asa arata:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Smic » Dum Sep 05, 2004 10:25 pm

:love: pisicile rules....uneori imi vine sa le mananc,sunt atat de dragalase,cine vrea o poza super misto sa imi trimita mesaj pe privat
Avatar utilizator
Smic
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mar Sep 07, 2004 7:02 am

eu am primit ieri 6 pisuci mici shi portocalii shi frumoshi. vaz ca n-au facut pipi in casa, dar cam miauna.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Shaki » Mar Sep 07, 2004 10:43 am

wow ce k lumea... crezi k o sa le poti pastra pe toate sase? :) ce dulcik arata puiutzii de pisica...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Mar Sep 07, 2004 12:20 pm

eu momentan am 2 pisici....pe una dintre ele n-am mai pus mana de nu sh' cat timp...k imi lasa par alb p hainele negre shi e enervant...iar cealalta...e neagra shi e mai mica,so...e mult mai dragutza :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Mar Sep 07, 2004 12:45 pm

nu cred ca-i pot pastra- o sa vad cum o sa-i dau
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Raz van Helsing » Mar Sep 07, 2004 8:27 pm

Pisicile sunt cele mai tari! Nu numai ca au blanita, dar tot ce trebuie sa faci e sa le dai de mancare si sa le mangai din cand in cand! Si nici nu trebuie sa platesti mai mult la intretinere din cauza lor! Kewell...
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron