Bile albe si bile negre

Bile albe si bile negre

Mesajde Yabba » Mar Feb 24, 2004 4:26 pm

la romani circula o vorba "pe afra vopsit gardu si inauntru lopardu".
cand vine vorba de recenzii pentru un local unde sa te duci si sa te simti bine indiferent ca vrei sa manaci, sa dansezi sau sa ai parte de o cina romantica tihnita, nu ducem lipsa.
ceea ce ne lipseste este o parere sincera si dezinteresata, o parere care sa reflecte exact realitatea cruda.
propun sa dam bile albe si bile negre localurilor. :hi:
Avatar utilizator
Yabba
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 24, 2004 12:00 am

Mesajde hunny bunny » Joi Feb 26, 2004 11:35 am

1.bai restaurant monte carlo (cismigiu) ....bucataru isi baga degetzelu'n nas si se sterge de zor pe uniforma "imaculata"...of course bila neagra. oricum e naspa restaurantul ..

2. nu va duceti la moulan rouge (victoriei) decat aveti 10 mil la voi....super tipe si nu va duceti cu nevestele / prietenele CLAR!!! nu intrebati de unde stiu.

3. discoteca dumars (regie) are clar bila neagra ..m-am saturat sa mi se ciordeasca haine...(am fost de 2 ori si de doua ori mi s-au furat obiecte) plus ca e plin de tarfe..ca toata regia de altfel. bila neagra

4. twice are bila neagra ..pt ca n-ai loc de puhoiul de pushtani...e cel mai plin local in care am fost vreodata

5. space -nu-mi place muzica house---dar daca esti gagica buna faci ushor rost de masa si dupa ce italianu' se simte bine ca ti-a facut acest favor..iti aduci gashca ...hihi

6.cuando- plin de tzarani figurantzi care isi pun cele mai bune haine. dai 65 000 pe i cola la 250 si cauti un locushor sa te batzai si tu. mai bine iti iei o cola 60 000 la 330 in Bonzai. bila neagra

7. flu flu - aici gasesti tipi plini de bani (daca te intereseaza) dar cu fotomodele la bratz. e muzica buna si diversificata, ai intimitate...

8. Newton-bar...eu ma simt foarte bine aici...canapelele sunt de vina cred

9. La Rocca- bar la etaj...gen cabana...ieftin si placut sa mergi cu prietenii la bere.

10. La Scena- bar (unirii spre udrishtei)) va doare capul daca va duceti - teatru, karaoke (nu va asteptati sa va distrati pe seama unora care canta pt ca ai naibii toti au super voci) ....mie nu-mi place dar au o super toaleta hihi

11. Planters...m-am distrat acolo tot timpul...daca mai adaug ca-mi place tequilla -la 10 pahare probabil ca m-as fi distrat oriunde..da are bila alba

12.m-am plictisit ..postez restul mai incolo...
hunny bunny
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Vin Feb 20, 2004 12:19 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde hunny bunny » Joi Feb 26, 2004 11:41 am

uitasem...

12. Zvon- mancare buna si o atmosfera placuta
13. Liquid- (langa why not) un club dragutz si mai...GOL..tot timpul lol ..la fel si Tracia de la stefan cel mare
14. Kristal...bila alba....

bla bla...
hunny bunny
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Vin Feb 20, 2004 12:19 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Yabba » Joi Feb 26, 2004 6:04 pm

Ocean - zice ca atmosfera de ocean tropicala bla bla bla... poze decupata din reviste cu pesti pe pereti, lumina prea puternica pt un club de noapte, servire naspa...bila NEAGRA

Ceai la Cotroceni - bela, super atmosfera, super ceaiuri, preturi medii...bila ALBA

Ceainarie dorobanti - super misto preturi medii si servire si meniu beton .... bila ALBA

The Place - retaurant de fitze unde daca nu ai milioane la tine nu ai ce cauta bila GRI :)

Dreamers - super de super, separeu de rezervat meserias, meniu misto, muzica misto... bila ALBA

Malorca - super nasol, o bodega cu aere de mare restaurant.... bile MULTE NEGRE

Valencia - dragutz si intim.. bila ALBA

Kogal - vrei sa fii singur intr-un loc dragutz cu kokteiluri dragutze la pretzuri rezonabile...aici e de noi... bila ALBA
va urma
Life is like a box of chocolates, you’ll never know what you’re goanna get!
Avatar utilizator
Yabba
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 24, 2004 12:00 am

Mesajde rocketman » Vin Feb 27, 2004 10:42 pm

Fire Club - evident bila alba :) . E cel mai tare local daca iti place rock. E pentru toate stilurile, si pt aia linistiti si pt aia care abia asteapta sa se arunce in cap. E foarte ieftin. Dar nu veniti martea daca nu stiti despre ce e vorba, s-ar putea sa va creati o impresie gresita. Din acelasi motiv nu va duceti duminica (sub nici o forma)
Expirat - bila alba, e un local klumea , preturi acceptabile si e mai aerisit ca altele. Baga muzica buna
Silencio - bar inghesuit, muzica buna, inchide devreme bila gri

idem
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde Levier » Vin Iul 08, 2005 10:54 pm

Restaurantul Tracia - bila neagra, chelneri cu prea mare alter-ego, si apropo e gol tot timpul ca e faimos ca fiind primul restaurant gay din bucuresti ;)
Hanul cu tei - Bila alba, un local superb pentru vara, la subsol, bere putin cam scumpica dar nu se simte ca e racoare, intuneric, mese mari, atmosfera mai rock asa
Stuf vama veche - cam ca expirat, bila alba
Casablanca - bila clar neagra si chiar doua, chelnerite cu mare caracter, fugaresti firu de par prin cafea, inghetata ti-o aduc scurgand si mai ales preturi cu 5 numere chiar daca numeri in lei grei
Levier
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Iul 08, 2005 10:38 pm
Localitate: sunt acolo, ba nu, dincolo

Mesajde Wild Rose » Lun Aug 15, 2005 11:04 pm

Cabaret (Herastrau) - Bila alba. Exista program si seara (eu am rezistat la un moment dat cam pana pe la 3). + mancare buna. Un singur minus: fitele de rigoare
Tonic - Categoric bila alba. Servire impecabila. Lipsit de fite. Au terasa, au bautura, au mancare... Atmosfera placuta.
Zvon - Bila alba. Misto localul, s-a mai stricat (in comparatie cu acum vreo 2 ani) dar... merge
Newton - Bila alba. Dragut localul. + am cateva amintiri... :D
La Scena - Bila alba daca te duci ziua cand nu exista nici un spectacol si daca stai in salonul glamour (adicalea unde sunt canapelele)

Expirat - Bila neagra. Sonorizare de cacat. Muzica per total okey insa.
Chicago - Bila neagra. Pentru ca am asteptat jumatate de ora sa mi se aduca nota si tot nu mi s-a adus. Pentru ca am cautat un chelner timp de alte 10 minute. Iar eu vroiam doar sa le dau bani.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron