Cea mai buna voce feminina a anilor 2000

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Mesajde gabuba » Sâm Ian 03, 2004 1:28 am

my God... iar dau peste dornea ...
bah, tu ai citit titlul theardului? ESTE VORBA DE CEA MAI BUNA VOCE FEMININA, nu de muierea care s-a f*tut pt aparitii in ziare!

j.lo nici macar n-are voce! deloc! canta mai prost pana si decat britney, am ceva "Unplugged" cu ea... suna de PORC. infect, mai mult isi vorbeste melodiile... noroc cu backingu ... in rest o porcarie.

deci nu ne intereseaza cine are cea mai buna imagine sau cine e cel mai mult in centrul atentiei...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

dar ce ai vrea sa zic ca xtina e cea mai buna?

Mesajde Mr Teo » Sâm Ian 03, 2004 2:03 am

ea care ii jumate goala tot timpu si uneori canta asa dea lelea?
Sau cine zici ca ar fi mai buna?
Fiecare tipa are 1001 probleme carei cantareata de la scandaluri la voce si la nu stiu ce alte tampenii.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Ian 03, 2004 2:11 am

auzi? tie nu ti-e scarba de tine? caci mie imi este...

e vorba de VOCE aici... daca are o super voce poate sa apara si in chiezda goala pe scena! te opresti ca un copil de 5 ani in fata aparentelor, ce jalnic!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

CELINE DION!!!

Mesajde seandreea » Lun Ian 05, 2004 9:05 pm

Initial trimis de Gabizzu
mda.
Din moment ce era trecuta la cele mai bune voci ale anilor 2000, credeam ca o sa pricepeti si voi ca e o ironie din ":rolleyes:" si din cuvintele grele, da in fine. Era clar ca nu sunt de acord cu el.

Stilul muzical nu are nici cea mai mica legatura cu calitatile vocale ale respectivei. Ca daca Minodora sau Andra canta manele nu inseamna ca nu mai au voci bune...


Trebuie sa recunosc faptul ca Celine nu era activa in acel an.
Totusi ar trebui sa adaug ceva la ce ai zis: Stii cine se mai afla in acea lista cu albumul Falling Into You? si cea care a reusit cu acealsi album sa bata recordul beatles la saptamani in locul 1?

Va sfatuiesc sa ascultati My Way (daca vrei il pot pune online) si daca presupuneti ca baladele sunt singura ei specialitate va sfatuiesc sa incercati macar de pe net sa luati ultimul album in franceza si sa ascultati Ne Bouge Pas (albumul s n 1 fille & 4 types)
seandreea
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 21, 2003 10:44 pm

Mesajde gabuba » Lun Ian 05, 2004 10:41 pm

bre andreea, aici nu e vorba de ANUL 2000 ci de vocile ANILOR 2000.........
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde seandreea » Mar Ian 06, 2004 12:03 pm

in cazul asta nu mai e nici o indoiala :p
Dar trebuie sa spun ca vocile nu se schimba asa usor de la an la an.
seandreea
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 21, 2003 10:44 pm

Mesajde gabuba » Mie Ian 07, 2004 8:52 pm

ba da, ca de multe ori apar altele noi , mai bune.

o voce f faina este Jewel. Am ascultat multe cu tipa asta si pot spune cu tarie ca are o voce buna!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

hmm...

Mesajde dumy13 » Mar Mar 09, 2004 6:18 pm

Pacat ca Vaya Con Dios nu a mai scos nimic nou din 2000 pana in prezent.. dar poate va scoate vreo melodie sau poate chiar vreun album... si atunci.. cred ca ati postat degeaba mesajele anterioare :P
ma rog.. asta ramane de vazut...
Space ... the final frontier ...
Avatar utilizator
dumy13
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 20, 2003 11:00 pm

Mesajde vince_lambie » Mie Mar 10, 2004 2:38 pm

E vorba de anii 2000...dar sa nu uitam ce succes mondial a avut si inca are Mariah cu I Know What You Want! :) Melodia a ajuns pe locul 3 in topul Billboard fara sa fie lansata ca single!! E pe buzele tuturor. Si voce cu un ambitus ca al ei nu mai are nimeni.
vince_lambie
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 04, 2003 9:20 am

Mesajde gabuba » Mie Mar 10, 2004 9:40 pm

celine e unica, e de neimitat. mariah mai poate fi bajbaita (vezi nico, paula seling)
"i know what u want" a fost de mult, candva...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mariah Carey

Mesajde vince_lambie » Vin Mar 12, 2004 5:30 pm

Da-mi voie sa te contrazic: Nico si Paula Seling, etc au alt stil, chiar daca incearca sa inglobeze si din stilul Mariah-ei. Nu stiu daca chiar ai avut ocazia sa o auzi pe Mariah cat de jos poate sa coboare si cat de sus poate sa urce....eu am vazut-o live.....Si poate sa cante practic in orice stil Cat despre I Know What You Want, nu a fost chiar asa demult, ci tot anul trecut si inca e ascultata si azi (si mai e chiar si in topuri). Si oricum era vorba de anii 2000
vince_lambie
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 04, 2003 9:20 am

Mesajde vince_lambie » Vin Mar 12, 2004 5:36 pm

In ce o priveste pe Celine Dion, e plin de copii la emisiuni gen ploaia de stele din diferite tari si nu numai, si multe chiar reusesc sa o imite fidel :)
vince_lambie
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 04, 2003 9:20 am

Mesajde gabuba » Mie Mar 17, 2004 12:11 pm

in primul rand ai lasat doua posturi consecutiv in mai putin de 3 ore, daca mai ai ceva de zis apasa edit si adauga. acum te iert, ca esti la inceput, dar sa nu se mai repete.
am auzit-o pe mariah cantand de toate pentru toti, stai fara grija. tehnica ei de interpretare a fost copiata in unele cazuri de catre paula seling .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mie Mar 17, 2004 1:35 pm

daca nu canta manele maraia, tot degeaba
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Beth Gibbons

Mesajde Reatrd » Joi Apr 01, 2004 11:49 pm

Cea mai buna voce a tuturor timpurilor......cel putin la melodiile cu portishead ca albumul solo nu am apucat sa il ascult dar oricum macar ea nu se dezbraca in clipuri ca sa vanda albume
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Ciuma » Vin Apr 02, 2004 12:07 am

Mah adevarat graiesti si dupa parerea mea Reatrd...mai ales ca in ultimii ani doar prin 'prostitutie muzicala' poti sa-ti vinzi albumele..apar nume ca britney sau cristina sau mariah sau jlo care daca nu canta in sutien sau chilotzei nu se simt bine...in schimb din cate am vazut si ascultat beth gibbons are voce foarte frumoasa si nici nu se dezbraca pentru a-si vinde albumele...iar alaturi de ceilalti membri ai formatiei portishead au reusit dupa parerea mea sa devina o trupa cunoscuta si apreciata...
Avatar utilizator
Ciuma
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Mesajde A|exandra » Sâm Apr 03, 2004 10:12 am

My favorite...by far...is Amy Lee :yD ...are cu ce...e o super tipa...din toate punctele de vedere...shi sunt foarte multe melodii care ii demontreaza pe deplin talentul...
Next: donshoara Christina Aguilera...daca are un comportament care -uneori- mai lasa de dorit...la voce primeste nota maxima...e deasupra celorlalte "dive" din bransha pop-ului...as putea spune ca unora le da clasa... :j
Alte voci care au mai mishcat cat de cat prin anii 2000 : Anastacia (chiar comparau vocea ei cu a unei femei de culoare)...sa zicem shi Mariah Carey(cu octavele ei cu tot *p )...Celine Dion nu prea s-a remarcat...a incercat ea dar nu prea a avut mare succes dupa "my heart will go on"...oricum voce are(recunosc! *p )... Pink: she`s ok...nu are calitatzi extraordinare...dar se straduieste :yD ...Sa n-o uit pe Kylie Minogue...care e deja super faimoasa (sa fie shi din cauza posteriorului? :hehe: )
Din noul val...Beyonce?...parca ii lipseste ceva...ar mai fi cateva Jamelia...Jewel...Iar fetele alea noi...blondutze shi simpaticutze(kelly klarkson...hallary duff....sau ceva de genul asta)nu-mi plac deloc!!! :nope:
hmm...shi pe langa tipa de la Nightwish...ar mai fi shi cea de la Within Temptation...da` parca shi ei ii lipseste ceva...
Cam atat... :yD ...Amy Lee is the best! :rolleyes: A-)
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Apr 03, 2004 10:15 am

am ascultat niste balade cu beyonce si am ramas f placut impresionat.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde A|exandra » Sâm Apr 03, 2004 10:24 am

Este posibil...eu nu am avut curiozitatea sa ascult decat ce a avut ea bunavointza sa lanseze...shi este ok...Beyonce are voce...nu exceleaza...este acel tip de negresa care obisnuia sa cante prin corurile bisericii...Dar nu`sh parca parca ceva nu e in regula...ceva o impiedica...Ea arata binishor...totushi mi se pare ca e putzin cam stearsa...
Pe o scara de la 1-10 as putea sa-i dau un 8...poate chiar un 9 cu indulgentza :yD ...
Poate o sa fac shi eu rost de baladele alea sa vad poate ma cucereste shi pe mine *p
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Apr 03, 2004 1:09 pm

iti recomand dangerously in love.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Apr 12, 2004 1:15 am

eu o aleg pe Bjork, chiar daca a cunoscut consacrarea in anii 90. Daca e sa ne limitam strict la anii 2000 probabil Anastacia, chiar daca nu imi place
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Black Eyes » Lun Apr 12, 2004 4:00 am

Am vazut ca era mai devreme o discutie referitoare la Beyonce. Eu cred ca are voce tipa; cel putin din trupa Destiny`s Child, ea era singura care mai bajbaia ceva. Altele ar fii Christina Aguilera, pe care cu siguranta nu o intrece nimeni.Poate Mariah Carey, dar asta a cam luat-o pe cai gresite(bautura)...
Printre cele care-s mai noi pe piata se numara Jewel care are o voce foarte misto; mai e si tipa de la Evanescense(Amy parca), care m-a convins pe deplin ca are voce dupa ce am ascultat albumul. Si ar mai fii si Anastacia, care are un timbru special, ca al Shakirei, dar cea din urma nu a mai scos nimic.
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Alicia Keys

Mesajde Dany_S » Vin Apr 16, 2004 7:20 am

ok, eu topicul l-am inteles referinduse la cele mai bune voci feminine ale artistelor lansate Dupa Dec 1999, ceea ce nu include nici Mariah Carey si nici Celine Dion, care oricum, amandoua cam dau clasa a ce e acuma, dar ma rog, topicul asta e asa ca nu inbteleg de ce s-a mers off-topic

acum, cele mai bune voci, fara indoiala Alicia Keys, Beyonce Knowles, Kelly Clarkson, si sunt sigur ca mai sunt cateva dar imi scapa acum, si chiar in actuala editie american idol Latoya London, Jennifer Hudson si Fantasia Barrino au niste voci exceptionale, sunt convins ca indiferent de castigator, toate o sa aiba contracte dupa emisiune

Pot de asemenea spune ca am ramas foarte placut impresionat de Angel si Paula Selling

in rest

Avril Lavigne - voi mai auziti cum trebuie oamnei buni?

Britney Spears - modificata pe calculator, si eu pot sa am o voce extraordinara, la concerte live se vede ca saraca e pe langa

Christina Aguilera - mult mai bine decat Britni, dar oricum, deparrte de "the best"

Amy Lee - voce de rock are, dar altceva ar putea sa cante ? nu stiu, poate da, poate nu, pana la proba contrarie, ramane cantareata strict stil rock si atat

Shakira - voce buna, dar parerea mea putin sub alicia keys sau beyonce
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Beyonce...Amy Lee...Jewel...Mariah Carey

Mesajde Crazy Babe » Vin Mai 07, 2004 6:10 pm

Beyonce m-a impresionat cu melodia Brown Eyes de pe albumul Surviver (Destiny's Child) si nici Dangerously Inlove nu suna prea rau... nu-s fana inraita a ei anywho...

Amy Lee m-a impresionat cu My immortal si cu Imaginary... imi plac Evanescence la nebunie...
Cand am auzit piesele Intuition si Stand a lui Jewel am ramas placut surprinsa ca la inceputurile carierei ei nu prea imi placea... nu mai stiu sigur cum se chema piesa care am auzit-o prima oara pe mtv prin 98 99... tin minte numai ca in clip era imbracata cu o salopeta bej si un tricou negru si bretele lasate...

Mariah Carey are si ea cateva piese okay : Hero, Through the Rain, Bringing on the heartache
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde SCORPY » Dum Iun 06, 2004 4:41 am

gabuba scrie:iti recomand dangerously in love.

Intr-adevar, cu piesa asta, fatuca ma convins ca le are cu cantatul bine de tot.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Britney!!!!!!!!

Mesajde candyman4u » Joi Aug 05, 2004 9:57 pm

Britney!!!!!!!!!Daca uni nu au ureche muzicala asta ii alta problema!!!Recunosc ca nu o poate canta asa de sus ca Christina(care de fapt numai zbiara),sau Shakira!
Britney is the best!!! Am mai spus si o repet!!
Avatar utilizator
candyman4u
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Dum Iul 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Aug 13, 2004 10:54 pm

bine,bine,Candyman...cred k am intzeles cu totzii parerea ta ...acu' gata!
so....Amy Lee...are o voce speciala,care se "impaca" f bine cu stilul de muzik shi Jessica Simpson m-au mai impresionat in ultimul timp...in rest..cele care cred k le-am mai scris shi mai sus...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde kahlan » Lun Sep 06, 2004 7:28 pm

pei, imi plac destul de multe...cristina agulilera, amy lee...au voci extraordinare, apoi ar veni beyonce, pink are un timbru interesant,nici fergie de la bep nu se lasa mai prejos...avril, sa zicem ca'mi place chiar daca nu are cine stie ce voce:D
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Iri » Mie Ian 05, 2005 5:37 pm

voce mishto are si andra.....a dovedit ca poate canta orice....!si nico la fel!
din afara...mariah carey....canta live...superb...beyonce la fel...pe alicia keys am auzit`o live..nu m`a impresionat....si kylie minogue...canta bine live...are o voce f placuta!
pe inregistrari toti canta bine...!

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde BullShitMisfit » Lun Ian 31, 2005 10:38 pm

eu cred ca vocalista de la Exilia a avut cea mai tare voce prin 2000 . nu jtiu ce sa zic(dupa 3 desperados....).
This body holding me reminds me of my own mortality, embrace this moment, remember, we are eternal, all this pain is an illusion. (Tool - Parabola)
Avatar utilizator
BullShitMisfit
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori