Hi-q noi - most stupid sau second best stupid?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Hi-q noi - most stupid sau second best stupid?

Mesajde Zgubilici » Joi Feb 07, 2002 3:23 pm

Poate ati ajuns si voi sa vedeti imbecilitatea aia de emisiune cu nume tembel, hai chiu noi, adica nici macar nu e caraghios.
Am vazut ca Florin din trupa de mai sus scrie pe acest forum, si as avea o mica mentiune pentru el.
Sa stii ca aveam impresia cu tu stii destul de bine sa apreciezi muzica buna, pentru ca stiu si eu ceva ceva despre formatia voastra, dar cand am citit fraza cu "suntem in anul 2002" chiar m-am enervat. Cum adica sa nu se mai cante pe instrumente?
Si care ami e farmecul unui concert.
prefer de o mie de ori sa vad un chitarist jucandu-se pe corzi dand o senzatie extraordinara fata de un dans stupid de-al vostru!!! Si noi putem sa dansam, dar, sincer, nu imi face nici o placere sa va vad pe voi cum va balanganiti fundurile de la stanga la dreapta. Poate ar fi mai bine sa aducem direct calc. pe scena, cu imagini proiectate pe ecrane, daca tot se face playback intr-un mod nesimtit. Sa stati acasa sa va vina banii si sa nu mai faceti nimic.
Am terminat cu asta, revenind la tampenia aia de emisiune, HI-q noi nu inseamna nimic mai mult decat COMERCIAL ! Prezentatorii astia nu stiu sa lege doua vorbe care sa aiba sens legate intre ele. Concursurile sunt mai mult decat stupide, iar formatiile de cacat. Voi promovati acolo un kitsch, in loc de o scoala de muzica, de arta, de cultura, dracu' ceva mai evoluat pentru ca eu consider o insulta ce se intampla acolo.
Propun sa va angajati si voi un regizor ceva mai destept si mai plin de imaginatie.
De ce nu vad o trupa gen Vita de Vie, sau Iris, de fapt, daca stau sa ma gandesc, ar fi umilitor pentru ei sa plece ochii la voi.
Sper ca s-a inteles ce am vrut sa spun, daca nu, pacat, sper sa va dati si voi seama!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Vizitator » Joi Feb 07, 2002 6:47 pm

Ia zi Florine cum e sa-ti cladesti populariatea pe un morman de prost gust ( muzica proasta).? Nu ma refer la voi ci mai ales la ce chemati in emisiune.
Vizitator
 

Mesajde Kryszti » Vin Feb 08, 2002 2:34 pm

YES! YES! YES! YES! YES! YES!


Ma bucur ca mai e cineva pe undeva care gandeste normal, credeam ca am inebunit eu si am ramas ultimul om care vede lucrurile astea!!!

:B:B
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Kryszti » Vin Feb 08, 2002 2:36 pm

Initial trimis de Unregistered
Ia zi Florine cum e sa-ti cladesti populariatea pe un morman de prost gust ( muzica proasta).? Nu ma refer la voi ci mai ales la ce chemati in emisiune.


da-o ma, naibi, ca ce mi-e hiq, ce mi-e animalx sau akcent?! Niste oameni fara pic de talent sa bun gust, care intra doar pe usile crapate, si dupa aia nu vor sa mai iasa1
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Shosetica » Dum Feb 10, 2002 2:29 pm

De ce ti se pare ca n-au talent si bun gust?
Tu ai talent? Intelegi macar cuvantul talent, sau notiunea de bun gust?
Lasa pe altii care au si talent si bun gust sa-i aprecieze.
Shosetica
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 10, 2002 2:21 pm
Localitate: omania

Era vorba de Hi-q

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 10, 2002 6:12 pm

Nu stiu cat de mult talent am eu, dar in primul rand aici era vorba de Hi-q.
Cat despre bun-gust, ce senzatie iti dau versurile:
"Am ochii verzi, sunt bun la pat"
"Sa merg acolo....la discolo....ma simt ca marco polo"
sa nu mai spun ca cei doi "feti-frumosi" vorbesc pentru ca vocile lor guturale nu ii ajuta deloc.
Tipa e si dragutzica, are si voce, pacat ca nu o foloseste mai bine de atat.
Si ca sa nu zici ca am picat din luna si vorbesc despre lucruri de care nu am habar, te anunt ca, dupa parerea mea, talent inseamna inclinatie deosebita spre un anumit domeniu, in ceea ce priveste bun-gust-ul, el se refera la aptitudinile noastre de a aprecia ceva facut intr-adevar cu talent, ceva care impresioneaza prin maiestrie, eleganta si de ce nu, mesaj.
Eu cred ca sunt in masura sa apreciez muzica facuta de Hi-q, la fel cum is tu si oricine e liber sa o faca, pentru ca doar noi, publicul, suntem judecatorii care dau note artistilor. DIn pacate, la ora actuala, publicul nu este obiectiv si nu asculta profunzimea unei piese, si se preteaza la tot felul de injurii aduse muzicii si artistilor in general.
Credeam ca cineva din formatie va veni sa aprobe sau sa contrazica vorbele mele, vad ca nu s-a intamplat. Sper totusi ca o vor face, daca nu inseamna ca am avut dreptate si le multumesc pentru ca au luat in seama parerea mea.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Feb 10, 2002 6:28 pm

Zgubilici stai linistit ca te bati cu morile de vant.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Dum Feb 10, 2002 6:59 pm

in caz ca va intrebati de unde atata profunzime in versurile hi-q, aflati ca dana de la hi-q este studenta la filosofie
Vizitator
 

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 10, 2002 7:07 pm

Ai dreptate, totusi, ma simt eu bine stiind ca am facut ceva sa atrag atentia celor vizati, in loc sa stau in nepasare si sa imi vad de "aia mai buni".
Si daca tot nu o sa schimb parerea nimanui, macar astia de la Hi-q o sa-i bage unghia in gat de oftica (pentru ca tot ce am scris e adevarat) :)
Si apropo de "profunzimea" versurilor si cu filozofia, poate va intereseaza sa aflati ca domnidoara Dana Nalbaru a avut, la inceputul carierei o multime de colaborari, printre acestea se numara si una cu o trupa de hip-hop din Brasov, in care versurile ei se refereau la dorinta de a fi jucaria sexuala a celorlalti (si prin asta vreau sa se inteleaga cuvinte grele cu "f%te-ma" and stuff).
*asta stiu chiar de la cei din formatie*
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Dj50 » Dum Feb 10, 2002 7:13 pm

Initial trimis de Zgubilici
... printre acestea se numara si una cu o trupa de hip-hop din Brasov, in care versurile ei se refereau la dorinta de a fi jucaria sexuala a celorlalti (si prin asta vreau sa se inteleaga cuvinte grele cu "f%te-ma" and stuff).
*asta stiu chiar de la cei din formatie*


Vreau si eu melodia ... exista vreo cale?
Dj50
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 02, 2001 12:30 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 10, 2002 7:19 pm

Daca astepti vreo doua saptamani, cred ca da.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Dj50 » Dum Feb 10, 2002 7:31 pm

Initial trimis de Zgubilici
Daca astepti vreo doua saptamani, cred ca da.


Multumesc mult. Astept mesaj - pe forum sau mail la muzica@home.ro
Dj50
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 02, 2001 12:30 am
Localitate: Bucuresti

Re: Era vorba de Hi-q

Mesajde Florin Hi-Q » Dum Feb 10, 2002 11:51 pm

Initial trimis de Zgubilici
Cat despre bun-gust, ce senzatie iti dau versurile:
"Am ochii verzi, sunt bun la pat"
"Sa merg acolo....la discolo....ma simt ca marco polo"
Si ca sa nu zici ca am picat din luna si vorbesc despre lucruri de care nu am habar, te anunt ca, dupa parerea mea, talent inseamna inclinatie deosebita spre un anumit domeniu, in ceea ce priveste bun-gust-ul, el se refera la aptitudinile noastre de a aprecia ceva facut intr-adevar cu talent, ceva care impresioneaza prin maiestrie, eleganta si de ce nu, mesaj.
Eu cred ca sunt in masura sa apreciez muzica facuta de Hi-q, la fel cum is tu si oricine e liber sa o faca, pentru ca doar noi, publicul, suntem judecatorii care dau note artistilor. DIn pacate, la ora actuala, publicul nu este obiectiv si nu asculta profunzimea unei piese, si se preteaza la tot felul de injurii aduse muzicii si artistilor in general.
Credeam ca cineva din formatie va veni sa aprobe sau sa contrazica vorbele mele, vad ca nu s-a intamplat. Sper totusi ca o vor face, daca nu inseamna ca am avut dreptate si le multumesc pentru ca au luat in seama parerea mea.


Sigur ca raspund:-) Dar intru si eu pe net cand am timp.

Ok.

1. "Am ochii verzi, sunt bun la pat" care e problema? Sunt greseli de gramatica (asa cum gasesti cu sutele in muzica rom)? Nu. E ca si cum ai zice : "Sunt blond, sunt bun la matematica". Care e problema?

2. "Acolo-discolo-Marco Polo" este un joc de cuvinte asa cum folosesc foarte des rapperii. Nu sunt eu asa de bun precum Rrimaru de la RACLA, dar cred ca e interesant sa citesti niste versuri de-ale lui sa vezi *ACOLO* jocuri de cuvinte interesante.

3. Sunt de acord cu definitia ta:-)

4. De acord: publicul este cel care judeca! Dar el nu poate fi obiectiv. Prin definitie, o persoana este subiectiva. Cred ca am auzit asta la o ora de filozofie in liceu:-) Si, ce castigam daca toti suntem obiectivi?

5. Credeai ca va veni cineva sa te aprobe sau sa te contrazica? Am venit, te-am aprobat unde gandim la fel, te-am contrazis unde mi s-a parut ca exagerezi. E Ok?

PS: Voi raspunde la topic-uri si la zecile de email-uri abea lunea viitoare, pana atunci lucram la niste piese, avem un concert, pregatim si filmam emisiunea, lucrez la site-ul nostru. Tu? Ce faci pana atunci? :-)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Era vorba de Hi-q

Mesajde Vizitator » Lun Feb 11, 2002 4:21 am

Initial trimis de Florin Hi-Q


Sigur ca raspund:-) Dar intru si eu pe net cand am timp.

Ok.

1. "Am ochii verzi, sunt bun la pat" care e problema? Sunt greseli de gramatica (asa cum gasesti cu sutele in muzica rom)? Nu. E ca si cum ai zice : "Sunt blond, sunt bun la matematica". Care e problema?

2. "Acolo-discolo-Marco Polo" este un joc de cuvinte asa cum folosesc foarte des rapperii. Nu sunt eu asa de bun precum Rrimaru de la RACLA, dar cred ca e interesant sa citesti niste versuri de-ale lui sa vezi *ACOLO* jocuri de cuvinte interesante.

3. Sunt de acord cu definitia ta:-)

4. De acord: publicul este cel care judeca! Dar el nu poate fi obiectiv. Prin definitie, o persoana este subiectiva. Cred ca am auzit asta la o ora de filozofie in liceu:-) Si, ce castigam daca toti suntem obiectivi?

5. Credeai ca va veni cineva sa te aprobe sau sa te contrazica? Am venit, te-am aprobat unde gandim la fel, te-am contrazis unde mi s-a parut ca exagerezi. E Ok?

PS: Voi raspunde la topic-uri si la zecile de email-uri abea lunea viitoare, pana atunci lucram la niste piese, avem un concert, pregatim si filmam emisiunea, lucrez la site-ul nostru. Tu? Ce faci pana atunci? :-)


BaI ala fara voce (i se spunea Florin) de la formatia aia cu IQ mare (nu cred!!!) m,ai tacati fleanca... Nu sunteti voi aia cu conservatoru sau macar aia care canta si o fac bine de tot.. Lasa pe alti ma baiete...
Vizitator
 

Re: Re: Era vorba de Hi-q

Mesajde vladonne » Lun Feb 11, 2002 4:33 am

1. "Am ochii verzi, sunt bun la pat" care e problema? Sunt greseli de gramatica (asa cum gasesti cu sutele in muzica rom)? Nu. E ca si cum ai zice : "Sunt blond, sunt bun la matematica". Care e problema?

Coane , ma bucur ca iei pulsul ascultatorului de pe net.E o treaba buna !
Potzi scrie ce fel de versuri vrei tu. Potzi face acrostihuri, integrame, anagrame samd, insa chestia asta nu le va spori valoarea. Faptul ca "uite face shi ala, shi ala, shi ala" , dpmdv nu este un argument suficient inca sa ma convinga ca nishte versuri imbecile (sory), sunt de fapt geniale. Ai vazut mesajele Shosetzicai ? Ea crede ca e "cool" . Pe mine nu ma mai poate prosti nimeni, am depashit momentul, insa pe cei cu varste cuprinse intre 12 shi 22 de ani, da. Hai sa ne intzlegem - cine pe cine educa ? Publicul pe muzician, sau muzicianul pe public ?
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

"noi facem muzica buna dar e publicul prost si nu stie sa aprecieze" aaa come again?

Mesajde the radical » Lun Feb 11, 2002 12:50 pm

Initial trimis de vladonne
1. "Am ochii verzi, sunt bun la pat" care e problema? Sunt greseli de gramatica (asa cum gasesti cu sutele in muzica rom)? Nu. E ca si cum ai zice : "Sunt blond, sunt bun la matematica". Care e problema?

Coane , ma bucur ca iei pulsul ascultatorului de pe net.E o treaba buna !
Potzi scrie ce fel de versuri vrei tu. Potzi face acrostihuri, integrame, anagrame samd, insa chestia asta nu le va spori valoarea. Faptul ca "uite face shi ala, shi ala, shi ala" , dpmdv nu este un argument suficient inca sa ma convinga ca nishte versuri imbecile (sory), sunt de fapt geniale. Ai vazut mesajele Shosetzicai ? Ea crede ca e "cool" . Pe mine nu ma mai poate prosti nimeni, am depashit momentul, insa pe cei cu varste cuprinse intre 12 shi 22 de ani, da. Hai sa ne intzlegem - cine pe cine educa ? Publicul pe muzician, sau muzicianul pe public ?


problema -si ar trebui sa fie a voastra , cei de la Hi-q- e ca sunteti mediocri ; nu-s gresheli gramaticale , sunt mai rau: penibile si ca voi din pacate sunt foarte multi pe piata acum . Practic oricine oarecum finantat poate face "muzica"- vezi georgia .
Nu stiu daca atitudinea "noi facem muzica buna dar e publicul prost si nu stie sa aprecieze" va va aduce respect printre cei care conteaza cu adevarat.Desigur pustimea cuprinsa intre 12-17 ani va umple probabil salile voastre de concert ca si pana acum si sper eu sa va aduca niste castiguri substantiale ca sa va apucati odata sa aratati acel talent de care vorbiti, fara sa va mai pese de ce anume se vinde sau ce vrea o anume casa producatoare sa scoateti.
Pana va puteti permite luxul asta insa, se vede lipsa talentului , si nu numai la versuri , care clar lasa de dorit , (asta in cazul in care nu ati trecut la manele) copiind dupa ce anagrame face nu stiu ce rapper sau nu stiu ce alt self proclaimed "artist" gen aqua "im a barbie girl in a barbie world"...nu veti ajunge mai departe decat au ajuns ei .De fapt e greu de crezut ca veti fii prin muzica mai mult de o vara , doua, pana la urma fashion .Deoarece chiar si publicul asta subiectiv de care nu-ti place tie , creste si el si isi mai schimba din valori ; si ce veti face atunci?!
Imi pare rau ca in Romania nu exista reviste de specialitate pe care sa le poti cumpara in functie de gust vis a vis de muzica ; asa ca ma vad nevoit sa fac o comparatie cu cele de afara ; nici o revista nu v-ar lua vreun interviu sau scrie ceva despre muzica voastra , decat probabil kiddies magazines ca "smash hits " si "bravo".Dar reviste precum , Q , Revolver , Arena , Rolling Stone , Kerrang etc , nu vor scrie niciodata despre o trupa ca voi ; pt ca aia stiu ce-i aia muzica.
Si binenteles sunt si oamenii a caror parere conteaza.(in general nu artistul plateste revista ca sa-i ia un interviu).
Personal va doresc bafta , insa ptr emisiuni gen talk show-ri sunteti mult prea mici ca sa fiti luati in serios ; normal cresteti cu televiziunea , e ok , dar cand n-ai notiunile necesare care-ti permit sa deschizi gura fara sa te faci de kko , se impune bunul simtz ca tactica. Intre timp look around , read stuff , do stuff , listen and get rid of that extra arrogance ; chiar daca nu-ti place , sunteti acolo din cauza publicului chiar asa cum e el , de 12 ani , publicul asta va tine in business , fanii.Si copii la varsta aia vad in idolul lor ceva ce ei si-ar dori sa fie ; niciodata insa n-am auzit "as vrea sa fiu la fel de arogant ca tipul ala din trupa aia"

ok , sunt si multi payzani .
lucky you
:o
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Lun Feb 11, 2002 2:35 pm

Initial trimis de Shosetica
De ce ti se pare ca n-au talent si bun gust?
Tu ai talent? Intelegi macar cuvantul talent, sau notiunea de bun gust?
Lasa pe altii care au si talent si bun gust sa-i aprecieze.


Nu are legatura cu ce talent am eu, ca treaba mea nu e sa cant. Dar cred ca am o varsta, o cultura, am ascultat destula muzica si am citi destule cat sa-mi dau seama ce inseamna gust sau prost gust...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: "noi facem muzica buna dar e publicul prost si nu stie sa aprecieze" aaa come again?

Mesajde Kryszti » Lun Feb 11, 2002 2:43 pm

O revista cat de cat specializata l anoi ar fi Art&Roll. Ti-o recomand, desi se gaseste cam greu.
In rest, misto mesaj! Sincer, corect si cu bun simt. 100% de acord cu tine!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Re: "noi facem muzica buna dar e publicul prost si nu stie sa aprecieze" aaa come agai

Mesajde Vizitator » Mar Feb 12, 2002 4:27 am

Initial trimis de Kryszti
O revista cat de cat specializata l anoi ar fi Art&Roll. Ti-o recomand, desi se gaseste cam greu.
In rest, misto mesaj! Sincer, corect si cu bun simt. 100% de acord cu tine!


Intr-adevar, Art & Roll este o revist ok. Elitista, nu neaparat comercial shi informatzie cat cuprinde. Pacat insa ca s-a spart trupa de acolo shi nu mai apare. O sa iasa in schimb o replica fidela a ei. Am vorbit cu cineva, care-mi spunea, ca o parte din redactzia de la Art&Roll a facut povestea asta. Imi scapa ce nume i-au dat. Hmmm, e genul de revista pe care ash fi dispus sa dau 200 de mii.
Vizitator
 

Cronica

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 9:14 pm

Uitandu-ma azi la idiotenia aia de emisiune, mi-am adus aminte de ce am deschis topic-ul asta.
Este un sigur cuvant care poate descrie in totalitate ce s-a inatmplat acolo: PENIBIL!!! PENIBIL
Don'soara dansa de nu mai putea cu camera, din pacate miscarile ei erau prea ondulate pentru a putea fi repreoduse pe ecrane, asa ca tot ce se vedea era o tanti in calduri care isi arata dinti intr-un mod insistent, mai avea un pic si dadea impresia ca naste acolo!]
Bou' ala blond facea pe DJ-u' in asa hal incat ma mir ca nu s-a electrocutat.
in timpul asta al treilea purcelus se misca pe langa Sweet kiss! Yuck, bineinteles ca m-am uitat fara sonor.
Deja m-am enervat!
Kill the sons of bitches!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

So what?...

Mesajde Aurolacul » Lun Feb 18, 2002 1:55 am

Eu stiam de mult ca Hi-q fac playback si ca nu au atat talent cat li se da in medie. Eu zic, so fucking what? Doar nu sunt laureati la premiul nobel, fac doar niste muzica ieftina pentru masele de azi, care sunt induse in ignoranta si care ar trebui sa fie tinute asa, altfel nu s-ar mai naste genii muzicali cum ar fii Afrika Bambataa, Bethoven, Led Zeppelin, Frank Sinatra. Am fii toti "perfecti" si am asculta muzica "corecta" .... Mai bine putini si buni, decat o droaie de genii, cred eu.
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: So what?...

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 9:45 am

Initial trimis de Aurolacul
Eu stiam de mult ca Hi-q fac playback si ca nu au atat talent cat li se da in medie. Eu zic, so fucking what? Doar nu sunt laureati la premiul nobel, fac doar niste muzica ieftina pentru masele de azi, care sunt induse in ignoranta si care ar trebui sa fie tinute asa, altfel nu s-ar mai naste genii muzicali cum ar fii Afrika Bambataa, Bethoven, Led Zeppelin, Frank Sinatra. Am fii toti "perfecti" si am asculta muzica "corecta" .... Mai bine putini si buni, decat o droaie de genii, cred eu.


Cum zici tu... Dar cine are nominalizare la premiile agriculturii muzicale romanesti!?!!! HIQ.... Uite unde se ascundeau cele mai bune formatii din romania.
"cand ajung acolo/ma simt ca marco polo..."
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: So what?...

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 11:24 am

Initial trimis de Aurolacul
Eu stiam de mult ca Hi-q fac playback si ca nu au atat talent cat li se da in medie. Eu zic, so fucking what? Doar nu sunt laureati la premiul nobel, fac doar niste muzica ieftina pentru masele de azi, care sunt induse in ignoranta si care ar trebui sa fie tinute asa, altfel nu s-ar mai naste genii muzicali cum ar fii Afrika Bambataa, Bethoven, Led Zeppelin, Frank Sinatra. Am fii toti "perfecti" si am asculta muzica "corecta" .... Mai bine putini si buni, decat o droaie de genii, cred eu.


cred ca exagerezi putin...ok, de acord, u must feed the masses, shi ashtia se ocupa de treaba asta chiar foarte bine.
dar
cine zice ca trebuie sa fii genial ca sa asculti muzica buna?
toti perfecti si muzica corecta? mai bine putini si buni? poti sa spui cu mana pe inima ca nu te roade sa vezi ca andrelele sunt pe locul 1 in top 100? sau cand ii vezi pe tampitii de la accent bataindu/se in Gara de Nord? shi ca ashtia scot bani gramada pe spatele celor "proshti, da multi"? preferi toate astea shi te impaci cu gandul ca macar exista catziva care gandesc ca tine....?
nu trebuie sa fim toti uniformi in aprecierile muzicale, dar la astfel de abuzuri nu poti ramane indiferent
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Sweet_Selena » Lun Feb 18, 2002 12:11 pm

U KNOW WHAT? U ALL SUCK!
CE NAIBA?! DC NICI HI-Q NU FAC MUZICA COOL IN ROMANIA, AT CINE FACE? IONITZA SAU PLODU' MINUNE? SWEET KISS? ANDRE? CINE? MAI SCUTITZI-MA, OKAY?
IAR VERSURILE LOR SUNT F. PROFUNDE (EX. 'NU POT FACE NIMIC' SHI MULTE ALTELE), IAR O ALTA PARTE DIN VERSURI SUNT COOL, IN SENSUL DE TEEN (U KNOW WHAT I MEAN? PROBABLY NOT...:))
PAKT K NU TOATA LUMEA POATE SA LE INTZELEAGA...
DECI I FINAL, PTR TOATA LUMEA :
HI-Q ROCKS!!!!!!!! KEEP UP THE GOOD WORK, GUYS!!!!!!!!
KISS U!
Sweet_Selena
 

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 12:31 pm

Initial trimis de Sweet_Selena
U KNOW WHAT? U ALL SUCK!
CE NAIBA?! DC NICI HI-Q NU FAC MUZICA COOL IN ROMANIA, AT CINE FACE? IONITZA SAU PLODU' MINUNE? SWEET KISS? ANDRE? CINE? MAI SCUTITZI-MA, OKAY?
IAR VERSURILE LOR SUNT F. PROFUNDE (EX. 'NU POT FACE NIMIC' SHI MULTE ALTELE), IAR O ALTA PARTE DIN VERSURI SUNT COOL, IN SENSUL DE TEEN (U KNOW WHAT I MEAN? PROBABLY NOT...:))
PAKT K NU TOATA LUMEA POATE SA LE INTZELEAGA...
DECI I FINAL, PTR TOATA LUMEA :
HI-Q ROCKS!!!!!!!! KEEP UP THE GOOD WORK, GUYS!!!!!!!!
KISS U!


WHAT???!!!!!?????!!!
whasup with u girlie??? u mad???
am mai spus/o si o mai spun, vrei versuri profunde asculta muzica shi nu rahat. asculta shi tu eric clapton, joe cocker, chris rea, barry white....daca vrei sa te unga la suflet.
te rog nu te ambala shi nu ne transforma in fani ai copilului numai pentru ca hai kiu ai tai nu ne spun mai nimik (adica na! ne dau nishte fiori de groaza, dar asta nu cred ca se pune)



"Make a whole new religion / A falling star that you cannot live without/ And I'll feed your obsesion/ There'll be nothing but this thing you'll never doubt... "
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 1:00 pm

Saracul copilas, Selena... Cata profunzime: Nu pot face nimic! (probabil continuarea era "sa te intorci inapoi la mine" sau cine stie ce profunzimi d-astea)...
Vixxen, incep sa inteleg ce ziceai cu puberii....
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 1:14 pm

Initial trimis de Kryszti
Saracul copilas, Selena... Cata profunzime: Nu pot face nimic! (probabil continuarea era "sa te intorci inapoi la mine" sau cine stie ce profunzimi d-astea)...
Vixxen, incep sa inteleg ce ziceai cu puberii....


Mai, noi nu intelegem, suntem batrani...io am 20 de ani, am trecut de prima tinerete ...mesajele pline de subtil si intelesuri nu mai ajung la mintile noastre cvasi/adormite. Tineretul ne/a intrecut!
copila asta cu nume luat din rateurile cinematografice ale doamnei Fund Lopez e mult mai evoluata...recunoashte!
Recunoashte, am zis!
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Kryszti » Lun Feb 18, 2002 1:16 pm

Initial trimis de Vixxen


Mai, noi nu intelegem, suntem batrani...io am 20 de ani, am trecut de prima tinerete ...mesajele pline de subtil si intelesuri nu mai ajung la mintile noastre cvasi/adormite. Tineretul ne/a intrecut!
copila asta cu nume luat din rateurile cinematografice ale doamnei Fund Lopez e mult mai evoluata...recunoashte!
Recunoashte, am zis!


Ma duc s avorbesc cu profa mea de filosofie din primul an, sa vedem daca putem intelege profunzimea versului "Nu am ce sa fac". si daca tot ne-am ramolit noi, mai sii, o fi prea profund si ala cu marco polo?!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Vixxen » Lun Feb 18, 2002 1:33 pm

Initial trimis de Kryszti


Ma duc s avorbesc cu profa mea de filosofie din primul an, sa vedem daca putem intelege profunzimea versului "Nu am ce sa fac". si daca tot ne-am ramolit noi, mai sii, o fi prea profund si ala cu marco polo?!



ahaaaaaaaahahhahaaaaa!
bineinteles ca e prea profund. io nu l/am inteles:confused:
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Reactia clasica

Mesajde Zgubilici » Lun Feb 18, 2002 1:35 pm

Daca spui ca ceea ce face Hi-q nu e de calitate, ti se raspunde imediat ca "daca nici i-q nu fac muzica de calitate, atunci Adrian Copilu' Minune sigur o face!"
In primul rand Adrian Copilu' Minune nici nu merita luat in seama, muzica lui e sub orice criteriu moral!
Daca asta e reactia voastra si aveti impresia ca Adrian Copilul Minune e sistemul de referinta, gresiti amarnic, sunt o gramda de trupe care canta pe bune, si ca sa va lamuresc putin va dau cateva exemple: Taxi, vita de Vie (dar astia sunt cu muolt peste nasul vostru!)
Asa ca nu mai faceti pe desteptii, mai invatati ceva muzica si pe urma sa veniti sa ne dati noua lectii, ok?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron