Arestarea lui Sisu

Arestarea lui Sisu

Mesajde IoanaA » Joi Ian 08, 2004 8:33 pm

Aici astept parerile voastre despre arestarea lui Sisu!
Oare va mai scoate La Familia vreun album in curand?
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

:)

Mesajde niculescu alex » Vin Ian 09, 2004 7:22 pm

Ioana si eu sper ca si tine sa scoata ceva nou si sa iasa din inchisoare...da e greu d crezut...papa
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Re: :)

Mesajde K.O.nfuz » Lun Ian 19, 2004 6:00 pm

Hai ma ca o sa scape in curand!!!Parerea mea,nu`i asa cony?!
K.O.nfuz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Ian 03, 2004 2:26 pm

cony:

Mesajde niculescu alex » Sâm Ian 24, 2004 8:05 pm

Am citit in libertatea....cam intr-o luna maxim iese....si scoate album solo ca deja lucreaza in inchisoare la versuri....
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Re: cony:

Mesajde K.O.nfuz » Dum Ian 25, 2004 11:07 am

Initial trimis de niculescu alex
Am citit in libertatea....cam intr-o luna maxim iese....si scoate album solo ca deja lucreaza in inchisoare la versuri....



Ce faci mane,ma plagiezi?!:)
K.O.nfuz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Ian 03, 2004 2:26 pm

Mesajde lluchiano » Lun Feb 09, 2004 6:33 am

La Familia o sa mai scoata sigur sisu o sa iasa curand ca de pula mea na-re caz garda si o sa fie bine :P
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 07, 2004 8:47 pm

Toata lumea vorbeste despre tot felul...O rugaminte am si eu : daca stie cineva , daca a auzit din surse sigure , daca a prins ceva stiri la tv ce eu nu le am prins...spune-ti fratilor , pentru cat il tine pe Sisu-n inchisoare ? Ei , oricum , cred ca asta intreaba tot romanul iubitor de La familia . Poate arestarea lu` Sish a fost un semn de sus ca sa scoata si trupa lui mai des materiale . Zic.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

cony

Mesajde niculescu alex » Lun Mar 08, 2004 7:25 pm

am auzit ca pe 9 martie iese ............. acu nu stiu astept si eu...atat
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Mar 08, 2004 7:37 pm

Interesant...inseamna ca am intrebat la timp despre el...Sa asteptam vesti...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Stay Alive » Mie Mar 10, 2004 6:11 am

toata lumea intreaba cand iese...
nimeni nu vrea sa stie de ce a intrat..? sau stitzi ....toizi??? barfe... mda.
nimeni nu se intreaba cati altii au intrat la fel (nevinovatzi) si pana unde poate merge nesimtzirea :fuck: politziei romane in razboiul ei cu drogurile??, sau mai bine zis in goana lor dupa copii nevionovatzi, infundatzi tot cu ajutorul lor pana la gat in dava.
;f ??? asta vreau eu sa stiu ???
Avatar utilizator
Stay Alive
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 04, 2004 12:00 am

cony

Mesajde niculescu alex » Joi Mar 11, 2004 7:15 pm

niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Deci...

Mesajde lluchiano » Vin Mar 12, 2004 12:03 am

...Sisu a fost arestat pentru trafic de mare risc si consum de droguri...se vehiculeaza zvonuri ca acuzatile de trafic de mare risc au fost retrase si asta din surse destul de sigure insa nu stiu 100 % ca nu e oficial.Sisu va avea urmatoarea infatisare la proces luni 15 martie `04 din cate stiu yo,la aceasta data ar urma sa se pronuntze sentinta judecatoreasca.Sisu sa inrasat si a scris o gramada de texte si anu asta ar trebui sa gasiti pe tarabe si in magazine un nou album La Familia.Pentru nelamuriri si intrebari vizitati http://www.la-familia.ro !
Numai bine !
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Stay Alive » Vin Mar 12, 2004 5:30 am

hmmmm...
numai ca eu nu am intrebat ce scrie in rechizitoriu... eu am intrebat cine sau cum l'au turnat.
l'am cunoscut si e un baiat de nota zece. din ne-sau-fericire cand el a intrat eu am iesit, asa ca sunt patzit... si de'aia poate revoltat. deci... cine l'a turnat? si de ce? asta vreau sa stiu.
si cat bullshit mai acceptam de la politzia romana?
;e
Avatar utilizator
Stay Alive
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 04, 2004 12:00 am

cony

Mesajde niculescu alex » Mar Mar 16, 2004 7:20 pm

niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Socant

Mesajde lluchiano » Mie Mar 17, 2004 7:42 am

Sisu a luat 3 ani pentru cateva methdoane asha ceva numai in romania se poate,se va face recurs si sper ca se va face dreptate...oricum pentru toti cei care cred ca La Familia sa oprit sau au reusit sa le inchida gura indiferent care va fi pana la urma treba o sa vede-ti ca La Familia au fost,sunt si vor fi indiferent de pareri !
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Mar 17, 2004 4:33 pm

ain't no stopping the streets fellas. or sa treaca si peste asta cum au trecut peste toate.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

cony

Mesajde niculescu alex » Mie Mar 17, 2004 6:54 pm

luchiano si n3abagitz ziceti ca o sa treaca poeste astea da ganditiva ca sunt 3 ANI....e dus daca nu face ceva la recurs...


si o idee buna ca sa le creasca faima ar fi ca puya sa scoata solo si sa aduca vorba de sisu sau sa faca clip cu el din inchisoare...ce credeti??
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

lege de cacat, oameni de cacat... ROMANIA

Mesajde Stay Alive » Mie Mar 17, 2004 8:30 pm

3 ani pt. cateva methadoane? hahaa. sorry , nu e de ras, dar nu ma pot obtzine. totusi e incadrat la trafic nu la consum. de ce? intrebarea mea initziala era cum l'au prins. a fost flagrant? presupun... turnat de cineva.
ca de obiceicei'n tzara aia de cacat, cu politzistii aia de cacat.

problema insa e alta... voi toti va ganditi ce ar trebui sa faca, sa scoata, dar nu se gandeste nimeni cat e de naspa acolo (presupun ca e pe jilava nu? la junkiez). camere de 80 - 100 de oameni, paduchi, #-o mancare comestibila numai pe tzigari, totul e pe tzigari... un carton de bune o bila de dava... uhhh. that sux.
de ce nu va ganditzi sa facetzi ceva... pt a schiba legea asta groasnica (143/2000)... in tentativa noastra... modesta... de a intra in europa. pt. ca... atata timp cat o sa faci 2 -5 ani pt un joint... nu vom intra nici macar in CSI... unde creste iarba pe camp de altfel.

Oricum... cine e interesat... la constantza exista Stay Alive... o asociatzie non-guvernamentala, non-profit... infiintzata 'pentru protejarea intereselor consumatorilor de droguri din romania)... si foarte curand va exista si in Bucuresti.
nu e minciuna, eu am infiintzat'o la Ctza (si ce e in ghilimele este un citat din statut)... si in max 2 luni va fi si in bucuresti.
asociatzii astea insa au succes numai cu f. multzi oameni in spate...asa ca daca visatzi la legalizare (vise ; placute), sau macar la reducerea pedepselor... prin StayAliveBucuresti putetzi avea o voce... dar o voce are nevoie de spate... so.. ne putem ajuta reciproc.

iar Sisule.. stiu ca faci tot ce e posibil ca sa iesi de'acolo, dar pana atunci..
Stay Alive bro'. ;m
Avatar utilizator
Stay Alive
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 04, 2004 12:00 am

Mdea...

Mesajde lluchiano » Lun Mar 22, 2004 6:50 am

...Stay Alive esti cam carnat mah ! Cum poti sa razi de nacazu unui om,esti egoist si pervers frate te folosesti de asta ca sa iti faci reclama la organizatia aia de huseni drogati...Yo am vreo 20-30 de siringari la mine in scara si din cate stiu yo aia nu fac parte din nici o asociatie la ce buna una ? In fine nu ma droghez deci nu ma intereseaza pentru mine subiesct fumat.
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

cony

Mesajde niculescu alex » Joi Mar 25, 2004 6:39 pm

e adevarat ca chiar daca sisu e arestat LA FAMILIA scoate album???asa am citit pe rap-arena...
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

lol

Mesajde lluchiano » Sâm Mar 27, 2004 12:32 pm

da e cat se poate de adevarat stiu direct de la sursa :).Ar trebui sa aveti incredere in stirile furnizate de N3aGabitz pe http://www.rap-arena.net pentru ca acolo se scrie numai adevar pentru ca stirile provin din surse oficiale dupa cum ai vazut o in cazul de fata e vorba de CABRON acesta fiind un apropiat al La Familia.In curand o sa fie gata si site-ul oficial asa ca fiti cu ochi pe forum ca aceasta nu va fi singura surpriza.
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde PerF_UZZI » Lun Mar 29, 2004 7:29 pm

Cum pula mea sa scoata La Familia album cand unu din membrii e in inchisoare? Au aia la parnaie casa de discuri? N-aveti minte...
PerF_UZZI
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Mar 12, 2004 10:51 pm
Localitate: pula mea...

.....

Mesajde n3aGabitz » Lun Mar 29, 2004 9:13 pm

voi fii si de data asta calm si voi explica cum se poate scoate acest album in situatia lor.

1. Au nu stiu cate piese inregistrate care nu au intrat pe nici un album
2. Vocile lui sisu de pe piesele alea se pot lua si pune pe negative noi ptr un eventual album NOU. Asa cum se procedeaza si in cazul lui 2pac de ies mereu albume noi cu el.

binenteles asta in cazul in care SISU nu o sa iasa pana in iunie cum speram toti.

ps: ce scriu pe rap-arena legat de La Familia, Codu Penal, Cabron & Don Baxter, este exact ce imi spun ei la telefon cand vb cu ei sau pe internet cand intra ptr ca suntem AMICI. get it? necredinciosilor...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

huh....

Mesajde lluchiano » Mar Mar 30, 2004 4:37 am

....ms pentru ajutorul acordat n3a Gabitz frate ca fara tine nu stiu ce ma faceam...oricum stai linistit ai o bere :D Cand se face tiru sa ma cauti ca yo sunt mai tare ca Becali.
Legat de Sisu... sper sa se intample ceva sa iasa repede ca si asha nu a avut parte de un proces corect.
Legat de album... cica o sa fie bomba,mai mult de atat nici yo nu stiu :)

Respect u all !
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde PerF_UZZI » Mar Mar 30, 2004 11:06 pm

Mersi de lamuriri. n-am stiut ca sunt piese deja trase...fiti si voi mai expliciti cu stirile :) Si neagabitz, asa ca o preconizare...in cel mai rau caz cand va iesi albumu?
Bafta
PerF_UZZI
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Mar 12, 2004 10:51 pm
Localitate: pula mea...

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Mar 31, 2004 12:46 am

din pacate nu pot da nici o preconizare deoarece nu stiu sincer, depinde numai de cand va fii eliberat Sisu (daca va fii) si ce decizie va lua Puya.

i wish i knew. dar nu stiu nici ei inca
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

cony

Mesajde niculescu alex » Joi Apr 01, 2004 5:36 pm

asetptam vesti noi...bye all
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Mesajde FamilisT_M » Lun Apr 05, 2004 12:28 pm

Gabi,e bine ca esti aici si ca ne mai tii la curent cu ce se mai intampla.
Probabil ca stii,ce parere are Popi,ar vrea sa scoata Puya album solo?!
Din ce stii,cand se va rejudeca ,cazul lui Sisu,si daca poate fi eliberat conditionat.
bafta
nu sunt halterofil sa va ridic moralu`
Avatar utilizator
FamilisT_M
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Mar 25, 2004 12:00 am

cony

Mesajde niculescu alex » Mie Apr 21, 2004 5:54 pm

ce se mai aude ma de sisu asta??????????????????????


vad ca nimic........
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Mesajde SKp » Mie Apr 21, 2004 7:27 pm

Fratilor asta a intrat la trafic !! Daca era la consum nu era nimic , era viata lui da asa nu pot sa spun ca sunt cu el. Ca solist e(ra) cel putin foarte bun da s-a cam dus cu tot cu Puya dupa CALANOI. Daca e dupa mine n-avea decat sa traga cat voia da nu mi-se pare normal sa vanda si sa mai aiba pretentii la libertate si alte alea si oricum 3 ani nu e mult pt trafic!
SKp
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 21, 2004 5:50 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori