Drogurile

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san


Ptr heavystone

Mesajde Norbert » Vin Apr 02, 2004 12:12 am

Ai dreptate, deci LSD se pune pe coloana adica ma pot trezi pe strada desi nu mai sunt sub efectul lui, sa intru intr-o halucinatie din aia ? Pai e f periculos in cazul asta. si chiar e inofensiva psilocybi mexicana ?! Nu afecteaza ireversibil nimic ? Cum a patit saracu Jork din Germania in 2001 in vara, un baiat de 18 ani la vremea aia, a inhalat gaz de bricheta si a ramas paralizat pe viata brusc !!! Ce parere ai de chestia asta ? Nu vreau halucinogeni din aia care sa ma adoarma naiba, sa fiu treaz vreau si nu strica un somn bun dupa.
Ma intreaba cineva pe privat ce vreau ! si eu am zis, vreau sa vad ce poate face creierul asta al nostru fantastic.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Ptr. Norbert...

Mesajde Heavystone » Sâm Apr 03, 2004 6:42 am

Deci, eu mai mult de subiectul "Cannabis" nu stiu nimic sigur (adica testat pe pielea mea)... Despre "Psilo Mexicana" nu stiu decat din auzite... dar stiu o gramada care practica si zic ca-s cele mai bune si in sensul de effect si de nocivitate(adica in sensul ca stai fara grija, nu ramai paralizat)...

Ca sa-ti dau o idee concreta, Caffeina este de 2 ori
mai toxica decat psilocybina... vezi in link...


http://www.erowid.org/psychoactives/health/psychoactives_ld50s.shtml
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

da si nu.

Mesajde Norbert » Dum Apr 04, 2004 3:48 pm

De ex psilocybin trebuie 20 mg/Kg la om ca sa moara, la cafeina trebuie 100-200 mg/kg deci cum zici ca e mai putin toxic psilocybinu ? M-am uitat pe linkul ala, sunt info utile acolo. Auzi ? ia spune-mi si mie HeavyStone, de ce se mira multi dintre oameni ca unii vor sa traiasca trairile minunate pe care le poate face creierul acesta fantastic al nostru ? Ca eu sincer nu inteleg. Sa mor ca prostu fara sa stiu ce poate face creieru meu sincer, m-as intoarce in mormint. In loc sa dau 1000 Euro sa ma duc la Dizney Land si acolo sa stiu ca de ex in toate jucariile alea totul nu e real mai bine sa traiesc ceva gratis care poate face mintea mea, si careeee e mult mai palpitant si super deoarece acolo nu mai stiu ca nu e real, trairea este 100 % reala iar de dileala nu poate fi vorba deoarece numai la nivel de constient nu stii ce te asteapta, dar subconstientul pregateste surpriza si nu are cum sa se sperie de tocmai ceea ce el produce. Astept parerea ta.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde Heavystone » Lun Apr 05, 2004 1:59 am

Norbert scrie:De ex psilocybin trebuie 20 mg/Kg la om ca sa moara, la cafeina trebuie 100-200 mg/kg deci cum zici ca e mai putin toxic psilocybinu ?...



NU TE-AI UITAT UNDE TREBUIE.... UITE-TE IN PRIMA COLOANA.... 20mg/Kg este DOZA TIPICA care o ingereaza DE OBICEI o persoana (adica doza medie a oricarui consumator de ciuperci magice).... daca te uiti IN PRIMA coloana ai sa vezi 280 mg/Kg la psilocybina, pe cand la caffeina 127 mg/Kg... iti dai seama ca TESTE PE SUBIECTI UMANI NU S-AU FACUT NICIODATA, SI NIMENI N-A MURIT INCA DIN SUPRADOZA DE PSILOCYBINA pentru ca E IMPOSSIBIL SA SUPRADOZEZI... atunci cand ai deja 20 mg/kg in tine, ITI DAI SEAMA SINGUR CA NU MAI VREI SA BAGI MAI MULT CA TAMPESTI.... DECI E IMPOSSIBIL SA-TI ADMINISTREZI SINGUR, DE VOIE BUNA, O DOZA FATALA.... in prima coloana, dupa cum vezi, sunt rezultatele testelor facute pe diferite animale (soareci, iepuri, caini, etc..)..., daca vrei, ia ca exemplu testul pe caine, desi la caffeina nu exista decat testul pe soarec, asa ca nu poti comparara toxicitatea relativa a celor 2 substante decat daca consideri testul pe soareci...
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Raspunsul...

Mesajde Heavystone » Lun Apr 05, 2004 2:27 am

Raspunsul la intrebarea ta.... personal nu pot sa-ti spun decat ca oamenii sunt diferiti... unii au spirit de aventura, altii sunt conservativi si mai fricoshi, nu vor sa rishte... fiecare cu preferintele lui sau ale ei... poti sa incerci sa convingi pe cineva cat vrei sa incerce ciuperci magice sau ceva, daca ei nu se simt atrasi sau le e frica, e foarte bine, pentru ca drogurile, cum am mai spus, NU SUNT PENTRU TOATA LUMEA....

De exemplu, eu nu suport sa ma dau intr-un "roller coaster" (mountain-rousso, sau cum naiba se cheama chestiile alea din parcurile de distractii...) de fiecare data cand m-am dat... mi-a venit sa borasc aproape instantaneu si am crezut ca fac dracu' infart la 20 de ani... psihicul oamenilor difera drastic nu poti sa generalizezi caracterul si constitutia psihica a omului...

:U
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

ai dreaptate HeavyStone

Mesajde Norbert » Mar Apr 06, 2004 12:38 am

Cu dozarea aveai dreptate, gresisem eu unde m-am uitat. Cu oamenii ai dreptate, ca sa vrei sa traiesti ceva super trebuie sa ai genetic setata acesta inclinatie, aceasta dorinta de a explora fantasticul ! Daca ei nu au in gena dorinta asta, nici daca nu le e frica nu simt atractie multi zic "da ce-mi trebe mie sa vad timpeniile alea, nici nu asa dori sa la traiesc" deci iaca gena spune totul. Eu cum sunt mort dupa paranormal si fantastic i-ti dai seama ca ma mufez exact bine cu asa ceva. Sunt satul dracu de lumea asta banala, uite de ex eu nu as bori in RolerCoaster sau alte alea, mi-ar place si in alea sa ma dau, daaa sincer nu e nimic fantastic, stiu dinainte ca e facut de om jucaria aia si deci chiar de ar fi sa apara crocodili pe drum din intuneric stiu ca nu-mi fac nimic, ca sunt niste masinarii facute tot de ei ca sa amuze si sa sperie doar. Daaa cu creieru e mina altuia nu a a omului si repet soc psihic nu poate face nimeni de la ce traieste ptr ca tocma creieru lor prepara surpriza si nu se sperie de el insusi, numa ca se pot dili din cauza efectului toxic al drogului, dar nu de efectele halucinogene deci de subiectul halucinatiilor. Dar sincer ? Cu f putini oameni pot discuta astea deoarece ma cred nebun sau timpit deoarece puterea lor de intelelegere nu bate pina acolo sa priceapa toate astea. Spune si mie ceva preturi la psilocybina daca ai auzit, macar asa pret informativ si cam cit ar costa o doza si daca provoaca dependenta fizica !
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Pretzuri...

Mesajde Heavystone » Mar Apr 06, 2004 1:33 am

Psilocybina ca extract sau sintetizata nu cred ca exista sau poti gasi... tre sa-ti iei ciumperci...

Prin SUA si Occident un gram de ciuperci magice costa cam $7 - $8... nu stiu in Romania... tre sa te interesezi pe la surse SIGURE, nu te apuca sa cumperi de la oricine ca te otravesti(sunt o gramada de sarlatani care incearca sa faca bani)... parca spusese cineva anterior de o firma olandeza(parca..) care vinde prin internet...

O varianta ar fi, si cred ca e cea mai buna... fa-ti comanda de SPORI, PRIN INTERNET... si SUNT FOARTE USOR DE CULTIVAT, in 2-3 saptamani, o luna, depinde de soi, ai recolta de ciupercutze (se cultiva, in casa in lazi frigorifice.. parca).. DOCUMNETATIE DE CULTIVARE GASESTI DE ASEMENEA PE NET...cauta "magic mushroom cultivation", "Psilocybe cultivation", etc...

NU TE APUCA SA CULEGI CIUPERCI DE PRIN PADURE CA IN ROMANIA NU PREA EXISTA VARIETATI BUNE DE Psilocybe... e periculos...

O doza de inceput(prima data) nu tre sa depaseasca 1g, dupa vre-o ora, doua, daca te simti bine, poti sa mai bagi(mananci) putin... dar tot timpul gradat, putin cate putin,.. si nu depasi 3g la fiecare "trip"... asta nu inseamana ca tre sa bagi trei grame de fiecare data.. o sa-ti dai seama singur cand tre sa te opresti...


cam atat..
Succes! :U
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

aooleu 7 $ gramu e enorm.....

Mesajde Norbert » Mar Apr 06, 2004 11:24 pm

atitia bani ? Doaaamne fereste, pai e super scump, deci o doza cam 8 $ costa, te aduce la faliment. Pai daca sa zicem ca din 3 in 3 zile as lua 3 grame, ar insemna sa dau 240 $ lunar ! Pai asta e venitul meu lunar cu totul ce dracu fac ? Toluenu era 3 $ Kg ! Si din ala trageam cam sa zic asa 10 zile ! bine, acum o sa zici ca nu compari ala cu ala, dar ca pret era super ieftin. Dar cu spori cit costa si cam ce cantitate iese ? da-mi asa un ex, din atitia bani dati pe spori cite doze a 3 g (care le-as lua pe parcursul unei zile) ar iesi, si ai uitat sa-mi spui daca dau dependenta fizica, adica dracu sa nu cumva sa nu ma mai pot lasa, odata asa incerca asa, dar nu mereu la banii astia !!! Ce-s milionar in dolari ? Astept raspunsul tau si nu uita sa-mi zici de dependenta.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde Heavystone » Mie Apr 07, 2004 1:03 am

#-o Pai de asta tzi-am shi spus SA-TI IEI SPORI si CULTIVA-TI SINGUR CA TE COSTA CAM $20 SPORII si O SA AI KILOGRAME... o sa-ti ajunga pentru tot anu' daca nu mai mult.... si oricum... NU-TI RECOMAND SA LE FOLOSESHTI DECAT O DATA LA 2-3 SAMPTAMANI.... din 3 in 3 zile e mult prea mult.... NU UITA DE ABUZ... credeam ca esti persoana responsabila...(:| nu maniac...


DEPENDENZTA FIZICA NU PROVOACA, DOAR DEPENDENTZA PSIHICA... DEPINDE DE PERSOANA... ASA CA AI GRIJA!


PROBLEMA CEA MAI MARE A DROGOMANILOR ESTE LIPSA CONTROLULUI DE SINE... sper ca nu te numeri printre asthia... :-?


PEACE!:U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Corect...

Mesajde Norbert » Mie Apr 07, 2004 10:12 pm

ai dreptate, daca zici ca e mult odata la 3 zile, inseamna ca odata la 2-3 saptamini e moderat, nu sunt maniac, sunt f responsabil, dar nu stiam despre asa ceva, si am dat cu presupusul numai. Nu uita ca eu foloseam toluenul numai 14 zile pe an deci maniac nici gind. In leg cu sporii ai dreptate numa ca e cam greu vad parintii ca cresc alea aiurea si se prinde. Daca nu da dependenta fizica e super, in ceea ce priveste cea psihica nu e o problema. Da-mi si mie un link te rog unde se pot comanda spori pe net daca ai.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania


Mersi ptr linkuri....

Mesajde Norbert » Vin Apr 09, 2004 12:34 am

Mersi ptr linkuri, descrie-mi si mie te rog ca sunt f curios ceva trairi de ale tale, ceva iluzie sau halucinatii pe care ai avut-o cu psylocibe, conditiile din jur in care au avut loc (la mine cu toluenul au avut loc in camera mea in intuneric noaptea) , subiectul iluziilor sau halucinatiilor, daca erau logice sau nu adica daca erau bine puse la punct sau erau aiurea fara subiect, fara nimic.
M-am uitat pe ultimul link la Mexican, vad acolo 25 $ cantity 1 ! ce reprezinta 1 acela ? grame spori sau ce ? Ca limba engleza o inteleg dar deocamdata nu f bine.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde Norbert » Vin Apr 09, 2004 12:40 am

M-am uitat pe ultimul link la Mexican, vad acolo 25 $ cantity 1 ! ce reprezinta 1 acela ? grame spori sau ce ? Ca limba engleza o inteleg dar deocamdata nu f bine.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde Heavystone » Vin Apr 09, 2004 1:04 am

Norbert scrie:descrie-mi si mie te rog ca sunt f curios ceva trairi de ale tale, ceva iluzie sau halucinatii pe care ai avut-o cu psylocibe, conditiile din jur in care au avut loc


Bay, yo ti-am spus ca n-am incercat inca ciuperci magice... tot ce stiu e din auzite si citite... la inceput intri intr-o stare idilica, de binedispunere(asemanator cu iarba...), chiar ironica, incepi sa nascoceshti tot felu' de filozofii intortocheate de natura hazlie care stau la baza a diferite concepte, te simti foarte emotional, sensibil, dupa care ai halucinatii, care sunt VIZUALE(culori amplificate, ca si cand ai amplifica culorile si contrastu' la televizor, spectrul culorilor se schimba, vezi totul in violet, verde, etc...), formele obiectelor din jur se distorsioneaza, ai impresia ca masa, scaunele se mishca, sau ca incep sa-ti vorbeasca... In final efectul este oarecum de stimulant(am auzit de la unii.. nu poti sa dormi si incepi sa te implici in tot felu' de activitati fizice)...

Daca vrei o documentatie mai ampla a experientei.. citeshte "Alice in Tara Minunilor", stiu ca aparent e o carte pt. copii dar de fapt tot ce este, e o descriere a unei experiente cu ciuperci magice...

De altfel multi artisti de pe la inceputul secolului, in special pictori expresionishti si simbolishti foloseau Psilocybe in procesul de creatie.. Vezi picturi de-ale lui Van Gogh, Salvador Dali... daca vrei nishte impresii vizuale ale experientei...


Cooperativa de productie Canepa Vesela va ureaza Fum Bun! :U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Interesant....

Mesajde Norbert » Sâm Apr 10, 2004 12:30 am

este destul ca interesant ceea ce mi-ai spus numa ca am un pic de teama naiba, tu-ti dai seama ce reactii chimice se petrec in creier ca sa modifice perceptiile alea in halul ala ? Sa nu ramin dracu cu alea in cap :))))))). Cine garanteaza ca nu pot avea "amintiri ale halucinatiilor" ca la LSD ?!
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde adirlz » Sâm Apr 10, 2004 11:27 pm

Glumiti, dar poate imi spune cineva de ce iau unii heroina!
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Nu glumim.....

Mesajde Norbert » Sâm Apr 10, 2004 11:52 pm

De ce iau heroina unii ? de prosti ptr ca asta nu duce decit la dezastru si financiar si din punct de vedere a sanatatii.Costa enorm, provoaca dependenta fizica puternica si costa o gramada de ajung sa-si vinda casele si pe de alta parte le si nenoroceste creierul deci moarte lenta. Si noi nu glumim sa stii, f serios vorbim aici si eu sunt f serios interesat de psilocybe.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde Heavystone » Sâm Apr 10, 2004 11:53 pm

Norbert scrie:...Sa nu ramin dracu cu alea in cap :))))))). Cine garanteaza ca nu pot avea "amintiri ale halucinatiilor" ca la LSD ?!



Bay, ma enervezi... ti-am mai spus shi yo si altii, ciupercile NU DAU FASHBACK-URI... DACA TI-E FRICA SA IEI... N-AR TREBUI SA IEI!!!!! Parerea mea e ca CIUPERCILE NU SUNT PENTRU TINE! E FOARTE IMPORTANT SA NU-TI FIE FRICA CA TOCMAI ATUNCI APAR EFECTELE NASHPA!
Psilocybina amplifica si distorsioneaza nishte stari de spirit deja existente...


CIUPERCILE NU SE IAU(!!!) ATUNCI CAND: (1) ESTI DEPRESIONAT (2) SUPARAT (3) OBOSIT (4) AI RETZINERI (5) TI-E FRICA (6) SUFERI DE DEPRESIE CRONICA SAU ALTE AFECTZIUNI PSIHICE(SCHIZOFRENIE,ANXIETATE, PARANOIA, etc...)


Shi cu asta am incheiat subiectu' "ciuperci"... consider ca ti-am spus tot ce este relevant...
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Nu glumim

Mesajde Norbert » Sâm Apr 10, 2004 11:55 pm

Ptr adirlz

De ce iau unii heroina ? de prosti ptr ca afara de faptul ca nici macar halucinogen nu este, costa si enorm, provoaca dependenta fizica puternica si distruge si creierul asa ca cine ia e mare bou. Si nu glumim deloc aici, eu chiar sunt interesat de psylocibe sa stiu ce face si cam cum este.

Ptr HeavyStone

Bine daca asa ziceti voi ca nu provoaca flashbackuri e bine dar na daca n-am luat niciodata nu era normal sa ma tem si eu ce naiba ? obosit nu-s, schizofrenic nu deci nici una din alea. Daca am o retinere mica ce are ? Sa nuuuu-mi zici ca au loc halucinatii legate de sentimentul de frica dupa aia !?
Am patit-o cu hidrocarburile si anume i-mi era frica sa nu cumva sa nu ramin dracu cu alea in cap si o iluzie exact asta mi-a facut, aveam impresia ca nu se mai termina iluzia ! Inca o intrebare nu e ilegal psylocibe ? cind e trimis din alta tara nu se prind aia de la vama nu controleaza ? Sau cum e legislatia la asa ceva ?
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde adirlz » Dum Apr 11, 2004 12:05 am

Dar tu de unde stii??(stiu ca suna prosteste dar...sunt curios).
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Norbert » Dum Apr 11, 2004 12:10 am

De unde stiu ? pai tu nu stii ce dracu ! Nu auzi la TV nu vezi se zice peste tot de ceea ce face heroina sa nu te puna dracu sa iei ca e de rau eu atita spun.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde adirlz » Dum Apr 11, 2004 12:17 am

Pai...hai sa-ti spun un secret: tot ce spun aia la tv e 75% eronat ... si kiar stiu cum e... am lut vreo 3ani... dar tot nu stiu de ce. Oare o sa descopere cineva de ce continua toti sa ia?(si cade din start varianta cu dependenta, deoarece am avut si ajutor specializat si tot nu m-am oprit decat atunci cand ... m-am oprit... adica singur, fara ajutorul nimanui)!!!
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Heavystone » Dum Apr 11, 2004 12:39 am

Norbert scrie: Sa nuuuu-mi zici ca au loc halucinatii legate de sentimentul de frica dupa aia !?


Mi-e teama ca trebuie sa-ti raspund cu UN MARE "DA"... sentimentul de frica afecteza DIRECT halucinatiile... halucinatiile se bazeaza pe starea ta de spirit inainte sa iei(mananci, bei ceai din ciuperci, etc..) ciupercile... In general ciupercile se iau intr-un context social, cand esti binedispus, odihnit, fara griji, dornic de distractie si n-ai pic de retinere... oricum STAI FARA GRIJA.. DACA IEI TREPTAT(foarte putin cate foarte putin), N-O SA AI NICI O PROBLEMA!

Da sunt ilegale, binetzeles... cu poshta nu stiu cum e... in tzari civilizate nu controleaza pachetele decat in mod aleator si daca vin prin serviciu special(Overnight Express, etc...) .. la noi nu stiu.. controleaza aia toate pachetele care vin din strainatate?? ... oricum, multe firme care vand spori fac "stealth shipping" adica mascheaza pachetul sa para ca si cum contine altceva... uite-te pe site-urile alea pe la "shipping info, etc..." sa vezi care sunt conditiile in care se trimit pachetele...
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde adirlz » Dum Apr 11, 2004 12:49 am

Sfatul meu e sa stati potoliti cu paketele de genul asta... astia de la noi sunt turbati cand dau peste rahaturi d-astea mici si ca sa ii laude sefii va leaga de nu mai stiti de voi(vama rom.)Si dacontroleaza aproape toate pacetele trimise de firme catre persoane fizice!!! Si apropo.... fara suparare , dar daca vreti ceva halucinogen, incercati alcoolul sau sporturile extreme.... caci de la rahaturile astea , asa usoare cum ziceti voi ca sunt , ajungeti fara sa va dati seama la greutati mari (ex:morfina , hero...)si atunci huuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaa !!!
[PHP]Fiti cuminti!![/PHP]
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Wanted » Dum Apr 11, 2004 12:25 pm

mi se pare o prostie sa te droghezi .. ma refer la praf... daca e sa fumezi o tigara.. marijuana.. e altceva...
expect me `nigga/like you Jesus to come back/expect me!!/i'm comin'!!
Avatar utilizator
Wanted
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde adirlz » Dum Apr 11, 2004 2:35 pm

mie acum mi se pare o prostie orice fel de high, afara de cele care sunt produse de adrenalina sau , de ce nu , alcool!!!!
------------------------------------------- :a
Cod: Selectaţi tot
[color=Navy]Fiti cuminti[/color]!!!
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Atentie!!!

Mesajde adirlz » Dum Apr 11, 2004 6:30 pm

sa va mai spun o poveste.... in legatura cu senzatiile halucinogene, dupa care unii tanjesc atata... nu cred ca v-ar place ca dupa o tigara, doua, dupa rontairea unei ciuperci... sau dupa orice kestie de genul asta , sa incepeti sa sariti peste bariere inexistente, sau sa vedeti furnici peste tot... sa aveti prieteni imaginari si multe alte treburi nasoale. nu stiu daca toti patesc asa ceva , dar cel mai bine este sa iti domolesti pornirile de genul " ce tare ar fi sa trag si io cum i-am vazut p-aia". sunt lucruri pe care nu poti sa le controlezi ... credeti-ma!!!!!
------------------------------------
[PHP] Fiti cuminti!!![/PHP]
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Heavystone » Dum Apr 11, 2004 10:54 pm

adirlz scrie:...sunt lucruri pe care nu poti sa le controlezi ... credeti-ma!!!!!



(:| Alt maniac etnocentric... :dir: deshi m-am saturat sa-mi bat gura degeaba la thread-u' asta vad ca inca mai sunt unii care inca n-au inteles ca OAMENII SUNT DIFERITI INTRE EI....


DACA TU NU PUTEAI SA TE CONTROLEZI ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA GENERALIZEZI CHESTIA ASTA CA PE O REGULA UNIVERSALA!!!!! Chestia asta se determina cu metode statistice, nu din propria experienta a UNEI persoane! Care-i eshantionu' tau? Eshantion format dintr-o singura observatie: propria-ti experienta!... Pai asta-i un nivel de semnificatzie de putin peste 0%!! Te rog frumos, aici discutam cu persoane cu putina stiintza si care au argumente justificate la modu' pragmatic... nu alde' Gigi Barabula care se jura ca "nu poa'sa se controleze" daca fumeaza iarba... Pai si ce? Ma doare pe mine undeva ca nu poti tu sa te controlezi... afla ca eu pot... si vecinu' meu nu poate... ala poate, ala nu poate... intzelegi? Depinde de la om la om...


Asta, una la mana.... A DOUA LA MANA: TU TE DROGAI!!!!!(CU HEROINA!!!) HEROINA E CEL MAI PERICULOS DROG D.P.D.V. AL DEPENDENTZEI, IAR LSD-UL D.P.D.V. AL NOCIVITATZII!!!!!


Marihuana NU E DROG!!!! ALCOOLUL E MAI DAUNATOR SI SISTEMULUI NERVOS SI FICATULUI!!!!



Ilegalitatea Marihuanei NU se datoreaza nocivitatii sale ci FAPTULUI CA CEI MAI MULTI OAMENI SUNT LACOMI SI PREDISPUSHI ABUZULUI!!!!!!
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde adirlz » Lun Apr 12, 2004 12:59 am

Cod: Selectaţi tot
CONTINUA SA VISEZI HEAVYSTONE
CARE SUNT EFECTELE PE TERMEN LUNG ALE CONSUMULUI DE MARIHUANA
- aparitia bolilor cronice pulmonare(bronsita, cancer)
- scaderea concentratiei de testosteron la barbati, avand ca efect feminizarea
- cresterea concentratiei de testosteron la femei avand ca efect masculinizarea
- scaderea cantitatii si calitatii spermei la barbati, diminuind astfel capacitatea de procreere
- cresterea riscului de infertilitate la femei si ciclul menstrual neregulat
- scaderea placerii sexuale
- dependenta psihica si instalarea rapida a tolerantei, care presupune un consum din ce in ce mai mare de drog pentru a obtine aceleasi efecte ca si la prima administrare
Consumul de canepa este etapa cruciala care precede folosirea drogurilor “tariâ€Â
Avatar utilizator
adirlz
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 6 vizitatori