www.s.p.i.k.e.go.ro

ce-a fost pe Muzici o data

www.s.p.i.k.e.go.ro

Mesajde eeeee » Mar Feb 24, 2004 9:46 pm

ce parere aveti de dansu'?
eeeee
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iul 25, 2003 9:35 pm
Localitate: tineretului

Mesajde gutza36 » Mie Feb 25, 2004 11:28 am

eeeee scrie:ce parere aveti de dansu'?

"a vorbi e usor, a canta mai invata.."
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

Mesajde muffinass » Mie Feb 25, 2004 7:02 pm

Am ascultat numai "nimic personal" de pe loop records (se gasesc alte melodii d-ale lui?) si nu m-a impresionat cu nimic. Omul presteaza decent, lirica lui este destul de banala si negativul foarte simplistic. Aduce a parazitii-versiunea minimalista. Insa a se citi toate de sus in pozitiv. Banal, insa sunt sigur ca va evolua cat de cat daca e bagat la Rebel.
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

influenta

Mesajde X_Shadow_ » Joi Feb 26, 2004 12:22 am

siteul e mic, mai bagati ceva ca rasuna ecoul in el, in rest totu bine.

piesa de pe Loop records este "o piesa", NU una super tare dar am auzit si mai varza. ce vroiam sa zic si nu am avut ocazia este:

-daca pe album aparea spike - nimic personal, Mixat si Masterizat de Cheloo la 20Cm Records, cred ca jumatate dintre cei care au ascultat, auzeau cu totul altceva. nu ma refer la alta piesa ma refer la aceeasi piesa. Am tras concluzia asta cand am ascultat piesa de pe sabotaj a trupei R.A.S.A., si am cititi pe net ceva de genu: supertare, supersound, superversuri, supertrupa, e la Rebel Music!!!! ne place! + piesa trupei Anexa1 de pe loop, care nu este cine stie ce piesa (nu am nimic cu baietii, dar se putea si mai bine) dar am citit sute de pareri de genu: super piesa, fantastic, e produsa de cheloo, sunt prieteni cu parazitii, e cea mai tare piesa, "am auzit ca o sa se faca clip la piesa lor". ;i
Cand citesti astfel de pareri, iti pui intrebarea daca mai are rost sa platesti abonamentul la net, daca lumea stie sa asculte muzica in tara asta, sau daca mai are rost sa te intrebi cine canta cand pe coperta scrie.... Produsa de Cheloo

as putea paria ca daca spike al vostru sau orice alt necunoscut ar scoate maine clip cu Ombladon, ati uita cu totii daca e varza sau nu , daca va place sau nu daca stie sa cante sau nu, daca are flow, tehnica, rime tari bla.
"e cu ombladon, ne place"
sa ma contrazica cineva

_Shadow_
X_Shadow_
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 25, 2004 11:39 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde muffinass » Joi Feb 26, 2004 2:26 am

Nu fi penibil omule, calmeaza-te sa-ti dai in stamba p-aici. Daca te-ai fi deranjat sa citesti alte post-uri de mine ai fi vazut ca nu sunt pupa-n-cur ca multi fani parazitii. Momentan simt o cadere in interest pentru orice legat de parazitii (mai putin de fdd). Si aceeasi idee se poate aplica (aia cu "don't judge a user by one posting") si la gutza care este de multa vreme pe forum si stie despre ce vorbeste.
Revenim. RASA sunt pe aceeasi linie ca Spike. N-au voce, lirica e de o banalitate mai ca Spike, presteava fortat peste negativ, si parca le e frica sa 'experimenteze' si sa fie naturali cand canta. Anonim pe de alta parte sunt (din cate stiu sunt 2 tipi, nu?)chiar haiosi. HAIOSIMEA asta e ce ma atrage la anonim, plus, binenteles negativul.
De ce oare crezi tu ca RASA n-a mai scos nimic, cat timp Guess Who de la anonim a fost pus pe Sindromul Tourette? Poate ca, intradevar o fi bun.
Caterinca din muzica Anonim-ilor e ce face mesajul lor (si el foarte banal si reciclat) sa fie mai bun decat ala lu' RASA. Folosesc aceeasi idee cu parazitii: fac un scenariu, il porcosesc, da' intr-un mod altfel decat ti-l imaginai tu. Spike este mai bun decat RASA, dar nu ma impresioneaza asa de mult ca Anonim.
Hai ca m-am saturat sa ma explic pentru tine. Gata.
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

Spike daca te-a luat rebel inseamna ca poti.

Mesajde EL_ConTe » Joi Feb 26, 2004 4:06 pm

Spike nu shtiu daca shtiti da o sa scuata piesa cu ombladon ca tot pomenea cineva ca o sa cante cu el, o sa fie o piesa pe noul album a lui ombladon condoleante. Spike daca mai intri ia zi ma iti mai aduci aminte de still apparte? shi daca tot am postat uitati 2 piese cu still apparte aka eu shi un tovarash astept parerea voastra critica
http://www.stilaparte.com/1.mp3
http://www.stilaparte.com/2.mp3
EL_ConTe
 

Mesajde AdevaRapper » Joi Feb 26, 2004 10:01 pm

Despre site... nu e inca integral terminat...cel putin nu era cand am intrat eu...
Despre Spike...l-am ascultat prima data pe niste piese cu Gabitz, apoi pe Loop si nu am putut sa nu observ progresul...
Totushi, Shadow are dreptate...cam oricine canta cu Parazitii e considerat bun dinainte, desi, acum, la o ascultare mai atenta, eu consider ca doar Nimeni Altu' merita promovat dupa toata Actiunea instrumentalul...
Dar asta nu inseamna ca Spike e slab... Totusi, nu ma pot pronuntza dupa o singura piesa mai noua...
Multa bafta in continuare...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde gutza36 » Joi Feb 26, 2004 11:18 pm

EL_ConTe scrie:..am postat uitati 2 piese cu still apparte aka eu shi un tovarash astept parerea voastra critica

::imho::
'unde esti' este o piesa slaba din multe puncte de vedere, cu exceptia vocii de pe refren ale gazelei, iar 'din strada' aduce aminte de scoala veche de rap din romania.. cu siguranta mi-ar fi placut sa o ascult prin ´97 ´98 ;-) nu cred insa ca stimuleaza asteptarile tinerilor raperi pentru 004..
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

clasament :)

Mesajde X_Shadow_ » Joi Feb 26, 2004 11:32 pm

[quote="AdevaRapper"]eu consider ca doar Nimeni Altu' merita promovat dupa toata Actiunea instrumentalul...
Dar asta nu inseamna ca Spike e slab... Totusi, nu ma pot pronuntza dupa o singura piesa mai noua...

nimeni altu',am citit pe undeva ca momentan a luat o pauza, sau mai direct nu mai e la Rebel Music(nu cunosc motivu), deci asteptati cu totii sa scoata nimeni altu'. :j Oricum eu nu ma omor cu ceea ce canta..., l-am vazut in twice odata ca a ramas fara aer, a urcat cheloo si-a cantat o strofa in locul lui... pula mea, daca tot canti bine, tre sa ai si fata si prezenta scenica si plamani..
Anonimii sunt locul 2 dupa parazitii, adica, au cea mai tare piesa de pe sabotaj, poate singura care o auzi prin cluburi de pe compilatie, R.a.s.a sa presupunem ca daca pana la ora actuala nu au scos nici macar un promo pe tv, sunt history, iar spike, daca stau bine sa ma gandesc a cantat in deschidere la cheloo nu?! daca ala era el atunci are un + de la mine.

shadow
X_Shadow_
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 25, 2004 11:39 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde gutza36 » Joi Feb 26, 2004 11:41 pm

X_Shadow_ scrie:Anonimii au cea mai tare piesa de pe sabotaj

..indeed! ..au potential baietii! cuvantu' sus!

X_Shadow_ scrie:R.a.s.a sa presupunem ca daca pana la ora actuala nu au scos nici macar un promo pe tv, sunt history

..pacat.
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

Inca o piesa cu still appartte

Mesajde EL_ConTe » Vin Feb 27, 2004 11:52 am

Mai pun inca o piesa la care astept parerea voastra.
http://www.stilaparte.com/stilapartet.mp3
EL_ConTe
 

A shi inca o kestie ca tot se vorbea...

Mesajde EL_ConTe » Vin Feb 27, 2004 11:57 am

Daca zic ca piesele au fost trase shi lucrate impreuna cu Kapac de la Macabru (ex Bizniss) cu Drops de la fostul Morometzii cand trupa era Raku Drops shi SApro o sa impresioneze pe cineva shi o sa zica ca ii palc mai mult? :PP
EL_ConTe
 

Mesajde MonsterSnatch » Mie Apr 07, 2004 7:16 pm

..aud cumva un progres muzical pe Probleme Personale?!? ..bine asa!
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

...

Mesajde tear`drop » Joi Apr 08, 2004 9:33 am

am ascultat mai mult spike...adik acu vreo 1 n jumate 2..si pe vremea aia...era.."tanar".(dak intelegeti ce vreau sa spun prin "tanar")dar acum ce sa mai zik..nu imi place de el delok..este un "parazit"dak pot sa zik asa..adik este parazitii la singular..decat k canta foarte prost..imi pare rau pt el.. ;f
Got the *oint?
tear`drop
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 08, 2004 9:21 am
Localitate: bucuresti

sa vdm

Mesajde sadox » Joi Apr 08, 2004 11:48 pm

Spike?Nume de kaine lol:)) nu aici am vrut sa bat dah cred ca dah bineh de inceut de topik.Pai pe loop records apare destul de ...depresiv pe piesa iah cu nimic personal in kare pare suparat rau peh viatza nu gluma.Yo am luat de curand ombladon-condoleantze shi l-am auzit shi pah piesah "probleme personale" cu spike shi freaka parca exista o asemanare intre piesa de pe loop shi astah de pe albumu lu ombladon stilul lui tot social ramane,orikum e ok zik yo.Daca o sa fie promovat in fortza de rebel squad poate cine shtie.....o fii ceva.PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Apr 10, 2004 9:33 pm

X_Shadow_ scrie:
AdevaRapper scrie:eu consider ca doar Nimeni Altu' merita promovat dupa toata Actiunea instrumentalul...
Dar asta nu inseamna ca Spike e slab... Totusi, nu ma pot pronuntza dupa o singura piesa mai noua...

nimeni altu',am citit pe undeva ca momentan a luat o pauza, sau mai direct nu mai e la Rebel Music(nu cunosc motivu), deci asteptati cu totii sa scoata nimeni altu'. :j Oricum eu nu ma omor cu ceea ce canta..., l-am vazut in twice odata ca a ramas fara aer, a urcat cheloo si-a cantat o strofa in locul lui... pula mea, daca tot canti bine, tre sa ai si fata si prezenta scenica si plamani..

Tocmai...din pacate, Nimeni Altu' a luat o pauza din motive de sanatate. Din aceleasi motive s-a intamplat si faza aia in twice.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

bah.. ce sa zic.

Mesajde X_Shadow_ » Lun Apr 12, 2004 9:17 pm

Din nefericire tipul asta nu are tehnica. Peste tot canta la fel. Numele nu-mi inspira nimic. Vocea ma deprima. Problema este ca suna bine. De cacat dar suna bine :confused: "Probleme Personale" este una din piesele care o ascult si chiar imi place. Nu e o piesa "tare" este o piesa ascultabila. O piesa care o sa prinda nu numai piata "Romana, BlueBar si Twice". Pula mea, a reusit sa ajunga pe Condoleante, tot respectul, Parerea mea, eu cant mai bine :D si n-am ajuns nici pe manele Reloaded. Cum spunea tear' drop : este un parazit la singular (sa dea dumnezeu), poate de asa ceva avem nevoie. Si nu cred ca de prost l-a bagat ombladon pe album. Asa ca degeaba imi bag pula in norocul lui ca momentan e la rebel music si majoritatea o frecam pe aici. Tare nu!

p.s. Poate imi spune si mie cineva : Cum a aparut asta si de unde, ca dintre dintre Rasa, Griffo, Anexa 1, Nimeni Altu, au mai ramas el si Anonim.
X_Shadow_
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 25, 2004 11:39 pm
Localitate: Timisoara

hmmm

Mesajde nimenialta » Mar Iun 08, 2004 11:44 am

"nimeni altu',am citit pe undeva ca momentan a luat o pauza, sau mai direct nu mai e la Rebel Music(nu cunosc motivu), deci asteptati cu totii sa scoata nimeni altu'. :j Oricum eu nu ma omor cu ceea ce canta..., l-am vazut in twice odata ca a ramas fara aer, a urcat cheloo si-a cantat o strofa in locul lui... pula mea, daca tot canti bine, tre sa ai si fata si prezenta scenica si plamani.." a spus X Shadow

wow daca te-ai fi uitat si la emisiune ai fi aflat ce a spus, si anume ca`i pt prima oara cand a fost p`o scena, mey parere de rau...sunt sigura ca ai fi vrut sa fii tu in locul lui si sa vrei sa demonstrezi tu ce poti..si..etc. Acu` intreba`te si de ce... :-?
hmm simt o "usoara" invidie?
Si are dreptate AdevaRapper, Nimeni Altu' are niste probleme de sanatate, din nefericire...Nu una..mai multe :( hmm asta e...o sa se faca si bine.
Si poa` deschide cineva un subiect despre el..pt ca nu era vb de el...poa` d`aia se si agita lumea asa :)



;e
Noptile se pierd zilele trec anii se duc...
Avatar utilizator
nimenialta
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

asha e

Mesajde Neddy » Mie Iun 09, 2004 3:55 pm

au am ascultat prima oara spike cu nea gabitz
spike era de tot cacatul (avea voce de cacat , versuri gangsta de cacat,tot la el era de cacat)
apoi cand l-am ascultat pe condoleante mi-a placut (decat versurile)
si l-am vazut si la cool hunting si nu prea m-a impresionat cine stie ce
am auzit ca nimeni altu' are probleme de sanatate( probleme respiratorii)
si de pe loop records cea mai tare piesa mi se pare CTC prezinta
si anonim sunt super tari cu piesa de pe loop records (merge la chef bine de tot)
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Kombat » Mie Iun 09, 2004 5:13 pm

Anonim nu au aparut pe Loop Records :D
hihihi ...
cat despre Nimeni Altu ...veti mai auzi de el garantez...o sa scoata un album undeva..candva :D
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

rectific

Mesajde Neddy » Joi Iun 10, 2004 12:11 pm

anonim au aparut pe sabotaj nu pe loop records
my bad
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde lluchiano » Lun Iun 21, 2004 5:19 am

daca e vorba de spike care cand cu n3aGabitz pe "nu voi uita" imi place :)
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde rapattack » Dum Iul 18, 2004 10:48 pm

lolz...nu mai stiu care ziceati pe la-nceputu subiectului ca melodia de pe loop(nimic personal) nu-i cine stie ce.cum dreaq?pai versurile mai ales sunt beton.instrumentalu e mai simplu,da asta e.
rapattack
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Ian 17, 2004 10:23 pm
Localitate: Romania-Jimbolia

lol

Mesajde X_Shadow_ » Dum Iul 18, 2004 11:30 pm

dap! am inteles ca albumu lui spike va aparea la anu sub marca 20Cm records, el si anonim fiind ultimii ramasi printre cei promovati de parazitii. Sursa e spike, eram la un concert si l-am batut pe umar sa-mi faca loc sa-i iau autograf lu' bitza :lol:. L-am intrebat daca e venit cu parazitii, a spus ca da, si l-am intrebat daca poate sa-mi psuna ceva nou. Culmea e ca a anuntat Ombladon ca tre sa urce Spike pe scena, si-a cerut scuze si a urcat. Atunci am aflat si eu ca el era :lol: :lol: saracu, ma intreb de ce se uita ciudat la mine ~p
X_Shadow_
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 25, 2004 11:39 pm
Localitate: Timisoara

...

Mesajde n3aGabitz » Lun Iul 19, 2004 1:32 am

aere de vedete oare?

heh,...astept sa mi se spuna ca sunt hater in urma remarcei.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde X_Shadow_ » Mar Iul 20, 2004 7:09 pm

De ce sa te facem hater, cred ca nu ai inteles mesajul :)
Ideea era ca l-am intrebat daca era venit acolo cu parazitii, yo habar nu aveam cine e da l-am vazut ca vb cu bitza, si l-am intrebat daca stie ceva noutati. Mi-a spus ca o sa scoata anonim, spike, freak, l-am intrebat de anexa 1 de griffo, daca spike e solo mi-a raspuns frumos. Si cand a anuntat ombladon sa urce spike, s-a dus pe scena, atunci m-am prins si eu de treaba :) intelegi!
Apropo NeaGabitz tu ai cantat cu acest Spike pe piesa aia cu "nu voi uita locul de acasa" ?

pace
X_Shadow_
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 25, 2004 11:39 pm
Localitate: Timisoara


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori