nu prea le am...

battle-uri intre membrii forumului.

nu prea le am...

Mesajde sSQ » Lun Mai 10, 2004 11:15 am

noroc, baietzi... e prima oara cand compun, desi ascult de multa vreme :)
la inceput imi imaginez si eu ca nu imi iese prea bine, dar va rog, si sper, sa ma ajutatzi si pe mine sa devin mai bun ;) o sa ma mai uit pe la voi pe-aici sa vad cam cum o datzi voi, poate ma inspir si eu din tehnica voastra... :p daca acest gen de topic nu trebea' pus aici, atunci imi cer scuze ~a

melodia ar trebui cantata in felu' lu' raku, dar o sa ma kinui sa-mi dezvolt propriu stil (daca mai este posibil...)

deci... o scurta strofa:

Deschid Atomicu', okii-mi ies din cap ca la polen alergicu...
Dau sonoru mai tare innebunesc... ca bezmeticu'
Si ce sa vezi... m-a batut mama cam spart TV-u cu roca, cand i-am vazut in acelasi timp pe simplu, smiley, cream si cu marius moga...
Renuntz la vizual pe banda... fac propaganda... in fatza blocului sa ne dea drumu la apa calda: imi iau o ranga... in bot... mi se ia tot: apa, lumina, gazele, caldura, painea, cablu', apartamentu', libertatea viatza... mi se maresc ta-xe-le si pot.../
Sa-mi pun pistolu'n gura, dar de garda-s oprit... cand vreau sa mi-l cumpar ca cica n-am licentza de portarma, deci nu-mi e-ngaduit... sa mor...
Ca in romania cand esti viu esti mort si cand mori traiesti... Pt ca numai in romania esti nemuritor d-abea dupa ce mori... mai esti
inca confuz?
Lasa-ma-n durerea mea, ce-mi spui mie?
Sunt mai visator ca parlamentul si guvernul ce inca spera la autarhie... autonomie...
Ca cica intram in UE... mergem pe burta doar cand se da moca ceva suntem si noi pa felie... mi se zice mie... ca
Ma incadrez in categoria romanului... reticent, in mintea lui polivalent, dar repetetent, la magarii si combinatzii-atent,
Satul de americanii, care se uita la noi si rad ca purtam nike in loc de armani... muriv-ar fanii...
Atat... ma duc acasa... sa am parte de cele 10 minute corupte de liniste perversa de la nevasta...


critici, injuraturi, va rog :)
sSQ
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:06 am
Localitate: ?

Mesajde k-rina » Lun Mai 10, 2004 6:00 pm

Ah ... alta satira la adresa taramului mioritic shi a industriei muzicale romaneshti ;t Incearca sa compui despre altceva, fresca sociala a expirat de mult [-(
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde sSQ » Lun Mai 10, 2004 6:47 pm

nu mai conteaza... gata... acu stiu ;) ma bag si io la battleuri cu astia :-? tre sa iasa ceva nu? :D


close topic! ;)
sSQ
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:06 am
Localitate: ?

Mesajde PranxStarr » Mar Mai 11, 2004 7:09 pm

nu te ajuta nimeni ca asa am zis si io la inceput
sa ma ajute cineva si p00la!!!!.....un sfat : ajuta-te singur!!!!
PranxStarr
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Lun Feb 16, 2004 8:59 am
Localitate: Bucuresti

Bah !

Mesajde rap_t_one » Vin Mai 14, 2004 10:40 am

Acu mi s-a luat ! de unde pooola mea vine aceasta k-rina ... cautati pe la topicuri genu' : " tzatzele lu britney spears " si etc ....
Deci ... " Lasa-ne , Lasa-ne .... ca ne-ai omorat !!!! "
Acu cu impertinenta devine si sfatuitor in d'ale rapului , dupa ce se baga aiurea la battle ...

SSq ... mi s-a parut bun textu ... invata-te singur ... nu te va ajuta nimeni... Acu dadui un sfat ... next time prepair for battle ! A-)
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde k-rina » Vin Mai 14, 2004 4:05 pm

Am raspuns la topicu ala cu Britni Zbirs pentru ca atunci cand am intrat prima data pe forum m-am uitat la ULTIMELE SUBIECTE scrise ... mai pe la toate rubricile... de curiozitate sa vad despre ce se vb in general pe forumu asta.Shi unde nu mi-a convenit ceva am postat iar la rubrica aia cu Britni kiar era prea mare mozolu shi prea evidenta prostia ca sa ma abtzin.De fapt nici la battle nu era asha diferita situatzia X-(

Shi pentru informatzia ta nu trebuie neaparat sa fi "rapper" cu tot ce presupune asta ca sa ai practic TREABA cu hip-hop-ul.Uita-te la Sage Francis care e cel mai tare MC la ora actuala .. n-ai sa vezi tzoale largi la el sau limbaj specific, mai mult asculta kiar, asculta f mult rock shi se uita la desene animate.So ? POT sa imi dau cu parerea in ce priveshte Hi-Hop-ul shi in ce priveshte muzica in general insa nu mai stau sa-tzi explic tzie de ce shi cum oricum te depasheshte aspectu.Ramai in patratzelu tau limitat shi pe mine scuteshte-ma.Pax.
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde k-rina » Vin Mai 14, 2004 4:16 pm

Am raspuns la topicu ala cu Britni Zbirs pentru ca atunci cand am intrat prima data pe forum m-am uitat la ULTIMELE SUBIECTE scrise ... mai pe la toate rubricile... de curiozitate sa vad despre ce se vb in general pe forumu asta.Shi unde nu mi-a convenit ceva am postat iar la rubrica aia cu Britni kiar era prea mare mozolu shi prea evidenta prostia ca sa ma abtzin.(da kiar apropo tu cum de ai ajuns la subiectu ala ? :p )De fapt nici la battle nu era asha diferita situatzia X-(

Shi pentru informatzia ta nu trebuie neaparat sa fi "rapper" cu tot ce presupune asta ca sa ai practic TREABA cu hip-hop-ul.Uita-te la Sage Francis care e cel mai tare MC la ora actuala .. n-ai sa vezi tzoale largi la el sau limbaj specific, mai mult kiar, asculta f mult rock shi se uita la desene animate.So ? POT sa imi dau cu parerea in ce priveshte Hi-Hop-ul shi in ce priveshte muzica in general insa nu mai stau sa-tzi explic tzie de ce shi cum oricum te depasheshte aspectu.Ramai in patratzelu tau limitat shi pe mine scuteshte-ma, n-ai shtii sa diferentziezi nishte versuri bune de unele slabe nici daca ar scrie pe ele. :wazzup:

Pax. ~y
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

... DEci

Mesajde rap_t_one » Sâm Mai 15, 2004 12:21 am

"(da kiar apropo tu cum de ai ajuns la subiectu ala ? )" Originally posted by kurina !!!
Kiar crezi ca ai dat in vreo coarda sensibila cu intrebarea aia ? :hehe:
A ... sa nu crezi ca citeam threaduri de genu ala ... dar ... si pe la nba te-am vazut ... si pe la Poza userilor :hehe: unde kiar nu aveai ce arata :hehe: ( si nu e doar parerea mea ... mai sunt cativa de pe hiphop and rap cu aceasi parere ) !!! Ce s-a intamplat ca nu prea ai mai fost impertinenta la ultimu thread ... :hehe: te cam fastacisei cand postai :hehe: Auzi ... hai sa terminam ... crede-ma ca shtiu sa recunosc o rima buna cand scrie pe ea !!! :cool: eu nu mai zic nimic ! ai ultimu cuvant ...
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde k-rina » Sâm Mai 15, 2004 3:03 am

Da vad ca ma urmareshti nu gluma ~o E treaba mea ce shi unde postez, e treaba mea ca ma uit la NBA sau ca nu-mi place Britni shi e ABSOLUT treaba mea daca am sau nu ceva de aratat, singurul in masura sa comenteze capitolu asta e prietenu meu, in nici un caz tu sau "catziva de pe hiphop shi rap" pe parerea carora nu dau juma de clatita expirata okapa ? Gimme a fucking brake tu nu ai viatza proprie de te fascineaza atat de mult ce fac eu? Io-te dom`le stau yo sa-mi pun mintea cu sociopatzii de pe forum cica de ce nu sunt "impertinenta" tu kiar nu potzi sa faci diferentza dintre un battle pe rime (in care principiu de baza e sa ataci) shi o semi-conversatzie pe care sincer m-am saturat sa o semi-port cu un semi-incult, semi-alinenat, semi-produs al semi-societatzii "repariste" de dupa semi-revolutzie ;s


Iaiks :bleah:
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Hihi

Mesajde rap_t_one » Sâm Mai 15, 2004 10:17 am

... lol ... ! in loc de semi cult ... termenu era semidoct :) si in loc de semirevolutie ... lovitura de stat ... si in loc de semi conversatie - monolog - ai vorbit singura :) :p :-X Eshti simpatica :) Nerv simpatic ! si nu te-am urmarit ... m-am uitat la "all posted by k-rina " treaba de 1 minut :)
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde k-rina » Sâm Mai 15, 2004 3:10 pm

Semidoct inseamna semi cult iar eu am spus semi-incult *p... in plus acolo e o inshiruire de caracteristici nu de "cuvinte", pay attention! [-(
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde k-rina » Sâm Mai 15, 2004 3:15 pm

rap_t_one scrie:... in loc de semi cult ... termenu era semidoct :)


Corect, insa eu nu am spus semi-cult, am spus semi-incult *p... in plus acolo e o inshiruire de caracteristici nu de "cuvinte", pay attention! [-(
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

antitetic...

Mesajde sSQ » Sâm Mai 15, 2004 7:41 pm

Dimineata, ma scol in patu' fin cu cearsafuri de matase... / trag o laba gandindu-ma la vreun 69 sau 66/
Dimineata, nu ma scol ca am avut treaba; nu am dormit, /acu de lene trag o laba gandindu-ma evident la nimic/
Cobor din pat, papucii in forma de crocodil ma asteapta, /la fel ca servitoarea mea cea buna, cu mancarea langa fereastra/
Deja sunt coborat, caci nu am avut pat, ce itzi imaginai?/ alaltaieri am dormit nu pe beton, ci pe covor, asa-i ca n-ai?/
Mancare-mbelshugata, omleta franceza bogata, / 3 feluri de salam, cascaval, caviar, vin si salata/
Painea e lux, intelegi tu? Si sa sti ca n-ar strica, / sa ne rasfatzam cu 1 punga de Star Chips ciordita din Image-Mega/
Dau sa ma-mbrac, deschid dulapu' cu haine Adidas plin oki, / pentru ca dulapurile cu Nike, Armani si Gaultier nu-mi mai plac deloc/
Treningu-i la moda, asa a fost si-acu 1 an, si-acu 5 ani, / si-acu 10 ani, in IDM e isterie vestimentara-ntre golani/
Imi planuiesc ziua, o gramada de telefoane m-apuc sa dau, /de pe 76-le meu bengos, ma sparg in fitze, ea-l meu, nu-l dau!/
Bate la usa cineva, o fi garda sau lumina de fel? /"ba, a zis Boris sa treci in mortzi mati mai incolo pe la el"/
Ies din casa, cei 3 rottweileri s-agita si zbiara de nebuni/ ma urmaresc cum ies cu V8u pe poarta, lasand nepasator o dara de fum/
Nu imi trebuie benzina, pentru ca de fapt, ce pula mea? /nu am masina, sunt smeker, o ard pe strazi cu bicicleta/
Bag de seama, ajungand destul de rapid la Office Club, /ca Porscheu' lu' Kitty Cepraga din fatza e serios demodat de mult/
In fata scarii, stand la o bere facand cheta pentr-un chibrit, /iau mortzi-n pula unei strambe stramte cu pretentzii; "Fa te-ai haladit..."/
Dupa o noapte alba de vrajeala si dans, de oboseala iau taxiul, /nu ma uit la cat ii dau; DE LENE... nu de altruism pentru a-shi intretzine fiul/
In combinatzii am stat, sub luna, conspirativ, politzisti am zarit, / am stat la panda, am mers, am vorbit cu diversi, dar tot n-a iesit nimic/
Ajung in casa, sui cu liftu-n camera mea, ma pun sa dorm, /ma intreb daca sa chem o tarfa sa ma suga... mi-e somn.../
Urcand scarile si deschizand usa, incuind si mormaind ma indrept, /spre canapea, am chef de-o tarfa, da' mor de somn si nici n-am bani, ce-i drept.../
Vise placute, noapte buna.../ Bagami-as pula, noapte buna...


chiar daca zice tanti carina ca subiectu' e xpirat, chiar daca nu sfaturi, eu tot vreau pareri si critici. ;) ia nu va mai certatzi si vorbitzi la subiect. :ham:
sSQ
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:06 am
Localitate: ?

Mesajde k-rina » Dum Mai 16, 2004 4:56 pm

Bai sSQ pe bune ca n-ai boala sanatoasa :shock:... eu sunt stelista and proud of it... DA TOTUSHI ! :shock: De ce naibii scrii ma asha mic, shi cu roshu shi albastru ? Nici nu pot sa urmaresc randurile ca m-apuca ametzeala shi ma ia cu durere de cap ;g
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Mai 16, 2004 8:28 pm

bahi k-rina, omu' a facut o antiteza, era logic sa aleaga doua culori stridente, care sa ilustreze diferentza dintre idei... Oricum, interesante versurile....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde k-rina » Dum Mai 16, 2004 9:01 pm

Lasa ca nu-i numa de culori, el scrie mic shi boldat in general ...
Kinda ... cute ... (the lyrics I mean m-am kinuit sa le citesc pana la urma)
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Pai ...

Mesajde rap_t_one » Dum Mai 16, 2004 9:30 pm

A scris cu doua culori pentru ca versurile au legatura doua cate doua! De fapt rosu cu rosu .. e un text , un tip de om (Bogat ) si albastru cu albastru care e alt om ( sarac sau sa zicem om de rand ) ... !
Acu nu shtiu daca are si valoare cromatica : roshu caldura , albastru raceala ... ! Era si mai interesant sa scrie rosu cu litere mici si albastru cu litere mari ... ! :nope: Dar vad ca tu bah k-rina eshti pusa doar pah critici ! puteai critica textu macar ... nu felu in care a scris ! Da nu ai avut de ce sa te iei ... de fapt ... nush cine te pune sa citeshti p'aci sa-ti strici ochii !!

Versuri bune SSQ
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde k-rina » Dum Mai 16, 2004 11:56 pm

Bai nene da ma lashi in pace ? Versurile am zis ca-mi plac iar antiteza era oricum foarte evidenta, din partea mea cel putzin nu trebuia subliniata tzaraneshte cu culori stridente ... sau poate ma rog in cazu tau daca nu vedeai roshu shi albastru nu te prindeai .. mai shtii ? Deci kiar mi s-a acrit (da asha rau de tot) sa "comentezi" fiecare post de-al meu so eshti *amabil* sa-mi dai /ignore shi sa ma SCUTESHTI ODATA!? (observi ca am fost dragutza shi-am scris asha colorat, ca sa fie exact pe intzelesu tau ... am shi nishte grauntze de papagali daca vrei le atashez :lol: )


P.S. sSQ : asta este practic topicu tau so daca shi tu ai o problema cu asha-zisele mele *critici* just say the word and I`m out :bye:
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde k-rina » Mie Mai 19, 2004 6:21 pm

I made this last night ... ashtept critici ... shi kiar nu ma ofensez daca nu-s favorabile (btw nu shtiu daca o sa o "auzitzi" la fel ca mine.... da kiar are flow ;b)

Te-ai trezit vreodata incercand sa adormi
sa realizezi ca de fapt nu visezi
Shi ca-n linishtea sparta doar de proprii tai neuroni
stau bine ascunse coshmaruri nepatrunse/ inca de mintea ta torturata
Iar dintr-o data imaginea lor deformata / te vaneaza
bantuit fiind intrii intr-o stare de transa
Simtzi o durere acuta in ceafa de parca cineva itzi transheaza
mintea in timp ce eshti prins ca-ntr-o plasa ...
daca ai putea ai evada dar nu te potzi deplasa / in nici o directzie
priveshti disperat oglinda din fatza ta
shi nu-tzi recunoshti propria reflectzie
Ai transpirat deja iar sudoarea ta rece
te face / sa urlii de groaza
Intreaga ta viatza ca pe banda ruleza
shi simtzi rasuflarea de gheatza
a Mortzii care-a venit sa te ia
Deja
Eshti invins shi cuprins de frica
paralizat de panica
nu potzi sa te luptzi
nu potzi sa te zbatzi
Nici macar nu potzi plange
Te rogi sa nu te sufoci inecat in propriul tau sange
Din venele care tzi-au explodat
De durere itzi ies okii din cap
Descoperi de fapt ca eshti situat
in mijlocul unei scene
Ca eshti privit de o gramada de lume
care rade draceshte aratand inspre tine
fetze monstroase, priviri odioase
ce-ncurajeaza frenetic grotescul spectacol
al mortzii tale
Scandeaza in cor cerandu-tzi sa suferi mai tare
......................
Ai adormit vreodata de frica sa nu te trezeshti ...
sa vezi ca de fapt ESHTI intr-un coshmar,
iar "realitatea" o visezi doar ......... ?
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

;)

Mesajde sSQ » Mie Mai 19, 2004 9:17 pm

asta am scris-o mai cu atentie, stand pe banca qlind de la istorie :B

Femei ca voi-s de toate, intre sarbatori vizitate, /
Ce simt ca zbor fumate-n gol cu parasuta-n spate. /
Si poate exista-n rate mod sa filatzi mai stilate, /
Ca stimulentu de jeg stins dreptate am ca din vizor se scoate. /
Constantand in capat de drum vazandu-va de molii mancate, /
Apropiindu-ma cu grija printre sticle aruncate, /
Prinzand o serva-observ ca sunteti salvate /
De excederea limitei fara-a scade indexu'-d-ebrietate. /
Sunteti moarte, Sun Tzu in mormantul lui se zbate, /
Ca cica duceti un razboi cu viata, ca de-aia sunteti sparte... /
Evidentele-s in fapte, sfere de cunoastere-inalte /
Sunt inaccesibile pentru o tarfa-n conditii similare date. /
Priviri dubioase, a se citi ochi de proxenet si frate, /
Intersectii-ntunecate, tocuri mari... si sunt mascate /
Boil venerice, de fel se lipesc de voi ca sudate... /
Contemporan nici felatie nu risc, vedea-v-as ghilotinate! /


carino, e greu sa-ti imaginezi flowu doar citind versurile... am invatat pe pielea mea. de-aia pe net e recomandabil sa scri versuri ca mai sus (adica eminescian... cu rime imperecheate -> urasc chestia asta) Cat despre versuri, nu ma reprezinta, dar sunt... uhm, nush cum sa zic, :D vezi sa nu faci pe careva sa-shi taie venele citind ce-ai scris tu acolo. si 2... ce pula mea te streseaza pe tine boldu meu mic? :D e ca o semnatura pt mine :D ia-te si u de versuri, nu te mai infige in boldu meu ;)
sSQ
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:06 am
Localitate: ?

Mesajde k-rina » Joi Mai 20, 2004 2:05 am

bai ... sesechiu ... deci uite care e problema mea cu tine (de fapt nu cu tine personal e mai mult o problema generala :-S ) ... tu potzi sa "faci versuri" ... deci pe bune kiar potzi, in sensul ca ai "darul" rimelor sa-i spun asha ... sunt multzi care pur shi simplu nu pot sa rimeze, adica o fac dar iese ceva bleach (exemple graitoare aici pe forum *p ) ... tu scrii bine dar tu nu scrii "sincer", mai exact vorbeshti despre banalitatzi ... I mean c`mon ... kiar nu cred ca te apasa atat de tare problema luminii, a gazului sau a tarfelor cu boli venerice ... mie personal imi plac versurile care il caracterizeaza pe cel care le scrie ... acuma ca sunt bune ca nu sunt bune in versurile mele am vorbit de nishte temeri proprii ... transpuse la persoana a 2-a ca sa nu sune a jurnal sau alta bazaconie.

Ca sa intzelegi (daca te intereseaza evident) ce imi place mie, poate ai ascultat Atmosphere ... melodia mea preferata LoveLife :http://www.seeklyrics.com/lyrics/Atmosphere/Lovelife.html ... nu shtiu daca itzi plac sau nu in orice caz ai rabdare sa citeshti versurile shi sa intzelegi ce spun ...
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde sSQ » Joi Mai 20, 2004 9:25 am

mah... faza e ca atat pe forumu' fanclub, cat si pe restu (eu mai arunc cate un oki pe cheloo.ro, si ma gandesc sa scriu si acolo), nu o sa gasesti decat foarte putini insi pe care ii reprezinta versurile pe care le scriu... nici mafia, nici pe paraziti si asa mai departe nu ii reprezinta TOATE versurile lor. Prima strofa am scris-o la panarama, nici nu ma gandesc ca ar fi cine stie ce, e banala intr-adevar itzi dau dreptate, da' am scris-o ca sa vad de ce sunt in stare... a doua nu cred ca ai ce s-ai zici, desi autocriticu din mine imi spune sa o rescriu pt ca nu prea da bine pe beat, si e cam monotona... o sa lansez versiunea 2.0 curand :D , iar a 3a, CREDE-MA, ca ma deranjeaza cu adevarat sa nu am femeie si sa nu pot sa ma duc la panarame de frica sa nu-mi iau C sau sifilis...
Cat despre tine, vad ca iti plac versurile axate pe stari sufletesti and stuff, asculta veritasaga, daca n-ai facut-o deja...
sSQ
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:06 am
Localitate: ?

Mesajde rap_t_one » Vin Mai 21, 2004 11:22 am

Voi incerca acum sa realizez ceva
Sa spun ceva, sa fac ceva , sa-ncerc sa aud ceva !
Cand alti cred ca ti-a ramas decat sa mori
Eu privesc tot pesimist si inghetat de numeroase orori
Privesc in putul negru , neegalat nici de diavol
Caci nici in el nu cred dar vad ce altii vor
Si vad cum vor sa-ajunga sa primeasca o izbanda
Lovind cu "pumni" de aer intr-o inima plapanda !
Privesc cum stam in "pumnul" ... de pamant ce ne-a fost dat
Shi vad si cornul care de mult n-a mai sunat
Shi inima se-ntreaba ... intr-un strigat disperat
Dak e vreun mesia , dak a fost ... kiar a plecat ?
Si privirea iar ingheata ... shi ploaia cade-n ropot
shi tot ce am e-afara ... nu pot sa vad ... si-n hohot
DE manie shi sfashiat de viata ...
ma pierd pe drumul care ... calcam mereu cu totii ... drumul din ceata !


Asta am scris-o zi de zi in inima mea ... !

Shi k-arina ... mijto versurile ( acu sa nu zici ca te pup in cur ) da kiar mi-au placut ! Ce sa zic ... de ce nu pui ceva care vine pe loc ? tre sa stai noaptea ?
Da pe loc ... !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde k-rina » Vin Mai 21, 2004 9:50 pm

Pai versurile au fost facute "pe loc", le-am facut cand m-a pleznit "inspiratziunea" ... numai ca nu aveam atunci kef sa deskid PC sa le pun pe forum ... de fapt nici nu m-am gandit la forum decat cand am intrat sa citesc shi am zis ca "what the hell" daca tot e deskis un topic ... :rolleyes: Anywayz ... 10x
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

...

Mesajde rap_t_one » Lun Mai 24, 2004 1:41 pm

Privat de dulcele alint al mortii
Incerc sa caut alinarea "portii "
cantand infernala balada a iubirii
Nu las nici macar un loc nemuririi
Si las amaraciunii loc de seama
si primesc in schimb izolare si-o palma ...
prin scancetul sinistru din momentul condamnarii mele
Am simtit o usoara alinare ...dar si durere
Si prima simtire a fost de ura ...
si tot ce traiesc acum simt ca-i de umplutura
si tot ce s-a dus si nu o sa mai vina
va fi totusi readus de lumina
cand aceasta va intra ... in cel mai adanc colt din camera mea ! :nope:
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde IrC » Sâm Iul 17, 2004 11:27 pm

Vine noaptea cea rece
Un copil rime vrea sa lege
Sta in camera lui linistit
Cu castile pe urechi,
Se gandeste un pic,
Pune pix-ul pe hartie
Toate ideile si le scrie,
Cel mai tare rapper ar vrea sa fie,
Dar din cartier nu poate pleca
Se uita in debara
Pistolul lui sta ascuns acolo,undeva
L-a luat pentru protectie,
Cand a fost batut in scoala de corectie
E tot mai suparat,
Certurile din familie l-au enervat
Exista o singura evadare
Se simte bine,doar atunci cand da muzica tare.
Prin cartier se aud sirene
Politia vrea sa-I aresteze pe cei ce fac probleme,
El de multe ori a scapat,
Niciodata nu a fost prins la furat.
Pe zi ce trece
Viata lui devine tot mai grea
Vinde heroina,
Doar ca sa poata manca ceva
De scoala a uitat de mult,
In rimele lui, intamplarile si le-a asternut,
Are 17 ani
Si are deja cazier
E prins in viata de cartier
De aici numai poate scapa
Asa va fi pentru totdeauna.
Cei dragi lui au fost arestati,
Unii dintre ei, ingropati
Plange tot mai des acuma,
Numara pe degete,
Cand trece luna
Tipa si nu este auzit
In viata lui, de nimeni nu a fost calauzit,
Singur a supravietuit
Un jucator,
In viata de cartier,
A pasit!
In propriile rime e pierdut
Cand scrie de nimeni nu este vazut
Si-ar dori sa devina ceva
Sa plece din lumea asta
Dar aceasta sansa nu I s-a oferit
Si va ramane mereu un nimic
Dar speranta moare ultima,
Isi zice asta intotdeauna
Mereu isi promite
Ca nu va reunta
Ca va deveni ceva
Candva,
Oare intra-devar se va intampla?
Nu stie nimenea.

Am scris si eu niste rime si m-am gandit sa la postez.Vreau si eu "pareri si critici".
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde sache » Dum Iul 18, 2004 11:19 am

Sunt marfa versurile. Tre sa vezi daca merg pe vreo melodie. Fa rost de un negativ si incearca sa le canti pe el.

Cat despre mine am si io ceva:

Am tras niste iarba pe iarba in parc
Sunt atat de incordat de parc-as fi un arc
Deodat-am inceput sa am o halucinatie
Cum mii de femei imi faceau felatie
Stai asa, ca asta-i adevarat
Inca n-am tras destul ca sa fiu asa drogat
Sa ma gandesc frate la ce nu m-am combinat
N-am bagat heroina deci nu m-am bagat in cacat
Dup-un joint, un blunt, un bong, o pipa
Mintea ta mai vrea, dupa inca una tipa
Asa ca frate nu te duce mai departe
O sa-ti dai seama de ce-ai facut cand o sa fii pe moarte
Nu baga prafuri si nu lua pastile
C-o sa-ti vinzi totu' prin casa ca sa-ti mai iei doua bile
Stii si tu ce-ai gresit dar incearca sa te schimbi
E mai bine sa fii normal pe strada sa te plimbi.


Ma trezesc, ora 7, ceasu suna tare
Imi dau seama ca nu ma pot tine pe picioare
Pentru c-aseara am fost la o petrecere mare
Unde erau fumuri la greu si numai p.z.e rare
"Haide si tu si mai trage inc-un fum
Nu mai pot frate simt ca capu-mi face <bum>
Da' ma doare-n pula asa ca mai trag oricum
Asa te vreau crezusem ca esti nebun"
Si puff puff joint dupa joint
Oricum mor, so what's the motherfucking point?
Hai c-am zis-o si p-asta pai ce p..a mea
Hai mai trage inc-un fum sa iti lumineze calea

Astept si io pareri si critici
Avatar utilizator
sache
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Joi Iul 01, 2004 11:00 pm

...

Mesajde rap_t_one » Dum Iul 18, 2004 9:33 pm

Pai cred ca (virgula) calea e sa nu-ti mai bagi poola in ea de viata si sa-ti bagi poola in aia de o fac sau sa-i ajuti ! Do YOU FEEL ME ???


PS: astea sunt scrise pe lok sau ati scris din foi ?
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde sache » Dum Iul 18, 2004 10:00 pm

ce vrei sa spui cu asta? nu inteleg
Avatar utilizator
sache
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Joi Iul 01, 2004 11:00 pm

Mesajde IrC » Dum Iul 18, 2004 11:04 pm

8 ani am fost ignorat
In seama nimeni nu m-a bagat
Am fost considerat un ratat
Desi eram cooperativ,
Am fost tratat k un shit.
Am incercat sa ripostez
Dar am fost sanctionat
Aripile mi s-au luat.
Inapoi pe pamant am fost chemat.
Ei credeau k au castigat
Dar nu au putut a ma birui,
Ideile a mi le inlantui!!
Eram impotriva tuturor
Si ei impotriva mea
Duceam o lupta grea
Ce nimeni nu o va castiga,
Decat atunci cand cineva va ceda
Si nu voi fi eu acela!!!
Stilul meu de viata a fost criticat
A fost atacat
De unii ignorat!!
Eu am fost dat la o parte
Inchis park intr-o carte
O fila uitata undeva departe!!
Credeau k m-au biruit
Credeau k voi gandi si eu dupa tipar
K voi fi un pion, intr-un joc murdar.
Ei au gandit gresit
Niciodata nu voi ceda
Oricat m-ai ataca
Crezi k voi cadea?
Inceark si vei vedea.

Un freestyle mai vechi.L-am scris acum cateva zile.Astept "pareri si critici".BoogieDogg300 mi-au placut versurile, dar de ce toti trebuie as scrieti despre iarba.M-am plictisit.Inceark sa scrii despre altceva, subiectul asta mi s e pare cam invechit.No offence.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Keystyle & Battle

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron