Hardcore din Inima Tzarii :)

Totul despre muzica rock

Hardcore din Inima Tzarii :)

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mar Mai 11, 2004 12:39 pm

'SuP! Ciudatzii care mai sunt interesatzi inca de ce se-ntampla pe raza rockarelii autohtone prin underground is invitatzi sa viziteze
http://www.spaz.3x.ro
...
3 mp3-uri cu noi (more coming soon)
...

10x shi va ashteptam cu draci.
Peace!

( nu e chiar fair play sa iti faci reclama la forum - by zoso)
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Mai 11, 2004 1:16 pm

Mda, am ascultat demo-urile alea. O alta trupa de urlatori cu influentze de biscuitzi pa teritoriul patriei. Mie deja genu asta de muzica pa care o cantatzi voi nu-mi mai spune absolut nimic. E ca un zgomot de fond, pe care il potzi folosi f. bine cand te pishi, in loc de fluierat!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde GreyV » Mar Mai 11, 2004 3:13 pm

Da da ....cam asta'i .Ce sa spun....Nashpa?Poate...Nimik nou sub soare.
Cam asta'i !
Avatar utilizator
GreyV
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Mar 28, 2004 11:00 pm

Mesajde rocketman » Mar Mai 11, 2004 7:22 pm

Mie personal imi place, seamana a Narkoma
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mie Mai 12, 2004 4:17 pm

10x rocketman... comparatzia ne maguleshte. Cat despre restu',pentru care Bizkit e unicul si exhaustivul reprezentant al numetalului... va las in lumea voastra de spaime.
Mai extindeti-va colectia de cd-uri, probabil da pe-afara de Alice Cooper si alte Superhits of the 80's. Oricum...pace.

P.S. Reclama n-a fost intentionata, oricum forumul e la foooarrte inceput.
Sorry anyways.
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde GreyV » Mie Mai 12, 2004 9:33 pm

'Liviutz[SPAZ scrie:']. Cat despre restu',pentru care Bizkit e unicul si exhaustivul reprezentant al numetalului... va las in lumea voastra de spaime.
Mai extindeti-va colectia de cd-uri, probabil da pe-afara de Alice Cooper si alte Superhits of the 80's.
.

ASta chiar ca'mi place...LOL
Cam asta'i !
Avatar utilizator
GreyV
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Mar 28, 2004 11:00 pm

Mesajde antitodo » Joi Mai 13, 2004 8:46 am

pai daca e nu metal atunci ce poola mea ii spune-ti hardcore...bai patrupedelor voi stiti ce inseamna hardcore???
ati auzit voi de Agnostic Front, Bold, Nausea, SOIA, Gorilla Biscuits,
mi se intoarce stomacul pe dos cum toti pustii asculatatori de Coma si Implant se cred hardcore...
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde piskeshu » Joi Mai 13, 2004 10:17 am

Draga Liviutz, in momentu in care ti-ai pus piesele pe net era normal sa te astepti si la critici nu numa la limbi in cur! Daca io mi-am spus parerea sincera despre voi, nu inseamna ca trebuia sa te superi si sa ne faci ascultatori de Alice Cooper, ceea ce nici nu ma deranjeaza in mod deosebit. De fapt, ce ma deranjeaza? Prostia si ipocrizia ta! "Da, imi pun piesele pa net, da toti carora nu le place muzica noastra is prosti." Sa stii ca uneori talentu si prostia fac casa buna, da mai rar!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Oooff....

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Dum Mai 16, 2004 1:11 pm

Asa, pe scurt, va zic ca nu-mi place sa ma "cert" pe net, nici sa fiu acuzat de prostie si ipocrizie.
In primul rand, antitodo, mai corecteaza-ti gramatica, se scrie "spuneti" fara cratima (stii ce-i aia cratima, nuuu?...) in propozitia formulata de domnia-ta.
Crede-ma ca i-am ascultat pe totzi cei pe care ai avut bunavointa sa-i enumeri, si am folosit termenul de "hardcore" in loc de "NuMetal" pentru ca hardcore adevarat oldschool, straightedge sau nu, nu se mai prea face, cu cateva exceptii notabile precum Hatebreed. Ma simt indreptatit totusi sa folosesc termenul de "hardcore" pentru ca incercam sa avem un sound mai oldschool decat trupele astea noi (Suicidal Tendencies oowwnnssss...). In plus, ce facem noi nu prea are nimic de-a face cu Coma sau Implant, ca si directie. Shiii...Implant sa stii tu ca E destul de , daca nu chiar FOARTE hardcore.
Si, Piskeshu...critica nu trebuie sa fie naparat pozitiva, ci constructiva. As in, sunt moduri si moduri de a critica pe cineva, nu neaparat folosind imagini aristice de genul "zgomot de fond, pe care il potzi folosi f. bine cand te pishi, in loc de fluierat", right? E o mica chestie referitoare la civilizatie si bun simtz.
In plus, n-am acuzat pe nimeni de prostie, ci de...ahem, inevolutie d.p.d.v. al mentalitatii vizavi de muzica, ceea ce e la latitudinea fiecaruia, si e o diferenta de nuantza. Feel free to criticize, in rest. Noua ne place, cat timp nu e jignitor. Clar? Clar. Whew...
Oricum...dezamagit va mai zic un "pace" si ne mai auzim.
Liviutz
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde antitodo » Mar Mai 18, 2004 12:23 pm

ooo multumesc liviut pt corectia gramaticala, dar pt ca eu am scris un cuvant gresit , din inertie, tu tot nu poti sa devii hardcore.
daca tu numesti muzica ta hardcore e nasol si daca tu sustii ca implant e de asemenea hardcore atunci tu nu ai ascultat formatiile enumerate mai sus si habar nu ai ce inseamna hardcore. cred ca 15 ani de ascultat muzica (din nou hardcore) tie nu iti zice nimic. pustiule, eu am fost la mai multe concerte live hardcore decat tu ai ascultat. asa ca don't tell me about hardcore...
si in final curuletz Implant s-a format din iesirea a doi membri din trupa cu care cantau impruna (si) cu mine...in cei 5 ani anteriori...asa ca tzaranutz de mijlocu' tarii ...faq off si invata...

nu am nimic cu tine personal...dar de aia ti-am raspuns brutal pt ca ma enerveaza cum induceti in eroare lumea cu stilul vostru fals.

spiritul hardcore este altul...baiete
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde whatever » Joi Mai 20, 2004 12:22 am

Liviutz, de cand mama dracului Suicidal Tendencies sunt noi ???? Baietii s-au format in 1982 ceea ce ii face vechi de 22 de ani. Numai pentru ca poate tu ai auzit de ei anul trecut nu ii face noi.

ps - si sa stii de la mine ca Trujillo e un bassist de funk, si inca e foarte bun :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Morrison » Sâm Mai 22, 2004 5:57 pm

trupa voastra e un clown trist care ma deprima. eu zic sa terminati liceul apoi scoala vietii dupa aceea sa va luati de cantat.ala nue hardcore nici nu metal. nu e nimic. e patetic
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Lun Mai 24, 2004 2:49 pm

okiez. numa' oameni furioshi p-aici, cu sindromul "ba, io ascultam hardcore cand tu umblai in picioare pe sub pat" Grow up kids. Putetzi critica linishtitzi, da' de cunoshtintzele mele de hardcore pls nu va legatzi pt. ca n-aveti nici o idee. Deci singurul caruia ii voi raspunde e whatever: poate m-am exprimat io greshit. Am luat suicidal ca shi trupa care face legatura intre punk si hardcore. Crede-ma ca stiu de cand canta, am toata discografia, partial originale, prima data i-am ascultat in '95 cand aveam 14 ani (Still cyco...) si m-am indragostit :) In plus, am si proiectul lui Cyco Miko shi toate 3 Infectious Grooves-urile. Shi shtiu ca Trujillo e funkmasta...d-aia am ramas paf cand l-am vazut cu Metallica.
ok, hai sa mai zic totusi o vorba. Deocamdata suntem o trupa care are un contract cu un label autohton, si asta dupa un singur concert la care a asistat producatorul. Intr-o tzara unde undergroundul trage sa moara, eu zic ca inseamna ceva. N-o luatzi ca lauda, ci ca FAPT.
In rest, va doresc sa va calmatzi un pic. Nu face bine la tensiune, zau, ca prea le punetzi la inima.

Suicyco muthafucka... don't take no shit from no one


Pace. Din nou.
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mai 24, 2004 3:00 pm

Ma baieti, ma facurati curiosi sa va ascult si sa va critic, da nu merge nici un download de mp3.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Mai 24, 2004 8:57 pm

"Deci singurul caruia ii voi raspunde e whatever: poate m-am exprimat io greshit"

pai cam asa e, altfel nu aveam nimic de zis, mai ales ca imi plac si mie Suicidal(in special Lights Camera Revolution).Infectious Grooves iarasi sunt buni, si da, Trujillo e fantastic, acuma e in Metallica probabil pentru bani, ma rog, nu imi pasa prea mult, ideea e ca el nu mai are nimic de demonstrat, dar ma deranjeaza enorm atitudinea fanilor Metallica aparuti peste noapte gen :"mama, ce slab e bassistul nou"

anyhow si eu am avut aceeasi problema ca si cubul, nu a gasit pagina pentru download. Ma rog, vezi poate rezolvi problema.

ps : bafta multa cu trupa
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Morrison » Mar Mai 25, 2004 1:34 am

undergroundu moare?
te invit in underworld lunea cand de vreo 2 luni incoace au concertat cate doua trupe de punk in fiecare zi (de luni)
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Morrison » Mar Mai 25, 2004 1:35 am

si spaz, ma doaren cot ca ai tu nushtu cate trupe si etc. si cduri si muzica. tot comercialu va mananca. underground. ce sa zic. de-aia avetzi contract cu casa de discuri.foarte underground din partea voastra.
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde basstard » Mar Mai 25, 2004 1:41 pm

Liviutz, iti dau un sfat (ca nu ma doare tastatura sa dau sfaturi):
Din critica pe care o primesti selecteaza partile constructive (da, sunt si parti constructive).
Normal ca se mai face si misto, (scopul forumului e divertismentul, nu sondajele de opinie muzicale, eu de exemplu ma amuz cititd threadul asta), ce vei face daca esti pe scena si ti se striga "opritzi ba cd-u cu Limbistic". Stai si te certzi cu ala?

PeSe: Iti spun si eu ca linkurile la piesele de pe site nu merg, daca tot faci lobby pt trupa ta pune aci un anunt ce e cu piesele respective si cand revin pe net.

Multa bafta cu trupa.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Lun Mai 31, 2004 9:10 am

Hmmm...mie-mi merg piesele. Ciudat! Trebuie sa fie la mijloc ceva blestem internetistic al detractorilor. Cineva stoarce sange dintr-un cap retezat de capra peste server, poate? ;) Oricum trebuiau puse la calitate mai acceptabila, se va rezolva curand. Bineintzeles ca filtrez critica! Singura chestie e ca ma ashteptam la critici mai tehnice, mai la subiect. Ma rog...Nu-mi sta oricum in fire sa ma iau in coltzi cu totzi care se simt viteji in fatza monitorului - se ajunge prea repede la injuraturi complicate si voodoo (vezi cazul cu piesele :)).Mersi de urari si lui Whatever. Btw, cred ca l-au luat pe Trujillo ca sa-si modernizeze (a se citi funkadeliceasca) sound-ul, oricum e simpatic sa-l vezi in 3/4 si tricou albastru "westcoast" pe langa ceilaltzi in stretchies negri :))
Morisson, statutul de Gica Contra iti justifica oarecum atitudinea. Mie nu mi se pare comercializare a semna cu o casa de discuri (Topicul asta chiar ar merita sa fie thread separat). Ideea e ca undergroundul sa alunece in mainstream, dar FARA a face compromisuri. Eu personal as semna si cu Mediapro daca nu ar impune nici o modificare. Vezi cazul I.P.R. Nu e o mandrie sa fii neaparat in underground. E o mandrie sa scotzi undergroundul in fatza, fara sa-l cosmetizezi pentru pushtimea cu tricouri cu Him si Linkin Park. Skuze daca am ofensat gusturile cuiva. Vorba unui personaj binecunoscut, plina de intzelepciune si metafizica dealtfel: "...parerea mea".
In alta dezordine de idei, e placut sa vezi ca sunt si oameni cu care se poate discuta p forumul asta. Pace tuturor!
Liviutz
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Iun 12, 2004 8:43 pm

vezi ca inca nu merg piesele alea la downloadat, fa ceva, ca isi pierde lumea rabdarea (sau poate la altii merg si numa` la mine e ceva problema)

ah, si de ce ati ales numele de spaz pentru trupa ?

numai bine
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Sâm Iun 12, 2004 8:51 pm

Bai, fantastic, mie-mi merg.
Adresa e, again, http://spaz.3x.ro/downloadz.htm
...findk mai avem un site pe as.ro

Spaz vine de la numele de cod al unei carabine (S.P.A.S. - Sporting Purpose Automatic Shotgun), singura carabina care NU intra in regimul armelor de foc ( e considerata articol sportiv, hehe, cam asa si cu noi:)), careia in argou i se zice Spaz. Cine a jucat GTA3, Hitman etc. stie despre ce vorbesc ;)
Pace!
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde iCoRy » Dum Iun 27, 2004 12:47 am

Salut pentru toti!

In primul rand sunt nou pe aici am aflat de pe net de siteul acesta in timp ce cautam chestii despre trupa mea iCoRy (adica unde suntem pusi pe net etc...) si am vazut ca aici era un comentariu depsre iCoRy scris de bassplayer "Ca exemplu imi vin in minte niste baieti din Tg Mures ICORY, canta tot ceva "limbistic" da le canta de 100 de ori mai bine ca PIO. Au castigat marele premiu la Sf Gheorghe anu asta.) " Nu uitati ca nu de aceea am castigat ca cantam "limbistic".Am castigat pentru ca era un juriu compus din oameni care au avut habar de muzica cum ar fi Florin Silviu Ursulescu (Radio Romania Tineret).NU ca sa ma laud sau sa ma apar!

Mersi pentru compliment daca pot so iau asa daca nu si asa e bine.Oricum nu mi-o placut faza cu "canta tot ceva "limbistic" " ;a pentru ca in primul rand muzica noastra o consider originala si nu mergem dupa nici o trupa.Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar urmatorul lucru suna pentru toti "MUZICA BUNA" ESTE RELATVA IAR GUSTURILE NU SE DISCUTA.Mai ascultati si voi mai multa muzica de toate genurile si dupa aceea generalizati chestii.Ce ascult eu???....lista ar fii lunga domnilor de la la muzica simfonica pana la muzica satanista tot.Dar pana acolo pentru ca nu digerez muzica satanista care are mesaj de a arde biserici si p*&^*a mea, nici sa nu discutam ca nu intelegi nimic din texte.DECI...daca voi va axati pe un gen de muzica si altceva nu va place atunci nu comentati pentru ca nu stiti despre ce vorbiti...OK???Daca asculti numai BLACK METAL: bravo tie frate asculta acolo cum vomita ala pe scena daca iti place dar nu comenta alte stiluri la care nu te pricepi...Si io as putea comenta manele ca ii prost dar nu imi place si ATAT nu comentez ca ii prost pentru ca baieti!>>>> merita sa vedeti sau sa va INFORMATI ca sunt unele trupe manele care au niste instrumentisti de vai doamne si canta bine!...DA DA!!! nu rade frate ca razi de tine...!!!Alta mancare de peste ca nu iti place (nici mie nu imi place)

RESPECTATI OAMENII CARA CANTA CU INSTRUMENTE SI NU FAC PLAYBACK INDIFERENT DACA ARE TALENT SAU NU pentru ca acela fara talent repede dispare IF you know what I mean>>>OK???

hmmm HARDCORE? in primul rand acesta este inteles de foarte multi gresit si imi pare rau daca pentru unii hardcore este numa limp bizkit...dar sa nu uitam ca chitaristul din trupa WES BORLAND (uni dintre preferatii mei...Petrucci, Satriani, Mike Einziger,etc...) face niste chestii foarte faine dar asta e...in al doilea rand nu imi place generalizarea asta ca linkin park si trupe din astea care sunt 1 comerciali si 2 canta naspa live...deci oameni buni ascultati si altceva cum ar fii Incubus ,Rage Against The Machine (recomand oamenilor care le place virtuozitatea la chitara si Hendrix), Snot, Deftones, Barium, Clawfinger, Disturbed, koRn, Mudwayne, TOOL si asa mai departe (ca ma doare deja mana).BY THE WAY noul album Dream Theater merita de ascultat, si ascultat, si ascultat, si ascultat!(pentru info ce muzica am trimite mail la icory@k.ro;>>>> dream theater am video live raritati de care sunt mandru pentru ca multi nu au asa colectie cu formatia respectiva : P )
Imi pare rau daca cineva critizeaza in ultimul hal posibil o trupa cum este Luna Amara sau orice trupa ar fii acela.Chiar daca nu iti place mai nu zici la o trupa ca canta prost sau infect pana nu te pricepi sau nu asculti bine!!!Corect???Corect


Cat despre situatia hardcore din romania???hhmmmm sunt multi fratilor care canta bine dar NU UITATI CHEIA ESTE SA AI BANI SA CUMPERI SCULE SI in al doilea rand SA NU TE FUTA LA CONCERT UN SUNETIST CARE E LA MIXER SI HABAR NARE CE ESTE SA SONORIZEZI O TRUPA ROCK.Rockul din romania ma refer la trupele promovate sa stiti ca nu sunt chiar asa de bune cum se par la TV sau altundeva pentru ca aici e MAFIE MAI!!!Aici muzica rock de calitate din romania nu o sa fie promovata pentru ca in tara asta sunt....cum sunt oameni si sunt axati cum sunt axati in domeniul muzici.Sunt multi in romania care canta bine dar nu au posibilitati vreti exemple???NU VA DAU!>>>informativa.
Bani, scule (instrumente pentru cei care numa asculta muzica si habar nare cum se face si nu are respect) si MANAGERI BUNI.By the way sPAZ merita vazut live si dupa aceea pus o parere despre ei.(RESPECT sPAZ)

GATA

Sus pe cai ca se filmeaza.Noapte buna si vizitati http://www.icory.go.ro pentru mai multe informatii (siteul o sa fie curand updatat) iar pe mIRC #iCoRy.

PEACE
Avatar utilizator
iCoRy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde cubu » Dum Iun 27, 2004 3:10 am

Nu am avut inca onoarea de a-ti asculta muzica, asa ca lasam asta pentru alta data... Un lucru nu inteleg: tu ai vrut sa te lauzi ca ai cultura muzicala sau ca trupa ta nu canta limbiscuitati? Mie cel putin mi-ai demonstrat doar ca stii ceva trupe, dar nu m-ai convins ca esti si un bun muzician. Baga si tu o piesa, doua si demonstreaza-ne ca meriti sa fii ascultat si ca nu copiezi alte trupe. Cine stie, poate suna chiar mai bine decat ultimul Dream Theater sau alte raritati din alea pe care le posezi.
iCoRy scrie:merita sa vedeti sau sa va INFORMATI ca sunt unele trupe manele care au niste instrumentisti de vai doamne si canta bine!...DA DA!!! nu rade frate ca razi de tine...!!!

Nu stiu ce mult te-a impresionat la instrumentistii care canta manele: cele 4, 5 acorduri care se repeta toata melodia sau solo-urile de cateva note dintre strofe? Cred ca asta spune ceva despre ce consideri tu a fi o compozitie de calitate.
iCoRy scrie:RESPECTATI OAMENII CARA CANTA CU INSTRUMENTE SI NU FAC PLAYBACK INDIFERENT DACA ARE TALENT SAU NU pentru ca acela fara talent repede dispare IF you know what I mean>>>OK???

Sa stii ca io ii respect pe aia care canta cu instrumente chiar daca nu ARE talent, mai ales pe aia de vine cu vioara si cerseste prin metrou, nu conteaza ca-mi zgarie mie scarita, nicovala si ciocanelu, ii respect pentru talentu lor care disparerepede ifiunauuataimin.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde iCoRy » Dum Iun 27, 2004 5:18 pm

Cu primul nostru demo nu ma laud pentru ca suna naspa la calitate adica am inregistrat in trei zile trei piese pentru ca a trebuit sa trimitem undeva.De laudat doamne fereste nu am vrut.Oricum cum cant io dar mai bine cantam ii ceva ce tre ascultat si nu comentat in sensul virtuozitatii pentru ca nu facem muzica gen dream theater fiindca acolo sunt niste oameni care canta de multi timp si au avut posibilitati de a avansa rapid.Deci cubu sa nu te astepti ca o sa auzi ceva mai bun ca Dream :yD.In al doilea rand nu ma simt in stare inca sa cant asa ceva desi as vrea io multe.Deci cum am mai zis si anterior totul este relativ si a fii un bun muzician este iarasi relativ.Deci sunt un bun muzician???Nu stiu asta io despre mine nu pot sa zic dar oricum in comparatie cu gigantici pot sa zic ca stiu putin si asa mai departe.

Acum ne pregatim de o inregistrare iar cand o sa fie gata o sa fie la dispozitia tuturor si si tie :-:!!!Sper ca o sa iti placa.

By the way tu in ce trupa esti si ce cantati pentru ca am vazut ca esti tobosar si esti mare fan portnoy...respect pentru domnul portnoy ~a si si tie daca esti "bun muzician"???Da despre voi ceva info...Oricum mi-a parut bine de cunostinta.
Avatar utilizator
iCoRy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Dum Iun 27, 2004 6:53 pm

Draga, Icoriu, m-am prins ca esti ungur , da totusi scrii de-a dreptu jenant pentru un om care traieste in Romania. Presupun ca nu cantatzi in romaneste, de fapt sper din tot sufletu. Nush de ce te-aim bagat aci, puteai sa faci un thread despre fomatzia ta.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Iun 27, 2004 8:22 pm

iCoRy, nu sunt ceea ce s-ar numi un tobosar adevarat, nu am trupa, sunt doar un fan Dream Theater. Dar iti recomand sa intri pe thread-ul "Nexus" de aici de pe "Rock" si da-ti o parere.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Dum Iun 27, 2004 11:09 pm

Sa traiesti Icoryule (itzi zic asa ca nu te-ai prezentat)
Am o parere foarte buna despre trupa ta, v-am catalogat stilul ca "limbistic " pe drept cuvant, nu ie cazul sa te ataci. Nu i-am spus harcore pentru ca io fac asocierea hardcore - Pro-Pain si pt o mai mare claritate v-am apropiat de Limp Bizkit. Asta nu inseamna ca v-am acuzat de copiat "Limp Bizkit" sau altceva.
Stilu vostru nu s-a inventat ieri si nu l-atzi inventat voi, asa ca nu te mai agita atata pe tema asta. Si Dream Theater au influentze din stiluri si trupe variate, mi se pare de prost gust epatarea ta. Cu atitudinea asta nu rezolvi nimic.
Eu v-am facut un compliment, iar ca stil am dat un punct de reper o trupa cunoscuta. (ia zi-mi ca am dat prost punctu de reper si ca voi cantati Pro-PAinistic :D ). Voiai sa iti fac o oda or something?

La final pot spune un lucru cert despre tine: cantzi mult mai bine decat scrii :D
Da-i cu cantatu lasa laudatu pe seama altora.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde iCoRy » Lun Iun 28, 2004 12:12 am

piskeshu!!!CE e ???ai ceva cu ungurii???Eu nu si am prieteni foarte buni!CASE CLOSED!NU te mai baga asa in seama numa ca sa zici si tu ceva ca nu e frumos!Asta e nu e limba mea materna!

bassplayer mersi pentru sfaturi!Poate o sa fac asa poate nu!Ramane de vazut!Oda nu trebuie sa faci!

Cat despre cum scriu asta e!Asa scriu cum pot imi,pare rau cine dacacineva nu a inteles ceva din ce am scris.Deci SCUZE PENTRU GRESELI BAIETI!!!!

acum atat ca nu am chef acum de nimic (motive personale)
Avatar utilizator
iCoRy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Iun 28, 2004 8:15 am

Ma, tatucule, n-am nimic cu ungurii, ba chiar am multi prieteni unguri, mai ales acasa nu aici la Cluj, asa ca nu te excita prea tare ca n-ai de ce. Io am remarcat doar ca scrii oribil.
Nu e limba ta materna, da ie limba tzarii in care te-ai nascut shi nu-i cazul sa speli podelele cu ea. Ai inteles sau e prea mult pentru tine? Vrei sa-ti explic cu emoticoane?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 2:21 pm

care ati ascultat Spaz? mie-mi plac.. ascult Back Off si suna binisor :)
keep it up!

roar!
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator