despre tarafuri si lautari

templele depravarii umane

despre tarafuri si lautari

Mesajde SOD » Mar Mar 18, 2003 3:43 am

ehehe,iata ca initiem si discutia despre un alt gen de localuri,care,din pacate,nu sunt gustate de multi dintre noi.mie personal imi plac de ma sparg si nu odata am plecat din crasma fara bani,nici macar de taxi neoprindu-mi.
asdar,inaugurez threadul vorbindu-va despre restaurantul Randunica,situat la iesirea din Bucuresti dinspre Pitesti,la 100 de metri inainte de Metro.restaurantul poseda taraf propriu ,care isi incepe programul la 19.00 si sta pana la ultimul client.cred ca este printre pitinele tarafuri care au cantat orice piesa ceruta de client.bai nene,orice ii ceream ei stiau!
singura bila neagra este faptul ca lautarii nu se imbraca in costume populare,semanand mami degraba cu formatiile alea de duzina de prin restaurantele de pe litoral.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mie Mar 19, 2003 12:26 am

sod,daca te mai duci p-acolo sa imi spui :)
imi plac la nebunie.din pacate nu stiu niciunul in bucuresti.imi spusese un prieten ca ar fi un taraf bunicel la o terasa din parcul carol.in fiecare vara cand am fost la munte, la fiecare restaurant era cate o 'formatie".m-au dezamagit toate.mai ales cele din sinaia.
poate o sa ajung si eu la randunica.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde bogdancr » Mie Ian 28, 2004 1:19 am

Si mie imi plac foarte mult acest gen de localuri si mai ales ca alunga orice tristete ....
bogdancr
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 07, 2003 9:46 pm
Localitate: Craiova

Mesajde Wild Rose » Mie Ian 28, 2004 9:54 pm

Pai daca tot iti plac, ce ar fii sa ne dai mai multe detalii? :rolleyes:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde SOD » Sâm Feb 14, 2004 1:56 pm

acu vreun an juma exista una in piata veteranilor.era cacatoare.lautarii faceau toti banii.erau neste depravatzi si jumatate.ajungeam cam pe la 9 seara si cand ieseam din crasma,pe la 10 dimineatza,era un soare si o furnicareala prin piatza aia de ne speriam.coastele de porc erau de mare exceptie.
din pacate,crasma s-a inchis din motive necunoscute.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde pnic » Mie Mai 19, 2004 2:03 pm

Sa dau si io cateva repere:
- Acu fo 2 ani era pe Calea Grivitei carciuma La Mardare. Am cotizat la bruneti cam cat ne-a costat masa si bautura pt 4 persoane. Cand am plecat nu mai aveam siguranta nici macar pe 4 roti (pe 2 picioare iese din discutie).
- La Crama Seciu, langa Ploiesti. Exista un gurist super!!
Avatar utilizator
pnic
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 20, 2004 9:06 pm

Confirm cele spuse despre Crama Seciu...eu am prins acolo 2 tarafuri de lautari,meseriasi,tigani biansiur,care jtiu sa faca atmosfera.Shi nici nu sunt fuarte scumpi.(sau cel putin unul dintre cele doo)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde ionut27 » Mar Iul 20, 2004 9:22 am

Stie cineva vreun numar de telefon al vreunui lautar mai cunoascut (Nelu Ploiesteanu, Katanga etc)?? V-as fi extrem de recunoscator.
ionut27
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 20, 2004 9:16 am
Localitate: bucuresti


Înapoi la Baruri si Discoteci

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori