De unde? Nicolae C. Tufoi

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

De unde? Nicolae C. Tufoi

Mesajde EwaldB » Lun Iun 14, 2004 8:37 pm

Buna ziua.

Aveti un tip pt. mine unde pot gí¤si ghidul yoga scris de Tufoi? Formatul nu conteaza. PDF, fotocopie sau ideal cartea.

Va multumesc in avans.

EwaldB
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

greu

Mesajde thesoulline » Lun Iun 21, 2004 4:10 am

Anticariate si biblioteci, pe net nu am cautat as ceva. Vrei sa o citesti, sau vrei cartea?
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde EwaldB » Lun Iun 21, 2004 7:02 am

In primul rind, multumesc pt. raspuns! As prefera cartea. In orisicare fel. Electronic, classic sau copie. Cum eu nu sint in romania nu am sansa sa caut in biblioteci sau anticariate.

De acea incerc sa o gí¤sesc/cumpar prin net. M-as bucura pt. fiecare ajutor.
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

scuze

Mesajde thesoulline » Mie Iun 30, 2004 5:45 am

Am avut prea putin timp, deci am frecventat minim net-ul. Tufoi e in SUA, nu stiu ce mai face, iar aici nu cred ca a introdus cineva textele cartilor lui pe net. Daca afli ceva despre el, te rog sa ma anunti si pe mine, succes!
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde EwaldB » Joi Iul 01, 2004 11:09 pm

Merci pt. raspuns. Problema este, ca nu stiu cum sa dau de el. google m-a adus aici.
Ai cumva un tip unde in net (romaneste) as mai putea intreba? Forumuri, situri tipice etc.
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

carte

Mesajde Montauk » Mar Dec 07, 2004 1:24 am

Am vazut cartea in Bucuresti...la ce pret v-o permiteti? (Acum 17 ani in urma am gasit-o la un "amic" si am copiat-o ...pe un caiet studentesc...cu tot cu poze...era "periculoasa" :w )
"In God We Trust...All Other We Monitor"
Montauk
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Noi 23, 2004 9:39 pm
Localitate: aici

Mesajde kant emir » Mie Feb 02, 2005 7:00 pm

Daca nu ma-nsel, o am pe undeva pe acasa. Daca (din nou) nu o gasesti pe nicaieri altundeva, o sa fac eu un mega-efort (glumesc) si o caut/scanez/uploadez pe undeva. Dar, daca nu's indiscret, la ce-ti trebuie?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde EwaldB » Mie Feb 02, 2005 9:26 pm

Dar, daca nu's indiscret, la ce-ti trebuie?
La ce oare? :) Mi-a placut felul, cum explica Tufoi exercitile. Intrun fel simplu, pt. mine bine de inteles. Un bun prim contact la Hatha Yoga

Bineinteles ca as prefera un original, dar m-as bucura imens, daca as putea primi un scan. Daca e nevoie de space pt. upload semnalizati nevoia pt. upload.

Merci in avans.
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Feb 02, 2005 9:43 pm

OK, o vom rezolva zilele viitoare. Cand ajung acasa ma apuc sa o caut si pe urma gasim timp si pt scanat. Intrebarea mea avea in vedere finalitatea, unde vrei sa ajungi ?
PS - nu te pripi cu multumirile, stai sa o gasesc(n-am mai vazut-o de multa vreme !)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde EwaldB » Mie Feb 02, 2005 9:57 pm

Intrebarea mea avea in vedere finalitatea, unde vrei sa ajungi ?

La momentul actual nu stiu, daca voi reusi, sa regasesc drumul spre yoga prin Tufoi. Cartile pe care le-am gasit pina acum erau ori prea spiritualizate ori prea fizice (un fel de aerobic cu exercitii yoga ;) )

PS - nu te pripi cu multumirile, stai sa o gasesc(n-am mai vazut-o de multa vreme !)


Ce ar fi omul fara speranta? :D Totusi, multumesc pt. intentie!
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Feb 02, 2005 10:17 pm

sa regasesc drumul spre yoga prin Tufoi reformulez dara, ce anume astepti de la yoga? - nu vreau sa fiu indiscret, dar se pot intelege atatea prin yoga, ca nu mai stiu ce sa cred. Totusi, nu tin sa fiu indiscret; si, in masura in care or sa se intruneasca toate conditiile (gasit +timp), o sa te ajut anyway
pt. intentie! placera mea !
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde EwaldB » Mie Feb 02, 2005 10:47 pm

Imi este greu sa ma articulez in limba romana. Dupa 20 de ani in care aproape ca nu am folosit limba imi lipsesc unele cuvinte. Imi astept de la yoga echilibru sufletesc, mobilitate fizica, o posibilitate da a-mi tine corpul si mintea intr-un stadiu cit de cit sanatos.
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Feb 02, 2005 11:03 pm

Bun, vorbim peste cateva zile, sper sa rezolv cu cartea (sambata sau duminica)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde EwaldB » Mie Feb 02, 2005 11:09 pm

don't hurry!
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Feb 05, 2005 9:19 am

Mda, se pare ca am gasit ce am cautat, insa am certitudinea ca nu este exact ce asteptai tu. Adica problema e ca respectiva "carte" din posesia mea nu e decat o xerocopie de o calitate jalnica. Oricum, daca o sa-ti fie de vreun folos, iti va sta la dispozitie.
Atasez acum cateva pagini ca sa-ti dai seama despre ce fel de calitate e vb, si pe urma o sa te rog sa-mi dai un link pt upload (nu cred ca e voie sa pun aici toata cartea, si asta din mai multe motive).
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde EwaldB » Mar Feb 08, 2005 2:09 am

Merci. Rest prin PM
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

Mesajde EwaldB » Mar Feb 08, 2005 8:06 am

Interesul la un original exista in continuare! :)
Avatar utilizator
EwaldB
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Feb 09, 2005 2:53 pm

Confirma, te rog (vezi mail), ca sa stiu daca pot continua.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

tufoi

Mesajde dan7 » Mie Mai 18, 2005 1:34 pm

Citez : Tufoi e in SUA
Iti multumesc de pe acum daca m-ai ajuta ca sa-l gasesc acolo.
Sau daca ai aflat ceva de la alti pe unde ar fi ,m-as bucura ca la randul tau sa ma anunti si pe mine unde este Tufoi sau cum poate fi contactat.
dan7
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 18, 2005 11:27 am
Localitate: cluj

Mesajde thesoulline » Vin Mai 20, 2005 5:59 pm

dan7 scrie:Citez : Tufoi e in SUA
Iti multumesc de pe acum daca m-ai ajuta ca sa-l gasesc acolo.
Sau daca ai aflat ceva de la alti pe unde ar fi ,m-as bucura ca la randul tau sa ma anunti si pe mine unde este Tufoi sau cum poate fi contactat.


Nu m-am interesat de adresa de acolo, dar cred ca ar trebui sa dai un search pe USA cu datele personale. Mult succes!
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Salut

Mesajde soultheef » Mie Mar 21, 2007 3:02 pm

EwaldB scrie:In primul rind, multumesc pt. raspuns! As prefera cartea. In orisicare fel. Electronic, classic sau copie. Cum eu nu sint in romania nu am sansa sa caut in biblioteci sau anticariate.

De acea incerc sa o gí¤sesc/cumpar prin net. M-as bucura pt. fiecare ajutor.


Din intamplare detin aceasta carte, nu ma intereseaza sa o vand fiinca stiu ca este foarte veche si foarte rara si deocamdata sta bine acolo in bibleoteca. Daca se merita o pot fotocopia la o claritate de 600 DPI!
soultheef
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 19, 2007 3:11 pm
Localitate: Romania

Buna Edwaldb

Mesajde soultheef » Mie Mar 21, 2007 3:14 pm

Repet detin cartea de yoga lui Nicolae Tufoi in original! Nicolae Tufoi s-a nascut in TG-JIU. Cred ca ti-ai dat seama ca si eu sunt din Tg-Jiu :)) contacteazama pe SoulTheef@yahoo.com.
Poate o si vand daka ma incanta pretul dar daka nu esti colectionar as prefera sa-ti fotocopia. Credema daka o sacnez la calitate maxima nici nu vei face diferenta dintre copie si original.
soultheef
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 19, 2007 3:11 pm
Localitate: Romania

Mesajde soultheef » Vin Mar 23, 2007 12:29 pm

Cica vrea cartea de yoga a lui Nicolae Tufoi si cand postez anuntul nici un raspuns. Google m-a adus aici fiinca am gasit cartea in bibleoteca si vroiam sa stiu cat valoreaza. Nu halesc desteptii care posteaza anunturi aiurea. Am piertut 20 de min din viata mea degeaba ca s-a ma inscriu pe site si ca sa raspund aiurea. Iimi cer scuze ca vorbesc singur. Thanks man for make me waiste my time for nothing!
soultheef
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 19, 2007 3:11 pm
Localitate: Romania

Mesajde memetshot » Vin Mar 23, 2007 12:44 pm

maestre, ia baga matalutz un ochi, vezi cand a dat omu anuntu si cand fu ultimu mesaj al lui
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Mar 23, 2007 12:57 pm

Am piertut 20 de min din viata mea degeaba

io creca o piertuto pe toata degeaba
eh, oncercat si iel sa faca o afacere: intai ca nu vinde, p'orma ca vinde daca-i pretzu bun si incantator, porma ca tare neseriosh ie unii (cand iel sho pus tuata sperantza sho mai si investit cele doojde minute)
Google m-a adus aici fiinca am gasit cartea in bibleoteca

bed, bed gugal!

bah, gugal teo adus, gugal se te duca napoi. is tot gugal sa te despagubeasca de alea doojde minute
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde soultheef » Sâm Mar 24, 2007 4:32 pm

kant emir scrie:io creca o piertuto pe toata degeaba
eh, oncercat si iel sa faca o afacere: intai ca nu vinde, p'orma ca vinde daca-i pretzu bun si incantator, porma ca tare neseriosh ie unii (cand iel sho pus tuata sperantza sho mai si investit cele doojde minute)

bed, bed gugal!

bah, gugal teo adus, gugal se te duca napoi. is tot gugal sa te despagubeasca de alea doojde minute

Ce amuzant esti! "MI-am toata spernata"
Eu n-am timp ca altii sa stau toata ziua pe net si sa observ fiecare detaliu.
Am gasit cartea din gresala, cand vroiam sa redecorez camera si sa mut bibleoteca. NU eram sigur daka vreau s-o vand fiinca nu stiam exact cat valoreaza ceace mi se pare absolut normal. Oricum mi-a oferit cineva 1 mil pe ea, deci prea putin si nu merita efortu. Asa ca pt banii prefer sa stea acolo degeaba, poate intr-o zi cu soare ma appuc si eu de yoga. Bye
Totusi nu e nevoie sa faceti pe desteptii cu mine ca nu halesc fazele astea.
Si multumesc pt informatie
soultheef
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 19, 2007 3:11 pm
Localitate: Romania

Mesajde kant emir » Sâm Mar 24, 2007 7:07 pm

Eu n-am timp ca altii sa stau toata ziua pe net si sa observ fiecare detaliu.

atunci nu-i mai apostrofa pe acei altii, care n-au reusit sa te observe (si numai din cauza ca au parasit forumul asta cu muuult inainte de a-i intreba tu de oferte grase)
Totusi nu e nevoie sa faceti pe desteptii cu mine ca nu halesc fazele astea.

ba e neaparat necesar, alfel nu se poate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron