aberatia sonora a zilei

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde b0nechina » Mie Feb 04, 2004 1:18 pm

Melodia care m-a oripilat pana'n varful unghiilor astazi le apartine celor de la Partizan. Nush' cum se cheama piesa, da' referenul e ceva de genul "cine e, cine e? nu stiu, ba, da' il prind eu. cine e, cine e, nu stiu, ba, da' nu sunt eu...".

Spunea cineva la un moment dat ca versurile lui Artan erau geniale pe vremea Timpuri Noi si au ramas geniale si in epoca Partizan. Eu nu vad nici o asemanare intre cele doua trupe, din fericire versurile la Timpuri Noi le cam facea Iliescu, din nefericire multa lume a uitat asta si atribuie meritele altcuiva.
Nu neg calitatile lui Artan, este un vocal fain, are un puternic si fin simt al umorului, insa merge pe un drum pe care nu l-as fi vazut acum cativa ani. In plus, imi pare tinut in brate de Media Pro care ni-l baga din ce in ce mai vehement pe gat, inclusiv la "Dinastia Campionilor". Hmmmm...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Vin Feb 06, 2004 11:24 pm

piskeshu scrie:Aberatia sonora a zilei provine de la neste baietzuci care se tot fataie pe langa o masina shi ma invita in ea sa dam o tura. Nu stiu cum se cheama ei, da piesa creca sa cheama AVENTURA.

Da si ii cheam Refflex...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Lun Feb 09, 2004 1:48 pm

melodia lui marius moga data la radio la inceputul lui februarie mi se pare de departe cea mai mare idotenie posibila...versurile , cautate pe google, ca de' nu le stiu...suna cam asa

Ooo, cand te trezesti de dimineata
Ooo, ai da orice pe-un cub de gheatza
Ooo, te invarti pe spate si pe fatza
Fara gheatza nu e viata.
Iar la radio meteo
Ei ne mint in fatza
Mint de ingheatza.

Refren2:
Soarele-i ucigator
Simt ca ma topesc usor
Ca un pui la rotisor
Am sa-mi fac un dormitor
Direct in congelator
E o vorba din popor
Fara gheatza nu e viata
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Feb 10, 2004 11:05 pm

Azi am auzit o manea simpatica foc. La volum mare, bineinteles, si se auzea din camera vecinilor mei de palier... simpatici si ei foc... Nu mai tin bine minte versurile, dar erau ceva de genul:

"Ma uit la televizor / Si-mi vine sa ma omor / Se ofera suma mare / Celui ce-o sa ma omoare"
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Dum Feb 15, 2004 12:55 am

da' de costin marpulescu ce ziceti?

si ca tot veni vorba, cine-i asta ca-mi suna cunoscut numele?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Dum Feb 15, 2004 1:16 am

cine-i costin marculescu? un actor mediocru, care s-a gandit sa adune peste nuapte nishte manechinuite la casa lui de fotomodele shi sa se numeasca patron peste ele, dupa care a avut un vis in care se facea ca era el shi canta. shi uite asha, visul lui s-a transformat in coshmaru' nostru. shi probabil ca voi n-atz avut placerea sa-l ascultatz laiv. care io am fost nefericita sa ma nimeresc din intamplare la un momendat in incinta salii palatului cand tocma respectivu ish facea lansarea, cred, la etaju imediat superior. n-am putut scapa din respectiva incinta ca au ferecat ushiile de frica sa nu fuga ashtia ca shoarecii de laborator. bine s-au gandit. oricum, va recomand sa nu-ncercatz asta vreodata oricatz bani atz primi in schimb, cu sigurantza nu vetz mai ajunge sa va bucuratz de ei. da' vorba prezentatorului: "de ce sa nu recunoashtem: nu canta mai rau ca altzii". :D

shi foarte pe topic: cum nefericirile se tzin scai de mine (cre'ca e de la blestemu' scatofilului) astazi am avut imensa neplacere sa fiu spectator direct la 'festivalul cantecului de dragoste', o colosala aberatzie sonora, o insulta adusa atat publicului larg cat shi publicului restrans, prezentata magistral de ratzushca cea urata, aka marina almashan shi respectiv, horia muculescu. playbackul shi penibilul au fost la mare cinste. cel putzin am mai avut puterea sa ma shutesc dupa prima parte.
shi wtf is george baker?!

lolecshibolec: din viteza tastaturii am uitat ca sa mentzionez ca din lustrul juriu au facut parte primaru' cu cea mai fina ureche muzicala din tot stafu' de primari de sector, pe numele lui, ontzan (ontzan mah stefan, ca asha l-au anuntzat *p) ca organizator de seama ce a fost (ce face domnu cu banii noshtri) shi respectiv jean(a) gheorghiu ca shef a lu tevere 2. piesa ieshita cashtigatoare: alina viseaza shi ofteshte a lu avangarde.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Feb 16, 2004 7:24 pm

Azi am auzit ultima capodopera Voltaj si am ramas impresionat de versuri... Cel putin refrenul e atat de adanc incat mi-am luat repede colacul si tubul de oxigen sa nu ma inec... I-auzi ce zice baietul ala:

"Pun piesa noastra pe repeat / Si o ascult la infinit".

Nu stiu daca am retinut bine, dar cam asa era...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Anna|s » Dum Feb 29, 2004 12:47 am

pt Superba Oana : melodia e a celor de la TNT si se numeste "fara gheatza nu e viatza". lol.
pe mine azi m-au stresat "chitarile" celor de la OZN. si ma tem ca nu va ramane singura zi in care ma vor stresa!
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Feb 29, 2004 1:41 am

astazi am avut onoarea (sau ieri, nu mai stiu cat ii ora) de a asculta in premiera intergalactica noul hit ozone ... melodia cu niste sunete de masina de pompieri pe fundal (prezentata drept balada rock) aduce in prim plan niste baietz care isi faceau, probabil, somnul de frumusetze in studio, ca altfel nu-mi explic melancolia cu care vorbesc versurile alea.
ar mai fi una bucata melodie spicy. e iele bune rau da sa ne lase frate cu cantatu, ca nu le are, zau... ele doar sa apara (eventual dezbracate) fara fundal muzical. melodia se numeste "chipul tau" iar versurile sunt de o profunzime dorniana:

'iubesc doar chipul tau si privirea ta/as vrea sa pot uita...aaaah...aaaaaah'

minunat.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde tre » Mar Mar 02, 2004 2:58 am

ba...eu nu mai ascult muzica.... de aproape 1 sapt.....ultimele acorduri ca sa zic asa au fost nefericitele 'noapte de noapte zi dupa zi'....nustiu cine canta si nici nu ma intereseaza....e.ra o manea oricum......
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Mar 12, 2004 12:09 am

aberatia lunii cred ca este o melodia dedicata lui leo din strehaia si cantata de o gasca de manelisti in frunte cu ala micu`. cred ca se cheama leo barosanu si colegul de camera ma #$^& la cap de vreo 2 zile cu ea. apropo, cine #^|@ mea e leo de la strehaia?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Vin Mar 12, 2004 12:51 am

dadui fara sa vreau pe antena1 unde era emisiunea 'gh'. pe aceasta cale am aflat ca domnu' vanghelie il ia pe vijelie-n campanie. domnu' vijelie si-a prezentat si hitu' electoral...ceva cu dusmani si prieteni. tare nu? of tara mea.........
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Mar 13, 2004 12:16 pm

aberatia zilei este: codul penal cu nico - singur pe strada. iar cartier, iar smecheri, iar copii care isi pierd vremea pe strada, penal...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Dum Mar 14, 2004 2:51 am

pai doar d-aia ii zice codu' penal... totu' e logic la noi in puloiesti........
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Apr 01, 2004 12:52 pm

Aberatia da azi vine de la noua sperantza a manelelor, care se
chiama Sorin Copilu da Aur, un nou ACM de fo 12-14 ani. Lu Sorin i-a compus cineva o pesa, dedicata memoriei victimelor de la Madrid, piesa storcatoare de lacrimi cantata deja pa la romanii din Spania. Din pacate, n-am auzit toata pesa si nu stiu decat versurile astea:
"Doamne, daca tu egzistiiii,
Prinde-mi-i pa teroristi,
C-au lovit Americaaa
Si apoi Europaaa.
Cine stie ce-o urmaaaaa..."


Cautati-o si savurati-o!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Vin Mai 21, 2004 8:00 pm

Reinvii acest subiect pe nedrept uitat cu ultima aiureala a lui Marius Morga "Noi doi".Prima data am crezut ca este vorba de o parodie la propria cantare, asa de nesimtzit semana cu melodia lui Manuel ,"Nu te pot ierta".Clisheiele de neam prost cu cafeaua care se revarsa, paretzii mazgalitzi cu graffiti si negroteiul ala mic si fara rost se imbina armonois cu raggae-ul kitsch.Pana si shapca imblanita din"Nu te pot ierta" apare, ceea ce inseamna ca stau prost shi cu recuzita. :silly:
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

dreptul la replica

Mesajde usualflow » Vin Iun 04, 2004 1:51 pm

In general imi plac criticile, cu atat mai mult cu cat ele sunt facute in scop constructiv, insa cele nefondate, aberante si facute dintr-un soi de snobism pueril ma irita. Regula de aur atunci cand critici ceva este sa stii despre ce vorbesti. Asadar draga Catzelusha:

unu. Pe acest thread se critica piesele, mai putin clipurile care le insotesc. in 85% din post-ul tau faci referinta la videoclip. Nu e meritul nici unuia dintre protagonisti ca se revarsa cafeaua. Aici a hotarat regizorul, care chiar a facut o treaba buna. Daca auzeai piesa la radio ce ar mai fi continut post-ul tau? Probabil un "huoooo Marius MoRga", nu?

doi. Am ascultat in paralel "Nu te pot ierta" si "Noi doi". Seamana? Poate imi spui tu in ce masura. Una e sa afirmi ca (DE EXEMPLU) "Am sa uit" de la Firma are un pasaj identic cu un fragment din "Sunburn" (Muse), pentru ca ASA E si alta e sa ti se para tie ca un compozitor isi plagiaza propriile piese. La moga nu prea o sa vezi/auzi asa-ceva. E firesc atunci cand compui pentru 80% din trupele de gen ca unele sonoritati sa semene, e ceva inconstient ce greu poate fi controlat. Mai rau e cand faci acest lucru in mod deliberat (acum doi ani Laurentiu Duta a folosit aceleasi tobe pentru o piesa de la Susta si una de la Blondy...ca asa a vrut el!). In caz ca nu stiai, muzica se face din muzica, la fel cum cartile se scriu din carti.

trei. Mai invata si tu niste termeni de referinta inainte de a-i folosi si inainte sa-ti etalezi mandra talentele de critic muzical. "reggae kitch"??? Fata draga, ala in primul rand nu e reggae (banuiesc ca te referi la bucata interpretata de Pacha)! Cred ca n-ai ascultat in viata ta muzica provenita din filonul reggae... Altfel nu-mi explic de ce nu esti in stare sa faci diferenta intre reggae si ragga rap/raggamuffin/. Ca sa stii si tu, la origine reggae e rhythm & blues, care mai tarziu a dat nastere la rocksteady, care sta la bazele ska-ului. Mai apoi a aparut dancehall-ul.
Deci ce stil abordeaza Pacha in piesa? Astept sa imi spui tu (sa vad daca esti atenta la lectie si daca iti faci temele). Indiciu: e un fel de "rap cantat". :)

patru. Fa-ti un control la ochi sau fa exercitii de educare a atentiei, sau mai bine de infranare a impulsivitatii, inainte de a spune prostii, pentru ca, doamnelor si domnilor, Catzelusha s-a inshelat!!! In clip NU apare "shapca imblanita" :) Tannaaaaam!!! Extraordinar...................................................................

...iar negroteiul ala mic e la fel de fara rost ca si mesajul tau postat mai sus. :D

Uite,cand vrei sa prezinti o aberatie muzicala scrii in felul urmator: " Se ia una bucata superba piesa instrumentala semnata Hard B (Unu' pt. necunoscatori), se adauga o paleta (ne)variata de versuri de iubire, se akcent-ooeaza bine de tot cu un look identic cu cel al unuia dintre cele mai in voga grupuri de baieti autohtone, se finiseaza cu niste miscari scenice fura... aaa pardon, imprumutate tot de la trupa-muza si asa se naste... "Vreau iubire" - Stand Up, varianta "(la) misto" a unei piese frumoase si tot asa se duce naibii si virginitatea ei si statutul ei de piesa BUNA. Caci violul tot viol ramane, fie el si acustic..."

Asa deci si prin urmare, draga mea Catzelusha, tu iti dai silinta, dar mai ai de lucrat la partea acida. Ce, trebuie sa te invat eu cum se face? ;-) Eh... Poate cu varsta...cine stie?
Temporar iti recomand niste lamaie pentru greata. A-)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Vin Iun 04, 2004 6:25 pm

In general imi plac criticile, cu atat mai mult cu cat ele sunt facute in scop constructiv
Ei, atunci mi-am luat de-o grija.Draga Bulbuc Obisnuit, nu vreau sa te sperii, dar ai dificultati in interpretarea unor lucruri simple.Pe threadul acesta ai posibiliatea de a critica o piesa care itzi gidila in mod neplacut auzul.Fiind o aprecire subiectiva nu cred ca este obligatoriu sa ma justific de ce nu-mi place melodia respectiva.Piesa lui Moga mi se pare o aberatzie sonora si gata.De asemenea am scris depre clip pentru ca mi se pare plin de clishee ieftine sau de detalii care merg ca nuca-n perete la o melodie romaneasca.
Am ascultat in paralel "Nu te pot ierta" si "Noi doi". Seamana

:)) Mai, tanti, tu ai probleme shi cu exprimarea.Nu era nevoie sa le ascultzi in paralel, era suficient sa le asculzti pe rand shi sa vezi ca sunt aproape identice.

In caz ca nu stiai, muzica se face din muzica, la fel cum cartile se scriu din carti.

Cred ca te referi la cartzile alea care se fac din cartzi cand le amesteci sa faci o sheptica in fatza blocului. :))

Catzelusha s-a inshelat!!! In clip NU apare "shapca imblanita" Tannaaaaam!!! Extraordinar...................................................................

Mda, vad ca unora nu le trebuie mult pentru a se entuziasma...fericitzi cei saraci cu duhul.

Ce, trebuie sa te invat eu cum se face? Eh... Poate cu varsta...cine stie?

Aha zic shi eu.Mai treci pe la shcoala, mai invatza sa te exprimi shi revino dupa vreo 2 ani.


Concluzie.Scumpa Bulbuc, ia-tzi pumnishorii din sholduri, coboara tonul, renuntza la limbajul de lemn("limbaj de referintza" :D ) shi poate -cine shtie?-poate chiar te bag in seama.Lamiia promisa ia-o tu shi pune-o in ceaiul de tei.Am auzit ca face bine la nervi.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde wwritza » Dum Iun 06, 2004 9:26 pm

piskeshu scrie:"Doamne, daca tu egzistiiii,
Prinde-mi-i pa teroristi,
C-au lovit Americaaa
Si apoi Europaaa.
Cine stie ce-o urmaaaaa..."



whahahhahahaha ~p ~p ~p

Ashea, si acum aberatia zilei: Cheeky girls, cu o melodie de un mare angajament artistic
~n-are importanta titlul~

Shake it, shake it
Shake it, Shake it
Move it, Move it
Move it, Move it
Take your shoes off
And feel
the freedom
Let's shake it
Let's move it
And take your
Shoe-sies off
Woo
Cheeky, cheeky, cheeky, cheeky
Every girl is looking for good fun
We are young and never have enough
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Lun Iun 07, 2004 1:36 am

cea mai mare aberatie sonora a mileniului este the black eyed peas cu enervanta lor melodie "hey mama" versuri de kkt si un ritm de ti se zdruncina creierii....

in aceasi oala se incadreaza si kelly clarkson cu a ei enervanta melodie the trouble with love in care necheaza o iapa si timp de 4 minute si ceva repeta the troubleeeee with looooove is...it can tear u up inside.....

nu numai in romania apar aberatii peste noapte...:( iar radio-ul romanesc de aici ma enerveaza la culmee cu piesa 3se-am nevoie de tine care ma duce la disperare deja... din 20 in 20 de minute o dau ... noroc ca nu-s ozonii cu a lor chitara care plange...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Mar Iun 15, 2004 3:35 am

butonand telecomanda am ajuns pe ,,minunatul,, post atomic...aici era noul videoclip fizz...macho-ul statea pe un sezlong inconjurat de cateva perechi de fese, si canta subtire (la fel de penibil ca justin timbersuck) un refren cum rar ti-e dat sa auzi (refren ce se repeta la nesfarsit ca nu cumva sa treaca neretinut):
,,misca-ti chestia ta toata ziua
ca sa ma joc cu ea toata noaptea,,...
...si eu care credeam ca penibilul si prostul gust au totusi o limita...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Iun 15, 2004 3:59 pm

Catzelusha scrie:[I][...]
:)) Mai, tanti, tu ai probleme shi cu exprimarea.Nu era nevoie sa le ascultzi in paralel, era suficient sa le asculzti pe rand shi sa vezi ca sunt aproape identice. [...]
Concluzie.Scumpa Bulbuc, ia-tzi pumnishorii din sholduri, coboara tonul, renuntza la limbajul de lemn("limbaj de referintza" :D ) shi poate -cine shtie?-poate chiar te bag in seama.Lamiia promisa ia-o tu shi pune-o in ceaiul de tei.Am auzit ca face bine la nervi.


N-am deloc probleme cu exprimarea si nici ea nu cred ca are vreo problema cu mine. ;o Ti-am zis eu ca nu vezi bine. Si sunt un om cat se poate de calm. (Mi se trage de la plimbarile in natura, remember?)

Totusi nu pot sa cred ca tu chiar m-ai luat in serios. :) Intentia mea a fost sa te testez, sa vad ce fel de om esti. Binenteles ca din moment ce acest thread exista, fiecare e liber sa blameze intr-o masura sau alta melodiile care nu ii incanta in mod placut auzul. La tine remarcasem mai demult o problema de atitudine si eram curioasa cat de ambitioasa e rautatea pe care nu te sfiesti sa o cari dupa tine si sa o afisezi cu fiecare ocazie.

Felicitari, ai trecut testul. :A
Sper sa nu te necajesti prea tare daca din acest moment o sa te ignor.
Have a nice life! :hi:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde b0nechina » Mar Iun 15, 2004 4:57 pm

Usual Flow, forumul asta e pentru discutii muzicale. Testele psihologice, para-psihologice si de orice alta natura am sa te rog sa le faci in alta parte.
De asemenea, te rog sa citesti regulamentul cu mare atentie si sa nu repeti greseala cu posturile consecutive.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

discriminare?

Mesajde usualflow » Mar Iun 15, 2004 5:16 pm

Cunosc foarte bine regulile forumului si nu postez niciodata consecutiv pe acelasi thread. Nu cunosc in schimb motivul pentru care ai sters mesajul in care nu faceam altceva decat sa imi iau apararea si ai ocolit mesajul postat de userul Catzelusha. Nici acolo nu se face referire la aberatia muzicala a zilei, ci la persoana mea.

...si ca sa nu fiu off-topic, aberatia muzicala a zilei se numeste "Am nevoie..." si le apartine stimabililor Fizz & Dj Star. Per ansamblu, piesa e un excrement muzical.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde b0nechina » Mar Iun 15, 2004 5:31 pm

Mesajul Catelusei (desi semi-offtopic) a fost un raspuns la cel scris de tine (din nevoia de a o testa, dupa cum singura ai recunoscut, si deci fara legatura cu subiectul threadului). L-am acceptat in numele dreptului la replica si pentru ca discutia nu capatase inca iz de mahala, cum risca sa o faca de acum inainte.

Considera-te norocoasa ca nu ai primit nici un avertisment pentru tonul si atitudinea aroganta, absolut gratuita si nelalocul ei (pe acest forum) pe care ai afisat-o de la primul mesaj. Pentru ultima ta "perla" as fi putut cere foarte bine ban, nu are nici o legatura cu dreptul la replica si nici cu auto-apararea.
Daca mai ai comentarii si plangeri, te rog sa le adresezi pe forumul de sugestii si reclamatii.

Case closed.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Vin Iun 18, 2004 6:57 pm

un singur ,,talent,, nu era de ajuns in familia Luciu, asa ca s-a lansat in muzica si sora drei Nicoleta (intr-o trupa de 2 fete ce se intituleaza kiss si ,,canta,, pe role)...
piesa se vrea probabil un cover dupa ,,oh, carol,, si e interpretata ,,cu mare clasa,, (cele doua interprete mormaie fiecare nota)...tema piesei e un fel de:,,vai, cat de populara sunt la mine la scoala,,...neaparat s-o ascultati...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Iun 18, 2004 11:23 pm

voi ati auzit trupa "Zoom" cu teribila piesa "O vreau" ? Sunt geniali, nu ii ratati, seamana un pic pe "69" :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde katika » Dum Iun 20, 2004 9:35 pm

ce sirop... andra "vreau sarutarea ta" sau alin cu plagiatul dupa "one more time", spicey cu frica de somn singurica... daca maculatura o pot tria, citesc doar ce vreau, cu muzica nu-i asha ushor: tramvai, tv, radiouri :)
Avatar utilizator
katika
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Iul 02, 2004 9:18 am

Ie o piesa care ma umple da draci. Io daca i-as prinde pe oamenii astia le-as taia capu shi i-as f@#e in gat sa nu mai cante in vecii vecilor! Deci iei suna cam asha ...If it's wrong to do what's right..., bla bla, numa tata stiu.
Strange-ma in bratze pana numar la trei ... e mult deasupra lu baietii de mai sus.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Vin Iul 02, 2004 5:25 pm

aberatia lunii: ups cu o piesa despre inghetata. spicy imi pare acum o formatie f buna pe langa ups....
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron