Caterinca Caterincilor

...mandra ca o floare

Caterinca Caterincilor

Mesajde eyewitness » Joi Iul 01, 2004 9:32 am

am incercat zilele trecute cu danone sa convinjem un admin, care de-obicei se arata receptiv la doleantele nuastre constructive, sa mute treadu cu CATERNCA ZILEI de pe forumu de aberatii si sa-l instaleze aici ,eliminand astfel interventiile offtopice si comentariile infantile.

in consecintza, m-am gandit sa continui acel tread aici si in limita posibilitatilor sa aduc si posturile mele de-acolo tot aici ,bucata cu bucata, incercand sa reconstitui acel tread pe care-l consider ca si copilu meu de suflet.

pana atunci insa azi m-am izbit de un post care m-a facut sa rad in hohote dupa amaraciunea provocata de acei uameni rai care pe nedrept au banat-o pe darken. autoru acelui post este nimeni altu decat filu :

nae cinefil scrie:io sunt fan viermi de matase! iei e o specie folosituare umanitatzii, caci pe cat ie de uratzi, pe atat de uratzi fluturi iese din iei! nu, nu asta am vrut sa zic! viermii eshtiea ie idealu multora, ca iei tuata ziua manca/taie frunza de dud( nu neatza, nu dud ala de se transcrie fonetic dewd). dupe ce mananca frunza de se fac cam cat un pufulete din pungile cu pufuletz de Baia Mare, iei se pune pe produs guguasha aia din care se face matasea. acolo, in guguasha, iei se face crisalida, dupe care fluture, care fluturele iese pintr-o gaura facut(cred io) cu dintzii, de unte concluzionez ca ie singurii fluturi dintzoshi ezistentz pe piatza! bineintzeles ca unii viermi mai shi muare in guguasha din motive necunoscute shi se-mpute detz muta nasu, da` asta ie ieshceptzie, deci nu conteaza!
ei bine, fluturii eshtiea se incioteaza intre iei(femele cu masculi cred) shi face neshte oo mici shi verzulii, din care iese altz jermi shi tot ashea. ei bine, dupe ce se incioteaza, de-aia imi plac fluturii eshtiea, ca fiind grashi, nu poate sbura shi-i potzi strivi cu picioru, ei facand un zgomot caracteristic asha, ca un dop de pluta scos brusc de la o sticla de jidvei!

deci d-aia-mi place mie jermii shi fluturii de matase!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Joi Iul 01, 2004 10:04 am

de la aiu citire, de pe muribundu Caterinca zilei
Caterinca zilei

--------------------------------------------------------------------------------

deschid un subiect unde se poate posta caterinca zilei sau afirmatia zilei care ne-a amuzat cel mai mult in ziua respectiva.

spre exemplu azi m-a dat pe spate o afirmatie a userului neatza :

femeile alea frumoase pe dinauntru ie facute ca sa aiba shi autopsierii o erectzie
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Joi Iul 01, 2004 10:08 am

tot d`acolo: nocturna

sburatorul zice: "Cine voteaza Noua Constitutia sa ridice doua degetele."

si vine dana cu raspunsul: "io-te ridic doo degete ca satz raspund ".
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Iul 01, 2004 10:09 am

baga bre shi degetele, care ie partea cea mai importanta :M :M
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Joi Iul 01, 2004 10:12 am

tot naiti

Citat:
Initial trimis de eyewitness
unfortunatelly, much to our regret ,we cannot offer you "manele" but instead we can offer you unlimited "muie" in MINI format (moshu), in MIDI format (baicsu) and in MAXI format (sod)

yours sincerily,

fanclub boys


ps post realizat cu largul concurs al userului fane


olueiz helpful. felicitari baietzi!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iul 01, 2004 10:16 am

afex scrie:Gandac troglodit, nu fii nesimtzit mah ca iese zama galbuie din tine shi te imputzi ca naiba shi-o sa faci numa' oo stricate, sa vezi atunci mihaitzi mutantzi ce-o sa impanzeasca forumu'



the best so far...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Joi Iul 01, 2004 10:16 am

courtesy of aiu

Citat:
Initial trimis de aphextwinz
Gandac troglodit, nu fii nesimtzit mah ca iese zama galbuie din tine shi te imputzi ca naiba shi-o sa faci numa' oo stricate, sa vezi atunci mihaitzi mutantzi ce-o sa impanzeasca forumu'


the best so far...
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Iul 01, 2004 10:17 am

lol
io zic sa va organizatzi shi sa lucratzi in echipa ca altfel va datzi peste degete. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iul 01, 2004 10:17 am

userul neatza ne-a delectat inca o data cu imaginatia-i bolnava descriind cum s-a desfasurat o sedintza intr-o intreprindere

neatza scrie:*&%$&*^(*&^!!!!! deci caream venit de unteam fo plecat. care am baut cinshpe kile de ciai, am fumat juma de pachet de lachii shi acum po sa va dau urmatuarele amanunte:

- intrerupatoru de langa usha ie putzin murdar in coltzu din stanga jos cam un centimetru
- usha este dupla, capitonata pe dinauntru. partea stanga a ushii are cinci capse de la stanga la dreapta shi unshpe capse de jos in sus. de la dreapta la stanga ie tot cinci shi de sus in jos ie tot unshpe (pe verificate).
- pe randu cinci, verticala doi este sarita o capsa
- pe partea dreapta sa respecta numarul de capse nefiind sarita nici una.
- pe tavan sunt zece spoturi cu stecla e culoare albastra incastrate in tavan shi inca shase spoturi albastre pe o tija de metal. nushtu daca functzioneaza
- una din plantele din fatza mea avea obzeshipatru de frunze shi cinci muguri
- erau zece ghiveciuri
- scrumiera era albastra shi putzin ciobita
- ciobitura de la scrumiera semana cu o frunza
- am cate cinci degete la fiecare mana orcat leash numara.
- cel din dreapta mea a fumat 8 tzigari iar cea din dreapta lui 5.


shi multe alte asemenea treburi interesante carea facut ca sa num para rau ca mam dus acolo.


in alte conditii postu de mai sus cu siguranta ar fi concurat pentru postu/forumistu lunii. pacat ca unii sus(auto)pusi,cu gandirea ingusta, nu vad contributia unor useri la farmecul inedit al forumului (mai ales daca acestia sunt de pe cemeu)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 06, 2004 10:26 pm

avem una bucata recenzie facuta de SODy la lordul inelelor, partea trei roman. suna cam asa:

aseara am vazut LOTR cu intoarcerea lu rege. concluzii dupe ce stiu acu toata trilogia :

a)frodo asta e un dobitoc. nui in stare de nimic. un lash umflat cu pompa de dobitocii aia de dau cu oscaru in stanga sin dreapta
b)sam are coaiele cele mai mari din tot filmu. fara el,belea pula tuaua lumea din film, inclusiv elfoaicele alea bune de carici. a salvat situatia. asta e clar!
c)elfu ala blond de trage cu arcu altceva nu stie sa faca. el ie angajat de regizor doar sa traga cu arcu. apa de ploaie.
d)elfu ala de era shefu tuturor elfilor ii shedea mai bine in postura de agent in matrix. si asta ie clar.
e)aragorn asta e chicios rau de tot. el macelareste tot ce prinde. orci d'aia, balauri, mortzi, tot ce prinde. pula mea, e un soi de dai hard!
f)gandalf e babalau definitiv. cine pula mea a auzit de vrajitori care nu fac vraji? cand era caftul in toi, in loc sa faca o vraja ceva sa-i alunge pe aia, el taia cu sabioiu in carne vie, ba avea si timp sa dea sfaturi si povetze. se pisha pe el mama omida a noastra. il face de la distantza.
g)in concluzie, un film de tot cacatu. miam pierdut 3 ore douazecisi unu din viatza mea aiurea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Vin Iul 09, 2004 12:00 am

Hades
Assassin
Data inreg: Jun 2003
Varsta: 16
Loc: Bucuresti
Mesaje: 542

...
Citat:
Originally Posted by gabuba
ok, avand in vedere ca acest subiect nu mai prezinta pentru mine nici un fel de interes, ba chiar unele persoane de aici sunt nashpa, si nu ma refer neaparat la mosh (pe care il felicit pt decizia luata, ma bucur ca ai avut initiativa si ai facut ceva constructiv, in sfarsit) am luat hotararea de a-mi depune demisia de la acest thread exclusivist, pentru ca , dupa cum a spus si darken inainte de a fi banata , perceptiile sunt diferite. de azi sunt liber de moravuri !
mi-a facut placere, gudbai!

de mult am vrut sa dau un quote la mesaju asta si sa-l comentez... bai gabi... sa ma anuntzi si pe mine cand o sa incetezi sa tot pupi in funduletz cmu`... dupa subiectu 'nocturno, te iubesc !' cred ca vei face si subiecte gen 'eye cand iesim la o bere?'... stai linistit... nu ai cum sa intri in cm... nu indeplinesti niste conditzii... poate fac o exceptzie si ai noroc ... cam atat... PACE!!!
__________________
There is no save game in real life...
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:27 am

inca una dementiala purtand ,de-acum arhicunoscuta , semnatura neatza


neatza scrie:bre, am primit acu un telefon pe interior care mia zis ca daca ma cauta cineva sa zic ca nus la biuro ca miam loat doo zile libere. intreb
eo: am doo zile libere?
ei: nu!
eo: da po sam iau?
ei: nu!
eo: deci daca ma cauta cineva zic ca nus aici ca miam loat liber, da eo nu miam loat liber deci sunt aici da le zic ca nus?
ei: ezact!
eo: deci po sa plec?
ei: nu!
eo: pai shatuncia eo ce fac?
ei: pai nu trebe sa termini chiestile alea pentru...?
eo: bada!
ei: pai atuncia stai shi le termeni!
eo: pai ca sa le termen trebe sa vorbesc cu aia care atz spus sa le zic ca nus aici.
ei: ??????
eo: deci in cazu asta ce fac?
ei: le zici ca nu ieshti aici shi daca insista le zici ca ieshti aici da iesht ocupat!
eo: shi daca ma intreaba cand termen ce le zic?
ei: le zici ca peste doo zile cand te intorci
!


ma duc sa beu o gotca ca miam fracturat gingiile de ras!


oare pe ce criterii se voteaza la forumistu lunii?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:28 am

azi la caterinca zilei e dl baicsu , oricum zioa nu sa terminat

jijica scrie:.... in vara am fost acolo cu ai mei si-am sarbatorit o suma rotunda de cand s-au luat unul pe celalalt siamandoi inpreuna. a fost frumos, cu esceptia momentului in care a venit un nene ospatar care era beat manga si i-a spus lu tata ca nu are voie sa filmeze cu camera de luat vederi. tata i-a zis ca a incercat sa filmeze cu bricheta, da na reusit si sia continoat ceavea el de facut. cand a venit sefu lu ala beat am ajuns la concluzia ca acolo ca sa te angajezi chelneri tre sa ai foarte putin sange in beutura. la final, ne-au bagat in nota de plata fo trei ciorbe, si noi consumaseram numa bití£r, alecsandrion si fo 25 de mici (io am dus geu). da vorba lu neatza, micii acolo ie buni de sa-i mananci sin loc de mici.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:29 am

dinu scrie:Tu esti un imbecil. Civilizezi o societate !

pacat pentru banu de doo saptamani oricum si altii fura arsi pe rug pt mai putin...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:32 am

postat initial de neatza
orce comentariu ie de prisos!

baicsu scrie:deci azi am ajuns la aiu la unitate. fac o paranteza casí£ intelege-ti cum de scriu pe forum, desi nu sunt la o sala de net. deci aiu a dat spaga lu omu de la sala de net a unitatii (trei pesmeti d-aia de care daca ii scapi din gresala pe jos sparg gresia) si ma lasat sa stau putin pe net. sa revin. acum aiu este la masa. fiind sanbata, puscasii marini de la unitatea din Sighetu Marmatiei are parte de masa care se da de obicei de sarbatuare: adica dimineata papa oaresce salam cu soia, unt d-ala tare de se indoaie cutitu cand incerci sa tai untu, o rosie care cred ca dateaza din vara trecuta si un castravete care de frig s-a facut cam de marimea unui ardei iute. la pranz soldatii consuma o ceorba de burtica fara carne (sa nu le ramana intre dinti si dupa aia sa aiba activitate toata ziua cu scosul carnitii dintre si anume dintisori), felul doi consta in mancare cu miros de cartofi, iar ca desert - compot de visine fara visine (ca samburii de la visine pot fi folositi in loc de plumbi). cica ca seara le da soldatilor sa pape spaghete milaneze facute la Sighetul Marmatiei, adica paste fierte in apa si cam atat, ca carnea ie scumpa. eu nu stiu ce sa cred.
m-am intalnit in Gara de Nord cu foarte multe persoane: unele voia sa mearga la munte, altele - la mare, altele pe Valea Prahovei si tot asa si tot asa. din pacate, am fost singurul care a mers la aiu la unitate. m-am suit frumos in tren dupa ce mi-am cunparat bilet. am fost prevazator si nu am cerut bilet pe tren, ajuns in compartiment, am avut parte de o companie foarte selecta. era un nene care voia sa ajunga la nuj ce stana si era inbracat adecvat: opinci d-alea cu snurulet de piele, o diatamai suba pe iel si o caciula din blana de oaie de tzera mai mare dragul so privesti. pana la ploiesti a fost cum a mai fost, dar din acest frumos oras al petrolului inainte omul a considerat de cuviinta sa-si dea jos opincile sa-si mai dezmorteasca picioarele. in secunda doi m-a luat usturimea de ochi (si nu din cauza ca ma uitam la el si vedeam cat de prost este). dragi useri, se lasase in conpartiment o ceata mai ceva ca pe varful omu. intr-o prima faza am crezut ca am ajuns in Sinaia si am sarit repede la un geam sa vad Crucea de pe Caraiman, da - tzapa. cum dracu so vezi daca abia plecasem din Ploiesti? am incercat sa-l conving pe cioban sa se incalte, da na-m avut nici o sansa de reusita, ma rog, am iesit pe culoar sa fumez. acolo am dat peste una bucata fata extraordinar de buna (genul acela despre care se spune ca ii bei apa din ... stiu baietii la ce ma refer). m-am bagat in seama imediat cu ea:
- Stiti cumva cat mai este pana la Sighetul Marnatiei?
- Auzi ma nesimtitule, nu ti-e putin rusine, te iei de fete in tren? Crezi ca sunt vreo curva?
- Dar am zis eu ceva de bani?, am incercat o replica, dar nu a tinut, ca abia ce am terminat de intrebat ca mi s-a oprit lumina. brusc si dintr-o data. individa era insotita de prietenul ei. prietenul ei era o chestie foarte inalta (se apleca de mijloc sa intre in compartiment), rasa in cap, o ceafa cam cat doua de-ale mele, iar in loc de palme cred ca-si implantase cazmale, ca altfel nu-mi explic cum de a reusit performanta sa-mi altoiasca una peste ochi si sa-mi cuprinda capul intre degete. in paranteza fie spus, si acum clipesc destul de des si nu cred ca este de la fumul din aceasta sala de net. ma rog, am renuntat la a mai discuta cu fata respectiva.
la brasov a coborat si ciobanul care statea cu mine in compartiment. din pacate lasase urme in spatele lui. omu mancase slana cu ceapa si putea in tot compartimentul de ziceai ca mancase un batalion intreg nu un singur om. am deschis geamurile sa se aeriseste si abia pe la Cluj se putea respira. pana la Sighetul Marmatiei am dormit, dupa care am luat un taxi pana la aiu la unitate. mai multe o sa va povestesc alta data.


deci sa continui e mi s-a intanplat sanbata

m-am suit in tacsi si i-am zis lu soferu:
- La unitatea militara de puscasi marini.
- O, aveti pe cineva in armata?
- Da, ca daca voiam sa ma duc la curve, ramaneam in Bucuresti.
- Pe cine?
- Nu cred ca aveti de unde sa stiti, pentru ca este venit acum, pe 18 decembrie.
- Deci este pufan.
- Ma rog, este venit pe 18 decembrie. Nu stiu la ce va referiti cand spuneti pufan.
- Totusi, despre cine este vorba?
- Un bucurestean care este cam timid de felul lui...
N-am apucat sa-mi termin fraza:
- Aoleo, pai singurul bucurestean venit acum, in decembrie, deja a bagat spaima in tot orasul. Bea de rupe.
- Hai, domne, fi serios, cum sa bea? N-are voie sa bea in unitate.
- Se vede ca nu ati facut armata.
Ma rog, l-am lasat pe sofer in plata Domnului si am inceput sa privesc pe geam pentru a-mi face o imagine despre orasul in care dragul nostru aiu va sta un an. dupa circa 10 minute am ajuns la unitatea militara. ceva foartre frumos. cel care era acolo, la poarta, ne-a intampinat cu un zambet:
- Pe cine doriti sa chem?
- Pe soldatul Aiu.
- Aoleo, frate, daca ai putea sa-l iei acasa ai face cel mai bine unitatii.
- Pai de ce?
- Nu se intelege nimeni cu el. Bea tot ce este lichid.
(Deja incepusem sa-mi fac probleme. Mai, hai, ca soferul abereaza, zice si el ce aude ca se vorbeste prin oras, da da-o dracu de treaba, si asta de aici de la poarta spune aceleasi chestii?)
- N-am cum sa-l iau, ca-i fac un rau. Il baga la dezertori si dupa aia direct in Batalionul Disciplinar intra.
- Stai linistit, ca daca e sa scapam de el dam baieram. Numai ca nu mai avem ce sa bem.
- Bine, domnul soldat, lasa ca vad eu ce fac. Tu cheama-l.
Si l-a chemat. Ce sa va spun? Aiu arata excelent. Era chiar mult mai plinutz decat inainte sa plece in armata, dar am pus chestia asta pe seama faptului ca au fost Craciunul si Revelionul si au mancat si ei mai bine. Soldatii in termen nu au voie sa povesteasca ce se intampla in unitate din punct de vedere al armatei, motiv pentru care m-am apucat sa-i povestesc lu aiu ce mai este prin Bucuresti, dar nu am apucat sa spun prea multe, ca mi-a retezat-o:
- Lasa, baicsule, astea, hai sa-ti spun eu ce fac pe aici. Si a inceput sa-mi povesteasca. Niste neni rai l-au luat la ochi inca de cand a intrat pe poarta unitatii, pe motiv ca este din Bucuresti. Aiu, om intreg la minte, nu a raspuns mizeriilor alora, preferand sa aplice metoda "parjoleste totul in calea ta". Oameni buni, edragi useri, ceea ce a scris amicu lu neatza in scrisoare este perfect adevarat. Oamenii aia nu mai au nici de unele acolo. La un moment dat, in timp ce vorbeam cu aiu, il vad cum dispare, se duce in veceu, de unde revine dupa nici un minut. Este adevarat ca de cand a revenit el la masa, unde sateam, putea a spirt de-ti muta nasul din loc, dar am zis ca este o coincidenta si ca mi se pare. Cand n-am mai suportat, l-am intrebat:
- Ce dracu va fac, ma, astia aici? Nu au grija de voi? Va pun sa va spalati cu spirt pe maini? Fac pe ei pentru niste sapunuri?
- Stai tu linistit, baicsule, ca n-ai priceput nimic. Miroase a spirt, da nu pentru ca m-as fi spalat pe maini, ci pentru ca am baut.
M-a bufnit imediat rasul, cum sa bea aiu spirt?
- Da, ma, nu mai rade, ca asa e.
N-a apucat sa termine fraza, ca usa se da de perete gata-gata sa se rupa si isi face apariita infirmiera. O faptura extraordinara. Era genul d-ala de femeie care pe unde calca face poteca. ceva de vis: suta de kilograme pe un singur picior:
- Soldat aiu, tu ai spart usa la infirmerie si ai furat spirtul?
- Pemiteti sa raportez, nu.
- Ma, sigur?
- Permiteti sa raportez, da.
- Sa dea dracu sa aflu ca tu l-ai furat sa-l bei, ca pleci acasa cand mi-oi aduce aminte de mine.
Si a plecat cucuana. Evident, aiu a descheiat primul nasture al mantalei, a scos capul sticlei de spirt, dupa care a tras un gat sanatos. M-am crucit: aiu bea spirt.
- Omule, ce faci bre? te-ai tacanit? Ai ajuns sa bei spirt?
- Pai nu mai am nimic de baut. Alcoolicele le-am rezolvat imediat, nu stiu daca a trecut o saptamana. Dupa aia am dat-o pe benzina. Era bine, ca si dezinfecta. Acum ce sa fac? Beau spirt. La inceput a fost mai greu, dar acum m-am obisnuit cu el. Ma miros astia, da-i vrajesc eu.
M-am inchinat de cateva ori, dupa care am continuat sa vorbim despre diverse alte chestii. La ora 14.00 a plecat la masa, dupa care a venit iar la poarta, si-a luat ramas bun de la mine si mi-a promis ca o sa incerce sa plece in permisie la finele lunii. Sa speram ca asa va fi.
Pana la gara am mers pe jos, ca mi-era ca aflu cine stie ce alte grozavii. Cam asta a fost la aiu la unitate.


__________________
Am trei alter ego, totzi bolnavi de schizofrenie
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:35 am

...si din acelasi ciclu il citam pe matinalu astfel ca baietii de la live sa nu mai caute aiurea prin threduri ci sa le ia derect de la sursa

neatzu scrie:bre, mia scris plotoneru lu aiu de la unitate. pe om il cunosc de la shcoala profesionala de slovena shi parashutism unte am tzinut eo laomomendat neshte cursuri despre cultivarea ridichilor. problema ie ca ie grav! ia uitatzivatz shi vedetz ce disperat ie omu:

Sa traitz!

Plotoner Hortensiu Aristotel Turbatu va deranjeaza care cred ca va mai amintitz de mine de la scoala profesionala de slovena shi parashutism pe caream urmato in obzeshpatru la Braila. Deci am o mare rugaminte la dumnevoastra care am auzit cal conoashtetz pe militaru in termen Aiu care nea fost trimis la noi la unitatea ume 0723 Sighetu Marmatziei. Puate co sa vi se para ciudat numaru la unitatea nuastra da de cand cu libsa asta de fondur a trebuit sa cautam shponsori shi sa oferit conexu sa ne dea de armament cu conditza sa schimbam prefixu in comformitate cu noa numerotatzie telefonica.
Da asta conteaza mai putzin care io despre militaru Aiu vroiam a va spune cateva cuvinte. Blestemata fie zioa cand a dat cu pieptu de puarta unitatzii shi sa prabushit aparent fara suflare langa terenu de instructzie. Zic aparent pentru ca de fapt militaru avea o rasuflare de se topea shi talpa la bocanc. O oarecare urma de ingrijorare am avut io lanceput in prima zi cand am opservat cu vigilentza care ma caracterizeaza ca militaru nu sa prezentat singur la unitate. Trecand peste faptu ca nu sa prezentat ci a fost prezentat pentru ca militaru iera tzinut de nishte persuane care au zis cau venit cu prietenu lor aicia in scopu de a se oferi voluntar in armata. Dupe un scurt interogatoriu am aflat de la respectivii ca unu ierea mecanicu de la locomotive de la trenu care il loase militaru din Bucureshti, nashu de la respectivu tren, doi schiori cu destinatzia Azuga shi trei pensionari cu bilete de odihna la Baile Herculane din care unu luptase shi la razboiu al mare primu shatuncia pasta lam pastrat, restu trimitzandui in p.. pardon. Totzi aceshtia a fost indrumatzi incoace de bunavointza militarului Aiu care shia impartzit inca de la plecarea din localitatea de origine senvishu cu partenerii ocazionali de calatorie intalnitz in compartement. De abia mai tarziu am aflat ce se afla intre cele doo felii fatidice de paine ce au compus senvishu care mia schimbat viatza: erea trei lazi de techila.
Inca din prima zi militaru Aiu sa dovedit mare paguba la casa, respectiv unitatea, omului terminand brusc tuata rezerva de alcol disponibila in unitate folosituare la ceas de sarbatuare. Nemaiavand ce consuma, militarul sa apucat sa scoata antigelu shi lichidu de frana de la Tab pe care nefiind obishnuit nu la putut consuma decat strecurat prin paine intro prima faza. Aceasta prima faza a durat cat a durat shi stocu de paine. Fara pic de chibzuintza, un alt racan ia dat ideia sa treaca antigelu prin pesmet care tot un fel de paine se chiama ca ie. Na fost rau nici asta decat ca laomomendat a esplodat shnitzelu in tigaia bucatarului lasandul pe acesta din urma fara degetu aratator de la mana dreapta. Se bucura bucataru ca un copil la gandu ca acuma ie declarat inapt shi poate fi lasat la vatra. Pacat ca aburii esploziei ii luasera shi puterea judecatzii shi nu shia dat omu seama ca la varsta lui mai avea o luna shi ieshea la pensie cu grad de capitan care acuma nici ca se mai puate.
Dupe ce sa termenat shi stocu de antigel shi lichid de frana, militaru aiu, impreuna cu altzi nenorocitz a sudat capacu la oala aia mare de falole, a scos tzevile de la pushti, lea lipit cap la cap shi leandoit ca pe fierbator shi lea sudat la respectiva oala pe care a traso dupaia la centrala termica. Din care cauza, acuma la dushuri, de la robinetu de apa calda curge numa dublu rafinat, iar de la aia rece – triplu sec. Sa vedetz numa cum iese armata romana de la dushuri de dimineatza de zici ca deja am fost infrantzi.
Nici pe picioare nu se mai putea tzine militari, asha ca pentru a nu vedea dushmanu ca nu ie om treaz de garda, am agatzat militarii cu coardele de la parashute in pomi langa foishoare in pozitzie de dreptzi. Ie totushi shi o parte buna aicia care in nuaptea dintre 24 spre 25 cant a dat viscolu ala mare, il arunca in slava cerului shil trantea inapoi de pamant pe militaru in garda de la frontiera de sud de ziceai ca ie o papusha dintraceia de la tiatru shi poposharu are Parkinson. Numa pe seama norocului pot sa pun faptu ca tocma trecea pe acolo o ruda dea lu un celebru baletist Vasiliev care la vazut pe respectivu militar cum sarea de colo-colo shi uite asha sa calificat unitatea nuastra fara concurs la finala campeonatului internatzional de dans sportiv de anu asta de la Radautzi.
In acest timp, militaru Aiu ierea in camera de armament cu ce mai ramasese shi scotea capu la gluantze ca sa faca capsule de sifon sa la puie la marmite sa faca shpritz. La doo zile am constatat ca patru militari taia cu autogenu blindaju de la Tab. Justificarea la respectivii oamini a fost ca le trebe neshte ceshti mai rezistente ca gamelele lea taiat cu jetu ca sa facut sifonu cam tare.
Acu spunetz shi dumnevoastra ce sa ma fac cu iel ca io nu mai shtiu nimica ca nici aia de la batalionu indisciplinar na vrut sauda de dansu. Am zis sal trimit in pustie shi na vrut sa plece ca a zis ca iel numa cu mashina se deplaseaza shi cum Tabu numai avea nici antigel, nici lichid de frana nici blindaj, am zic ca merge shasha shi am inhamat la dansu pe magaru unitatzii shi cele doojpatru de gashte cate nea mai ramas shi lam trimis la orash sa faca aprovizionarea. Cand santors, ierea facut praf cu Ghiorghitza (ca nici lu ala nui zice degeaba toata lumea magar), tragea gashtele dupe iei macar ca ierea muarte shi fro patru lautari vii inpreuna co carutza plina oichi cu rachiu de caldare care ierea fuarte bucuroshi amandoi ca optzinut pretz bun pe Tabu ala de la nishte fabricantz de oi pitice care a zis ca face tzarc imprejmuitor din shenile.
Deci dupe cum vedetz aicia ie dezastru, macar in ciuda la faptu ca tuata unitatea ie in serbatoare in cinstea la lautari shi la cele doojpatru de gashte care trebuit sa le facem ca almintrelea se strica. In concluzie, io zic ca numai ajtebt termenu oficial shi-i dau drumu mai repejor pana num bea tot cazarmamentu.

Tuata stima shi respectu,
Plotoner major shi vaccinat
Hortensiu Aristotel Turbatu
.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:36 am

postat initial de baicsu

a doua scrisuare primita de userul neatza de la amicu lui o bag eo, sa nu si-o fure servesc patria definitiv pentru doo posturi consecutive si identice.
deci:

[quote="neatzu"][B]aseara cand am ajuns acasa, ma ashtepta postaru cu inca o scrisuare de la plotoneru Hortensiu. sitoatzia ie din ce in ce mai grava.




Sa traitzi shi lamultzeani! 1 ianuarie 2004

Plotonierul Hortensiu Aristotel Turbatu va deranjeaza din nou dar asha nu se mai puate. Care revin shi permitetzi sa raportez cu noutatzi despre unitatea mea ume 0723. Miash dori sa pot spune ca in timpu serviciului meu nu sa intanplat nimic deosebit, dar din nefericire nu in fiecare an ie revolutzie la noi.
Precum va-tzi dat deja seama, iar o sa ma plang despre faptele soldatului Aiu. Inainte de revelion, soldatul se mai potolise. Mai citea un mersul trenurilor, mai ofta, se mai uita pe o poza ceo avea la buzunaru de la pept, iar ofta, mai dadea unpic din cap, mai lasa sai curga cateo lacrima. Curios din fire, am vrut sa vad in poza cum arata consuarta dumnealui, gandindu-ma la o strategie cum sal fac sa plece dracului odat. Cand am reushit sa pun mana pe fotografie, mi sa taiat genunchii. Nici vorba de femeie! Ierea o poza de la o carciuma cu firma luminoasa pe care scria ceva cu 2000. Iar in mersu trenurilor avea ascuns un menu de la acelashi local. Miam dat seama ca sitoatzia ie perduta definitive shi lam lasat in durerea lui. Durere care a durat doar o juma de zi pentru ca imediat a descoperit pe cei patru lautari pe carei credeam demult plecatzi. Ete fleoshc, pardon de espresie, care se ascunsese totzi la dushuri, lepadarsera hainele de pe danshii shi shiau legat buzele cu izolirband de robinetzii de apa calda. Cand i-am dat jos, ala de mai putea sa vorbeasca nea esplicat ca abia acuma intzelege iel de ce face orashenii dush de doo ori pe zi shi sa jurat pe dumnezeii masii ca scoate tabla de la pagode shi face centrala termica din ia.
Cand shia mai revenit umpic tziganii, sa pus iar pe cantat, sa trezit shi batalionu, au facut iute inviorarea la dushuri shiau cazut rapushi ca adversaru la Rovine. De dimineatza am shi intarziat la raport pentru ca numai recunoshteam strigarea gornistului. Pesemne ca unde a stat prea mult langa lautari care acuma da deshteptarea cu “Cinea pus carciuman drumâ€Â
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:38 am

azi la caterinca zilei am placerea sa vi-l prezint pe cuacervat care in pofida incoerentei cu care nea obisnuit ,azi prin eforturi deosebite si strofocari sustinute a reusit sa lege cateva vorbe rezultand un post hazliu dovedindu-si astfel calitatile de maistru cofetar mai ales in prepararea amandinei:

memetu scrie:
500 g faina
200 g zahar
5 oo
1/2 l lapte
se cumpara tuate astea....se pun in camara....se ia haina pe tine...meri la prima cofetarie si cumperi cate amandine vrei.

N-ai cum sa gresesti.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:39 am

pentru azi va propun prima parte a descrierii unei intalniri forumiste restranse desfasurata intr-un local de mare rafinament cum ar spune demiurgu, intre 3 forumisti de deznadejde ai clasei muncituare. mentionez ca demiurgu a refuzat cu desavarsire participarea motivand cu frica de a nu fi batut si maltratat ,frica de altfel f fondata.

sa va povestesc rusinea pe care am patit-o aseara din cauza la niste servesc patria si itau.

explicatie: o sa fac pauza la fiecare cinci randuri sa nu se oboseacsa aiu prea tare.

am ajuns la 17.45 la parcarea de la Intercontinental, cu gandu de a ma intalnii cu aiuy. a ajuns, ce-i drept pe la 18.30, dar trec asta pe seama poleiului. m-am suit in masina si ne-am dus sa ne intalnim cu neatza. omu trebuia sa ajunga si el la o ora, dar evident ca ne-a facut sa asteptam de ni se lungisera ochii ca la melc.

din fericire, stateam la caldurica, in masina (caldurica facuta de flacara de la bricheta, sa nu va ganditi ca aiuy are cum sa faca cald in masina). a sosit intr-un final neatza (dupa ce io si aiu fumaseram vreo 10 tigari de caciula) si am luat azimutul locatia aia pe care o avea servesc patria in armata si care scria ceva cu 2000.

aiu ne-a spus la un moment dat ca intram inauntru (de parca am fi putut sa intram, si afara, da nu se pune), da nu m-as fi gandit vreodata ca va intra cu masina in local. va dati seama ca se uitau oamenii aia d-acolo (erau si un botez, si o cununie si mae ra si unu care-si serba ziua numelui). ne-am asezat la masa si unu dintre baietii care servesc p-acolo ne-a adus trei beri, cate una pentru fiecare.

e, nu-s ce nu i-a placut lu aiu la berea aia, l-a chemat pe omu care i-o adusese si i-a zis: "ie calda si eu nu beau decat bere rece, sa aiba pojghita de gheata" si nici una nici doua a varsat-o pe individ. m-am crucit si m-am facut ca nu vad faza, incheindu-ma la sireturi. neatza, evident, ca nu puitea sa se face ca ploua, mi-a dat o palma peste spate si mi-a zis: "ai vazut, ma, ce i-a facut aiu lu asta? a varsat berea pe el", dupa care a inceput sa scoata din el un ras d-ala isteric.

marele nostru noroc a fost ca chelneru ala era o aschomodie de om, ca daca arfi fost ca ala de-si serba ziua, cred ca si acum ne batea. aiu a mai facut cateva fitze la bericicile pe care ni le-a adus individu cu pricina, neatza a vrut sa arunce cu halba dupa omu, ca lui nu-i place ca are toarta fara briz-brizuri si ca vrea una mai frumoasa si numa d-astea au facut vro ora.

la un moment dat ne-am gandit sa manaca si gurile noastre ceva, asa ca am comandat niste oaresce fasole cu bucati de ciolan afumat. o minunatie, ce sa mai. e, problema aia mare a fost ca neatza era cu foamea in gat ceva de numa, de parca nu ar fi mancat niciodata anu aista.

pana sa ne-aduca omu mancarica, si-a luat halba si s-a dus la nenii aia cu botezul. io am crezut ca vrea sa isi indrepte atitudinea si sa ureze oaresce la copilu ala. da de unde? cum a ajuns in dreptul meselor a si aruncat intrebarea: "da lu individu ala din carucior nu-i dati si lui o bere, ceva? care este. sau o gotca? nu va e putin rusine, beti numai voi? ratziaidracu sa fitzi"

shou a durat vreo zece minute, ca nu putea nimeni sa-l calmeze pe nebun, a vrut chiar sa comande 50 de uischian sa puna in laptele copilului, da m-am gandit sa nu ne ia vreunii la bataie, asa ca m-am dus si l-am luat la noi la masa. a fost cam dificil, ca i se pusese pata ca el vrea sa pupe copilului sa-i mearga bine in viata.

scriu si mai tarziu, ca ma gandesc ca aiu deja a obosit.


************************************************** *
si sa nu fiu acuzat de posturi consecutive inserez aici un alt post de inalta tinuta caterincuasa a lui nicholas alex, sexologu de serviciu al forumului

Citat:
Initial trimis de Nicholas_Alex
Dar in schimb am dat de un mic ghid, in care un baiat Alex (coincidenta!), invata pe cei neinitiati in artele dragostei, cum sa se comporte cu fata in preludiu/ludiu/diu. Nu ma apuc sa va redau tot ghidul, dar citeva fraze mi-au ramas in minte:

Nu incercati perversiuni cu virginele, gen sa ii bagati degetele in gura, apoi pe clitoris, apoi iar in gura etc.

Daca vreti sa fiti masochist sa o futeti direct si cu durere, va stergeti capul pulii sa fie uscat, ii stergeti vulva sa nu mai fie umeda, apoi va bagati pula cu viteza in pizda ei in vagin. O sa o dezvirginati cu dureri mari si sangele o sa curga la greu. Am facut asta de doua ori cu niste fete pe care voiam sa ma razbun.

Asigurati-va ca are orgasm daca vreti sa o futeti si a doua oara.

Insa la o fata de exemplu a trebuit chiar sa o dezvirginez manual, dupa ce am incercat sa imi bag pula si am impins fara succes si o durea, nu s-a rupt, nici nu i-a curs sange, asa ca am pus-o sa tina picioarele desfacute, i-am tras labiile larg la intrarea in vagin sa vad himenul, i-am gasit o gaurica in himen pe care am marit-o cu un ac, apoi i-am bagat pula si i l-am rupt in viteza. In viteza ca sa nu o doara prea tare, adica i-am bagat pula incet cat sa intre putin sa se largeasca gaura, apoi pana in capat repede si nu m-am oprit ci am futut-o repede cu viteza sa ii treaca durerea in doua trei secunde. La fel la unele fete a trebuit sa le trag tare in pula si sa imping bine de tot ca sa sparg himenul, pe unele le-a durut, pe unele nu. Oricum durerea e pana incepi sa le futi, dupa aia totul este uitat

Uimitor este faptul ca acest Alex are numai 19 ani!! Ma gindesc sa-i trimit o invitatie pe forum, sa-l putem intreba de infocatele lui escapade sexuale.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:41 am

pt azi am selectat pentru dvs doo posturi extrase de pe "english topic" ,inserate acolo de darky vis a vis de imbogatirea permanenta a limbii engleze de catre demiurg( Rose, please scuse my English but I didn't study this language with expensive teachers like you did. I've lerned form televison, you stupid blonde fuck ! ) , baietii de la webster reclamand pe buna dreptate ca nu mai pot tine pasu.

iata-le:


darky scrie:
my dear moshu (...) I think you should just stop using complicated words and stick with your native vocabulary of "fuck","stupid" and "shit".

....

his mind is anything BUT devious. in fact, I'm not sure his mind is capable of ANY type of coeherent thought.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:44 am

facand abstractie de lipsa mijloacelor de esprimare ale unora (a se vedea postu de mai sus) si in acest sens tendinta lor de fetishizare a emoticoanelor , va propun azi o analiza profunda a repartitiei darilor unui simplu cetatean roman, efectuata de de-acum celebrul analist economic si politic , userul neatza.

pentru plagiatorii de la live = baieti dac-o bagati p-asta v-ati scos luna asta

matinalu scrie:
imi bag pula!

deci am fost sam iau drepturile banesht ce mi se cuvin. panaicia tuate bune shi frumoase. da eo, curios din fire shi neavand fro activitate in momentu respectiv, zic hai sam arunc o privire pe fluturashu caretz esplica ce shi cum cu banii. vad Total PL: o suma, zic: ie bine (nu shtiam ce ie PL, poate PuLa, da atuncia corect ar fi fost "Total PLF" adica PuLa Fraiere).

cum in continoare nam treaba, ma uit mai sus pe cacatu ala de hartiutza ASS: o suma grea de tot care tzi se ia shi nu tzi se mai da inapoi. najpa!

ma uit shi mai sus Somaj: un cacat! de doo beri! zic las ca sa fiu shi eo om de omenie sa bea shi shomiorii de la mine.

ma uit shi mai sus CAS 9.50%: ......... sam bag pula! caaaat???????? hotzie! ce chilu meu ie asta? mi se esplica ca astai cea mai buna, ca daca ai noroc in viatza, pashtia tzi da inapoi, ba chiar tzii aduce factoru la ushe. mam mai linijtit umpic

prind curaj, shi ma uit shi mai sus Impozit: mi sa taiat genunchii!! num vine sam cred oichilor! zic stai ashea ca sigur a greshit o treaba pacilea. o intreb pe duamna de la bani: atz pus un zero in plus acilea! eo nam consumat tuate astea. puate ie nota de la masa dalaturi. eo tzin regim, deci nare cum. femeia ma asigurat ca nu ie nici o gresheala: "asha a ieshit la calculele potrivit reglementarilor in rigoale din ......" shi mia bagat nejte abrevieri cu multe consuane de ma naucit de cap. nam intzeles nimica, asha cam lasato balta.

cum chilu meu sa fie corect? adica impozitu ie mai mare ca salariu meu! ce chilu meu a facut statu asta de ia asha mult? ca eo nu lam vazut pacilea. unt ierea iel cand ma certam eo cu...? unte ierea iel cand stetam eo pana tarziu sa rezolv...? unte ierea iel la shedintze? unte ierea iel cant se inpartzea sarcinile? de fapt, unte pula mea ierea iel tot tinpu?

deci eo cred ca sistemu ie greshit. puate ma ajuta careva sa fac schinb eo cu statu, in sensu ca sa ia statu salariu meu shi sa iau eo inpozitu. asha ar fi corect!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:47 am

azi am cules pt dvs un post de nota 10 al danei care paradoxal fu scris intr-o lune

maestrul dornea ne paraseste...o grea pierdere pt fanclub da un mare castig pt aborigenii americani

danone scrie:dormeo nu pleca, romania ie a ta...

da io zic mai bine sa te duci la un forum 100% american din doo motive: americanii au IQ asemanator cu al tau si o sa vantzelegeti perfect (dupa cum spunea si vorba din batrani prostia la nevoie se cunoaste). si al doilea motiv, dupa doo zile de postat o sa se mute toti americanii si o sa aiba si indienii parte de dreptate in sfarsit recapatandu-si pamanturile inapoi.
da bah vali uoooo
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:52 am

postat initial de nocturna

bre, bine ca ascuns jurnalele in fundatura aia ca almintrelea duamnefereshte cine pune mana pe iele shish taie dracu retina in ascutzimea plajei de talent.

...scria in academia catzavencu, anu curent.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:53 am

pt azi hatrul vali. le scuate rar ,dar si cand le(o) scuate

bassule, daca stai sa te gandesti, pt unu gen gabuba e normal ca la 12 ani sa aiba jurnal si sa scrie nimicnicii in el. da unii mai are o varsta, mai are alte procupari. iti dai seama ce jurnal imi fac eu? sau aiu? sau sod?
"azi dimineata iar m-am trezit sub masa de la ciresica. viata e misto. ma duc la munca. trag o laba mica."

jenibil ๏
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:56 am

postat initial de baicsu
un post care poarta imconfundabila marcí£ neatzadeci:

acu cateva zile, scot din frigidel un carnat shi zic sal mananc. am desfacut placstecu in care ierea infashurat de prin tuamna shi brusc mia dat lacremile, mi sa taiat genunchii shi mi sa micshorat plamanii. am decis ca sa fac o fabta buna shi sam rup de la gura shi sa dau carnatu in scop de pomana.

am ginit un homles care cant am vrut sai dau carnatu ma injurat urat de mama.

am incercat sa ademenesc un caine... a fugit. pro'abel halise in prealabel.

am dat de unu mai jigarit sham incercat sai servesc carnatu. nu pot sa va spun ce privire terifiata avea canele. cu cat apropiam treaba aia de iel, cu atat ii tremurau picioarele mai tare. intrun final, am aruncat chiestia aia la un tonperon, dupe care am luato la fuga pentru ca urla gunoierii la mine ca are shi iei demnitatea lor care nui lasa sa sapropie de asha ceva, fie iel shi mort.

lau inpins co creanga in canal. am auzit ca ieri a loat rosalu somatzie publica sa scoata carnatu din canal ca muare flora shi fauna din inprejurimi.

datuncia nu mai shtiu nimica despre acel carnat. puate co fi ajuns in etiopia pe post de "fud eid", iar nenorocitzii aia de fomisht nu vrea pentru ca sal haleasca.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 8:58 am

postat initial de baicsu

neatza a imceput saptamana anfanfar

[quote="matinalu"][B]Care va sa zica ma trezesc eo az de dimineatza, ma uit in stanga, ma uit in dreapta shi ma busheshte brusc un sentiment ca libseshte ceva. Ma duc iute la bucatarie unde ma bucur ca nu libseshte cafeaua pe care o shi prepar cu aceasta ocazie. Imediat ma precipit in baie unde ma bucur a doa oara dandum seama ca nici hartia de buda nu libseshte. Panaicia tuate bune.
Ma mai bucur a treia oara ca consuarta nu ie acas shi po sa stau linijtit in baie fara sa ma deranjeze niminea.

Totush, sentimentu ca ceva nu ie acolo unte ar trebui sa fie ma nelinijteshte in continuare. Ce sa fie? Habarnam! Nujtu! Dao dracu!

Plec spre biuro gandindu-ma ce nam, da ar trebui sa am. Cant aveam gandurile mai in toi, trece iute prin fatza oichilor mei un otobuz pe spatele lu care scria mare “JUVAMINIZEAZA-TE!â€Â
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 9:01 am

postat initial de danone
dupe parerea mea az conduce detashat userul SOD cu aceasta remarCACACAtuare
useriul baics descopera uare fo cacofonie acilea?

SODulicutzicu scrie:fdsgcguh : ca esti prost ca noaptea stie tot forumu.problema e ca la tine acolo,noaptea are 6 luni.idiotule!
===

ps, rollmopsule, stai tata in banca ta si vezitz de glume pe care lentzelegi din categoria gradinitza de aurolaci.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 9:03 am

postat initial de baicsu

deci neatza are bolentin nou. sa-l stapanesti sanatos.

[quote="matinalu"][B]Care va sa zica, acu doo sapt ma duc la sectzia de militzie numaru ... in scop ca sam fac bolintin. Conpletez un formular. Greshit. Il conplectez pal doilea. Din nou greshit. Ma juta cineva shi reushesc sal definitivez coerect pal treilea. Trei ie numar cu noroc. Se verifica tuate actele shi mi se comunica sa ma prezint la celash ghisheu mic in data de doojcinci feb, adica ier.

Eo, om cu simtzu raspunedrii, intreb: “Pe doojcinci, la ce ora?â€Â
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 9:05 am

useru neatza ne da o esplicatie lojica si fuarte la obiect referituare la cat de important ie secsu intr-o relatie


matinalu scrie:deci. deci da. deci daca avem in vedere shi tzinem cont de faptu ca ezista posibilitatea dea se putea sa fie probabil shi nun ultimu rand pentru totzi cei care ne asculta, eo zic ca nu se zice cum ca relatzia lor nu sa pune, ci relatzia lor nu shio pune sau cum sar zice vorba ceea adica nu se fute sau face sex ca so zicem paia dreapta cum ar fi mai corect din punct de vedere al opiniei de parere care este. deci da.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 09, 2004 9:12 am

un post care ar putea revolutiona tuate materiile predate in invatamantu autohton si nu numai


[quote="matinalu"][B]Nu cred sa eziste pe fatza pamantului obiect mai najpa decat omu! De ce? Pai sinplu? Ce face omu? Pe orce pune mana, daca nu fute, atunci transforma totul, printr-un conplicat proces de digestie, in cacat.

Sa ne inchipuim acum, ashea cum ne invatza la shcoala despre mandra shi bogata nuastra patrie, holdele manuase de grau, secara, zarzavaturi, orz, viezure, manz, cum sta iele linijtite in lumina blanda a suarelui de vara shi se unduie sub adierea vantului. Frumos peisaj! Multa lume la pictat, multa lume la cantat, etc. In realitate, lucrurile stau cu totu alfel.

Tzaranu (nu neaparat roman) ce face iel? Iese cu plugu, hodoronc/tronc, secereaza, baloteaza, treiereaza, cara, duce la muara, scuate faina, face painea, o mananca, o digera shi, in final, o caca. Lanul ala frumos de grau pe care ni lam imaginat initzial este transformat in cacat!

La fel, caprioara la izvor, pasarelele ciripesc, vantu adie, vanatoru zbang! caprioara sucomba, vanatoru o beleshte de piele, ii pune capu pe perete, iar restu se transforma in salam de caprioara care, in final, in urma aceluiash conplicat proces de digestie, coroborat de data asta cu ceva lacrimi, devine cacat.

Revenim la shcuala. Ce ii invatza pe copii la shcuala? Va zic eo: sa se cace! Nici mie nu mia venit sa cred initzial, da acuma pot demonstra cu dovezi: la anatomie te invatza cum devine cu procesu de digestie. La shtiintzele naturii itzi zice carei treaba cu vremea cand sa cultivi holdele cu fasole shi cand nu. La matematica tenvatza sa aduni mere cu pere, sa le vinzi, sa scotzi profit ca sa iei mai multa macare pe care, aplicand ceai invatzat la anatomie, sa o caci ulterior. La istorie itzi arata cum renumitzi eroi cum ar fi Gelu, Glad, respectiv Menumorut, Mircea cel, Stefan cel, Radu cel apara tzara de nenorocitzii care vrea pentru ca sa ne fure materia prima din procesu fabricarii cacatului. La chimie tenvatza ca NaCl + H2O = saramura, shi ashea mai departe. Duar romana shi limbile straine nu are legatura cu cacarea. Acolo deprinzi sa ai papagal in scop ca sa vrejeshti o gagica shi so... care este.

Deci, e clar ca lumina zilii ca adevaratu scop al omului in viatza este cacarea. Dar de unte a pornit tuata treaba asta? Va zic tot eo: de la nicuratu, uciga-l tuaca, arza-l-ar crucea!

Care va sa zica, mi-l inchipui pe marele architect al universului chemand la iel in zilele premergatuare genezei, tuata gashca de ingeri, heruvimi shi arhangheli shi, cu glas tunator, le zice: “Baietzi, mam gandit! Am un proiect beton! Deci uite, cam ashea trebe sa arate. Astai chipul, shi cam cu asta trebe sa semene. Ma rog, proiectul ie proiect, eo mai am nejte trebi care nu sufera amanare ca ie dedlainu apruape, ashea ca va las pe voi sa lucratz cu iel. Mai punetzi shi voi pe ici pe colo cum votz pricepe, ca va shtiu baietz dejtebtz. Gata! La munca!â€Â
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Clasa Muncitoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori