MARIJUANA drugs or not drugs

Do you know anything about Marijuana ?

Yes.
80
59%
Interesting subject.
25
18%
No.
11
8%
No and i don't want to .
10
7%
Leave me alone or i call the police.
10
7%
 
Voturi totale : 136

Mesajde Heavystone » Mar Iul 13, 2004 9:56 pm

haidukul scrie:uni mi-au zis ca tr sa o fierb si dupa aia sa o usuc si deabia atunci pot sa fumez
am luat canepa a doua oara,a doua tura am fierto dar prima doar am uscato si am fumat dar nu am simtit nici pe dracu


LOL ~p ~p ~p ~p ~p


Bay da, cine te-a aburit in halu' asta??? Ori e ala prost gramada ori ti-a zis la mega...

In fine, vad ca si tu precum si multi altii care vin cu intrebari NU AU CITIT TOT CE S-A SCRIS in threadu' asta... stiu ca e un thread al dracului de lung, dar cu putina perspicacitate si rabdare gasesti raspunsul la cele mai frecvente intrebari in legatura cu Maria-Ioana, in thread-ul asta....

Vezi ca am detaliat eu mai mult in thread-ul "Drogurile", si vag in pagina 4 a acestui thread, daca nu ma insel, diferenta dintre:

canepa narcotica(MARIJUANA) (Cannabis Indica aka "Afgan", "Hash Plant" etc..., si Cannabis Sativa aka "Skunk", "Haze", "Columbian", "Jamaican", etc...),


canepa industriala(Cannabis Sativa aka "Lovrin 110", "Secuieni", "Fedora 19", "Fibramulta 151", "Fibrimon 21" si "Fibrimon 24", "Futura", "Irene", etc, etc, etc..), si

canepa salbatica(Cannabis Ruderalis)...

:U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

haidukule...

Mesajde Heavystone » Mar Iul 13, 2004 10:48 pm

Desi in Romania, si in special in nordul Moldovei, se cultiva o gramada de canepa industriala care nu are o semnificativa valoare narcotica, ultima data cand am fost in tara, am fost pe la niste rude in jud. Botosani unde, am incercat niste canepa care crescuse intr-un lan de porumb,(am facut si niste poze, vezi atasament..)... ei, chestia e ca am cules varfurile plantelor, care, in perioada vegetativa(pana la 7-9 saptamani de la incoltire) contin cantitatea maxima de THC... ei, de-abia din vre-o 25 de fumuri de bong din varfurile alea de plante am simtit un efect destul de evident si chiar placut...

Pe de alta parte, orice soi de canepa chiar si cele narcotice sunt lipsite de tarie semnificativa inainte de perioada de inflorire(15 iulie - 15 octombrie), si mai bine zis taria maxima se manifesta la maturitate (Septembrie - Octombrie).... si este continuta in INFLORESCENTA FEMININA NEPOLENIZATA("Sinsemilla", adica "fara seminte") (vezi ultima poza din atasamentul de mai jos...) si NICIDECUM FRUNZE, mai ales daca acestea sunt culese de la partea inferioara a plantei...

Asadar, daca vrei sa simti ceva de la canepa aia, fie ea de soi narcotic sau nu, sunt 2 lucruri care ar trebui facute:

(1) Sa separi plantele femele de plantele mascul pentru a evita polenizarea plantelor femele (rupi din radacini plantele mascul, care sunt cele care prezinta niste formatiuni asemanatoare cu ciorchinii de struguri, de culoare la inceput verde si la maturitate, galbena, numite "coa/e" :lol: in limbajul de rand...)

(2) sa astepti pana prin toamna... ca stii tu... "toamna se culeg BOBOCII".. ;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Heavystone » Mar Iul 13, 2004 11:22 pm

Poze planta mascul cu inflorescenta...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Mar Iul 13, 2004 11:31 pm

salut un haiduk :D

bre nu posta consecutiv, si uita aburelile alea cu fiertu, asta daca nu vrei cumva sa faci supa.

Citeste de la inceput si afli raspunsul la intrebarile tale.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde haidukul » Joi Iul 15, 2004 10:14 am

ma ....ca nu am simtit nika wa...cam astai
haidukul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 13, 2004 6:54 pm
Localitate: suceava

Mesajde haidukul » Joi Iul 15, 2004 10:53 am

heavystone pe unde ai tu rude in botosani sa nu stam prea aproape
haidukul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 13, 2004 6:54 pm
Localitate: suceava

Mesajde superbiggy » Vin Iul 16, 2004 12:05 am

Heavystone multumim inca odata pentru povetze, sunt retete pe care nu le gasesti la orice farmacie :-)
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Heavystone » Vin Iul 16, 2004 4:51 pm

haidukul scrie:heavystone pe unde ai tu rude in botosani sa nu stam prea aproape


Pai rudele mele sunt chiar in Botosani(orasu'), dar binenteles, pe drumul spre, treci printr-o gramada de sate si p-acolo sunt canepele alea prin lanurile de porumb...
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde haidukul » Vin Iul 16, 2004 6:05 pm

deci acu ce frunze sa iau de la canepa aia ca tot nu am inteles si cand?
haidukul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iul 13, 2004 6:54 pm
Localitate: suceava

Mesajde Heavystone » Sâm Iul 17, 2004 10:00 pm

haidukul scrie:deci acu ce frunze sa iau de la canepa aia ca tot nu am inteles si cand?


Deci, iti repet: Cel mai bine e sa previi polenizarea plantelor femele, sa astepti pana prin toamna sau cel putin sfarsitul lui August si sa fumezi INFLORESCENTA FEMELA NEPOLENIZATA (vezi poza de mai jos, daca vrei sa stii cum arata)...

Oricum, daca o planta de canepa e potenta cat de cat, va avea efect chiar daca a produs deja seminte, insa efectul e putin mai slab.. Oricum, ideea e sa astepti pana prin toamna...

Daca nu ai rabdare pana atunci, incearca sa fumezi doar MUGURELE DIN VARFUL PLANTEI, partea unde sunt FRUNZELE CELE MAI TINERE, in general o portiune foarte mica din planta, de accea trebuie sa iei varfurile(MUGURII) mai multor plante si va trebui sa tragi si multe fumuri(cca. 25 - 30) ca sa simti ceva...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Heavystone » Sâm Iul 17, 2004 10:21 pm

Inca o precizare: daca vrei sa fumezi muguri, vezi sa fie NUMAI DE LA PLANTE FEMELE, nu si de la masculi ca astia au tarie mai mica si pe de-asupra mai dau si dureri de cap...

..Ei, daca ai bagat 30 de fumuri din mugurii aia si in cel tarziu o jumatate de ora nu ai simtit nimic, inseamna ca,(virgula) canepa respectiva nu are nici o valoare narcotica...
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde To Mega Therion » Joi Iul 22, 2004 10:34 pm

.... Destul de corect, insa cu o mica precizare... In nici un caz nu trageti 30 de fumuri consecutive ca sa testati puterea ierbii, deoarece in caz favorabil se poate sa nu va mai dezlipiti de pat...
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde tester » Vin Iul 23, 2004 12:48 pm

iarba fiind ce anume exact megaule?
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde UnCopilutz » Vin Iul 23, 2004 11:11 pm

care mi da si mie ma niste seminte si niste instructiuni pe o foaie A 4,ca ma apuc si eu de plantate pe la bunica mea prin gradina,sa mor io?!.de multa vreme tot cersesc de pe ici , de pe colo si n a picat inca nimic!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

alo Copilu'!,... pai vrei sa facem deranj ?

Mesajde superbiggy » Mie Iul 28, 2004 9:46 am

UnCopilutz scrie:care mi da si mie ma niste seminte si niste instructiuni pe o foaie A 4,ca ma apuc si eu de plantate pe la bunica mea prin gradina,sa mor io?!.de multa vreme tot cersesc de pe ici , de pe colo si n a picat inca nimic!


UnCopilutz aici se poarta discutii pro si contra consumului la noi in tara cu argumentele si normal aberatiile de rigoare. NU FACEM TRAFIC, sau altceva ilegal. Daca ai nevoie de informatii citeste forumul de la un cap la altul, vei afla tot ce este important in domeniu. Daca vrei altceva cauta in alta parte. Sper ca nu mai este nevoie de alte observatii sau de instiintarea webmasterului.
Toate cele bune.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde IRCdeop » Lun Aug 09, 2004 10:54 am

Eu sunt de parere ca oricum suntem o tara de betivi si ca M este mai putin daunatoare organismului prin simplul fapt ca este NATURALA.
IRCdeop
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Noi 05, 2002 2:06 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Mie Aug 11, 2004 2:32 am

e bine sa incerci, k sa nu treci prin viata si sa zici ca n-ai gustat din toate... yo unul am vazut cum e... si sincer sa fiu cred ca mi-a ajuns...
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Fiyah^Man » Joi Aug 12, 2004 8:02 am

Marijuana nu este drog, asta e clar si dovedit.....Cine se cramponeaza de faza ca este ilegal, ori este super paranoic, ori are idei preconcepute. Daca nu deranjezi pe nimeni nu exista nici un risc sa intri la belele.
Toata ideea cu legalizarea ar fi ca s-ar stabiliza preturile si nu ai mai fi la mana lu' gigi ala care iti vinde. In rest nu vad care ar mai fi avantaj. Poate ca si calitatea ar fi un pic mai buna, dar si asa nelegalizata nu e nici o problema, cel putin din punctul meu de vedere.
A De Joy Dem Cyan Destroy!!!
Avatar utilizator
Fiyah^Man
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Mar Iul 27, 2004 11:00 pm

Mesajde IRCdeop » Lun Aug 16, 2004 1:10 pm

CrAsh0v3r scrie:e bine sa incerci, k sa nu treci prin viata si sa zici ca n-ai gustat din toate... yo unul am vazut cum e... si sincer sa fiu cred ca mi-a ajuns...

Eu am incercat(de mai multe ori) dar tot asa ca tine de sincer sa fiu mu mi-a ajuns..dar nici nu dau din colt in colt..ma simt ok.
IRCdeop
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Noi 05, 2002 2:06 pm

Mesajde superbiggy » Lun Aug 16, 2004 8:50 pm

Fiyah^Man scrie:...
Toata ideea cu legalizarea ar fi ca s-ar stabiliza preturile si nu ai mai fi la mana lu' gigi ala care iti vinde. In rest nu vad care ar mai fi avantaj. Poate ca si calitatea ar fi un pic mai buna, dar si asa nelegalizata nu e nici o problema, cel putin din punctul meu de vedere.


Fiyah^Man iti spun eu ca odata cu legalizarea apare si concurenta si marfa de calitate, daca stau sa ma gandesc bine consumul de marijuana se aseamana cu prostitutia la noi in tara, nu ar fi rau sa se legalizeze amandoua domeniile, dar asta este o alta discutie.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Raz van Helsing » Lun Aug 16, 2004 9:02 pm

Yeah, but f...ing doesn't kill. Usually.
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde superbiggy » Lun Aug 16, 2004 9:09 pm

oligofren, smokin' the right stuff, does not kill eighter. F*ck tabbaco man, do the right thing.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Fiyah^Man » Lun Aug 16, 2004 9:32 pm

superbiggy, io nu-mi fac problema in legatura ca calitatea ca am omu meu pentru care bag mana in foc si care nu mi-a dat niciodata teapa.Asa ca asta nu ar fi prea deranjant. Problema cu legalizarea din punctul meu de vedere, este ca romanu e tot roman si o sa vezi pusti de 12 ani pe strada strigand si batandu-se cu pumnii in piept ca au fumat iarba exact cum vezi acu (cu alcool).si din punctu meu de vedere iarba este mult peste asta......nu fumezi ca sa fii mai smecher sau sa te placa fetele! iarba e pentru destindere, e pentru meditare, alte alea....si pe urma e normal sa te arate lumea cu degetu si sa zica ca esti drogat (desi tu stii ca nu esti!)
A De Joy Dem Cyan Destroy!!!
Avatar utilizator
Fiyah^Man
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Mar Iul 27, 2004 11:00 pm

Mesajde Raz van Helsing » Lun Aug 16, 2004 10:07 pm

superbiggy scrie:oligofren, smokin' the right stuff, does not kill eighter. F*ck tabbaco man, do the right thing.

Yeah, stoned spiritual brother... Flower Power!
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde superbiggy » Mar Aug 17, 2004 9:17 pm

Another one on the right track,... AMIN Baby !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Durban Poison » Lun Mar 28, 2005 7:27 pm

Ce sa zic ...am stat si am citit ....si am citit....si.... ce sa zic ma apuc sa cresc a treia oara si sper sa o legalizeze sa-mi deschid magazin :P Multa PACE
Durban Poison
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 28, 2005 4:23 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Alixanther » Vin Apr 01, 2005 8:29 am

Mda... marijuana nu e drog... pentru ca nu da cine stie ce impulsuri bizare sau sangeroase, right? Dar... ceva, anume, schimba in mintea consumatorului, nu? Nu-i vorba, pentru consumatorul care sta acasa pe pat nu-i "nici un pericol" (zice-se), dar ce te faci daca respectivul e responsabil cu securitatea unei centrale atomice? Sau tocmai trebuie sa intre in operatie de neurochirurgie? Ori sa decoleze de pe puntea portavionului? Voi nu ganditi mai larg, va raportati numai la curtea si gradina voastra? Una e sa "nu fie periculos" pentru pustanii pusi - si-asa - pe boroboate si alta pentru oamenii responsabili. Cei care decid ce substante sunt sau nu droguri au in vedere ultima categorie, slava Domnului, nu cea pe care o vreti voi.
Alixanther
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 11, 2002 5:42 am
Localitate: Romania - Craiova

Mesajde Durban Poison » Vin Apr 01, 2005 8:02 pm

Hmmmm.....pai daca are asemenea responsabilitati ar trebui sa bea mai mult...... Si cand se va inbata........SLAVA DOMNULUI CA E CEA CARE O VREI TU........Pace
Durban Poison
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 28, 2005 4:23 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Durban Poison » Vin Apr 01, 2005 8:06 pm

Io sunt de parere ca poti face tot ce ai mentionat tu mai sus.Da io sunt orcum un ''drogat'' deci parerea mea nu conteaza ptr tine

Pace :)__''''''
Durban Poison
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 28, 2005 4:23 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Norbert » Mie Apr 06, 2005 1:18 am

Marijuana trebe legalizata ca si asa nu are cine stie ce efect, eu de ex am incercat si nu simt nimic, e ca si cum nu fumez nimic, NU PRICEP ce dracu am ? Ce are, chiar daca fumez 1 sau 2 sau 3 cu marijuana degeaba, ce celule oi avea in capu asta de nu se simt deloc, hai ca e deprimant ! Am facut analize de singe sa vad ce nu e okay si e totul okay, acuma nu stiu de ce tetrahidrocanabinolu la mine se comporta ca apa si nu reactioneaza deloc si nici un efect dupa n-are in creier, ca beau apa ca iau aia e tot aia. Nu stiu ce analize sa mai fac sa vad ce este, de curiozitate nu de alta.

Toluenu vad ca a avut efect da ala macar am testat rar de tot, ma gindesc acum la ciumperci respectiv psilocibin, desi se spune ca unii care au incercat si odata doar ciuperci....au ramas cu HPPD (hallucinogen persisiting perception disorder) ani de zile deci...vad flash-uri mai mereu in cimpul vizual...urme la obiectele in miscare deci ce parere aveti ? cine garanteaza ca NU ramin cu asa ceva dupa o experienta ? Si asa nu sunt cunoscute procesele prin care ramine omul cu HPPD si dupa un singur experiment asa cum nu se cunoaste cum apar halucinatiile, cert este ca psilocibinul avind o structura moleculara 95 % identica cu serotonina, receptorii de serotonina iau psilocibinu ca pe serotonina si diferenta aia mica...face ravagii la perceptii, dar cum si ce fel nu se stie, careva a testat ciumperci ? Adevaru ce adevaratul amuzament cu halucinogeni este, iesi din realitate, intri in alte realitati, distractia dracu, marijuana e nimic dupa parerea mea, vad ca la ceilalti...cica se simt asa mai bine (mie vad ca nu mi-e dat sa am dreptu asta), le schimba ceva macar naiba. Astept pareri despre ciumperci va rog.

Intrebare de baraj: DACA iau si ciumperca si nici alea n-au afect ce ma fac ? deci daca iau si....e ca si cum maninc piine, sa ajung dracu la nebuni de nervi :((( !
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori