Championship Manager

Championship Manager

Mesajde Aragorn » Mie Ian 09, 2002 5:49 am

Eu is un fan inrait a managerelor de fotbal, iar cel mai bun joc de acest gen mi se pare Championship Manager(toate versiunile)
Astept raspuns de la cine mai joaca aceste jocuri.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Sâm Ian 19, 2002 2:59 am

Eu am Premier Manager 99. Am cumparat ca prostu' World manager 2000 de la Ubisoft si e kk!
Ce companie il produce pe asta si de und epot sa fac rost de el (piratat)?
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aragorn » Dum Ian 20, 2002 10:42 pm

Initial trimis de Kryszti
Eu am Premier Manager 99. Am cumparat ca prostu' World manager 2000 de la Ubisoft si e kk!
Ce companie il produce pe asta si de und epot sa fac rost de el (piratat)?


Il produce Eidos, si e cel mai bun manager de fotbal la ora actula (adika scoate in fiecare an o versiune care e cea mai buna, pana apare urmatoarea)...
De unde poti sa faci rost de el?
Pai tu esti in Romania si ar trebuii sa stii mai bine ca mine.. ;)
Cred ca is multi acolo care fac cd-uri cu jocurei, incearca pe la ei ca sigur il au...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Salut

Mesajde Vizitator » Dum Feb 03, 2002 4:29 pm

Da si eu sunt un fan inrait al jocului Championship Manager, toate versiunile. Ma pricep foarte bine la acest joc. Imi place,poate si pentru faptul ca sunt fotbalist.
Daca vrei sa discutam mai mult despre acest joc iti las urmatoarele date:
-adresa de email: ghimismihai@yahoo.com
-nr. tel.:095326208
Vizitator
 

Salut

Mesajde Vizitator » Dum Feb 03, 2002 4:31 pm

Am eu jocul asta si sunt dispus sa negociem.
Nr. tel.:095326208
Vizitator
 

Re: Championship Manager

Mesajde Vizitator » Dum Feb 03, 2002 4:32 pm

Da si eu sunt un fan inrait al jocului Championship Manager, toate versiunile. Ma pricep foarte bine la acest joc. Imi place,poate si pentru faptul ca sunt fotbalist.
Daca vrei sa discutam mai mult despre acest joc iti las urmatoarele date:
-adresa de email: ghimismihai@yahoo.com
-nr. tel.:095326208
Vizitator
 

Re: Re: Championship Manager

Mesajde Aragorn » Dum Feb 03, 2002 6:33 pm

Initial trimis de Unregistered
Da si eu sunt un fan inrait al jocului Championship Manager, toate versiunile. Ma pricep foarte bine la acest joc. Imi place,poate si pentru faptul ca sunt fotbalist.
Daca vrei sa discutam mai mult despre acest joc iti las urmatoarele date:
-adresa de email: ghimismihai@yahoo.com
-nr. tel.:095326208


Pai putem vorbi aici, nu? Ca de aceea e forumul de games :)
Si eu ma pricep destul de bine si joc de ceva ani buni versiunile lui, adika de vreo 4 ani, de cand taicamiu a cumparat din greseala din piata un cd cu Championship Manager 96/97, la care m-am jucat de am tampit :)
Acuma joc versiunea ultima, CM 2001/2002 si de abia astept CM 4 care se spune a fii total diferit si meserias...
Momentan joc cu FC Ajax Amsterdam si sunt in sezonul 10, in 2010...
Cam atat momentan, si astept raspunsul tau...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

cm romania

Mesajde capcaunu » Joi Feb 21, 2002 12:15 pm

Mihai la ce echipa joci?

Sa stiti ca in versiunea urmatoare de Championship manager va fi si campionatul romanesc !!! 99,99% !!!
capcaunu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 21, 2002 12:14 pm
Localitate: Bucharest

Premiership manager

Mesajde Micutu' » Sâm Mar 02, 2002 6:12 am

Nu vreau sa va dezamagesc fratilor dar cred ca Premier League Manager 2001 este cel mai tare. Are foarte multe optiuni si e mult mai complex decat orice alt joc de natura asta! Distractie placuta!
Micutu'
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mar 01, 2002 5:52 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Premiership manager

Mesajde Aragorn » Sâm Mar 02, 2002 6:56 am

Micutule ia zi si mie ce are asa de tare premier manager 2001???
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde badboy » Dum Mar 03, 2002 2:35 am

mdea, e frumos Championship Manager. ce e cel mai ca lumea este faptul ca s-au tinut de el si fac update-uri la fiecare an.
Eu am inceput jocurile de acest gen cu Ultimate Soccer Manager 98. E foarte reusit. Mult mai simplu decat CM si nici nu consuma atata timp. Adica, daca stii sa il joci, termini un sezon in jumatate de ora. Din pacate nu prea au mai aparut update-uri. Se mai gasesc cateva pe net, dar nu se compara cu cele de la CM.
Oricum, pe site-ul de la CM exista un update pentru versiunea 2001/2002 care inlocuieste campionatul Poloniei cu cel al Romaniei.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Mesajde Aragorn » Dum Mar 03, 2002 5:09 pm

Initial trimis de badboy

Oricum, pe site-ul de la CM exista un update pentru versiunea 2001/2002 care inlocuieste campionatul Poloniei cu cel al Romaniei.


Badboy da si mie link-ul ala te rog, ca eu n-am gasit.
USM-ul era cam naspa, avea ceva idei bune, dar prea simplu. Imi aduc aminte ca jucam cu Bayern Munich Amteur si l-am adus pe Ronaldo, Vieri, Davids, etc. si repeterau amatori...iar sezonul se termina prea repede...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde badboy » Dum Mar 03, 2002 9:47 pm

pai tocmai ca e asa simplu e simpatic. eu, de exemplu, il joc impreuna cu cativa prieteni, si jucam in 3 sau in 4. la CM ar trebui sa stai vreo luna ca sa il termini in 3 sau 4 oameni :).

oricum, aici e link-ul cu update-ul de care ziceam:
http://kde.planetmirror.com/pub/soccergaming/thedugout/cm00/cm0001_dataupdate_andrei.zip

numai ca m-am inselat putin: e pt CM2000/2001 si nu pt CM2001/2002.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Mesajde Aragorn » Lun Mar 04, 2002 12:45 am

Initial trimis de badboy
pai tocmai ca e asa simplu e simpatic. eu, de exemplu, il joc impreuna cu cativa prieteni, si jucam in 3 sau in 4. la CM ar trebui sa stai vreo luna ca sa il termini in 3 sau 4 oameni :).


Pai da BadBoy e prea simplu si nu prea are asa farmec mare ca cm-ul, emult prea usor...E adevarat ca cm-ul dureaza mai mult ar e mult mai realist, si mai fun...gandeste numa cate optiuni de joc ai, si tacticile si tot ce poti folosi, si in plkus un joc in 4+ e de 10 ori mai fain decat single sau orice, spre exewmplu eu am jucat in italia cu alti 5 tipi pe net, o mers mai incet dar o fost asa misto ... am jucat 5 sezoane, deci vreo cateva zile bune in vacanta de iarna.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde badboy » Lun Mar 04, 2002 3:09 am

perfect de acord. CM e mult mai reusit decat USM, dar pentru cineva care abia face cunostiinta cu jocurile de acest gen, cred ca USM e alegerea perfecta. am incercat eu sa "corup" vreo cativa prieteni sa se apuce de jucat CM si nu prea am reusit tocmai pt ca e putin cam prea complicat pt un incepator. mai ales daca nici nu iti bati capul.
Oricum, concluzia e ca, oricare ar fi jocul preferat de acest gen, te prinde de nu te vezi. nici nu iti dai seama cand trece o zi la conducerea unei echipe :).
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Mesajde Aragorn » Lun Mar 04, 2002 4:43 am

Initial trimis de badboy

Oricum, concluzia e ca, oricare ar fi jocul preferat de acest gen, te prinde de nu te vezi. nici nu iti dai seama cand trece o zi la conducerea unei echipe :).


Yep perfect adevarat, azi jucam cu Galata si facusem ceva minuni si dupa un sezon jumate mi-a oferit Inter Milan job-ul, si ghici e am facut? :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Joi Mar 07, 2002 1:25 pm

Eu am o varianta de Premier Manager 1999 (actua Sports). Sunt in al 13-lea sezon cu Aston Villa si am castigat cam tot ce se putea...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aragorn » Vin Mar 08, 2002 12:46 am

Initial trimis de Kryszti
Eu am o varianta de Premier Manager 1999 (actua Sports). Sunt in al 13-lea sezon cu Aston Villa si am castigat cam tot ce se putea...


Jocu' ala e cam vechi si eu l-am avut si mi s-a parut nasol...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Mar 08, 2002 10:18 am

Initial trimis de B-O-B-O
Jocu' ala e cam vechi si eu l-am avut si mi s-a parut nasol...
imi place ca poti sa vezi meciul si e foarte "real", adic arespecta echipele, valorile, look-ul jucatorilor etc.. Ca e vechi, clar... Dar daca nu am altul... In plus merge cam pe orice calculator!
Am incercat wm de la ubisoft si mi s-a parut stupid. Adica, ia vreo 7 jucatori care chiar joaca la ferencvaros, de exemplu, dupa care restiul pana l a20 sunt niste nume fictive. Au vreo 8 faze de poarta care s etot repeta si nu pricepi nimic din meci s.am.d.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde Game Over » Vin Mar 08, 2002 1:20 pm

Parerea voastra (I guess)!!!;)
Mie unul nu-mi plac aceste jocuri, dar as incerca sa joc (doar din curiozitate caci vad ca sunt multi fani ai genului). Ce mi-ati recomanda daca ash incerca sa joc unu'?
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde Aragorn » Vin Mar 08, 2002 4:08 pm

Initial trimis de DarKKiller
Parerea voastra (I guess)!!!;)
Mie unul nu-mi plac aceste jocuri, dar as incerca sa joc (doar din curiozitate caci vad ca sunt multi fani ai genului). Ce mi-ati recomanda daca ash incerca sa joc unu'?


Pasi normal ca eu iti recomand Championship Manager, numna vezi ca e destul de greu pt incepatori
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde Game Over » Vin Mar 08, 2002 4:24 pm

Initial trimis de B-O-B-O


Pasi normal ca eu iti recomand Championship Manager, numna vezi ca e destul de greu pt incepatori



Care ca am shi 2001, shi 2002? care crezi ca e mai fain? :y
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde Aragorn » Vin Mar 08, 2002 9:57 pm

Initial trimis de DarKKiller



Care ca am shi 2001, shi 2002? care crezi ca e mai fain? :y


PAi normal ca 2002: in primul rand ca e sezonul fotbalistic 2001/2002 si in al doilea rand ca are si chestii in plus fata de 2001.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde badboy » Sâm Mar 09, 2002 1:37 am

Eu ti-as recomanda sa incepi cu USM (Ultimate Soccer Manager). E numai bun pt inceput (e mai simplu), iar dupa asta o sa te descurci mult mai bine la Championship Manager (care intr-adevar e cel mai tare). Incearca USM 98/99 si daca te intereseaza iti pot trimite eu un update pt sezonul 2001.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Re: Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde Aragorn » Sâm Mar 09, 2002 7:10 am

Initial trimis de badboy
Eu ti-as recomanda sa incepi cu USM (Ultimate Soccer Manager). E numai bun pt inceput (e mai simplu), iar dupa asta o sa te descurci mult mai bine la Championship Manager (care intr-adevar e cel mai tare). Incearca USM 98/99 si daca te intereseaza iti pot trimite eu un update pt sezonul 2001.


O fi usor, dar sa incepi cu o porcarie de la inceput e mai nasol, si in primul rand CM-ul nici nu se aseamana cu USM-ul...dar oricum e alegerea ta darkkiller.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare"

Mesajde Game Over » Sâm Mar 09, 2002 1:23 pm

Initial trimis de B-O-B-O


O fi usor, dar sa incepi cu o porcarie de la inceput e mai nasol, si in primul rand CM-ul nici nu se aseamana cu USM-ul...dar oricum e alegerea ta darkkiller.



Ok, nu va certati, am sa le incerc pe amandoua!!!! ;) :w
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliatoare&

Mesajde Aragorn » Sâm Mar 09, 2002 4:46 pm

Initial trimis de DarKKiller



Ok, nu va certati, am sa le incerc pe amandoua!!!! ;) :w


Ok drakkiller, dar atat iti spun, iti trebe vreo cateva ore bune sa te prinzi cat de cat de CM, ca e foarte complex. Si incepe cu o echipa mare, gen Real MAdrid sau AS Roma sau MAn Utd ca astee 3 sunt foarte atri in joc. Sid aca vrei cu ceva anume ajutor nu ezita sa ma intrebi.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbaliato

Mesajde Game Over » Lun Mar 11, 2002 10:29 am

Initial trimis de B-O-B-O


Ok drakkiller, dar atat iti spun, iti trebe vreo cateva ore bune sa te prinzi cat de cat de CM, ca e foarte complex. Si incepe cu o echipa mare, gen Real MAdrid sau AS Roma sau MAn Utd ca astee 3 sunt foarte atri in joc. Sid aca vrei cu ceva anume ajutor nu ezita sa ma intrebi.



Multumesc pt. sfaturi dar acum tre' sa joc ;w shi dupa aia iti cer ajutorul!!!! :) Daca am nevoie, heheheh!!! Thanks anyway!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fotbal

Mesajde Aragorn » Lun Mar 11, 2002 6:10 pm

Initial trimis de DarKKiller



Multumesc pt. sfaturi dar acum tre' sa joc ;w shi dupa aia iti cer ajutorul!!!! :) Daca am nevoie, heheheh!!! Thanks anyway!!!


Cu placere :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reply la comentariile despre jocurile de management "fo

Mesajde Game Over » Mar Mar 12, 2002 12:54 pm

Initial trimis de B-O-B-O


Cu placere :D


K, man !!! Am inceput sa joc putin CM2002 - e dragutz, cred ca am sa joc mai multisor genu' asta de joace ;w , hehehehe !!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori