RICHIE SAMBORA vs SLASH!

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

RICHIE SAMBORA vs SLASH!

Mesajde BJovi » Lun Mar 04, 2002 8:04 pm

SAMBORA de 100 de ori!Voiam doar sa vad ce ziceti voi!
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mar 04, 2002 8:06 pm

De ce tocmai Vs Slash?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde ForeverWild » Lun Mar 04, 2002 8:11 pm

Initial trimis de Aliosha
De ce tocmai Vs Slash?


Probabil pentru ca Axl a zis o data "Jon Bon Jovi can suck my dick"...

---
Oh my god
I cant' deny this
All I want is just to fight and kill this
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde Aliosha » Lun Mar 04, 2002 8:16 pm

Ha ha, poate din cauza asta. :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde BJovi » Mar Mar 05, 2002 9:21 am

Nue de asta!!!GNR si BJ sunt trupele mele preferate si nu conteaza ce zixe AXL!!!in plus nu a spus JBJ CAN SUCK MY DICK ci doar BON JOVI can suck my dick!!!lol!!!
GNR imi place super mult dar SLASH nu stie sa cante la chitara si ma enerveaza ca multa lume il supra-estimeaza!!!
Sambora e mult mai bun!!!Inca nu mi-a aspuns nimeni!!!Ziceti ceva!!!
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Mesajde b0nechina » Mar Mar 05, 2002 1:25 pm

Initial trimis de BJovi
Nue de asta!!!GNR si BJ sunt trupele mele preferate si nu conteaza ce zixe AXL!!!in plus nu a spus JBJ CAN SUCK MY DICK ci doar BON JOVI can suck my dick!!!lol!!!
GNR imi place super mult dar SLASH nu stie sa cante la chitara si ma enerveaza ca multa lume il supra-estimeaza!!!
Sambora e mult mai bun!!!Inca nu mi-a aspuns nimeni!!!Ziceti ceva!!!


Raspuns: Dintre Sambora si Slash, cel mai bun e Izzy Stradlin!
Multumit?
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Kryszti » Mar Mar 05, 2002 2:16 pm

eu votez cu sambora!!! Inclusiv pt. prestatiile solo!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 05, 2002 5:03 pm

dintre astia doi , il aleg pe eric jhonson! ;) Cliffs of Dover
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Mie Mar 06, 2002 12:07 am

Eu il votez pe Slash!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Mar 06, 2002 10:05 am

alina ma dezamageshti....


io votez cu steve vai. cat despre mr. sambo vs. slash... hmm, compari un muzician cu o duda, mai incearca (btw, in ce albume de chitaristi a aparut slash? slash = imagine, no talent, no fuckin hands...)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Dragos PR » Joi Mar 07, 2002 5:05 pm

Bre, nu prea ai cum sa ii compari pe astia doi, ar trebui sa citez din Dana da'... Sa nu se supere fanul Bon Jovi de pe aici, da foarte multa lume a spus ca Ritchie putea ceva mai mult decat atat la viata lui, iar ce a cantat solo e cu totul altceva decat la orchestra...
Mr. Slash arata bine cand bate vantul, dar pentru mine si el si Axl au fost superumflati de media, dovada ca s-au si stins ca un chibrit... Pe mine ma enerveaza f. tare trupele carora prind timpurile si scot cateva bucati, dupa care reusesc intr-un timp record sa se convinga ca mai destepti si mai buni ca ei nu exista pe lumea asta, poate doar pe la Zeppelin sau ceva de genul penca ei sunt unici. Nu ma indoiesc ca pentru gagicutele din State si nu numai Slash a parut cel mai tare chitarist din istoria rockului penca ii statea bine cu picioarele desfacute, da asta nu e de ajuns si nici nu tine prea mult...
Iar Dana, sa il pui pe Vai la galeata cu Slash, cam greu, dar de dragul discutiei merge...
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde alina » Vin Mar 08, 2002 12:06 am

Initial trimis de DANA
alina ma dezamageshti....


dana nu-mi place sa dezamagesc lumea dar se mai intampla!
slash nu e chitaristul meu preferat dintre doua rele alegi pe ceea mai putzin rea,nu?! sincer nici n-am un chitarist preferat imi place mult brian may,augus young :D si altii! Dintre romanii greu totusi zic Merca cum cum zicea Barar despre el canta simplu dar cu mult suflet!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Mar 08, 2002 7:57 am

eh, au mai fost si romani pierdutzi prin negura muzicienilor de studio da' n-are rost sa vb. de lucruri sfinte.

Dragosh, nu l-am bagat pe vai in oala, doamne fereste! a fost peiorativ, cum ar veni: ce alegi, ciorba sau tocana? shi tu zici: fripturica...

Bon Jovi e o trupa verticala care mie chiar imi place in comercialul glam in care s-a lansat si in varaza muzicala a sfarshitului de secol in care mai evolueaza, iar Sambora (cum zice si Dragosh) si-a dovedit valoarea prin proiecte solo, cat despre fuckin Slash, rascolind in memoria-mi slaba vechi interviuri de Metal Hammer nu-mi amintesc ceva de chitara ci de Vodka Stalichnaia (parca), Tzigarile tipic americane cu imagini de cowboy peste tot, joben si ciocate. ah, si gagici, cum era sa uit ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Sambo rulez!

Mesajde BJovi » Vin Mar 08, 2002 12:11 pm

Dintre doua rele o alegi pe cel bun????Sambo e "rele"????Haha!Se pare ca nu sti ce e aia "chitara"!!!
Cat despre raspunsul lui Dana,ai perfecta dreptate!Compar un chitarist cu o duda!!!tre sa imi cer scuze in fata lui SAMBO!!!Sorry Richie!!!Mie nu prea imi place ce au facut BJ cu CRUSH!!!
Albumul nu e chiar asa de slab cum zic toti dar au scos videoclip la cele mai slabe piese de pe album!(exceptand SAY IT ISN'T SO!')!!!
In plus SAMBO nu se remarca de loc pe albumu' asta!!!
DRAGOS - eu sunt fan BJ de foarte multa vreme si daca Richie nu ar fi fost in BON JOVI ar fi cantat ceva Blues stil Clapton si fac pariu ca nu s-ar fi remarcat!!!Trebuie sa recunosc ca ce a facut solo si ce a facut cu VAN HALEN,cu VAI si cu SATRIANI este bestial!!!Si SATRIANi a spus ca SAMBORA l-a influentat foarte mult!!!SI DE CE SA MA SUPAR????(ziceai sa nu se supere fanul BJ)
Eu de fapt postez pe fanclub.ro numai pt ca m-am plictisit de Messegeboardul AUDIOGALAXY!Daca puneam pe GNR intrebarea asta raspundeau toti ca SLASH e cel mai mare chitarist!!!!
Sunt inconstienti tipii aia de acolo!!!
Se pare ca aici e mai multa lume care gandeste(nu vreau sa jignesc pe nimeni.......alina)!!!Peace!!!
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Mesajde Dragos PR » Vin Mar 08, 2002 12:31 pm

Barjovene, daca nu te-ai suparat pana acuma, s-ar putea s-o faci de-acu... Pentru ca ce presteaza favoritii de vreo cativa ani e laba rau, nici nu merita discutii... Aia cu patu' de roze ma termina incet-incet, omuletii fac muzica pentru copile, ce-au cantat ei in New Jersey e de pe alta planeta...
la f putine trupe am iertat ratacirile, da in cazu de fata e vorba numa de ban de ban, asa ca nu gasesc nici o scuza pentru baieti. Respect the old style, da acuma nu ma pune sa ascult ca ma imbolnavesc, iar Sambora ramane singuru' demn de interes.
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Sambo!

Mesajde BJovi » Vin Mar 08, 2002 12:49 pm

[Dintre 2 rele o alegi am vrut sa zic!!!Sorry!!!
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Mesajde alina » Sâm Mar 09, 2002 12:20 am

stii cum e gusturile nu se discuta!imi place mult gnr, mai putin bon jovi nu e stilul meu iar chitaristii mentionati de tine nu sunt chiar in topul preferintelor mele!
Si acum o lamurire:Faza cu dintre doua rele ... e o expresie daca nu stiai n-am zis ca oamenii nu stiu sa cante la quitar sa fim seriosi!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Guns vs Bon Jovi

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 09, 2002 5:54 am

Nu am sa ma refer la chitaristii celor 2 formatii si poate ca acest post va fi considerat offtopic din aceasta cauza dar:


As spune ca ii prefer pe Guns si nu pe Bon Jovi. De ce?

S-a vorbit de continuitate... prefer Guns cu cele 4 albume bune ale lor decat Bon Jovi cu cele 2-3 bune si restul mediocre.
Guns au terminat cu "Spaghetti Incident", un album criticat de foarte multa lume dar care mie imi place. (si ce daca au facut preluari punk? sunt reusite!)
Bon Jovi s-au ascuns in spatele statutului de baiat de treaba al lui Jon si nu au mai avut, asupra mea cel putin, efectul primelor lor albume.
S-au transformat intr-o trupa de emotionat femei parasite si adolescente visatoare. No offence.
Stiu ca nu are legatura cu muzica dar simplul fapt ca Jon a hotarat ca pe perioada filmarilor de la Ally McBeal sa inceteze orice activitate muzicala imi da de gandit.
Bine, poate avem noroc si se naste un mare actor dar totusi ...
Dana, nu vad un dram de verticalitate in actiunea asta.

...asta e doar o simpla parere personala.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Guns vs Bon Jovi

Mesajde ForeverWild » Sâm Mar 09, 2002 10:04 am

Aliosha, Guns N'Roses au un singur album bun (nu patru :P) si anume "Appetite for Destruction" care bate cam tot ce au facut Bon Jovi ... Pe Use Your Illusion I & II sunt cantece sub orice critica "Don't you cry tonight I still love you baby .. Please remember that I never lied" Of course , daca scoteau un singur album Use Your Illusion care sa cuprinda cele mai bune piese atunci era de nebatut...
Bullshit and speculation
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 09, 2002 5:13 pm

Am spus ca e doar o poarere.
Ai ales gresit exemplul cu Don't Cry.
Btw, Bon Jovi fac si altceva decat balade ??? ;)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Bon Jovi was fucking heavy !!

Mesajde ForeverWild » Sâm Mar 09, 2002 9:01 pm

Initial trimis de Aliosha
Am spus ca e doar o poarere.
Ai ales gresit exemplul cu Don't Cry.
Btw, Bon Jovi fac si altceva decat balade ??? ;)


Prin exemplul Dont Cry am vrut sa arat ca si Guns au facut cantece pentru femei parasite... Anyway, Dont Cry mi se pare foarte slab lucrat;

P.S Bon Jovi au avut cantece heavy rau de tot...
Bullshit and speculation
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Apetite e singurul demn de luat in seama!

Mesajde BJovi » Sâm Mar 09, 2002 9:52 pm

ForeverWild are dreptate!Apetite e singurul album bun Gnr!!!Apoi au inceput sa il imite pe ELTON JOHN,sa scrie(sa fure) balade si sa faca coveruri!!!Si-au creat o imagine de bad-boys care ,du pa mine,nu corespunde cu realitatea!!!LIES a fost sub orice critica!!!Si imi zice DRAGOSH de Bed Of Roses!!!Asculta PATIENCE!!!Ala song naspa!!!In plus ce e mare lucru sa preiei songuri Misfits,etc... si sa le pui pe un album!!!GNR au un album bun ,1 mediocru si 2 slabe!!!Au insa unul foarte bun!!!
Sa vb de BON JOVI!!!!Au facut albumul de debut care se afla inca in topul celor mai bune 50 de albume Metal!!!A urmat 7800 Degrees Fahrenheit care a f ost bestial!!!SLIPPERY WHEN WET a vandut 25.000.000 de copii!!!Record in anii 80 si cel mai mare turneu!!!NEW JERSEY e beton!!!Bate tot de pe Apetite!!!!Cu KEEP THE FAITH au incercat sa isi modifice putin imaginea!!!Sa para mai seriosi!!!A urmat Best OFFul !!!THESES DAYS lansat in 1995 a fost realizat in timpul turneului mondial si a luat in UK toate titlurile pt. un album METAL/HARD ROCK(9 titluri intre care cel mai bun album,song,chitara,drums,...)!!!Apoi in 2000 su facut o prostie cu CRUSH!!!Dupa mine singura prostie!!!Si tu DRAGOSH imi zici ca nu le ierti atatea greseli!!!Lol!Fac pariu ca esti fan METALLICA si vrei sa imi zici ca au facut mai multe greseli ca ei!!!NEVER!!!
Faza cu JON in ALLY McBEAL nu imi place nici mie da' ce sa-i fac!!!
Inca ceva!!!BON JOVI e singura trupa din era HAIR care mai canta azi sistadioanele lor sunt pline!!!Daca voi prefertaiti GNR treaba voastra!!!A ...BJ au songuri mult mai"grele"ca GNR!!!IF I WAS URE MOTHER,HEY GOD,DAMNED,HOMEBOUND TRAIN,etc...!!!
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Re: Apetite e singurul demn de luat in seama!

Mesajde ForeverWild » Dum Mar 10, 2002 4:37 pm

BJovi, in topuri New Jersey nu bate Appetite for Destruction.
By the way ce album de debut a vandut cel mai mult ? Stiu ca Appetite for Destruction a vandut in jur de 20.000.000 de copii si e doar pe locu doi...

si in concluzie Slash = "look how cool I look" :(
Bullshit and speculation
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde Aliosha » Dum Mar 10, 2002 5:04 pm

Pe mine nu ma intereseaza numarul de albume vandute de o trupa - nu cred ca este relevant.
Muzica pe care o ascult nu este impartita dupa aceste criterii.

ForeverWild ai tras concluzia cu Slash dupa ce ai comparat numarul de albume vandute de cele 2 trupe ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

no subject

Mesajde ForeverWild » Dum Mar 10, 2002 7:44 pm

Initial trimis de Aliosha
Pe mine nu ma intereseaza numarul de albume vandute de o trupa - nu cred ca este relevant.
Muzica pe care o ascult nu este impartita dupa aceste criterii.

ForeverWild ai tras concluzia cu Slash dupa ce ai comparat numarul de albume vandute de cele 2 trupe ?


un album de _DEBUT_ care a vandut cu vreo zece ani in urma peste 20 de milioane de copii fara indoiala ca e de calitate (despre Appetite for destruction vorbesc)

daca as fi tras concluzii comparand numarul de albume vandute de cele doua trupe ar fi rezultat ca Slash e "regele" pentru ca Bon Jovi in sase-sapte ani de existentza nu ar fi vandut cat au vandut Guns N'Roses 1987-1993


Peace!!
Bullshit and speculation
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde gaga » Lun Mar 11, 2002 9:14 am

Aliosha, la verticalitate m-am referit in general ca o caracteristica a trupelor cu viatza lunga, tu ai ales un caz particular, no comments; uitandu-ma azi noapte la VH1 la concerul lui Billy Idol si vazand un grasun care-si canta piesele de acu tzshpe ani (nici macar nu a cantat Eyes whitout face) ma gandeam la verticalitate shi la zbateri, cantece de lebada: la Bon Jovi nu e cazul. Nu ma intelege gresit, nu sunt un fan ba chiar gasesc una din explicatiile succesului in aspectul sex simbolist, dar hiturile raman hituri shi piesele vechi sunt incontestabil bune chiar daca nu neaparat pe gustul meu.

Intr-adevar nu numarul de copii este primordial, altfel am asculta totzi maical shi britnei.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Haha!!!BON JOVI au vandut intr 1987-1993 mult mai mult decat GNR!!!

Mesajde BJovi » Lun Mar 11, 2002 10:17 am

Vreau sa mai spun ceva!Eu cred ca BON JOVI e dupa NIRVANA(care mie nu imi plac in mod special dar au revolutionat muzica)cea mai importanta trupa a ultimilor 20 de ani!Sa trecem peste vanzari(care sunt record)si peste hituri!!!
BON JOVI au descoperit si au ajutat multe formatii in cariera lor(SKID ROW,CINDERELLA,GORKY PARK,WARRANT,etc.)!!!A fost prima trupa care a cantat MTV UNPUGGED si au introdus VOICE GUITAR in muzica(Livin On A Prayer)!Turneul din 87-88 cu SLIPPERY WHEN WET a fost cel mai mare din anii 80!!!SAMBORA a influentat
o gramada de chitaristi printre care SATRIANI etc etc... nu mai am timp acum dar revin.......
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Re: Haha!!!BON JOVI au vandut intr 1987-1993 mult mai mult decat GNR!!!

Mesajde curly » Lun Mar 11, 2002 4:42 pm

Initial trimis de BJovi
Vreau sa mai spun ceva!Eu cred ca BON JOVI e dupa NIRVANA(care mie nu imi plac in mod special dar au revolutionat muzica)cea mai importanta trupa a ultimilor 20 de ani!Sa trecem peste vanzari(care sunt record)si peste hituri!!!
BON JOVI au descoperit si au ajutat multe formatii in cariera lor(SKID ROW,CINDERELLA,GORKY PARK,WARRANT,etc.)!!!A fost prima trupa care a cantat MTV UNPUGGED si au introdus VOICE GUITAR in muzica(Livin On A Prayer)!Turneul din 87-88 cu SLIPPERY WHEN WET a fost cel mai mare din anii 80!!!SAMBORA a influentat
o gramada de chitaristi printre care SATRIANI etc etc... nu mai am timp acum dar revin.......

dargul meu:....parerea mea e ca esti prost!----argumentatie:
1.te amuza faptul ca o trupa a vandut mai mult decat alta si consideri acesta argumentul fundamental in orice duscutie
2.ai ajuns la conclyzia ca Bon Jovi e a doua ca importanta dupa nirvana........cele doua nu se "imbuca"de nici o culoare
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Re: Haha!!!BON JOVI au vandut intr 1987-1993 mult mai mult decat GNR!!!

Mesajde b0nechina » Lun Mar 11, 2002 5:40 pm

Initial trimis de BJovi
BON JOVI au descoperit si au ajutat multe formatii in cariera lor(SKID ROW,CINDERELLA,GORKY PARK,WARRANT,etc.)!!!

Da... si au fost atat de dezinteresati in aceasta campanie de ajutorare, incat au vrut drepturi de autor la primul album Skid Row. Au primit o tarla de injuraturi si bolovani in cap de la cealalta gasca din New Jersey.
SAMBORA a influentat o gramada de chitaristi printre care SATRIANI etc etc...

Ugh... vorba lui the radical (parca), come again?! Ce-a facut Sambora cu Satriani?

PS Cat despre "voice guitar", scula aceea despre care vorbesti se numesti talk box si a fost inventata de Peter Frampton in 1971 (check out http://www.frampton.com/equipment.html).
Da' nu-i nimic, si Vivian Campbell a fost "primul" care a cantat cu arcusul pe chitara. ;)
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

wtf?

Mesajde Aliosha » Lun Mar 11, 2002 6:03 pm

Initial trimis de BJovi
Vreau sa mai spun ceva!Eu cred ca BON JOVI e dupa NIRVANA(care mie nu imi plac in mod special dar au revolutionat muzica)cea mai importanta trupa a ultimilor 20 de ani!Sa trecem peste vanzari(care sunt record)si peste hituri!!!
BON JOVI au descoperit si au ajutat multe formatii in cariera lor(SKID ROW,CINDERELLA,GORKY PARK,WARRANT,etc.)!!!A fost prima trupa care a cantat MTV UNPUGGED si au introdus VOICE GUITAR in muzica(Livin On A Prayer)!Turneul din 87-88 cu SLIPPERY WHEN WET a fost cel mai mare din anii 80!!!SAMBORA a influentat
o gramada de chitaristi printre care SATRIANI etc etc... nu mai am timp acum dar revin.......


Pai hai se vedem... Suntem in anul de gratie 2002. Dupa un simplu calcul matematic obtinem 2002-20= 1982.
Pink Floyd, Led Zep, Rolling Stones, Doors, Black Sabbath, Deep Purple etc, etc... erau deja celebri si ultrarecunoscuti.
Despre trupele astea si altele asemenea lor poti spune ca au INFLUENTAT si au REVOLUTIONAT la momentul lor.
Ajungem la anii 80-90.
R.E.M care practic au pus baza rockului alternativ. Mai departe alte trupe care au influentat partea asta rockului Pixies, Nirvana...
Astia au revolutinat mai mult sau mai putin O PARTE A ROCKULUI in felul lor. Care a fost majorul aport a lui Bon Jovi? Pe cine au influentat ei ? Subiectivitatea te orbeste din pacate: "SKID ROW,CINDERELLA,GORKY PARK,WARRANt" - Give me a brake!
Si ce daca au avut primul unplugged la MTV?
Buggles cu "Video killed the radio star" au avut primul clip la MTV Sa le ridic o statuie pentru asta?
Unpluggeduri la MTV au avut si Nirvana, Pearl Jam, Bob Dylan etc...asa ca nu vad unde bati cu chestia asta.
Nu am sa mai continui cu trupe din anii 80-90 care au influentat rockul pentru ca nu cred ca are sens.
Mi-e teama ca asculti numai pop/hair metal si numele nu lor ti-ar spune mare lucru.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron