Guns N' Roses

Forumul asociat fanclubului Guns'n'Roses

Mesajde JaJa Beens » Dum Sep 08, 2002 2:12 pm

10x AxL. Se pare ca cineva tine la mine: in timp ce cautam fisierul, la mtv tocmai au dat recitalul gnr de la vma. Abia astept noul album, melodia noua care am auzit-o chiar ma pus putin pe jar
Impresia dupa urmarirea recitalului este ca Axl e aproape de nerecunoscut, miscare scenica s-a domolit mult si 2 dintre membri par usor excentrici
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde AxL » Dum Sep 08, 2002 10:30 pm

melodia noua era madagascar.
intr-adevar Axl nu mai "topaie" :D chiar ca in tinerete, nici stilu' de haine nu mai e chiar acelasi, dar oricum... probabil ca ii mai trebuie putin antrenament dupa atata inactivitate. oricum mie mi-a placut. aia excentrici sunt buckethead - lead guitar-ul... ala cu galaetea de kfc in cap :lol: si chitaristu celalat (al carui nume nu-mi vine acu in cap si mi-e lene sa caut) care zici ca e diavol :y
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde JaJa Beens » Mar Sep 10, 2002 10:14 am

mai degraba zici ca l-a tuns mr beans
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

nou forum

Mesajde ForeverWild » Sâm Sep 14, 2002 8:39 am

intrati pe noul meu forum http://pub7.ezboard.com/bgunsnrosesro pentru discutii despre vechiul si noul line up.
bye!!
Bullshit and speculation
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Re: New Guns N'Roses???

Mesajde desolate1 » Dum Sep 15, 2002 4:03 pm

penibil! unii pur si simplu nu stiu cand sa se retraga. toate revenirile astea de trupe nu sunt decat o incercare de a scoate ceva bani bazandu-se pe succesul avut odinioara. jalnic...
desolate1
 

Re: Re: New Guns N'Roses???

Mesajde AxL » Lun Sep 16, 2002 8:24 am

Initial trimis de desolate1
penibil! unii pur si simplu nu stiu cand sa se retraga. toate revenirile astea de trupe nu sunt decat o incercare de a scoate ceva bani bazandu-se pe succesul avut odinioara. jalnic...

hmmm... ca se bazeaza pe succesul de odinioara e adevarat. dar nush' cat de adevarat ie faza cu "doar o incercare de a scoate ceva bani". io cred ca formatia asta noua a muncit destul ca sa sune cat mai apropiat de original. din pacate treaba scartaie tocmai la Axl, si mai exact in vocea lui...
totusi sa asteptam si sa vedem cum evolueaza lucrurile.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Scandal Guns'N'Roses la Vancouver

Mesajde catharsis » Sâm Noi 09, 2002 2:51 am

am prins un final de stire, despre ce s-a intamplat la Vancouver, cand Guns si-au anulat concertul, iar fanii furiosi s-au luat la bataie cu politia...
stie cineva mai multe? cine e vinovat de toata chestia asta aberanta?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Noi 12, 2002 8:37 am

CKY, the band who grew out of the Camp Kill Yourself TV show which later spawned hit gross out series Jackass, are supporting Guns N' Roses on their current US tour.

The group were apparently hand picked to support GN'R by Axl himself, and no-one is more surprised than the band themselves! CKY drummer Jess Margera (brother of Jackass star Bam) said: "All of a sudden, Axl picked us. We had to cancel two sold-out shows in California and turn right full rudder all the way to Vancouver. We were at least 2,000 miles out of the way when we got the call. We've been driving for three days, but this is an awesome tour so it's worth driving all that way.

"I'm psyched because that's probably the biggest tour of this year," continues Margera. "And we've all been fans of Guns N' Roses for a long time. I got 'Appetite For Destruction' when I was 10 years old, so I've been listening to that for a while. And I'm a big fan of Buckethead and Brain is a really awesome drummer and I can't wait to hang out with him."


[metal hammer]
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde st_anger » Joi Mar 25, 2004 6:36 pm

vreau sa-l ascult dar inca nu am reusit sa fac rost de el ,sper sa fie pe masura asteptarilor mele>
Avatar utilizator
st_anger
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde st_anger » Vin Mar 26, 2004 6:36 pm

am reusit sa-l gasesc ,acum il ascult ,inca nu mi-am format o parere...
am facut rost si de ceva snakepit(slash band)
Avatar utilizator
st_anger
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde MadmanDan » Mar Iun 08, 2004 10:19 pm

Numele "Guns N' Roses" ii apartine legal lui Axl Rose.
Trageti de pe Google "Madagascar" sau "The Blues" daca vreti sa va convingeti ca se poate si fara Slash :)
MadmanDan
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iun 08, 2004 10:05 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MadmanDan » Mar Iun 08, 2004 10:24 pm

AxL scrie:(fac intai o paranteza sa va spun ca intr-un Top al celor mai buni chitaristi dintr-o revista americana... Guitar nu stiu cum, Slash era pe 4, deasupra unor nume mari, printre care richie sambora nici nu se regasea de exemplu - asta ca raspuns la thread-ul "richie sambora vs slash" - gata am terminat cu paranteza).

cine a mai vazut aparitia lor la mTV VMA 2002 ? io mi-am luat dupa net inregistrarea video (cu kazaa) si parerea mea este ca suna al dracului de bine si e marfaaaaa !!! "buckethead did his job" asa cum spunea unul dintre prezentatori. cel putin la paradise city a fost o nebunie... cu confetti si chitari dezlantuite si un axl care alerga pe scena ca-n zilele bune. la intrebarea de ce a durat asa de mult, el a raspuns ca este greu sa recladesti ceva care a ajuns atat de sus si practic sa inlocuiesti totul cu niste muzicieni noi care sa vrea si sa poata sa cante si materialul vechi la intensitate maxima (asa cum a fost la vma). tot dupa spusele lui "soon" nu este cuvantul potrivit pt. aparitia lui chinese democracy. luati-va daca puteti inreg. video ca e betoana. nu are decat vreo 40 de mb :D (11 min de guns dezlantuiti).
read this - http://www.mtv.com/news/articles/1457261/08302002/guns_n_roses.jhtml



La VMA 2002 putea sa fie mult mai bine,dar lui Axl i s-a defectat casca,si nu se mai putea auzi.

Buckethead a parasit curand Guns N' Roses si,pana nu i se va gasi un inlocuitor,nici o sansa de noi concerte
MadmanDan
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iun 08, 2004 10:05 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde supermouse » Joi Iun 10, 2004 7:02 pm

asta explica de ce Axl a refuat sa apara pe scena, intarziat, etc.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Guns'n'Roses-Rock vechi?

Mesajde RipAngel » Joi Iul 22, 2004 5:11 pm

Guns'n'Roses...ce ziceti?
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde Slash » Joi Iul 22, 2004 6:46 pm

RipAngel scrie:Guns'n'Roses...ce ziceti?


Ce zic?
Cea mai tare trupa de rock EVER.! :rulz:
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde whatever » Joi Iul 22, 2004 9:39 pm

as putea sa aud si motivele pentru care considerati GNR ca fiind cea mai buna trupa rock ever ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde To Mega Therion » Joi Iul 22, 2004 10:24 pm

GnR - Cea mai tare trupa rock a perioadei in care activat... Sa zici ca e cea mai tare ever ar insemna sa iasa castigatoare din orice comparatie cu orice formatie din orice perioada :confused: I don't think so...

Pe de alta parte se prea poate ca pentru cineva o anumita formatie sa aiba, la nivel personal, un loc special in topul preferintelor, indiferent de scurgerea timpului, iar GnR este fara indoiala o asemenea formatie ce a dobandit atasamentul emotional a milioane de fani... ;S ;P ;S ;P
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Slash » Vin Iul 23, 2004 5:50 am

[quote="To Mega Therion"]Pe de alta parte se prea poate ca pentru cineva o anumita formatie sa aiba, la nivel personal, un loc special in topul preferintelor, indiferent de scurgerea timpului, iar GnR este fara indoiala o asemenea formatie ce a dobandit atasamentul emotional a milioane de fani... ]

:D
Cam asa e. Sunt un mare fan G'n'R, si mai ales al lui Slash :D, insa pot sa spun ca nu mai e alta trupa de rock* care sa-mi placa la fel ca G'n'R.
*rock-ul adevarat al anilor '70-'80, care difera de ceea ce se numeste acum rock.
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde MaNo_692003 » Vin Iul 23, 2004 10:06 am

categoric cea mai tare trupa a tuturor timpurilor!!! aaaaaaaa......dupa Nirvana!
MaNo_692003
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iul 21, 2004 4:48 pm
Localitate: BAIA MARE

Mesajde RipAngel » Vin Iul 23, 2004 7:24 pm

:silly: Multumesc pentru raspunsuri ... in orice caz...as vrea sa aflu daca mai sunt trupe care canta ca ei (Desi stiu ca genul lor este hm...sa zicem...intr-un fel unic si inconfundabil...dar totusi..), ce melodii va plac.. si ... cum ziceam...Guns'n'Roses..pot fi incadrati in rock vechi? Mai ales ca acuma lumea asculta in general black ;e si nu mai apreciaza muzica de altadata...daca ii spui unuia care asculta Cradle ca GNR canta superb te ia ala si te scuipa :ham: D-asta intrebam...totusi...GNR rock vechi...? Neapreciati? ;s :gay:
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde Slash » Vin Iul 23, 2004 7:41 pm

Depinde si de individ. Eu ii apreciez mult. :D
Cat despre trupe care se aseamana cu stilul lor: Velvet Revolver, trupa care are o componenta majoritara G'n'R: Slash, Duff si Matt.
Despre actualul G'n'R, nu pot sa spun ca-mi displace, insa cu siguranta nu mai are nimic in comun cu ceea ce cantau candva. By the way, singurii componenti ai vechii G'n'R ramasi inca la trupa sunt Axl si Dizzy.
Si inca ceva: RipAngel, cantecele care-mi plac de la G'n'R sunt cam multe ca sa ma apuc sa le insir aici. :D

P.S. : Nu exista "Rock vechi". Ceea ce tu numesti "rock vechi" e ROCK.
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde RipAngel » Vin Iul 23, 2004 10:16 pm

Cand ziceam rock vechi ma refeream la chestii care nu mai sunt acuma :) Inteligent raspuns, stiu :P Anyway...discografia de la My dying bride si Velvet Revolver o ai? Please say yes :) Si nu am ascultat inca piese de la GNS nou..cum zici tu :) ai vreuna?
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde MadmanDan » Vin Iul 23, 2004 11:49 pm

Noul Guns N' Roses va lansa curand(se zvoneste ca in noiembrie) albumul Chinese Democracy. Cateva dintre piesele de pe album (NU cele mai bune,spune Axl) se gasesc pe net,fiind inregistrate de la cele cateve concerte cantate de NewGNR. Cauta Madagascar, The Blues, Rhyad and the Bedouins, Silkworms si Chinese Democracy. Toate(poate mai putin Silkworms,care nu a fost scris de Axl) sunt niste melodii extraordinare.

Cat despre Velvet Revolver,eu zic ca nu are nici un farmec.Scott Weiland a fost o alegere total neinspirata.
MadmanDan
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iun 08, 2004 10:05 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde RipAngel » Dum Iul 25, 2004 12:02 am

Da...dar totusi linia melodica e destul de reusita (parerea mea!) ... cat despre My dying bride..nu va place?
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde RipAngel » Dum Iul 25, 2004 12:06 am

hai k mai pun un reply, de dragul de a mai scrie ceva...nu stiu...stau acuma si acult...Don't cry...care mie cel putin mi se pare o balada excelenta...si nu stiu..dar canta cu pasiune...si versurile...si instrumentalul...nu am ce zice... voua care Don't cry va place? Originalul sau Alt Lyrics? Ca am intalnit persoane carora le place mai mult a doua varianta..
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde Slash » Dum Iul 25, 2004 6:53 am

Incerc sa vin cu replici la tot ce s-a mai discutat:
Normal ca am "discografia" Velvet Revolver (deocamdata 1 sg album).
Piese de la "G'n'R nou" am ascultat Chinese Democracy si Dust in th wind (le am pe ambele).
G'n'R sigur NU va lansa curand vreun album NOU, deoarce Axl ma freaca (pe mine si pe toata lumea) la cap de doi ani cu un nou material si, nimic.
Scott Weiland a facut o alegere cum nu se putea mai buna. Velvet Revolver canta in momentul de fata Rock, exact ceea ce se canta si acum 10-20 de ani.
Cat despre My ying bride, am luat de la ei de pe site un sample la "The Dreadful Hours" si tot ce pot sa spun e ca nu sunt genul meu.
Imi place mult mai mult originalul "Don't cry" deoarece m-am obisnuit cu el... nu stiu, dar imi place mai mult.
Tocmai am vazut videoclipul la "Estranged" (il am pe comp): pur si simplu excelent, atat piesa, cat si videoclipul!
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde supermouse » Dum Iul 25, 2004 6:30 pm

din pacate ceea ceconsideratzi voi ca fiind stilul unic al GnR este ceva destul de comun la trupele de pa Sunset Stripde la sfarshitul anilor 80.
Eu v-ash recomanda LA Guns, trupa lui Tracii Guns, unul dintre membrii fondatori ai GnR, care i-a parasit inainte de a deveni faimoshi.
Tracii nu mai este la LA Guns, dar poate fi auzit in Brides of Destruction, trupa lui Nikki Sixx (Motley crue)
Eu nu vad nici un fel deviitor pentru ceea ce se cheama acuma GnR. Guns fara Slash este... doar o gluma mare shi proasta
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Slash » Dum Iul 25, 2004 7:30 pm

supermouse scrie:Eu nu vad nici un fel deviitor pentru ceea ce se cheama acuma GnR. Guns fara Slash este... doar o gluma mare shi proasta


Nu stiu... e adevarat ca nu mai canta ceea ce canta Slash (si ce canta acum VR), insa am ascultat 2 piese "fara Slash" si mi-au placut, chiar daca acum aveau acum pianul si orga ca puncte forte, insa si Buckethead (actualul chitarist) si-a facut treaba bine. Cel putin Chinese Democracy e superba.

P.S. Eu am o captura cu prestatia lor de la VMA2000. Daca o vrea cineva sa vada ce reprezinta acum G'n'R, sa ma contacteze pe Yahoo! Messenger. ID-ul meu este dituelv.
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde RipAngel » Dum Iul 25, 2004 8:37 pm

Si ce alte trupe gen GnR mi=ati recomanda?
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde supermouse » Dum Iul 25, 2004 9:05 pm

pai ce zisa Slash- Velvet Revolver, LA Guns...
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Guns'n'Roses

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori