Rapid in campionatul 2004/2005

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Rapid in campionatul 2004/2005

Mesajde baixinho© » Lun Iul 05, 2004 7:42 pm

Programul pe care RAPID il va avea in turul campionatului viitor este urmatoruL;

Etapa 1 (31 iulie): Poli Unirea Iasi - RAPID
Etapa a 2-a (7 august): RAPID - Steaua
Etapa a 3-a (11 august): CFR Cluj - RAPID
Etapa a 4-a (21 august): RAPID - FC National
Etapa a 5-a (28 august): FCM Bací£u - RAPID
Etapa a 6-a (11 septembrie): RAPID - FC Brasov
Etapa a 7-a (18 septembrie): Poli AEK - RAPID
Etapa a 8-a (25 septembrie): RAPID - Gloria
Etapa a 9-a (2 octombrie): Otelul Galati - RAPID
Etapa a 10-a (16 octombrie): Apulum - RAPID
Etapa a 11-a (23 octombrie): RAPID - Dinamo
Etapa a 12-a (30 octombrie): Univ. Craiova - RAPID
Etapa a 13-a (6 noiembrie): RAPID - FC Arges
Etapa a 14-a (20 noiembrie): Farul - RAPID
Etapa a 15-a (27 noiembrie): RAPID - Sportul
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Etapa I

Mesajde haifi » Dum Aug 01, 2004 6:04 pm

Poli Iasi - Rapid 1-2 (marcatorii Rapidului Ilyes& Sabin Ilie)
3 puncte si...cam atat
altii o duc mai greu (vezi Dinamo)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Dum Aug 01, 2004 6:10 pm

am ascultat meciul la radio deoarece am fost plecat la munte..
cred k era meritat un rezultat de egalitate..penalty ratat de poli in minutul 86 ...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 01, 2004 7:38 pm

plus alte 3-4 ocazii ale rapidistilor in prima repriza.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde PATTEU » Lun Aug 02, 2004 12:37 pm

sper sa batem si duminica la fel ! 2-1 Sabin si Burdujan !
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 02, 2004 2:29 pm

ma multumesc si cu 1-0, gol marcat din penalty in minutul 90+4 de catre Sabin Ilie, la capatul unei faze in care Niculae plonjase artistic in careu fara sa fie faultat si plecase dintr-un ofsaid de 2-3 metri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

4 sly

Mesajde haifi » Lun Aug 02, 2004 4:21 pm

regret ca a trebuit sa fie Poli,dar sper sa va revansati cu Steaua&Dinamo.
Pacat de (dez-) organizare.
Duminica batem Steaua,greu da' batem,si ne instalam lideri....cam pana prin etapa 30 :).
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 02, 2004 4:26 pm

haifi, o corectare, te rog: pana DUPA etapa a 30-a.

cat priveste meciul de duminica, sunt optimist. nu pot sa zic ca Rapid a aratat mai multe decat viitoarea adversara in aceasta prima runda, dar Rapid a reusit sa marcheze golul de 2-1 desi abia primise boaba. dincolo, in schimb, arbitrul lu peste prajit a refuzat sa dea Gloriei o lovitura de la 11 m si sa-l si elimine pe fundasul pre numele lui Ghionea. daca oaspetii ar fi deschis scorul, gazdelor le-ar fi fost greu sa revina in inferioritate numerica. sunt curios ce linie de aparare o sa foloseasca Zenga in conditiile in care Curt maciuci, Rachita maciuci si Radoi este si el in pioneze.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

...inclusiv et.30

Mesajde haifi » Mar Aug 03, 2004 9:07 am

de penalty-ul neacordat Farului cu Dinamo...sa mai zicem ceva?
Parerea mea ca la meciul cu Poli, nea Corpodean a fost nitel cam cu gazdele, mai ales ca dupa ce au luat gol, iesenii au cam "dat la gioale" ;)
Avem si noi falitii nostri (Godfroid, Rada)....asa ca situatia se cam echilibreaza
Eu zic ca sansa e de partea noastra,de data asta
Poate stii ceva de situatia lui Zyiati-care ...dupa ce ca avem lotul pe care-l avem, Razvan vrea sa-l puna pe liber...ceea ce n-a reusit becali&danpetrescu- sau a lui Robert Nita???
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Aug 03, 2004 9:11 am

zyati, a declarat ieri ca va face tot posibilul (probabil sa se impace cu lucescu) sa ramana la rapid. in plus a promis ca va marca un gol in meciu cu steaua :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Aug 03, 2004 9:42 am

ziyati este, din punctul meu de vedere, un fel de bisconti. fata de italian, marocanul apare si la finalizare. bisconti, in schimb, era un mijlocas la inchidere in adevaratul sens al cuvantului. am mai spus-o si-o s-o repet de fiecare data cand o sa am ocazia: cel mai bun meci al lui a fost pe stadionul de langa spitalul de urgenta, cand RAPID a castigat meciul cu formatia gazda cu scorul de 2-0. foarte probabil ca ziyati o sa ramana la Rapid, deoarece nu stiu cine din tara ar pitea da 125.000 de dolari pe el. faza cu "m-a sunat dinamo" cred ca este gargara, deoarece nu cred ca dinu gheorghe ii va da drumul lui ziyati la o contracandidatala titlu. plecarile lui irimia si galamaz nu le consider, cu tot respectul pentru jucatorii respectivi, drept intarirea celor de laanga spitalul de urgenta. in paranteza fie spus, locul lor este la sportul. sau ar fi trebuit sa fie.

despre nita pot sa iti spun ca da probe la o echipa din portugalia din liga a doua. stiu ca a impreionat pe diriguitorii respectivei grupari, dar nenii aia de acolo sunt nemultumiti ca nita are 2.00 m si 120 kg si le este frica sa nu dezmembreze jucatorii adversi. :D

ps: vesti din tabara viitoarei advesare din campionat: tinerelul rachita va absenta trei saptamani. el zice ca va juca impotriva Rapidului si intr-un picior. nu m-ar deranja, sincer.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

pareri si pareri

Mesajde haifi » Vin Aug 06, 2004 9:01 pm

eu unul il uitasem de mult pe bisconti si,parerea mea,cred ca e fortat sa-l compari pe Zyati cu ...ala,mai ales ca marocanul are o tehnica de invidiat,paote fi coordonatorul de care avem nevoie...doar ca are mentalitate de ..roman :) si devine pagubos

cat despre cruciada mascata a miticilor(a se citi "umbra de becali") impotriva familiei Lucescu si a Rapidului,cred ca acesta este doar inceputul si solganul "singuri impotriva tuturor" cred ca va fi mai valabil ca oricand

ps
Razvan e cam temperamental si scaunul e nitel cam mare pentru el...sa speram ca....
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 09, 2004 5:02 pm

Rapid - Steaua 2-1 (2-1)
Stadion: “Giulestiâ€Â
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

1 lupta

Mesajde haifi » Mar Aug 10, 2004 6:10 pm

s-a castigat, urmeaza greul "razboiului"
ce mi-a placut: mi-au placut primele 25-30 min, pana la 2-0
ce nu mi-a placut: ca ne-a fost frica sa le dam o "carutza" Stelei si ca ne-am aparat la disperare (sacrificiu,daruire..OK, dar cam prea...devreme )
ce mi-a placut: "armeanu' ala" (citat din mitica)
ce nu mi-a placut: ca Marius Constantin e cam neglijent si nu prea stie sa deposedeze, faulteaza pe spinarea echipei...poate ma insel sau...poate mai invata
sper sa continuam sa fim "legati" si seriosi tactic
ps
si totusi,Dolha... ~y
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Aug 11, 2004 8:22 am

haifi scrie:ne-a fost frica sa le dam o "carutza" Stelei si ca ne-am aparat la disperare

bre, in 10 uameni o repriza intreaga inpotriva stelei nu prea ai de-ales.

rapidu a demonstrat OMOGENITATE si fara valori individuale deosebite a spulberat steaua la tuate capitolele. jocu rapidului din ultimu meci imi aminteste de jocu greciei la ultimu CE , pragmatic , la subiect si fara zorzonele. duminica seara creca rapidu batea si mencesteru :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Aug 11, 2004 8:52 am

haifi, in prima repriza rapid a incercat sa dea o caruta echipei adverse, dar mai tre sa si poti si-n + sa si te lase, ca daca nu era capatana lu radoa la sutul lu ilyes, la 3-0 puteau sa joace capriorii si in 7 jucatori de canp, ca tot castigau.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

revenirea cu picioarele pe pamant

Mesajde haifi » Vin Aug 13, 2004 7:53 pm

sau CFR Cluj - RAPID 1-1
adica CFR - D.Niculae 1-1
cam p-aci ne este si valoarea echipei si a antrenorului,chiar daca am venit dupa un joc cu Steaua care, fie vorba intre noi eye n-ai de ce s-o ridici in slavi, o echipa oarecare,ca toate echipele din campionat
ps
comparatia cu Grecia nu-mi place deloc(mai ales ca -parerea mea- campioana Europei s-a ales dupa o tzurca printre jucatori in carje si iesiti din forma), Rapid a jucat altceva in prima 1/2 ora cu Steaua decat Grecia...despre partea cu apararea la disperare de dupa eliminare...s-avem pardon
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

continuare

Mesajde haifi » Dum Sep 12, 2004 10:59 am

dintr-o eroare :)) regretabila am postat cateva rezultate la noutati ...sorry
ieri Rapid -FC Brasov : 2-0
D.Niculae care a jucat cu probleme de sanatate,insa revelatia a fost Aliutza,omul de care avem nevoie
Acum pot spune, nu cum zicea nea becali, ca Aliutza este necesar la Nationala
Sa-l tina tot asa!
PS
Bravo Razvan!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

ieri

Mesajde haifi » Sâm Sep 18, 2004 8:28 pm

Poli AEK (!) Timisoara - Rapid :1-1
iar D.Niculae
un meci stricat de arbitri si judecat cu totul aiurea de fair-play-ul (sic!)public timisorean
si uite asa ne dam cu stangul in dreptul, arbitrii revin in postura de "calai ai dreptatii" si...viata merge inainte
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Sep 24, 2004 11:44 am

bre io zic ca rapiduletzu' ie pe drumu' cel bun..se pare ca aliutza s'a integrat purfect in echipa..eo zic ca natzeonalu' oricum n'o sa tzina la drum intins..clacheaza in retur..s'au se'apuca sa vanda meciuri k sa aiba din ce trai..ie anu' nostru bre!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 24, 2004 12:00 pm

pana la retur, rapiduletzul este cam vraishte in aparare inaintea meciului cu Gloria lu Tata Jean. avem di tí£tie: si suspendati si accidentati.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Sep 24, 2004 12:09 pm

dupe principiu' "las' ca faq altzii ce nu putem face noi" am convingerea ca gloria o sa se bata singura..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 24, 2004 12:32 pm

daca vrea gloria sa joace, azi ne incurca. io sper sa nu vrea.

mi-am adus aminte: fundas central o sa fie Junior. asta pana acu a jucat numai fundas lateral.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Sep 24, 2004 12:47 pm

mie mi s'o parut cam lent brazeleanu' asta..sper sa joace ceva totushi..bre' ne lipseshte mult un fundash de calitate..cu alde nicolae constantin n'o sa facem f'odata treaba..appo baixule ca tu ejti mai batran ca mine..ierea prin 95/96 sau puate mai devreme ca nu'mi amintesc cu ezatitate un jucator la Rapid, Frunza park il chema..din aceiashi jeneratzie cu Lupu, Chiritza, Vladoiu..ce s'o ales de iel ca am avut o discutzie cu tata despre jucatorii din perioada aia shi cu asta nu'mi amintesc nici de frica ce s'a intamplat..multzam..shi zcuze pt off-topic

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 24, 2004 12:51 pm

ie cam lent, dar pune osu de numa.

campionatu trecut frunza vegeta prin liga a treia germana si voia sa plece undeva prin israel. nu stiu unde as putea sa ma interesez ce face acum.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 24, 2004 12:51 pm

rog nu uitati ca gloria ie pe 4, adica nu ie frun dinamo pe 12 ca sa jucati cu rezervele, da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Sep 24, 2004 12:54 pm

eu zic ca drumul bun pe care il are rapid si national e pe sfarsite
nu mi se par convigatoare evolutiile
k
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 24, 2004 12:57 pm

eu zic ca ar fi bine ca matale sa te mai duci putin pe la scoala si eventual a mai scurtezi din nickul ala kilometri. drumul lung pe care il au x si y, ca este vorba doua echipe.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Sep 24, 2004 4:03 pm

eu zic ca ar fi bine ca matale sa te mai duci putin pe la scoala si eventual a mai scurtezi din nickul ala kilometri.

ok.cred ca nu ai dreptate dar fie
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 25, 2004 6:38 am

pana una alta, drumul bun al rapidului continua.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron