Momente de neuitat (din sport)

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Momente de neuitat (din sport)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 19, 2001 4:20 pm

Tin minte vara anului 1986...si am sa o tin minte toata viatza. Campionatul Mondial de Fotbal..Mexic. Primul campionat mondial ce l-am vazut in viatza mea ! Multumesc bulgarilor pentru acest lucru. Tin minte ca aveam un televizor alb-negru Diamant sau Sirius....si se incalzea foarte repede...iar cand se incalzea se dadea imaginea peste cap. Pentru a fi mai racoare..tata a scos televizorul din biblioteca si l-a asezat pe jos. Si astfel,stateam amandoi tolanitzi pe jos si priveam fotbal adevarat ! Ce mari jucatori am vazut ! Aveam doar 7 ani...dar mai tin minte si acum faze de la acele mondiale. Il tin minte pe Diego Armando Maradona (de departe..cel mai mare fotbalist al tuturor timpurilor)..ce driblinguri ..magie pura. Il mai tin minte pe Michele Platini...cum saruta mingea inainte de fiecare 11m executat. Il mai tin minte pe omul de gol al Angliei...Gary Lineker. Pe belgianul Enzo Scifo,pe brazilienii Alemao si Careca. Pe magnificul Peter Schilton. Imi aduc aminte de rumoarea de pe Stadionul Azteca din Ciudat de Mexico...atunci cand evoluau mexicanii. Mi-l mai aduc aminte si pe celebrul Manolo cu a sa imensa toba ! A fost ceva de vis ! Nu era fotbalul comercial din ziua de azi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

jazz

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 19, 2001 4:26 pm

Mai ti minte Supra Tutt1..finala vestului din 1997..Utah vs. Houston Rockets ?
Eu imi amintesc de meciul 6...cand cu vreo 20 de secunde inainte de final...a aruncat Stockton de 3 puncte din fatza lui Charles Barkely ..si i-a calificat pentru prima oara pe Jazz in finala ! Si tin minte ..cum s- a bucurat comentatorul american...cum zicea : "Stockton is the heroooo ! Utah Jazzz is in NBA FINAL !!!"
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 19, 2001 6:34 pm

imi aduc aminte de finalele cu Chicago, pentru ca era sa ma imbolnavesc de inima atunci ... ma trezeam la 2:00 si tzin minte ca meciul se termina in jurul orei 7:00, cand aveam pulsul foarte ridicat ... ca se trezea maicamea si cand ma vedea credea ca is bolnav :)
Din 86' nu tzin minte nimic ... primul meci de fotbal de care imi aduc aminte este finala cupei Romaniei din 88' (parca:D) in care Dinamo bate pe Steaua cu 6-4. Si primul meci vazut pe viu este un amical intre selectionata Romaniei si Farul, tot in 88'.
Cel mai mishto moment cred ca a fost vara lui 94' la meciurile Romaniei cu Argentina si Suedia ... alea nu o sa le uit.
Si inca ceva ... eu tzin minte foarte bine si jocurile olimpice de la Barcelona, Atlanta si Sydney.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 19, 2001 9:15 pm

Olimpiadele ...!!! Momentele mele preferate ! Am vazut prima mea Olimpiada in 1988 ! Tot datorita televiziunii bulgare ! Olimpiada de iarna de la Calgary si cea de vara de la Seul.
Dar totusi...cel mai mult mi-a placut Olimpiada de la Atlanta. Tin minte ca am facut 2 saptamani de nopti albe...ma uitam la orice...canotaj,atletism,box. In boxul amator..sunt fan Felix Savon. La Atlanta..tin minte ca a facut un galop de sanatate..din primu' tur pana in finala.
Aaaa..era sa uit..Dream Team 1...la Barcelona ! Cu Magic Johnson,Larry Bird,Michael Jordan,Isaiah Thomas,Ewing..si bineinteles Stockton & Malone.
Acum astept olimpiada din Salt Lake City !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Oct 20, 2001 3:11 pm

ohhh yea -> Salt Lake City :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 1:54 pm

Mai imi aduc aminte..cum era pe vremea lu Ceasescu..toate meciurile de fotbal din campionat erau in aceiasi zi si la aceiasi ora...si se transmiteau la Radio Romania....la celebra emisiune FOTBAL MINUT CU MINUT. Tin minte ca era coordonator Octavian Vintila si el distribuia legatura...la ceilalti comentatori aflati la fata locului : Ilie Dobre,Ion Ghitza,Ion Ghitzulescu,Sebastian Domozina,Teoharie Coca Cosma,Radu Antofi..etc.
Si cum se certau ei..daca se dadeau goluri simultane..cine sa preia legatura.
Si cum tipa Ilie Dobre..daca dadea gol Rapidu'...nu conta unde era legatura...el nu cerea voie,nu nimc...si incepea sa strige gol vreo 30-40 de secunde !
Eram ultras Rapidist la acea vreme...cand jucau Fanel Tara,Goantza...etc. Acum ma lasa rece,dupa cum v-am mai zis,intreg fotbalul romanesc la nivel de cluburi !!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Oct 21, 2001 3:18 pm

eu imi aduc aminte la un meci din '94, juca Gloria, nu shtiu cu cine, dar in perioada minutelor 65-80 au fost 3 penaltiuri si 1 gol ... si zbiera Ilie Dobre non-stop ... era crizare :D, iar la sfarshitul meciului, prin minutul 88 a mai fost un penalti, insa nu a mai primit legatura de la Radu Antofi (parca el era in studiou atunci).
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde gaga » Mar Oct 23, 2001 3:39 pm

sport=numai baschet??? (sters)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Blasfemie

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 23, 2001 9:20 pm

Dana..lasa-ne cu Cargo pe forumul de sport !!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

moto?

Mesajde tzuk » Sâm Oct 27, 2001 7:47 pm

De ce nu vb si despre motociclism?
tzuk
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Sep 02, 2001 11:17 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 27, 2001 9:01 pm

Frate..vorbim despre ce sport doresti tu..ca doar d'aia e forum dedicat sportului ! Ti-a interzis cineva sa vorbesti despre motociclism ?
Da-i bice ! Varsa tot ce vrei sa spui !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

momente de neuitat.....din sport!!?

Mesajde Mirela » Mie Noi 21, 2001 10:19 pm

cand am jucat prima oara in echipa feminina de fotbal din liceu(in irlanda),cand am marcat PRIMUL GOL,cand am castigat primul meci,cand am luat prima centura la karate.....si cand echipa feminina de volei a romaniei a batut cehoslovacia cu 3-0 la seturi-in 2001(eram acas' si am vazut tot meciul cu sufletul la gura)
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 02, 2002 4:52 pm

Peste 1 ora....va incepe in direct pe TVR 2....Anglia-Scotia in turneul celor 6 natiuni la rugby !
Ce sport frumos ! Il urmaresc din 1990. Sunt un fan al Cocosului Galic. Didier Camberabero si Sergi Blanco au fost idolii tineretzii mele.
Acum imi vine in minte...celebra semifinala de la ultima Cupa Mondiala....in care francezii i-au eliminat pe all-blacks ! Cu acel extraordinar francez de 173 cm (i-am uitat numele) care i-a tinut piept omului munte Lomu !

Deci.....nu uitatzi rugby-ul ! Si urmaritzi Turneul celor 6 natiuni pe TVR 2 ! (in cazul Romaniei) .
Mirelo...la voi..cred ca este transmis turneul pe 20 de posturi ! Corect ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Feb 03, 2002 4:20 pm

Mirelo...la voi..cred ca este transmis turneul pe 20 de posturi ! Corect ?

aproximativ...alterneaza cu Super-Bowl-ul...care debuteaza sapt.asta...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 04, 2002 1:07 am

Din pacate eu nu am unde urmari Super Bowl....pt. ca romanii sunt prosti si nu transmit ! Stiu doar ca finala se desfasoara la New Orleans !

In alta ordine de idei....mi-au placut englezii in victoria lor cu 29-3 de pe Maryfield.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Mar Mar 05, 2002 3:55 pm

Eu zic ca moment unic a fost finala d epatinaj viteza pe pista scurta, unde a castigat australianul
:N :hehe:
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde SOD » Sâm Mai 18, 2002 2:46 pm

fara discutie ,gala hagi!am plans ca o vaca!am avut si banner facut de je:
ROMANIAN TEAM POWERED BY HAGI
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 22, 2002 11:00 am

Am vazut de dimineatza pe Eurosport un rezumat al meciului Argentina-Anglia ,din sferturile de finala ale Campionatului Mondial de Fotbal,Mexico 1986.
Meci...cu adevarat de neuitat..prin cele doua goluri inscrise de Diego Armando Maradona ,cel mai mare fotbalist al Planetei.
Primul inscris cu mana....iar al doilea inscris dupa ce a plecat cu mingea la picior de la 60 metrii de paorta adversa.
In paorta englezilor se afla legendarul Peter Shilton....la acea vreme in varsta de 37 de ani.

Interesant...ca eu am vazut acest meci si LIVE ..in vara anului 1986...la televiziunea bulgara. Aveam 7 ani...si m-a sculat tata noaptea sa vad meciul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Momente de neuitat din sport

Mesajde baixinho© » Vin Iun 07, 2002 8:03 pm

Cred ca unul dintre momntele memorabile este acela in care Coca Cozma Teoharie (parca) urla intr-o veselie la televizor: "Apara Duckadaaaaaaaaaaaaam, ne-a calificaaaaaaaaaaaaaaaaat!", desi Steaua nu mai avea unde sa se califice. Dar in tensiunea momentului, este de inteles. Mi-e greu sa cred ca nu stiti la ce ma refer.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Joi Apr 03, 2003 7:48 pm

cred ca e vb de topescu
un mom. de neuitat pt. mine e euro 1988 cand a castigat olanda turneul
jucatorii mei preferati era acolo Ronald Koeman (sportivul meu pref.), Van Breukelen (portarul meu pref.), van Basten, Gullit
alt moment e ratarea penalty-ului lui dan petrescu in '94, desi aveam doar 12 ani, lumea s-a prabusit pe mine.. inca si acum ma gandesc cum a putut rata, de ce nu si-a luat elan...
iar alt moment de neuitat e playofful nba 1998
am revazut la nesfarsit superba aruncare a lui houston din ultima secunda a sfertului 4 din meciul 5 cu heat , knicks fiind prima si singura echipa din istoria nba care a ajuns in finala, dupa ce s-a calificat pe locul 8 in playoff
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Joi Apr 03, 2003 8:11 pm

nu rady...

sigur e coca cosma teoharie (topescu a comentat numai prima repriza)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 03, 2003 8:21 pm

Coca Cosma a comentat intreg meciul. Atat pt. radio cat si pt. televizor. In acele vremuri..asa se facea. Se trimitea la fatza locului un singur comentator.

Topescu a comentat finala din 1989...pierduta de Steaua cu 4-0 in fatza diavolului milanez.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Vin Apr 04, 2003 7:48 am

moment frumos?

meciul de handbal masculin romania-suedia (viitoarea campioana mondiala) din cehoslovacia (1991, daca nu ma-nsel)... i-am batut in ultimele 5 sec si topescu a trezit-o pe bunica-mea :)

finala ligii campionilor din 1999 (asta pt ca sunt un fan manchester)

semifinala da la US open in 2001 (sampras - agassi 7-6 6-7 7-6 7-6)

si ar mai fi da' acum nu mi le amintesc

a, inca ceva ola einar bjoerndalen cu cele 4 medali olimpice de aur de la salt lake

mi-ar fi placut sa vad in direct momentul in care nadia comaneci a luat primul 10 din istorie

concursul de gimnastica de la sidney (individual compus) cu cele 3 romance pe podium... pacat ca a fost umbrit de evenimentele de dupa

lance armstrong pe fiecare catarare pe care o ia pe cont propriu

si cu permisiunea d-voastra o sa revin
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 15, 2003 8:24 am

Sunt destule momente care ... snif-snif ... mai bine le insir :D

(imi cer scuze pentru ca sunt toate recente)

- cand Alexander Abt a castigat medalia de bronz la CE 2002 de patinaj artistic. Am crezut ca voi muri pe canapea si m-au durut palmele doua ore , in asa hal am strans pumnii pentru el ...
- cand Juventus a pierdut finala CL anul acesta ... Am bocit pana la 1 noaptea, urmand o repriza de 40 de ore de nesomn :D Recordul meu personal, pana acum, de altfel.
- cand Juventus si-a luat revansa, castigand Supercoppa ... Cand Trezeguet a inscris egalizatorul, am incercat sa ma ridic in picioare si nu am reusit, in asa hal imi tremurau genunchii de emotie

De indata ce imi mai amintesc, mai scriu ... ar mai fi si semifinala lui Juve cu Real (returul), sfertul cu Barcelona ... si ...

- cand Eurosport a difuzat rezumatul CM 1974 si am putut vedea Olanda lui Cruyff si Neeskens, Olanda mea
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Aug 22, 2003 12:25 pm

1991 - victoria impotriva Suediei la handbal, parca il aud si acum pe comentator: 3-2-1 goool!!! - golul a fost dat exact in ultima secunda a meciului
-aurul lui Covaliu de la olimpiada
- campionatul 97/98 (poate cel mai frumos campionat postdecembrist) cu multimea de schimbari la varf, in ultimile etape, culminand cu egalul Rapidului la craiova si victoria Stelei.
- pantani in turul frantei
- victoriile Stelei contra PSG-ului si West Ham
- deziluzia de la penaltiurile din 94. mai aveam un pic si boceam cu lacrimi de crocodil
- etc...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mar Aug 17, 2004 11:33 pm

-Finala ligii campioniilor din 1999,am urlat juma de ora dupa golul lui Ole Gunnar Solskjaer atat eram de fericit.
-Desi aveam doar 7 ani tin minte meciurile magice ale Romaniei la CM '94.Meciul Romania - Argentina cu golurile lui Ilie Dumitrescu in primul sfert de ora daca nu ma insel,iar la Romania - Suedia dupa executarea lovituriilor de departajare am plans mult timp si nu am putut sa dorm pana dimineata aproape.
-Meciul Romania - Danemarca...cand am vazut golul din minutul 94 stateam in picioare si mai ca nu am cazut,m-au lasat genunchii de tot.
-Meciul Poli Timisoara - uTA din sezonul 2002/2003 terminat cu scorul de 3-4 dupa ce Poli conducea la pauza cu 2-0.Am innebunit de nervi la meciul ala.Inca un meci dramatic a fost meciul Poli Timisoara - dinamo 2-3 din acelasi campionat.O atmosfera incredibila la ambele meciuri de care am amintit.Pacat de rezultat:)
Ar mai fi multe,dar acum nu imi amintesc,asa ca voi reveni.

Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde DragosSuciu » Vin Noi 26, 2004 1:40 pm

Eu zic ca meciurile Romaniei din 94 la fotbal, meciul Agassi-Sampras din 2001 de la US OPEN la tenis, la baschet finala aia mortala cu Chicago Bulls si Utah Jazz (parca 1997) si la snooker meciul O Sulivan-Hendry cand l-a injurat Ronnie pe Steven.
Ar mai fi, sigur si meciul cu danezii, cand eu, la 19 ani am plans toata noaptea, finala aia memorabila Man United-Bayern Munchen 2-1 in prelungiri, si a mai fost meciul Man United-Real Madrid 4-3
DragosSuciu
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Noi 19, 2004 1:53 pm
Localitate: Constanta

Mesajde theOffender » Vin Noi 26, 2004 2:06 pm

meciul noua zeelanda vs anglia din iunie (?) anul acesta, incheiat 36 la 3 in favoarea all black-shilor (la pauza 33 - 0).

presa i-a criticat pe englezi cum ca n-ar fi jucat la valoarea lor de campioni mondiali. am vazut meciul de 3 ori: in direct, in reluare shi in reluarea reluarii shi nu pot sa zic absolut nimica rau despre felul in care au jucat. a fost doar una din zilele alea in care neo zeelandezilor le-a ieshit tot ce-or vrut.

shi finala din 2003, australia vs anglia cu ultimul drop-gol a lui tommy wilkinson, secunde inainte de final.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 27, 2004 1:01 pm

baixinho © scrie: "Apara Duckadaaaaaaaaaaaaam, ne-a calificaaaaaaaaaaaaaaaaat!"


N-a zis "ne-am calificat". A zis : "suntem finalisti" :D

-----------

Cred ca putem trece pe lista momentelor de neuitat...si victoria Greciei la europenele de fotbal din acest an. Si peste 100 de ani se va stii...ca o echipa de mari outsideri a luat un campionat european.

De neuitat pentru mine este si singura victorie pe care a inregistrat-o vreodata in Formula 1..pilotul meu preferat...francezul Jean Alesi. Se intampla pe circuitul de la Montreal.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde john_john » Dum Dec 05, 2004 8:13 pm

de campionatul mondial de fotbal din spania, 1982, isi mai aduce cineva aminte? l-am vazut in mica masura la tv bulgaria, dar mai mult am ascultat la radio, un post spaniol. cred ca a fost cea mai spectaculoasa editie din cate am prins- cu echipa formidabila a braziliei, cu parcursul italiei in partea a doua a turneului, cu meciul franta- rfg etc etc.
din handbal imi amintesc vag de un meci de la olimpiada din 80, cu urss, pe care i-am batut dupa ce la pauza erau mult in fata noastra.
finala de la saritura in lungime la cm din 92(?), cu mike powell si carl lewis
golul lui van basten in finala din 88
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori