Lumea vazuta prin ochii lui Forrest Gump

subiecte clasice

Lumea vazuta prin ochii lui Forrest Gump

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 08, 2002 11:41 pm

Buna seara !

In urma cu 1 an , pe 9 octombrie 2001 ,la ora 22:41 postam primul meu mesaj pe FanClub. La forumul de cinema ,pe subiectul "Filme cool" . Iata cum suna postul meu de atunci :

Vreau sa va spun ca ,pentru mine,nu exista film mai tare ca Pulp Fiction.Este o capodopera,nu doar un film.
De asemenea mi-au placut mult Forrest Gump,Gladiator & Donnie Brasco.
Alte filme bune pe care le-am vazut in ultimii ani :
Heat , Sleepers , As Good As It Gets , Fight Club , American History X , The Sixth Sense , Black Cat White Cat , Saving Private Ryan , The Thin Red Line ......

Si nu pot uita senzationalele filme de animatie a celor de la DreamWorks :
The Road To El Dorado & Shrek....ultimul fiind bun de tot !

Cam atat,pt. moment !



Iata deci ,un post cat se poate de frumos si de interesant pentru un om ce lua pentru prima oara contact cu forumul . Pentru inceput m-am invurtit in zona subiectelor ce erau atunci pe cinema . Tin minte ca am schimbat cu Vali cateva idei . Atunci Vali era stapan pe acolo .
Si ca sa ma bag si eu in seama ,dupa ce m-am plictisit de cinema , am zis sa intru pe forumul de muzica . Si am postat o gramada despre Blink 182 . (trebuie reamintit faptul ca la acea vreme nu ma numeam Oribilul Mosh ci Blink 1 82) . Acolo (pe forumul de muzica) am fost pus imediat la punct de 2 useri . Pe numele lor Dana si manelesux. Daca ei nu mi-ar fi raspuns la posturi si nu m-ar fi atacat , nu cred ca ash mai fi ramas pe forum . Pentru ca nu prea aveai ce face la acea vreme. Dar vazandu-i pe ei cu cata inversunare imi raspund la posturi ...am inceput sa postez si eu ,posturi lungi ! Si asa..mai multe zile la rand ,pana am prins gustul forumului . Si odata prins acest gust se pare ca nu mi-a mai disparut . Deci ,zic eu , raspunzatori pentru toate cele intamplate in acest an ..sunt Dana & manelesux . Ei m-au facut sa raman pe forum ,bagandu-ma in seama la inceput.
In timp ce ma certam cu cei doi pomenitzi mai sus , am dat si peste primul prieten . In data de 14 octombrie 2001 ,deschid eu subiect NBA si povestesc despre echipa mea favorita , Utah Jazz . Pe data de 15 octombrie 2001 ,un anumit user Sopra Tutt1 imi raspunde la post in felul urmator : "WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAW .Blink 1 82 subscriu la tot ce ai spus tu. Si eu is fan Utah Jazz de la finala din '97, si de atunci ma uit la toate meciurile " . Atat mi-a trebuit ! Va datzi seama ca am prins un curaj nebun ! Ma baga si pe mine lumea in seama . Aveam cu cine vorbi despre NBA !
Asadar , il adaugam si pe Sopra la persoanele care m-au facut sa raman pe forum . De fapt Sopra m-a facut sa raman . Certurile cu Dana si manelesux au aparut mai tarziu .

Dar nu foarte tarziu . Caci pe 19 octombrie 2001 ma gandesc eu sa deschid un subiect pe muzica. Si il intitulez "Cultura muzicala" . Se dorea un protest la adresa lui manelesux . Ulterior subiectul a fost un protest la adresa mai multor persoane si a gusturilor lor muzicale . (in prezent subiectul numara 7 pagini si il gasitzi prin strafundurile forumului de Muzica ).

La vreo 2-3 saptamani dupa ce m-am inscris eu pe forum , il conving si pe bunul meu prieten Aliosha sa se inscrie . Am tras o gramada de el pentru a-l convinge . La inceput a incercat el in a ma sustine in lupta cu Dana & manelesux...dar a sfarsit prin a fi idolul acestora din urma . :)

In noiembrie-decembrie 2001 vine un val de noi useri . Printre ei Mirela si Gabytzu . Ma uit eu la informatziile despre Mirela si vad ca la location scrie Dublin . Eu in sinea mea : "opaaa ! " si ii trimit un PM in care o salutam si o intrebam cam ce e prin Irlanda . Mirela imi trimite si ea un PM de raspuns in care imi povestea in stilu-i caracteristic despre frumusetzile de acolo . Si asa am ramas eu prieten cu domnisoara Mirela. :) De Gabytzu ce sa zic ? Doar ca toata lumea se distra pe seama lui !
Sa nu uitam ca pe forum ,exista inca de di'naintea intrarii mele un anume user Caprioara . Ma uit eu la caracteristicile ei si observ ca are adresa de yahoo messenger. Ceva cu panterutza ! :) Eu tocmai imi instalasem yahoo messenger si nu aveam cu cine vorbi pe el . (atunci Aliosha nu era in Canada si mai nimeni din prietenii mei nu avea internet . plus ca pe forumisti inca nu ii cunoscusem :D ) . Si ma pun eu la vorba cu Caprioara asta . O adaug la lista de prieteni in YM ,ma aduga si ea ...si ramanem prieteni . Prima discutzie cu ea a fost foarte elevata. Si o intreb eu la sfarsit de varsta. Si cand aflu ca are 13 ani , ma speri . Eu ii dadeam vreo 25 ,dupa ce imi povestea pe YM . Asa ca o sun ca sa ma conving ca are doar 13 . Nu prea m-am convins atunci pe moment ,dar mi-a facut placere sa aud voce de om necunoscut la telefon. Intre timp , acest user Caprioara si-a schimbat numele . Acum userul de care va vorbesc se numeste darkshines si nu mai are 13 ani. Are 14. Si e la fel de desteapta si inteleapta. Pacat ca pe forum scrie numai prostii .

Odata cu inceperea anului 2002 moda Yahoo Messengerului se extinde. Deja aveam in lista oameni precum Aliosha (care era in Canada) , Mirela , Sopra Tutt1 sau Zgubilici . Cu Zgubilici fac primele conferintze prin voce. Foarte amuzant. Eu ii cantam din repertoriul Stelei Enache ,iar ea ma incanta cu latraturi de caine ,pentru ca tre' sa va spun isi batea cainele live , in timp ce vorbea cu mine pe YM .
Conferintzele au devenit ceva obisnuit prin luna mai . Imi aduc aminte ca intram cate 7-8 prin voice si spuneam bancuri ,cantam ,comentam mecirui ,faceam mistouri . Era ceva special . Pacat ca nu le mai facem si in momentul de fatza.

Dupa valul de forumisti ce au venit la sfarsitul anului 2001 : eu,Aliosha,Mirela ,onk ,Bobo , Zgubilici , Gabytzu ...primele luni ale anului 2002 nu prea au adus useri noi . A fost cam o perioada de stagnare a forumului . Dar din martie au inceput sa tot vina . Pe 1 martie Decret , iar pe la sfarsitul lui martie Joao . Cand a aparut Joao am fost atat de fericit ,incat am initiat un concurs. Debutantul lunii pe forum . Concurs care este foarte popular chiar si astazi .
Cu Decret m-am contrazis pe forumul Steaua. Eu bagam prostii la misto, cu nea Pitzi sau mai stiu eu ,iar el ma contrazicea. Si ma contrazicea chiar rau de tot . Prima mea impresie despre el a fost ca o fi vreun tzigan d'ala care stie doar de fotbal . :)
Dar cea mai frumoasa luna pe care am petrecut-o pe forum..cu sigurantza a fost Aprilie 2002. Aceasta luna probabil va ramane scrisa cu litere de aur in cartea forumului .Pe 1 aprilie debuteaza K-gula. Pe 15 aprilie debuteaza Mig29 ,sub numele de AcidJazz. Pe 22 aprilie debuteaza bhuttu . Pe 24 aprilie debuteaza SOD. Pe 27 aprilie debuteaza Bagheera. Acesta din urma nu stiu ce a patit ,de nu a mai intrat. Dar imi placea de persoana lui .
Cu Kgula mai putin vorbesc la inceputuri ,dar pe Mig,SOD si bhuttu ii iau in primire. Tin minte ca am vorbit enorm cu acesti 3 baietzi si pe forum si pe YM . SOD mi se parea cel mai amuzant. Inca de la inceput posta in stilu-i caracteristic , stil de care eu & Aliosha eram foarte incantatzi . Mereu seara pe YM ,vorbeam cu Aliosha : "Ai vazut ba ce a postat SOD ? " "Ha,ha,ha...da ba ! E bun rau ! S-a luat de aia..." .
Ii dau eu un PM lui SOD si ii zic : "Domnule..baga-tzi si tu Yahoo messenger sa vorbim ! " . Dupa vreo 3 ore imi raspunde SOD la PM : "Saru' mainile ! Domnule..eu sunt teribil de prost si nu am reusit sa imi instalez yahoo messenger. Ma potzi indruma pas cu pas ? " . Ce sa mai zic ? Un user delicios !
Nu mai zic nimic de bhuttu ,care mi-a zis pe YM ca are 1.96 si a facut 12 ani de Kick-boxing si ma rupe cu bataia.

Il amintesc in schimb pe Bobo,care este colegul meu de moderare de la fotbal international . M-am distrat de minue alaturi de el ,pentru ca el este un ultra sustinator al nemtzilor ,care sunt dusmanii mei.Iar el este anti-spanioli ,spaniolii fiind preferatzii mei . Au iesit niste certuri amicale foarte frumoase ,intre noi doi ,pe aceasta tema .

Forumul cel mai drag mie de pe fanclub este cel de Sport. Si pentru ca mi-a fost asa de drag am zis sa fac ceva frumos din el . Si cred ca am si facut. Dar tin sa-i mentionez si pe cei care si-au adus aportul decisiv asupra acestui forum . Doi oameni au fost : Mirela si baixinho. Mirela cu discutzii foarte pertinente despre rugby ! (un subiect pe care doar eu cu ea am discutat) . Pe langa rugby Mirela a avut interventzii extraordinare si la snooker (monolog din pacate) , handbal sau karate. baixinho mi-a sarit in ochi pe subiectul dedicat hockey-ului pe gheatza. Un om foarte folositor pe sport. Insa..eu ii recomand sa mai lase statisticile..si sa scrie si din inima ,asa cum fac eu sau Mirela . Statisticile nu le retine nimeni . Vor fi uitate peste ani,poate chiar zile . In sport...spectacolul va prima intodeauna .
Scuzatzi aceasta paranteza,dar am vrut sa aduc aminte si de forumul de sport.
De asemenea un personaj foarte simpatic si priceput la sporturi este Rosu Oana . O fata care nu isi arata varsta. Imi place aces user.

Si mai imi plac o gramada de altzi useri ...dar nu mai stau acum sa ii amintesc ,pentru ca si asa m-am intins prea mult ! Il mai amintesc doar pe Mig ,care este pur si simplu fantastic cu rusii si yugoslavii lui . A...si pe Decret ! Probably the best !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 08, 2002 11:42 pm

Prin primavara ,parca prin aprilie incep eu sa ma intalnesc cu userii . Si primul intalnit a fost Rolf. Acest "google" al forumului cum il numea bhuttu . Pe mine m-a uimit mult pe forum domnul Rolf . Vorbea cu placere despre orice : de la muzica lautareasca si bere pana la curling si muzica rock . M-am intalnit cu el in urma unui anuntz pe care l-am facut pe forumul de cinema . Cum ca vreau sa vad si eu filmul The Shawshank Redemption. Iar Rolf,binevoitor ca intodeauna ,s-a oferit sa imi dea caseta. Si asa am ajuns sa ne intalnim ,in fatza restaurantului Segarcea. Si il astept eu pe Rolf 15 minute ,dupa care primesc telefon de la el : "Oribile,scuza-ma..dar mai intarzi 10 minute" . A mai intarziat el inca 20 ,dar nu a fost problema . La urmatoarea intalnire cu el,tot la restaurantul Segarcea..mi-am scos parleala. Am intarziat eu...40 de minute ! :)

Urmatorul cunoscut cine credetzi ca a fost ? Pai Sopra Tutt1. Ma duc eu la el in camin si tocmai era meci Dinamo - Steaua . Dar eu la acea vreme avand dial-up ,am profitat de internetul prin fibra a lui Sopra si am lasat balta meciul . In aceea zi a luat nastere forumul de turism ! Deci prima mea intrevedere cu Sopra a fost pe 8 mai 2002. :) Dupa ce se termina meciul..hai cu Sopra la o bere ,prin Regie pe acolo pe la el . Da el un rand ,dau eu un rand..dupa care incepem amandoi sa ne vaitam : "Ba ! ce scumpa e berea ! nu semerita ! " . Si am plecat spre casele noastre ! :)
Mult mai interesanta a fost prima intalnire a lu Aliosha cu Sopra ,intalnire la care am luat parte si eu . Am ajuns cu Aliosha in Regie cu taxiul ,pe o ploaie torentiala ! Pana sa ajungem in camin la Sopra , 5 secunde dupa ce am coborat din Taxi ,eram fleasca . Chestia mai amuzanta a fost ca gresisem caminul . :) Da telefon dupa Sopra ! Zi sa vina cu umbrela ! Ha,ha,ha !
Ajuns in camera la Sopra mie mi s-a facut subit foame. Si ii zic lu Sopra : "Ba,Sopra ! Ia pune si tu masa ca nu mai pot ! " . Si s-a dus bietul Sopra pe ploaie sa cumpere de mancare pentru mine. Si a venit cu un salam intreg si 2 paini . In mai putin de juma' de ora...disparuse intreg salamul . De ! Oribilul !



Al treilea om pe care l-am cunoscut in realitate a fost ...inimosul SOD. Un om tare simpatic . L-am vizitat chiar in propriul fief..adica in Backstage , unde am fost tratat cu o Cuba Libre ! (destul de ametitoare aceasta bautura...pentru un obisnuit al berii) .
Om sufletist si inimos ca SOD mai rar mi-a fost dat sa vad. Plus ca la acea vreme era si un user de milioane. Pacat ca mai tarziu a depasit ceea ce eu numesc "The thin red line" . Oricum in realitate a ramas acelasi .

Aceste trei intalniri mi-au ramas cel mai bine intiparite in minte . Pe urma am mai cunoscut vreo 20 de useri ,dar parca nu a mai fost la fel de frumos. Deja era ceva obisnuit in a cunoaste noi oameni de pe fanclub.

Ulterior , o singura intalnire s-a ridicat la nivelul primelor trei . Aceea cu Mirela ,pentru care m-am deplasat special la Focsani . Cobor eu din rapidul Bucuresti - Suceava - Botosani , in gara Focsani ....si dau de o fata imbufnata si morocanoasa ce raspundea negativ la toate propunerile mele . Da, Mirela era.
He,he....cat de incredibil este forumul asta...de am ajuns eu sa ma duc tocmai la Focsani,pentru a cunoaste un user.

Vara ce tocmai a trecut a fost una foarte frumoasa ,din punctul meu de vedere. Chiar daca pe forum s-a scris foarte putin ...relatziile dintre forumisti s-au consolidat. Nu mai eram useri . Acum eram prieteni . Ne intalneam din ce in ce mai des pe la beri ,vorbeam la telefon ,ne impartaseam necazurile sau bucuriile. Forumul,cu puterile sale nebanuite,ne-a adus pe totzi la acest stadiu.
Si pentru ilustra ceea ce am spus mai sus , ganditi-va ca , de exemplu , Joao a venit special in Bucuresti (de 2 ori ! ) ,tocmai de la Craiova pentru a se intalni cu forumistii . Prima data la invitatzia mea , iar a doua oara la petrecerea lui Aliosha . Omul asta nu avea nici o treaba in capitala . A venit doar asa ,pentru a fi alaturi de noi . Pentru ash cunoaste prietenii de pe net si in realitate.

Dar vara lui 2002 a insemnat si epoca -utzelor . Care au abundat pe forum . Personaje aberante dar simpatice (uneori).

Pacat ca dupa ce vara a luat sfarsit si primele frunze galbene si-au facut aparitzia , pe forum a inceput un razboi civil . Acesta a fost cel mai neplacut moment din istoria forumului si nu mai doresc sa amintesc si despre el . Mai ales ca acum a luat sfarsit si se pare ca totul a revenit la normal .

Asadar...se pare ca astazi incepe un nou an pentru mine ! Sper sa fie mai frumos decat primul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 08, 2002 11:42 pm

De ce am facut acest post ? (ulterior s-a transformat in mai multe posturi,datorita lungimii) .
Pai deoarece aniversez un an si m-am gandit eu ca e vremea aducerii aminte . M-am gandit ca ar fi bine si frumos sa rememorez aceste 365 de zile de cand sunt user al forumului FanClub.
Si am zis sa amintesc de cateva din momentele frumoase pe care le-am petrecut cu ajutorul forumului si al prietenilor de pe forum .
Forumul si-a pus serios amprenta pe viatza mea . Nu e doar o simpla joaca , asa cum credeam candva . Forumul inseamna : dragoste , ura , prietenie , romantism , cultura , aberatzii ....si multe alte lucruri .

Sper ca nu am fost foarte plictisitor. Am incercat si eu sa sintetizez un an de forum cum am putut mai bine.

Aliosha...itzi predau stafeta ! Tu esti urmatorul care faci 1 an ! Iar dupa tine vine Mirela !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Oct 09, 2002 12:03 am

Moshule aceste posturi sunt o incantare!That`s why i love you:D(btw Rosu Oana e clasa a 8-a deci are cam 14 ani....:))
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Oct 09, 2002 1:03 am

Felicitari Moshule pentru rememorarea acelor momente, sper sa urmeze un an si mai memorabil :)... acum nu mai suntem virgini :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde J'adore » Mie Oct 09, 2002 2:51 am

Congrats Moshule..........what can I say, Good job, keep it up, and don't leave "forumul"! =D
Give it up for Oribilul Mosh! =D :yD


P.S. sper ca eu nu sunt in categoria utzelor :-?, mai ales ca eu sunt de aproape 1 an pe forum, din Decembrie!:-: :"
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Re: Lumea vazuta prin ochii lui Forrest Gump

Mesajde Aragorn » Mie Oct 09, 2002 7:33 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Il amintesc in schimb pe Bobo,care este colegul meu de moderare de la fotbal international . M-am distrat de minue alaturi de el ,pentru ca el este un ultra sustinator al nemtzilor ,care sunt dusmanii mei.Iar el este anti-spanioli ,spaniolii fiind preferatzii mei . Au iesit niste certuri amicale foarte frumoase ,intre noi doi ,pe aceasta tema .


Mersi moshule ca ma amintesti si pe mine pe aici, ma simt onorat :D

Eu nu sunt chiar ultra sustinor al nemtilor ci mai degarba al germanilor, olandezilor si danezilor...(astea toti trei la un loc)

IAr nu pot sa zic ca sunt chiar anti-spaniol din moment ce Barcelona e una din echipele mele preferate (Am si echipament complet cu ea)...mai degraba sunt ANTI-UK...care ma enerveaza la culme cu aerele lor de superiori...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Mie Oct 09, 2002 9:03 pm

felicitari mosh! de-abia acu vaz si eu subiectu da nu cred ca-i prea tarziu :D
Acum userul de care va vorbesc se numeste darkshines si nu mai are 13 ani. Are 14. Si e la fel de desteapta si inteleapta. Pacat ca pe forum scrie numai prostii .

mai evolueaza oamenii :D ca bobo ma simt onorata de faptul ca mi-ai gasit loc in postul tau.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

postul aniversar 5000

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 09, 2002 9:08 pm

Va multumesc prieteni pentru aprecierile facute !

Si pentru ca sarbatoarea mea sa fie completa......acesta este postul 5000 .

5000 de posturi am facut intr-un an ! Fix 5000 ! O coincidentza tare placuta !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Oct 09, 2002 9:13 pm

La multzi ani mosh...vezi cum faci, peste un an sa ai 10.000 de posturi :)

Eu n-am decat vreo 6 luni ;P
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

felicitari!

Mesajde Mirela » Mie Oct 09, 2002 9:15 pm

=D
sa ne traiesti,sa infloresti(:D ) si sa avem parte de cat mai multe posturi frumoase de la tine!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Hera » Mie Oct 09, 2002 9:26 pm

as vrea ca toti sa gandeasca asha frumos despre forum ca si moshu !

la multi ani pe forum , moshule !

felicitari si pentru cele 5000 de posturi ! :o
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde JMJ » Dum Oct 27, 2002 11:09 pm

Lumea vazuta prin ochii MOSULUI
Super ce ai scris aici...as putea spune ceva deosebit fata de cenusiul zilnic al forumurilor romanesti!
Felicitari!;)
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 28, 2003 10:38 pm

10 000


Iata si postul 10 mii asteptat cu sufletul la gura de intreaga Romanie. Ce mai e domn'le zece mii in ziua de azi ?

In octombrie 2002 postam pe acest subiect cu Forrest Gump al 5000-lea meu mesaj pe fanclub. Al 10000-lea tot aici este, pentru ca nu am incetat nici o clipa sa privesc lumea prin cei ai personajului magistral interpretat de Tom Hanks.

In anul ce a trecut am cunoscut noi oameni, am legat noi prietenii si m-am simtit minunat in compania forumistilor de pe fanclub....chit ca de multe ori ne-am certat,injurat,balacarit sau mai stiu eu ce (doar pe forum....niciodata in viatza reala).

Sa incepem cu anul forumistic. In decembrie, datorita unei nesperate situatii subsemnatul a ajuns administrator.Jumate din populatie a fost revoltata,ceilalti au fost multumiti.Pentru mine a fost o deosebita bucurie.Cineva m-a invatat ca forumul este ca o intreprindere.Iar eu fusesem numit sef.
Cred ca cea mai frumoasa faza petrecuta pe forum in ultimul an a fost de 1 aprilie. Ma amuz chiar si acum amintindu-mi ca in dimineatza acelei zile eye m-a contactat nedumerit pe YM : "bah...m-am logat cu contul tau. nu stiu ce s-a intamplat. ce ma fac ? " . Tre' sa recunoastem ca a iesit minunat.
O alta faza frumoasa au fost subiectele de pe timpul verii, subiecte ce au avut in prim plan cele mai cunoscute persoane de pe fanclub. S-a scris deosebit pe threaduri gen "Acasa la Aliosha" sau "Intamplari din viata celebrului ganditor Oribilul Mosh".
Certurile au fost si ele prezente, dar parca si-au pierdut din stralucirea razboaielor de alta data. Nu au mai fost certurile cerebrale din primul meu an de forum, mai mult folosindu-se jigniri si cuvinte urate. Bineinteles, eu am fost in mijlocul lor si nu m-am dezmintit.Astazi chiar am fost acuzat de evaziune fiscala. He he he. Sunt convins ca intr-un final se vor termina si va urma o perioada de pace. Ca si in viata reala...si pe forum istoria se repeta. Important este sa tinem capul sus si sa continuam sa mergem, exact ca in reclama unui celebru whisky.
Am uitat sa spun de un alt subiect care pe mine m-a distrat. Cel cu forumistul lunii. Sper sa continue.
Dar destul despre forum. Sa trecem la forumisti.

Am cunoscut cativa oameni noi in perioada octombrie 2002-noiembrie 2003. Cativa dintre ei chiar merita amintiti pentru ca sunt buni. Tre' sa spun ca am primit cateva rugaminti din partea unor useri...care au dorit sa fie si ei amintiti in acest post aniversar.

Daca ar fi sa o luam in ordine cronologica prima cunoscuta a fost Mirela, a carei gazda am fost toamna trecuta.Bomboane de ciocolata olandeza,Pulp Fictionuri vazute pe sarite,meciuri de hockey cu grave incidente,o noapte si o dimineata la aeroport, o saptamana delicioasa. A doua,dar nu in ordine cronologica, pe care o trec pe lista este darkshines. Este omul care a fost cel mai pe gustul meu si este in continuare. Intr-o frumoasa dupa-amiaza de primavara...pe bulevardul 1 mai din Bucuresti...i-am deschis portiera de la masina si am invitat-o inauntru. darky se facuse mica,mica....iar teama i se citea in ochi. Dar dupa juma de ora am devenit cei mai buni prieteni, iar cateva luni mai tarziu de pe contul sau deschideam din Tulcea subiectul "From Tulcea with love". Cati forumisti se pot mandri ca au vazut pe viu camera lu' darshines ? darky...la vara sunt di'nou la tine ..si o luam exact de unde am lasat lucrurile. (aminteste-ti ce am facut cand ne-am despartit. hi hi hi ) . Sa trecem la a treia persoana. Seara racoroasa de primavara.In fatza la Mc, la mine in cartier. O fatza morocanoasa se indreapta spre mine. Vai...dar seama cu un urs Koala. Atunci am cunoscut-o in premiera pe Dia, cu care vorbisem de 2-3 ori pe YM. Si am ramas buni prieteni. Bine ca nu mai vin singur la intalnirile forumiste....si ca de fiecare data in statia lui 16 ma asteapta o fata ce mai mereu are colturile gurii lasa-te in jos...aidoma unui dragalas buldog sau a unui urs koala. Primul baiat trecut pe lista amintirilor este Love2Fly. Imi place foarte,foarte mult sa dicut cu el, atat pe YM cat si in realitate. Prima data credeam si eu ca si voi ca este un looser....dar am descoperit in el un intelept cu grave probleme de ordin psihic. Dar tineti minte...intelept. Repet....imi place foarte mult sa vorbesc cu Love2Fly si sper sa vina la cat mai multe intalniri de acum inainte. Aflat in Constanta nu se putea sa nu ma intalnesc cu MiG29.Am regretat intotdeauna ca acest baiat nu locuieste in Bucuresti,pentru a putea merge impreuna la shawerme si pizze si alte mancaruri. Este singurul om de pe forum care apreciaza o bere de marca.Urmatorul pe lista....Mr Hyde cu care am baut un Pepsi la KFC. Fire opusa fata de cea afisata pe forum, din cate mi-am dat eu seama. O placere discutia cu el....si la fel de placut ciondaneala sa cu helguera88, un alt user al fanclubului.
Intr-o seara stabilesc sa merg cu Dia la Pizza Hut...si nu mi-a venit sa cred....Wild Rose s-a aratat forumistilor. Asta vara am cunoscut-o prima data...si de atunci ne-am tot intalnit de zeci de ori. Pe monk l-am intalnir in curtea vechiului meu liceu. O voce groasa salutandu-ma politicos : "sa traiti ! " . Il apreciez din ce in ce mai mult pe acest baiat..dar nu va zic de ce.
Ia sa vorbesc si de forumisti pe care ii stiam. Cel mai drag tot Decret imi este. Asta iarna cand afara erau -30 de grade ..saptamana de saptamana noi colindam orasul in cautare de noi localuri cu mancare si bautura. Am ajuns sa mancam si prin benzinarii.
Nu pot nega ca si de eye imi place. Chiar daca a fost mare magar in ultima vreme si a scos in evidentza o latura negativa a caracterului sau....in acest post ii voi aprecia partile pozitive, pentru ca de partile sale negative am tot vorbit in ultima vreme. Cu eye am vorbit cel mai mult pe meseenger in ultima vreme. In vacantza ajungeam sa vorbim si 8 ore/zi.(nu ti-e dor bah de dicutiile cu mine...cand ne ziceam ce avem la masa? hi hi) Si nu putine au fost serile in care ne-am intalnit la o bere. Totusi seara petrecuta la Breack In a fost cea mai marfa...pentru ca la plecare mi-am indeplinit visul de o viatza.Cea mai mare realizare a mea nu a fost 10 000 de posturi...ci ca am condus din Tineretului pana in Titan un Mercedes Benz. He he he he. Si mai stiu ceva. eye ma apreciaza, dar nu recunoaste....ca e prea catar.
marian jan , omul cel mai fidel cauzei. Omul care cu o politete iesita din comun imi da telefon aproape zilnic (in ultima vreme mai mult l-am sunat eu...ca n-are cartela incarcata). Imi place acest baiat....care ma suna fara un scop anume, doar pentru a-mi auzi vocea. Nici pe la beri nu are multe de zis...dar se citeste pe fata lui o mare placere de a fi in mijlocul prietenilor sai. E bun rau , Alin.
Special l-am lasat la sfarsit pe cel mai bun prieten al meu...si asta nu pentru ca mi-a adus papuci Nike..si pentru ca asa e el. Doream doar sa-l amintesc fara a spune nimic despre el. La noi in cartier i se mai zice si Zeno. A fost o vreme cand scria pe fanclub.
De restul de useri si oameni mai zic cu alta ocazie. Am facut aceasta succinta trecere in revista...pentru ca nu doream ca postul 10 000 sa fie unul oarecare. Am vrut sa vorbesc despre cateva din persoanele cu care mi-am petrecut ultimul an...pe internet si nu numai. Numarul persoanelor este mult mai mare...si de aceea nu au incaput toate intr-un post. Cei de care nu am amintit sa nu se supere. Cu sigurantza o voi face in viitorul apropiat.

Ma bucur ca am descoperit fanclubul in urma cu 2 ani si ma bucur ca am facut zece mii posturi.
Sa fiti politicosi si sa imi urati ..la mai multe posturi ! Da ?

Oribilul zece mii Mosh
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Oct 28, 2003 10:44 pm

Frumos scris. Bravo domle felicitari. Tine-o tot asa :o
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mar Oct 28, 2003 10:50 pm

Felicitari Moshule !
Ce pot sa spun ? Sper sa ajung peste cativa ani ( tare multi ) la performantza asta .
Nu am vrut sa te felicit pe messenger , e mai bine aici , asa , in vazul tuturor . Mi-a placut sa citesc ce ai scris :)
weet-weet :kiss: OM
Congrats !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Mar Oct 28, 2003 10:57 pm

Frumoase cuvinte ... La mai mare moshuule ... la anu sa se mai inmulteasca de 10 ori nr de psturi !

sper ca pe viitor sa faceti si voi intalnirile alea mai des si cand pot si eu sa vin ... ;P
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Mar Oct 28, 2003 11:01 pm

Felicitari, Moshule! Esti primul forumist roman care a facut 10000 de posturi.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Mar Oct 28, 2003 11:11 pm

Felicitari singurului meu prieten oribil !! :) nu o sa ajung niciodata sa egalez performanta asta, dar sincera sa fiu nici nu imi doresc! OM e unic ! :) La mai multe prieten oribil ce esti!!! :p
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde monk » Mar Oct 28, 2003 11:12 pm

Initial trimis de Nightmare
Felicitari, Moshule! Esti primul forumist roman care a facut 10000 de posturi.


da ? :con: de unde stii
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Mar Oct 28, 2003 11:13 pm

Lol...chiar asa. De unde putem sti ca el e primu?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 28, 2003 11:19 pm

Va multumesc mult prieteni. Acum eu ma retrag . Ma duc sa revad filmul meu preferat all-time.....The Shawshank Redemption .

Maine o iau de la capat....in incercarea de a ajunge la 20 000 . *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Oct 28, 2003 11:31 pm

salut moshul cel voinic care a implinit zece mii de mesaje lasate pe fanclub.ro!!!
cine isi mai aduce aminte de blinkote? ehe, ce vremuri :D.
oricum te felicit pt ultimul tau mesaj, si sa stii ca inca astept sa zici ceva de mine :p (stii doar ca sufar de cultul personalitatii) .
sa traiesti, si la mai mare, simpaticule mosh!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

postul 15000

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 20, 2004 1:07 am

Ultima oara am postat pe acest thread pe 28 octombrie 2003. Atunci era postul cu numarul 10 000. Astazi am ajuns la 15 000. Evident, tot primul din Romania care realizeaza aceasta performanta pe un forum.
Obiceiul cere ca la fiecare 5000 de posturi sa fac o scurta trecere in revista a celor intamplate in ultima perioada marginita de doua posturi rotunde.
N-as vrea sa mai insist asupra celor petrecute pe forum, pentru ca aceste lucruri se observa zi de zi. Asadar, sa vorbim despre lucrurile nevazute, despre forumisti in afara forumului asa cum i-am vazut eu in ultimele 10 luni, cat a trecut de la postul 10000.

Cred ca cel mai mare castig al intalnirilor forumiste a fost Hades. Pustiul ciudat care la inceputuri venea la intrunirile noastre si nu scotea absolut nici un cuvant. Ajungea primul cu vreo jumatate de ora inainte, se saluta cu noi, isi bea berile linistit si asculta ce vorbeam.Rareori intervenea in discutie. Insa, incet-incet lucrurile s-au schimbat. Hades a devenit principalul organizator de intalniri forumiste, luand parte in ultimul an la mai multe intalniri oficiale decat mine. Si desi n-as fi crezut niciodata, Hades nu numai ca a inceput sa vorbeasca, dar chiar a inceput sa faca si glume de un mare rafinament. Un al doilea castig al intalnirilor forumiste a fost aparatul foto al lui Hades. Fara de el nu am fi avut atatea amintiri nemuritoare. Pozele si filmele facute vor ramane eternitatii, marturii ale orelor petrecute prin diverse localuri in compania prietenilor, mancarii si a bauturii. Tot impreuna cu Hades am inceput turnarea celebrului film despre doi tineri care vor sa ajunga in Amsterdam si trec prin multe peripetii in Romania.
Alaturi de Hades vreau sa-l mentionez si pe Eufrosin Poteca, vechiul meu prieten din anii grei ai facultatii. Am reusit sa-l conving sa scrie pe forum si se pare ca lumea l-a indragit. Dintr-o data sarpele n-a mai fost o chestie intre mine si Eufrosin, ci a fost impartasit lumii intregi. M-am bucurat sa vad ca Eufrosin a fost primit bine si la intalniri. Se pare ca cel mai bine s-a inteles cu Love2Fly. Totusi, amintirea lui Eufrosin langa cea a lui Hades nu este intamplatoare. Impreuna cu cei doi am realizat o prima excursie forumista....si chiar daca locul ales nu a fost grozav, noi ne-am simtit excelent. (aici am facut referire la excursia de la Oltenita)

Un alt mare forumist intalnit pentru prima oara in aceasta perioada a fost Necko. Asta iarna ne-am vazut in Mall, la o aripioada picanta de pui si o bere. Bineinteles ca ea a facut cinste. (nici nu mai trebuia sa precizez asta, nu ?). Necko nefiind din Bucuresti, prea multe nu sunt de povestit, desi am mai intalnit-o si ulterior. Oricum am vorbit de multe ori la telefon sau am inventat povesti despre moshi si babe pe YM.
In aceiasi categorie de vazut-baut bere-plecat se inscrie si Fly!, marea pasionata de zbor.
Chiar daca nu sunt multe de spus, mi-a facut o placere deosebita intalnindu-le pe aceste doua forumiste.

Alte nume noi pe lista persoanelor cunoscute in viatza reala sunt k@tzy , Jadore Mafia (amandoua super simpatice) , Sydney (fratele lui bhuttu. Un baiat de treaba si total opus fratelui sau, alaturi de care am servit masa in Gara Lipscani), Shaki (o visatoare cu capul in nori. Pana la urma...o fata de treaba si ea), shakti (care a fost si la mine acasa. Printre putinii forumisti care au avut acest privilegiu.) , Tanase (cel mai de treaba hobbit,in afara de mine), Weet-weet (nu prea ii pot atribui nici un epitet pentru ca doar 10 minute am vazut-o. dar nu poate fi om rau.)
Daca stau bine sa ma gandesc si pe monk tot in perioada asta l-am intalnit. Si el e cu adevarat un forumist mare, fost ucenic de-al meu. Daca nu ma inel ne-am vazut prima oara in curtea fostului meu liceu, care e actualul sau liceu. Ce pot spune despre monk ? E un nebun frumos.
E posibil sa mai fi intalnit si alti forumisti in perioada asta, dar pe moment nu imi mai aduc aminte. Imi cer scuze daca am uitat pe cineva. (bine...mai este cineva, dar nu vreau sa povestesc. Pentru chestile prea’frumoase niciodata nu iti gasesti cuvintele potrivite, asa ca e mai bine sa le pastrezi doar pentru tine. Salutari vaca ! )

Dintre intalnirile acestei perioade imi amintesc bine doua. Una a fost in preajma Craciunului, in Backstage. Cu Love2Fly,Hades, Decret si monk printre participanti, alaturi de mine. Tin minte ca s-a baut ciocolata calda, si s-a vorbit despre Frank Sinatra, ninsoare si romantism. O intalnire cu adevarat deosebita, probabil si datorita apropierii Sfintei Sarbatori. A doua in cafeneaua actorilor cu Wild Rose, Hades,Eufrosin, marian jan si eu. Tequila, bere, vin alb + roshu. Aproape de KO cu totii. Subiectul de poze de la intalniri cu pozele de la acea intalnire incepe.

Love2Fly, stiu ca ti-ai dorit un post frumos din partea mea....dar mai mult nu se poate. Oricum sper ca stii ca adevaratele clipe frumoase le traim si ca ele isi pierd din farmec asternute pe hartie (sau pe forum). Ai grija ca dupa 15 septembrie tragem un gratar impreuna cu Satyr si Eufrosin. Chiar ieri am vorbit cu Eufrosin si s-a aratat incantat in a se ocupa de un nou gratar. Dar vezi ca sabia are doua taisuri. Tre’ sa mergem in Cora sa luam mici, carne si bere. A venit timpul sa infrunti realitatea.
Pai cam atat. Poate mai multe la 20 000.

Dedic acest post tuturor prietenilor care mi i-am facut pe fanclub.ro , dar si tuturor dusmanilor. Fara voi nu as fi ajuns la 15 000 de posturi.

In incheiere, poze care ma infatiseaza alaturi de multi forumisti, unii dintre ei prieteni foarte dragi mie.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Vin Aug 20, 2004 1:17 am

Super Moshule ! Asta e de departe unul din cele mai bune posturi ale tale , si cel mai frumos si pasnic , imi place , chiar daca nu ai gasit nici un epitet pentru mine *p Poate o sa ne mai intalnim si poate ca o sa stau mai mult de 5 minute , poate chiar o sa-ti arat Jardins de la Fontaine si o sa vorbim despre serpi , locomotive , lutze . La mai mare , si la cat mai multe posturi de acest gen
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Vin Aug 20, 2004 5:26 am

=D =D =D =D =D =D
Bravos Moshule!
Un cuvant in plus ar fi fost de prisos in tot ce ai spus.

Simplu-sincer-original postul tau.

Ai facut 15.000 de mesaje insa nu asta e cel mai mare castig pt tine ...
Conteaza ca ai cunoscut oameni, oameni ce altii doar viseaza sa-i cunoasca, oameni deosebiti prin felul lor de-a fi, oameni de o inalta cultura si etica, oameni nebuni-frumosi asha cum iti place tie sa le spui, sociopati vorbaretzi, betivi sufletisti, artisti ciudati, s.a.m.d
Ai rupt viata de zi cu zi de internet (forum) si ai aratat ca se poate ca pe forum sa porti adevarate razboaie si in realitate sa bei bere cu userii cu care te certi, ai aratat ca la afirmatii rautacioase se poate raspunde si cu ingaduintza si poate cel mai mult dintre toate, ne-ai aratat ce inseamna sa traiesti viata intr-o tihna deosebita, intr-o liniste si pace sufleteasca absoluta, in gand bun si fericire specifica unui copil.
Ai castigat si zeci de mititei in mustar, beri facute pomana de diferiti useri, sani "pipaiti", buze, limbi in gura si poate mai multe....cine stie!
Totusi mai sunt multe de facut. "Moshu' "inca nu s-a spus cuvantul pe forum dar si in realitate, mai sunt multe de facut, multi useri de cunoscut [-X , multe subiecte de postat, multe mesaje pana la 100.000 :p
Daca multi te-au acuzat si nu te-au apreciat inseamna ca nu te-au cunoscut cu adevarat...
Eu cel putin sunt fericit si mandru sa te am ca "frate" *p , ca prieten...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde PumpK|n1 » Vin Aug 20, 2004 6:19 am

Gabi indraznesc sa postez aici cu clona pt a-ti spune sincer ca tot ce-ai scris mai sus este cu adevarat emotionant, cel putin pt mine, de aceea indraznesc sa si postez, cu toate ca statutul meu este pt moment in calitate de user banat.

In ciuda faptului ca de multe ori ai fost privit precum un factor negativ pe acest forum (de catre unii useri) , Nanuka dintotdeauna te-a respectat si a vazut in tine o persoana sensibila, curajoasa,independenta, ce a reushit sa-si creeze o stabilitate in viata prin proriile puteri.

Din pacate nu pot da detalii asha cum a facut-o Love2fly, dar cu siguranta va veni o zi cand ne vom putea vedea 4real cu totii si vom ridica barierele ce ni le creeaza internetul:)

Eu iti doresc tot binele din lume bursuc, sa ai parte numai de bucurii, sanatate, iubire si tot ce-ti mai doreshti tu...

Muah, te sarut...

Acum ma intorc la depou, sa v-aud cu bine locomotivelor...:)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
PumpK|n1
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 05, 2004 12:00 pm
Localitate: La la land

Mesajde Shaki » Vin Aug 20, 2004 8:44 am

frumos, Moshule... felicitari sincere pentru cele peste 15000 de posturi, si iti multzumesc k m-ai mentionat si pe mine. Sunt impresionata placut, sper k threadul asta frumos sa continue si sa ajungi la 100000 de posturi, cum zicea si Love2 :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kahlan » Vin Aug 20, 2004 8:53 am

Felicitari Mosh!
Felicitari din partea placintei:yD
M-ai trecut si pe minee acoolooo :w...chestia asta inseamna fuarte mult pentru mine!!!
Ma bucur fuarte mult ca am reusit sa te cunosc personal...desi pentru duar cateva minute...acea intalnire forumista a fost speciala...pe langa faptul ca a fost prima la care am asistat...asha mi'am luat una din porecle...porecla ce aminteste de acest subiect...alergatorii stiu de ce!:D
Ai vazut ca e mai frumos sa'ti faci post aniversar?*p
Alte cuvinte nu am...si puate daacaa as avea...as vorbi cam aiurea..
Asha ca:
whoz the girl?
whoz the man?
whoz the TEAM?

atat 4 now :yD
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde F|y! » Vin Aug 20, 2004 8:48 pm

Foarte frumos, Gabriel! La cat mai multe posturi! Ma bucur ca am ajuns sa te si cunosc, iar faptul ca m-ai mentionat in postul no 15000 nu poate decat sa ma faca sa imi doresc sa mai ajung pe la Bucuresti, sa mai stam la o clatita! :love:
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori