Despre homosexualitate

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

of of mai mai

Mesajde ianix_boy » Dum Iul 18, 2004 3:01 pm

supermouse scrie:De asta exista ignore. Am ajuns de mult la concluzia ca unii oameni sunt proshti shi nu incerc sa-i schimb. Ignorantza e cea mai urata boala a omenirii.

Da, mey, dar vezi tu? nici ignorantza nu e buna pentru ca noi nu suntem creati pentru a fi singur si cand intervine ignorantza, parca ni se ia ceva din umanitate, asa ca trebuie acceptat orice om, indiferent de pozitia pe care o ocupa si de ce are in .... craniu
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

blah blah-uri

Mesajde ianix_boy » Dum Iul 18, 2004 3:06 pm

supermouse scrie:De asta exista ignore. Am ajuns de mult la concluzia ca unii oameni sunt proshti shi nu incerc sa-i schimb. Ignorantza e cea mai urata boala a omenirii.

Da, mey, dar vezi tu? nici ignorantza nu e buna pentru ca noi nu suntem creati pentru a fi singur si cand intervine ignorantza, parca ni se ia ceva din umanitate, asa ca trebuie acceptat orice om, indiferent de pozitia pe care o ocupa si de ce are in .... craniu
[quote="Goddesss"]Care este cauza homosexualitatii ?

Majoritatea asa numitelor teorii despre homosexualitate au in principiu ca principale cauze urmatoarele:


stii care e faza? eu am incercat sa gasesc aceste cauze nu in mod teoretic, ci pur practic, scotocind in fiintza mea motivele si cauzele "blestemului", asa cum credeam la inceput ca e. dar cum nu am reusit sa gasesc nici un raspuns clar si multumitor, am lasat-o moarta si mi-am acceptat situatia ca pe ceva normal, izvorat din inconstient.

[quote="SuperMouse"][B]
"ce anume ne determina sa ne simtzim atrashi de o anumita persoana"??
Well, guess what- deocamdata shtiintza nu are un raspuns la aceasta intrebare, deci restul este oarecum batut apa in piua.

]by weet-weet : am vazut ca stii sa editezi un mesaj , foloseste butonul ala si cand ai ceva de adaugat unuia din mesajele tale , nu posta 2 mesaje consecutive si citeste regulamentul . merci [/i]
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 4:17 pm

din pacate nu am timp shi nici interes sa schimb lumea, ianix. Am incercat. Am pierdut timp shi prieteni. M-a duriut ingrozitor. Asha ca, ma multzumesc sa observ shi sa ma feresc de ignorantza shi bigotism.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 4:36 pm

ianix de ce spui ca e un blestem? fiecare ne nastem intr-un fel! daca spui ca e blestem atunci iti plang de mila! in primul rand nici nu ar trebui sa te gandesti la lucrul asta, ca doar nu sexualitatea iti conduce viata! sunt chestii mult mai importante pe care trebuie sa le bagi in fatza decat sexualitatea! Normal ca nu trebuie ignorata si nici nu o poti ignora, dar trebuie sa-i acorzi mai putina atentie si sa te concentrezi mai mult la sentimente, nu fac referire la tine in mod expres!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde ianix_boy » Dum Iul 18, 2004 4:49 pm

valbog scrie:ianix de ce spui ca e un blestem? fiecare ne nastem intr-un fel! daca spui ca e blestem atunci iti plang de mila! in primul rand nici nu ar trebui sa te gandesti la lucrul asta, ca doar nu sexualitatea iti conduce viata! sunt chestii mult mai importante pe care trebuie sa le bagi in fatza decat sexualitatea! Normal ca nu trebuie ignorata si nici nu o poti ignora, dar trebuie sa-i acorzi mai putina atentie si sa te concentrezi mai mult la sentimente, nu fac referire la tine in mod expres!


*valbog, citeste mai atent. am spus ca asa consideram la inceput (ca este un blestem). imi accept sexualitatea mai bine decat altii... (cred)
si mai stiu ca nu e bisexual sau gay acela care face sex cu o persoana de acelasi sex, ci cel care nutreste sentimente de iubire fatza de persoane de acelasi sex. asa ca... stiu prea bine ce vrei sa imi spui, dar tu ar trebui sa ma cunosti mai bine decat ceilalti si nu stiu ed ce te iei aiurea de mine.
"undefined"? ca sa traiesti trebuie sa fii stapan pe visele tale
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

be more ... human

Mesajde ianix_boy » Dum Iul 18, 2004 5:01 pm

supermouse scrie:din pacate nu am timp shi nici interes sa schimb lumea, ianix. Am incercat. Am pierdut timp shi prieteni. M-a duriut ingrozitor. Asha ca, ma multzumesc sa observ shi sa ma feresc de ignorantza shi bigotism.

ar trebui sa faci mai multe compromisuri si nu o sa iti para rau. daca incerci sa schimbi lumea... cu atat mai rau. ar trebui sa incerci sa te inglobezi in ea, cu masura insa, ca nu cumva sa se stearga ceea ce reprezinti tu ca individ...
parerea mea :S
"undefined"? ca sa traiesti trebuie sa fii stapan pe visele tale
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 5:03 pm

iar trebuie sa te atac! o persoana este bisexuala daca face sex cu o persoana de acelasi sex chiar daca nu nutreste sentimente pentru persoana respectiva! Asa ca o persoana este bisexuala chiar daca nu nutreste sentimente pt acelasi sex dar totusi face sex cu persoana respectiva! Din moment ce faci sex cu o persoana de acelasi sex cu tine cum te-ai putea numi?
nu bisexual?
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

hmmmm

Mesajde ianix_boy » Dum Iul 18, 2004 5:20 pm

valbog scrie: Din moment ce faci sex cu o persoana de acelasi sex cu tine cum te-ai putea numi?
nu bisexual?

mdea. nu impartasesc parerea ta. vezi tu? mai devreme ai spus ca sexualitatea nu este pe primul loc, asa ca nu prea ai dreptate. un om poate sa faca sex cu o persoana de acelasi sex si totusi sa nu fie bisexual sau gay. asta nu este doar parerea mea. si repet, nu incerc sa ma apar, ci sa dau lucrurilor o nuanta cat mai obiectiva.
daca tu postezi "atacuri" numai de dragul de a posta sau de a te contrazice, afla ca e ultima data cand iti mai raspund la postarile tale.
astept sa mai intre si altcineva pe forum, pt ca singur ma vad in inferioritate fatza de setea ta de contrazicere. poate pe altii ii asculti.
bye bye, volbog si.. hai sa nu exageram chiar daca suntem in cunostintza de cauza!!!
"undefined"? ca sa traiesti trebuie sa fii stapan pe visele tale
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Lemmy » Joi Aug 19, 2004 8:16 am

un om poate sa faca sex cu o persoana de acelasi sex si totusi sa nu fie bisexual sau gay. asta nu este doar parerea mea. si repet, nu incerc sa ma apar, ci sa dau lucrurilor o nuanta cat mai obiectiva.




Nu as vrea sa ma iau si eu de tine, insa argumente de genul "a asa, pentru ca asa vreau eu", sau pur si simplu "n-ai dreptate, si asta nu e numai parerea mea", sunt mai mult decat puerile. Ca redus mintal, ar fi super-argumente, insa ca om cu pretentii ai putea ceva mai bine de atat.



[quote="ianix_boy"]mdea. nu impartasesc parerea ta. vezi tu? mai devreme ai spus ca sexualitatea nu este pe primul loc, asa ca nu prea ai dreptate.




din pacate (pentru tine) homo/bisexualitatea se refera doar la sexualitate si la orientarile fiecaruia dintre noi. Ai de grija ca prin anumite opinii pe care le exprimi s-ar putea sa faci mai mult rau decat bine. Nu din cauza orientarilor, ci din cauza unei incrancenari nejustifiate in a demonstra ca homosexualii si bisexualii sunt mai nobili decat restul lumii, pentru ca vezi bine, doar un homosexual (bisexual) adevarat, pune sentiment, si de obicei nu face sex, ci dragoste. Desi, dupa cum ai putut constata in posturile mele anterioare sunt un sustinator chiar inrait al drepturilor voastre, insa in acest caz particular, ceea ce incerci sa induci mi se pare lipsit in priml rand de sens, apoi de logica si in final de bun simt. (N-ar fi rau sa tragi mai des cu ochiu la Supermouse, si poate sa si inveti cate ceva de la el).
Pai ia sa ne gandim... Daca tot e asa cum spui tu, coninuand pe firul logicii tale, un tip care face doar sex, doar cu femei, nu este neaparat heterosexual ?
Lemmy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Iun 05, 2003 10:48 am
Localitate: bucuresti

Mesajde UnionJack » Vin Aug 20, 2004 2:15 pm

salut!
am 21 de ani shi sunt gay. parerea mea e ca atunci cand te nashti nu ai nimic.. sau mai bine zis nu ai cum sa ai altceva decat mesajul ereditar de la parintzi. in cazul meu, parintzii au fost shi sunt hetero. deci daca ar fi fost sa fi primit ceva legat de nuantza sexualitatzii mele de la ei.. ar fi fost exact inversul a ceea ce sunt acum. Iar societatea nu m-a schimbat. Nu avea cum. aducetzi-va aminte in ce societate traim: romania - destul de greu shi de frustrant shi de batjocoritor sa itzi afirmi sexualitatea in cazul in care e diferita de "normal". Atunci.. dc te-ar influentza ea? cel mult intr-un cu totul alt sens. Apoi.. sa fii gay pt ca e "cool"... pai asta da se mai poate. dar ma gandesc ca nu eshti chiar gay atunci ci mai degraba bisexual. shi n-are treaba cu dragostea, cu sexul.. sau cu alte diferite formulari.. ci cu faptul ca daca eshti gay doar ca sa fii diferit asta nu inseamna ca sentimentele tale shi placerea de a face dragoste cu o femeie dispar. nu cred.. cred ca reman shi ele shi ca latura homosexuala poate ajunge cel mult la nivelul celei hetero, dar nu sa o depashesca.
Sincer.. cred ca totul, cel putzin in cazul meu, s-a intamplat putzin inainte de pubertate shi apoi in timpul acesteia. Atunci abia incepi sa simtzi atractzie pentru un sex sau altul. shi da.. la inceput e un chin daca nu e asha cum vrea societatea shi masa. dar trece.. te obishnuieshti shi itzi dai seama ca nu e nimic in neregula cu tine, ca totul e la fel shi ca doar din punct de vedere sexual eshti diferit. Daca asta e o boala.. atunci e cea mai ushoara shi mai placuta boala din lume! o doresc la totzi! :)
personal nu cred ca e o boala ci doar o diferentza.
Sunt student la oshcoala americana unde vin tineri din toate coltzurile lumii. Cel mai important lucru care ni se "preda" acolo e sa respectzi shi sa iei parte la diversitate. Sa iubeshti natura umana prin faptul ca implica atat diversitate. Suna mishto! shi chiar merita sa te pui in fatza unui grup de persoane care din diferite puncte de vedere nu au nimic in comun cu tine. ai sa vezi atunci cat de frumos tzi se va parea diversitatea
da hai ca am plecat prea tare de la subiect.. asha ca o las mai low.
eu sunt nou pe aici.. dar pare a fi plin de oamnei interesantzi.. sau macar care au de spus ceva intersant.
cu!
life is full of shit, but that's what's great about it
Avatar utilizator
UnionJack
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Vin Aug 20, 2004 6:33 pm

sunt si eu curios

are cineva niste statistici cu sa zicem o estimare a numarului de gay din 1980 sa zicem si numarul de gay actual (din RO) ? sau chiar din alte tzari


legat de ce zicea ianix ca cineva care face sex cu o persoana de aceeasi sex nu e neaparat bisexual sau homosexual, acea persoana poate si fi "bi-curios", deci ceva intre hetero si bisexual, o persoana care inca incearca sa se descopere avand o oarecare atractie fatza de acelasi sex....

lemmy scrie:Daca tot e asa cum spui tu, coninuand pe firul logicii tale, un tip care face doar sex, doar cu femei, nu este neaparat heterosexual ?


nu , nu e neaparat hetero.....exista barbatzi care sunt gay sau bi nevrand ori sa recunoasca ori sa traiasca in comunitatea gay (sau sa fie tratati de ceilalti ca atare) aleg sa traiasca hetero chiar daca nu asta simt ei cu adevarat
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Vin Aug 20, 2004 6:42 pm

Bun venit lui Union Jack!
In pofida uscaturilor de rigoare, vei vedea ca pe fanclub exista oameni care pot intzelegere shi diversitatea shi dreptul fundamental al oricarui om sa caute fericirea dupa cum considera de cuviintza.
On topic: unii dintre marii cercetatori ali sexualitatzii shi "gender issues"- imi pare rau dar nu sunt sigura cum se traduce corect expresia de mai sus, pe numele lui Harry Benjamin- intemeietorul HBGIDA, a lansat in anii circa 70 conceptul de "gender rainbow", sustzinand ca "genul"- traducerea nu este foarte exacta asha ca voi merge pe gender- nue ste doar masculin sau feminin, ci o intreaga banda, un "curcubeu" intre aceste doua extreme.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde supermouse » Vin Aug 20, 2004 10:50 pm

Am gasit chestia asta shi explicatzia este atat de inteligenta incat cred ca merita sa fie postata. Un punct de vedere interesant asupra motivelor celor care sunt in mod deschis sau closeted homofobi

The same is true of the way civilization has evolved over time. No one is planning civilization, is just grows and changes over time. Once, before medicine, most babies died. People had to have lots and lots of children just so that a handful, maybe two or three, might live. Women often died in childbirth..one in 20, in fact. It was grim. So, is it any wonder that many religions -which control and affect society- demand people to have many, many children " 'Be Fruitful and Multiply"? Made sense, once.....it made sure that there was a next generation, and the more people one had, the more one could dominate other, rival groups or religions. In low-tech warfare, it's the number of people that win the war...weapons are just whatever one can grab. The side that wins becomes the 'Truth'.

Nowadays, however, with medicine, almost all mothers and babies survive. So our planet is getting so crowded that our survival as a species is in danger, and we threaten to kill of the planet by breeding like flies. But still, 3000 years later, some religions and some societies still demand their population breed and breed. Even if they are poor, without food, whatever. It is suicide, it is stupid. It is the social equivalent of the appendix, maybe worse.

Now, finally getting to the point, back 3000 (or so) years ago when religions were controlling society, and fighting amongst themselves to see who would become the 'Truth', they needed lots of people to fight. People to spread the word. People to convert, though force of arms, other people to the cause, or kill them if they would not convert. They needed to grow their population. This was especially true for the tiny, monotheistic, desert religions that one day would become Christianity, Islam, and Judaism. They were surrounded by superior, numerous pantheistic civilizations, who so dominated the world that they allowed freedom. In Ancient Rome, for instance, it was law that all religions were equal, and that homosexuality and difference was OK, and that free speech was important, and that pleasure was the reason to live, and much else besides.

Now if you were a small, warlike, desert cult trying to win the day with the odd idea of only one god, and a whole set of strict rules that were not much fun, what would you do? Why you would make breeding mandatory, and that means making anyone who did not breed like a rabbit evil. Gay folks tend not to have as many children as straight folks, unless they adopt, or put up with unpleasant stuff, so they are obviously to be damned: no babies to become warriors from that lot. Same with transsexuals, of course, lumped in for the same basic reasons. Also, pursuing pleasure had to be made a sin: successful warriors do not win by slacking off and having fun. They win by being really, really fanatical and pursuing winning alone.

Well, to cut things short, the desert cult was very violent, and the pantheistic folk were not violent enough (though of course the winners tend to tell things differently) and the desert cults won. The became the dominant 'Truth' in the Western world, and they seldom changed the rules that let them win.

So today, breeding a lot of babies that the planet cannot support is OK, homosexuality is evil, and transsexuality is evil. At least to a lot of people. The war was won, the desert tribes killed everyone else off, but the ancient, now useless-even dangerous- old rules still remain.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Dany_S » Sâm Aug 21, 2004 1:22 am

chiar ti se pare inteligent ce scrie nenea (sau tanti) asta aici? ma dezamagesti soricel ! Sunt destul de gata sa pariez ca autorul este el insus gay sau ts.

deci chiar nu stie nimeni noiste statistici cu numaru de gay de acum 20 de ani, si numarul lor din prezent?
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Lemmy » Sâm Aug 21, 2004 5:55 am

legat de ce zicea ianix ca cineva care face sex cu o persoana de aceeasi sex nu e neaparat bisexual sau homosexual, acea persoana poate si fi "bi-curios", deci ceva intre hetero si bisexual, o persoana care inca incearca sa se descopere avand o oarecare atractie fatza de acelasi sex....



nu , nu e neaparat hetero.....exista barbatzi care sunt gay sau bi nevrand ori sa recunoasca ori sa traiasca in comunitatea gay (sau sa fie tratati de ceilalti ca atare) aleg sa traiasca hetero chiar daca nu asta simt ei cu adevarat[/QUOTE]


Bre supermouse, nu m-ai contrazius decat ca sa nu imi dai dreptate. Eu nu vorbeam despre indecisi sau oameni care isi cauta identitatea sexuala, ci despre cei care si-au gasit-o deja. So, aia bi-curios, nu intra in discutie. La fel cum nu se poate discuta nici despre cei care nu vor sa recunoasca, desi acestia de pe urma chiar daca au o acoperire hetero - nevasta, copii - sunt cat se poate de gay sau de bisexuali (si crede-ma cunosc destui in situatia asta). Eu nu am auzit de un gay adevarat care sa faca sex doar cu femei . Acoperirea fara viata ascunsa, va duce inevitabil la divort, sau la despartire.
Gay hetero...?! Tu ai mai auzit o astfel de tampenie ?
Crezi ca e cazul sa imi schimb parterea buna despre matale ?
Lemmy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Iun 05, 2003 10:48 am
Localitate: bucuresti

Mesajde supermouse » Sâm Aug 21, 2004 9:03 am

Lemmy- de unde ai ajuns tu la concluzia ca te-am contrazis?
cred ca ma confunzi.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Lemmy » Sâm Aug 21, 2004 10:23 am

maybe i'm paranoied....
Lemmy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Iun 05, 2003 10:48 am
Localitate: bucuresti

Mesajde supermouse » Sâm Aug 21, 2004 11:46 am

Dany_S scrie:chiar ti se pare inteligent ce scrie nenea (sau tanti) asta aici? ma dezamagesti soricel !
ce s-a intamplat Dany? adevarul supara?

Dany_S scrie:Sunt destul de gata sa pariez ca autorul este el insus gay sau ts.
Exact. Adica cineva care shtie despre ce vorbeshte.

Dany_S scrie:deci chiar nu stie nimeni noiste statistici cu numaru de gay de acum 20 de ani, si numarul lor din prezent?

dany, eshti de o naivitate cutremuratuare. Genul asta de statistica nu este niciodata exacta, pentru ca foarte multzi LBGT prefera sa traiasca "in teh closet" adica sa se ascunda, din motive de intolerantza a celor din jur, categorie din care faci parte.
Daca vrei statistici, o sa-tzi dau nishte date, dar nu referitor la Romania, ci la specia umana.
20% dintre barbatzi au incercat cel putzin o data imbracaminte feminina.
intre 3 shi 8 la suta (dupa diferite surse dar astea sunt de la Clarke) dintre barbatzi se simt atrashi catre persoane de acelashi sex- fie ca o recunosc sau nu.
Cel putzin 20 la suta dintre barbatzi shi 80 la suta dintre femei au tendintze bisexuale.(International Sexology diary)
unul din 30.000 sunt TS.(HBGIDA)
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

nu stiu daca mi-ai primit mesaju

Mesajde closer » Dum Apr 02, 2006 3:18 pm

as vrea sa vb cu tine daca se poate.............
te rog!
Eternity-gay scrie:Buna!
Eu sunt Lucian. Sunt baiat, sunt ploiestean, stau acum in Cluj, am 173 inaltime, sunt stangaci, imi place teatrul,muzica,sa pictez, lucrez in mass media si sunt gay.
Sunt gay...e doar o simpla caracteristica a fiintei umane si in acelasi timp si a mea. Sunt fericit asa cum sunt. Am multi amici si prieteni, gay,hetero, lesbi,si chiar un foarte bun prieten transsexual.
La fel ca toti ceilalti,mi-am constientizat orientarea sexuala la varsta pubertatii. De mic insa simteam atractia fata de baieti. Am crescut mare si apoi mi-am dat seama cum sta treaba. Deci e innascuta, e genetic cred dar ptr multi si cadrul social/familial in care se dezvolta este hotarator.
Nu a depins de mine sa fiu cumsunt. Nu este o "boala" si nici o "moda".
Niciodata un tip hetero nu va deveni homosexual. Si invers. De ce? Pentru ca a deveni ceva...inseamna a avea inclusiv sentimente pt persoane de acelasi sex. A fi gay (homosexual) nu este acelasi lucru cu a intretine raporturi homosexuale. Orientarea sexuala implica emotii, atractie si sentimente. E posibil ca orice gay sa faca sex cu tipe daca chiar e nevoie, asa cum e posibil ca un hetero sa faca un sex cu un alt tip. Asta nu inseamna ca devine homosexual. Insa...e posibil sa isi descopere noi "veleitati".
Un tip gay nu se gandeste numai la sex atunci cand vede un alt tip. Nu suntem extraterestrii manati de organul sexual, ci suntem ca toti ceilalti, ca voi. Suntem la fel de normali. Putem si noi sa avem amici, prieteni, si sa nu ne gandim cum ne-ar sta in pat cu el...
Homosexualitatea nu se ia... nici nu se transmite daca amcreste un copil,homosexualii sunt la fel de buni parinti ca si ceilalti.
In rest, imi doresc si ne dorim cu totii un suflet langa noi, o mangaiere calda, un umar langa noi....
Iar daca vreti sa ne cunoasteti mai mult sau aveti curiozitati, nu va sfii ti sa intrebati.
Intoleranta e nascuta din necunoastere.
closer
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 30, 2006 4:23 pm
Localitate: cluj

Mesajde antonia89 » Mie Oct 21, 2009 5:04 pm

fiecare alege ce vrea si punct. poate aparea oricand din diferite motive. nu ma atrag femeile. dar nici n-o sa stau sa le dau in cap. din partea mea....numai bine :D
Avatar utilizator
antonia89
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 20, 2009 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron