Stuffstock

Totul despre muzica rock

Stuffstock

Mesajde catharsis » Lun Aug 02, 2004 9:36 pm

ce se stie despre stuffstock-ul de anul asta si mai ales CAND SE TINE?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde weed13 » Lun Aug 02, 2004 11:38 pm

3-4-5 septembriet. http://savevamaveche.dap.ro/ pt mai multe detalii, poate totusi s-o schimbat ceva.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Satanclaus » Mar Aug 03, 2004 10:02 am

species come and go. but the earth stands forever fast.
Avatar utilizator
Satanclaus
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde tequila » Sâm Aug 07, 2004 9:12 am

vor fi doua scene..una la hamacu' lui boboc (pt cine a mai fost in vama anul asta - unde e Expirat) si a doua la Club A...pt cine e interesat in B24 e si programul complet pt cele doua zile de stuff cu trupe, ore de incepere a cantarilor si cu impartirea pe scene... :B
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Da

Mesajde Enemy » Joi Sep 02, 2004 2:07 pm

Tot ce-i posibil... :) si ce formatii canta?
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde tequila » Vin Sep 03, 2004 7:56 am

observand ca astazi este magnifica zi de vineri deci prima zi de stuffstock mai intrati si voi pe http://www.stuffstock.com pt a vedea formatiile care canta...sau pt cei ce nu merg in seara asta si maine incepand cu 20:30 TVR2 o sa dea in direct concertul ;)
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde vali » Sâm Sep 04, 2004 8:29 am

(dana, pot sa injur 5 minute?)
sa ii fut in toate gaurile posibile pe aia de la TVR2, care, in timp ce trupele concertau, ei dadeau inbterviuri din spatele scenei cu niste oameni pe care nimeni nu voia sa ii auda. ce pana mea de politica e asta nene? intrerupi concertu sa ii scoli pe aia din mormant sa isi dea cu parerea?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Sep 04, 2004 9:13 am

vali, io zic bine ca au dat si cit au dat si cit mai dau. si ca nu au intrerupt cu publicitate de 2 lei. dar asa e. ai dreptate.

ce nu inteleg, concertele de pe scena a doua, le transmit sau nu? deci piedem ceva sau nu?
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Sep 04, 2004 9:27 am

ei au zis ca o sa dea inregistrare, da cand nu au zis
deseara canta tanase acolo :)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Sep 04, 2004 9:36 am

da, dar parca pe scena a doua, deci nu sunt sanse sa-i facem cu mina. si parca sunt chiar primii, cinta in deschidere.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Sep 04, 2004 10:01 am

19.30, se inregistreaza, nu vad in program cand si daca va fi difuzat
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Sep 04, 2004 10:26 am

nu jtiu cum a fost la fatza locului da sonorizarea de la tvr2 a fost najpa. in rest ok.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Sâm Sep 04, 2004 1:53 pm

difuzarea concertelor de pe scena II va fi anuntata din timp!
interviurile nu prea s-au suprapus cu concertele... doar de 2 ori, da' s-a dat legatura la scena....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde darkshines » Dum Sep 05, 2004 8:32 pm

sonorizarea de la tvr2 a fost najpa

la fata locului s-a auzit foarte bine, sonorizarea a fost buna.
oke, acu' ma duc sa fac nani ca de-abia am ajuns si eu acasa.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde tequila » Lun Sep 06, 2004 5:45 pm

si eu am venit acum 2 ore...e foarte adevarat ca la fata locului sonorizarea a fost excelenta....chiar de la repetitii s-a simtit chestia asta...prea mult nu am stat eu la concerte, pt ca vroiam sa vad doar E.M.I.L, OCS, ZOB si in rest...mai nimic :-S
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde memetshot » Mar Sep 07, 2004 8:20 am

misto concert.
in prima seara: luna amara fura misto, dar de la ei ma asteptam.
inplant pentru refuz: surpriza placuta a serii (cel putin pentru mine)
trooperi misto, dar parca vocea lu nenea solistu nu s-a auzit asa de bine
iris:....iris
si dimineatza ultima cantare a apartinut celor de la Nexus, care dupe mult NU metal au venit si mi-au curatat urechili :D
puncte varza: celelante cuvinte.....niica

a doua seara:
cargo: super spectacol, numa ca cam scurt
zob: haiosi.
bere: multa (asta nu iera inclusa pe program...decat la zponzori)

la scena B nu am vazt decat 2 formatii, adica bucati din ce o fost.
Fara Zahar: haiosi, au sunat bine.
Tapinarii : de la slabutz in jos. versuri varza, vocea lu tase' m-a capiat de ras

alte aspecte:
- multa mizerie dupa concert. Asta nu este numa vina oamenilor ci si a organizatorilor, care nu s-au gandit sa puna si ei mai multe cosuri de gunoi in zona. Io n-am ochit decat unu singur care era deja mega plin
- dimineatza la orele 6 si ceva mai multi copchii...uni mai treji alti mai beti, pusera mana pe saci de plastec si stransera totu (mi-am descoperit vocatia, daca ma dau astia afara la REBU lucrez).
cam atat la orele astea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Sep 07, 2004 9:28 am

darkshines scrie:la fata locului s-a auzit foarte bine, sonorizarea a fost buna.

atat de buna incat vorbeam la telefon de la fix 2 metri langa boxe.

au fost 16 turnuri JBL , adica 32 de boxe de medii/inalte, adica un vagon de boxe. apai la atatea sifoniere carate acolo, trebuia sa vomitzi daca stateai langa ele.

parerea mea e ca totul a fost de cacat. pacat de concept, care e cacator de misto.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde rocketman » Mar Sep 07, 2004 10:11 am

memetShol scrie:..si dimineatza ultima cantare a apartinut celor de la Nexus, care dupe mult NU metal au venit si mi-au curatat urechili..


La mine e invers :)
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Sep 07, 2004 10:31 am

parerea mea e ca totul a fost de cacat. pacat de concept, care e cacator de misto

suptscriu.
si mai zic ca pacat de bere care fu buna...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mar Sep 07, 2004 7:55 pm

eu am vazut la teveu: travka (au vreo doua piese interesante, canta bine), trooper (nu prea sunt pe gustul meu, nu au cantat inca o lupta, melodia care imi placea cel mai mult de la ei), ipr (prima data cand ii vad live. f bine si piese bine alese. excelent eutro), luna amara (bine si ei), peste celelalte cuvinte, iris am sarit (am vazut parca www de la celelalte cuvinte. o piesa care imi place mult si mi-ar placea f mult daca nu ar avea versurile cam aiurea), sarmalele reci (nu prea sunt nici astia pe gustul meu, au cantat bine ce au cantat dar m-au ca plictisit, de aia din greseala am mai dat din cand in cand pe prima unde era reluarea la mamaia si cantau dancerii mizerabil live, cu vreo 2-3 exceptii), coma (nu i-am mai vazut de mult, le-a mai crescut paru`, unele piesele noi suna interesant, unele piese le-au cantat bine, altele nu prea), un pic de h8 (nu prea sunt genul meu, se tipa cam mult, eram cam obosit si m-am culcat), zebre (piese cam nasoale, tipa aia de la nitro suna nasol live. interesant sa il vad pe fostul tobar de la timpuri noi), emil (cam mediocrii), partizan (desi imi plac albumele lor, au sunat jenant. au lungit cat au putut melodiile si parca au vrut sa faca mai mult teatru decat muzica), nightlosers (excelent ca de obicei), peste cargo am sarit, jumatate de kumm (buni si astia), vita de vie (f bine ca de obicei, despot a tipat si a sarit mai mult seara aia, dar cred ca a fost o prestatie buna), un pic de ocs (destul de bine live, cam jenant ultimul album, mi-era somn).
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Ilinca_ » Mie Sep 08, 2004 12:52 am

eu am fost acolo, am stat la aproape toate trupele, mi-a placut destul de mult ca si total.. in prima seara am stat numa la scena principala.. am fost si in primu rand, am vazut totu bine. travka au fost misto, imi plac chiar mult, i-am tot vazut vara asta in vama.
trooper nu-mi place. ipr nici ei.
luna amara au fost bestiali, mult mai fain suna cand canta tipu cu trompeta decat cand canta celalalat.
celelalte cuvinte, ma rog... f faina piesa aia cu iarba prin par... in rest don't know.
iris... am mers sa iau ceva de baut si am ratat.
sarmalele reci nu prea imi place da am topait pe acolo asa ca a fost bine, si au cantat violeta care imi place...
coma, coma imi place destul de mult, mai ales piesele vechi si suna chiar bine live, i-am mai vazut vara asta o data si a fost bine si atunci.
h8 nu am fost atenta deloc, da data trecuta cand i-am vazut nu mi-au placut, deci....
rock'n ghena, la ei am stat si am degerat, da nu conteaza. au fost ok, desi nu ma dau in vant dupa ei. :P

a doua zi am mers la scena b pt ca vroiam supermult sa vad tapinarii si florin chilian. la tapinarii a fost pur si simplu bestial. au cantat foarte fain si se vedea pe fatza lui tanase ca e fericit, asa e frumos la concerte, sa fie o atmosfera fericita, sa cante lumea si sa nu-i lase sa se dea jos de pe scena. au cantat si mult, cam ca la concertu celalalt din vama la care am fost eu... oricum cred ca din tot stufu ei mi-au placut cel mai mult.
apoi la florin chilian iar a fost f fain. aceeasi atmosfera... a cantat si el destul, a cantat iubi cu un tip cu o muzicutza pe care-l cunoscuse atunci... a facut bis si nu mai stia ce sa cante.. a fost frumooooooos.
apoi am plecat la scena cealalta. am ratat emil si partizan. la nightlosers eram departe de scena, nu am vazut nimic, in schimb am dansat si ne-am simtit bine. cargo nu ma pasioneaza, da suna ok. kumm, pe ei i-am numit revelatia stufului, nu-i mai auzisem si mi-au placut f tare. apoi la vitza a fost oribil. o atmosfera de rahat... pogo general... n-am auzit mare lucru din ce cantau oamenii aia ca eram ocupata cu supravietuirea.. dezamagitor. la ocs am iesit pe marginea din stanga :Punde am avut loc pt respirat, a fost fain. au cantat razna deci e bine. la urma am plecat sa ma intind juma de ora ca nu mai puteam si am revenit la firma care mi-au placut, cu toate ca rocca nu se aude tot timpu chiar bine.
gata. aaaaaa, sa nu uit. pe 3 la 12 ziua a fost la club a concert ada milea - apolodor. am stat fix pe scena... ca nu mai erau locuri si m-am simtit f bine. si cei care cantau pareau f fericiti. au fost cam 3 bisuri, lumea tot aplauda...ffff faina atmosfera.
gata, asta a fost stufu de acolo... a fost bine... merg si la anu.
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde tequila » Mie Sep 08, 2004 2:56 pm

adica in seara asta incepand cu 22 pe tvr 1 dau astia stuffstock-ul?
sunt tare curioasa sa vad si la tv ce s-a intamplat acolo...vreau sa mai vad e.m.i.l, zob si ocs...adica ce am vazut si in vama;)
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde gaga » Mie Sep 08, 2004 3:11 pm

STUFSTOCK 2004, eveniment in care a fost implicata si
echipa REMIX (pentru filmul festivalului, care va fi
difuzat de TVR 1 astazi de la ora 22, in doua parti)


acu' io asa cred, ce inseamna filmu' festivalului abar n-am. pot sa dau un telefon da' mi-e lene :D

si mai e si:
a avut urmatorul afis (filmat aproape integral):


=======

edit: am sunat, filmu inseamna interviuri, secvente scurte din concerte, culise, organizatori, alocate 50 minute pt fiecare seara de festival, deci NU concertul, sorry.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Mie Sep 08, 2004 3:40 pm

poate imi vad si io palaria de heri ploter de am purtat-o in prima seara ~p
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mie Sep 08, 2004 11:42 pm

Tase, fara suparare, da' a fost naspa.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Sep 09, 2004 3:05 pm

memetShol scrie:poate imi vad si io palaria de heri ploter de am purtat-o in prima seara ~p



tu erai ala? ~p

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 09, 2004 3:59 pm

bre in prima seara da....
porma nu.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde darkshines » Vin Sep 10, 2004 12:08 am

pai in prima seara. deci nu eram eu asa intoxicata incat sa am vedenii :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Sep 10, 2004 9:12 am

iote bre...deci acolo avu loc un fel de intalnire fomista sau forumista...:D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde tequila » Vin Sep 10, 2004 11:50 am

am vazut si eu ce au dat astia la tv numai ca eram in cam multi aburi de alcool pt ca am facut vizionarea in under si plus ca nu am auzit nici o cantare...nici un interviu...am vazut ca i-au intervievat pe butch, pe vlad dj-ul din expirat, pe vladone de la zob...si cam atat ~a
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 4 vizitatori

cron