Stagiul Militar OBLIGATORIU ?, Da sau Nu.

Mesajde nae cinefil » Mie Mar 31, 2004 1:41 pm

raspuns la intrebarea lu` colegu cuA.K.V.T.: poi daca nu te tzinea pe tine shi pe hailaltz doi te rishti(?!) 6 uore, iei cum se mai justifica ca lucra acolo? poi nu vezi ca shi din cadrele active se dau afara la greu din armata? este?:)
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mar 31, 2004 1:42 pm

apai inafara de prezentul cuKAVT si aia 2 serisca mai era vro 200 de tzarani
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Apr 01, 2004 3:56 am

baixinho © scrie:n-are nici o treaba amenintarea externa cu armata. o faci pentru ca asa trebuie. punct.


ba ce ma 'nerveaza sloganele astea proletare. de unde-ai dedus tu ca armata trebuie facuta? itz cresc cuaiele daca faci armata si nu stiu eu?

cum bine-au zis altii mai dashtepti, armata e-o pierdere de timp pentru omul de rand, om care nu-si doreste o cariera militara. dupa ce ca tre' sa-ti lasi viata balta 6-9-12 (sau cat o fi) luni, nici nu-nveti nimic folositor si nu-ti iese nimic. poate doar ca stai mai mult cu baietii la o carte sau la un vin, da' scularea la ore imposibile bate filmu'. la ce e buna armata da-mi si mie niste argumente.

eu zic ca-n aste vremuri in care dai aproape 50% din ce castigi la stat e cazu' sa te-ntrebi si ce poa' sa faca tara pentru tine, nu numa' tu pentru ea. pe langa asta mai iti si rupi masina prin gropile patriei si mai si dai spaga la aproape orice functionar al statului sa-ti rezolve o treaba cat de mica. platesti si taxa radio-tv ca sa aiba oamenii statului pe unde sa te minta si sa mai faci si armata pe deasupra? las-o dracu' de treaba ma.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Joi Apr 01, 2004 4:29 am

Mishto armata asta ... sa te impushti nu alta .... :) ... Daca chiar vrei sa o faci .. te da afara dintr-un job in care poate ai vechime si un salariu decent ... iti strica orice alta activitate ai avea ... te duce acolo .. iti da 5 gloantze de ak sa le tragi intr-un perete ... iti arata cum e sa simtzi foamea ... eventual te baga in camera cu un psihopat ceva .. :) ... Adevaru e ca iti arata si viata dura .. adica iti baga un superior cel putin cretin ... si culmea ... te pune sa depui juramant in masa ... Daca refuzi sa depui juramantu nu ai cum sa intri sub incidenta tribunalului militar si iti iei o amenda dupa care esti trimis acasa inainte sa zici la altzii jmenu ... dar putini o fac ca deh ... o pun ei in alta forma :) ...

Tin sa mentionez ca is chestii aflate de la altzii .. nu-s incercate de mine :p

mai nasol e ca ma costa exact 150$ / an ... ca atata ie inscrierea la o facultate privata care cred ca din asta traieshte ... :). Apropo .. stie cineva cat e un platfus ? .. ca sa scap definitiv ? :p
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Apr 01, 2004 7:43 am

xran, nu e chiar asa.
1. nu te da afara penca n-are voie, dar te costa fix salariu pe luna
2. foamea, depinde de unitate si chestia asta este oricum relativa
3. care e problema cu juramantul in masa?
4. in camera nu stai cu unu singur, deci poti sa nimeresti cu mai multi pisicopoati...
etc.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Joi Apr 01, 2004 7:54 am

cuAKVT, problema cu pastrarea locului de munca e discutabila. dupa 6/9/12/x luni de armata, te intorci la locul de munca pe care il aveai shi afli dupa o spt-doo ca tzi se desface contractul de munca pt. ca ori se restructureaza firma shi dispare postul, ori nu mai indeplineshti criteriile pentru postul respectiv, motive se gasesc destule. shi, de fapt, in multe profesii, o pauza de x luni e foarte mult, in perioada asta putand sa se schimbe f. multe.
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Apr 01, 2004 8:03 am

stiu chestia asta. oricum din cate am inteles acu la tere pauza e de 4 luni.
dar io fiind inca sub amenintarea fantomei... :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Apr 01, 2004 8:06 am

file,grijile pe care ti le faci in sensul pierderii locului de munca sunt justificate numai in cazul celor care nu sunt stapani pe capacitatile lor . unu care e sigur pe ceea ce stie nu-si face probleme. s-au cam dus vremurile cu "am prins un serviciu bun duamne fereste sa-l scap". patronii in ziua de azi nu mai angajeaza duar pe ochi albastri sau ca primesc telefoane de la nu jtiu cine sus pus ci incearca sa aleaga pe cei mai buni.

chestia cu perdutul jobului mi-aduce aminte de perioada imediat urmatuare revolutiei. "bah , hai sa-l votam pe ratiu ca ie baiat istet, a facut milioane pt el o sa faca si pentru romania" -- " ce bah esti nebun, sa privatizeze intreprinderea si sa ne pierdem slujbele ? nu nenica, iliescu ie bun ca tine cu poporu si o sa avem slujbele asigurate" . uare de ce credeau acesti oameni ca-si vor pierde slujbele? crezi ca patronii sunt tampiti sa dea afara uameni competenti? hai sa fim seriosi...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Joi Apr 01, 2004 8:11 am

bre aiu, deshi m-ash putea da jicnit din motive de doi uochi albashtri pe care ii posed, trec peste asta shi te informez ca era o remarca privitoare la recrutzi in general shi sa nu-mi spui ca majoritatea celor care merg in armata de la locul de munca sunt siguri pe cunoshtintzlele lor shi pe faptul ca `telectu lor nu va avea de suferit shi-i va ajuta sa-shi gaseasca oricand shi oriunde de lucru. asha ash fi putut face distinctzie intre terishti shi celilaltzi, intre cei ce intra in armata la 18 ani shi cei ce o fac pe la 24 etc.
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Apr 01, 2004 8:22 am

file , n-ai prins shpilu. in general cei care le e teama de pierderea jobului sunt cei care inca mai lucreaza la "stat" si au prins un locshor caldut sau cei care sunt constienti ca au prins un post undeva unde nu corespund in totalitate dar s-au fofilat si au trecut neobservati. daca lipsa lor trece neobservata fii sigur ca le va fi teama ca la reintoarcerea in campia muncii nu vor mai avea loc. unu care e sigur pe el si cunoaste, fiind baiet dashtept, il duare-n flofender, isi gaseste oricand un loc de munca

ps: cei doi ochi albastri se referea la tzuica preferata a lui dobrin. no offence :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Joi Apr 01, 2004 8:35 am

ochila, io ziceam tocma contrariul, in sensul ca la stat, cel putzin in cazul functzionarilor publici, caz cunoscut mie intrucat "interactzionez" foarte des cu ei, itz tzin postul sigur, fara nici o problema, chestie verificata shi de nevasta-mea pe o perioada de un an(nu, nu armata, ci Irlanda:)). e drept ca la vreo doo luni dupa ce ne-am intors a renuntzat ea, da` din motive materiale! ma refeream la faiantzaru/sudoru(scuze neatza&SOD)/soferul etc. care nu sunt supermeseriashi in meseria lor, dar lucra suficient de bine shi poate la singura sau la una din cele doua firme din orashul lui care dau salarii cat de cat shi la intoarcere o iau in mana, pentru ca mai sunt destui faiantzari/sudori etc. buni, dar nu superbuni care sa le ia locul. sigur ca se pot angaja la alta firma din respectiva localitate, dar pe jumatate din salariul initzial.

de fapt, nu shtiu ce mi-a venit cu toata tirada asta, da` mi se pare ca suporta nuantzari shi...

peseu la p.s.: credeam ca te referi la baietzii cu ochi albashtri!:)
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Apr 01, 2004 8:49 am

1. termini facultatea, n-ai servici, nici nu prea gasesti: io zic ca in cazul asta decat sa di bani pe facultati private + cheltuit bani mai bine intri repede in armata si termini cu chestia asta mai repede, mai ales ca se pune ca experienta (asta pentru cei cu dorinte ascunse sau mai putin ascunse sa emigreze). chestia e valabila si cu cei care n-au idei marete de intrare la facultate.
Culmea e ca cand fusai la incorporare multi d-astia care trebuia sa faca 1 an nu aveau nici o problema.

2. aiule intr-un fel ai dreptate intr-un fel nu.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Apr 01, 2004 8:55 am

file, acu inteleg unde bati da ie si nu ie. oricum discutam pe inca 20 de pajini si tot nu ajunjem la un rezultat

cuacavete, la felu unu am dreptate sau la felu doi sau cine stie ...la desert cumva? pai normal cine a zis ca am dreptate? nici macar io . azi mai pacalesc si io pe unu si pe altu , care pune botu . oricum bre, nu pune si tu la inima , glumeam si noi (filu si io)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Apr 01, 2004 9:24 am

Si io sunt impotriva efectuarii stagiului militar. Motivele sunt cele expuse pana acuma, dar mai tre sa spun ca mi-e greatza de uniformele alea jegoase, de cizmele alea infecte purtate de cate 5-6 serii de soldati, de hainele in care transpiri vara ca un porc.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde RooT » Joi Apr 01, 2004 11:33 pm

eyewitness scrie:file,grijile pe care ti le faci in sensul pierderii locului de munca sunt justificate numai in cazul celor care nu sunt stapani pe capacitatile lor . unu care e sigur pe ceea ce stie nu-si face probleme. s-au cam dus vremurile cu "am prins un serviciu bun duamne fereste sa-l scap". patronii in ziua de azi nu mai angajeaza duar pe ochi albastri sau ca primesc telefoane de la nu jtiu cine sus pus ci incearca sa aleaga pe cei mai buni.

chestia cu perdutul jobului mi-aduce aminte de perioada imediat urmatuare revolutiei. "bah , hai sa-l votam pe ratiu ca ie baiat istet, a facut milioane pt el o sa faca si pentru romania" -- " ce bah esti nebun, sa privatizeze intreprinderea si sa ne pierdem slujbele ? nu nenica, iliescu ie bun ca tine cu poporu si o sa avem slujbele asigurate" . uare de ce credeau acesti oameni ca-si vor pierde slujbele? crezi ca patronii sunt tampiti sa dea afara uameni competenti? hai sa fim seriosi...

Nu prea is de acord cu tine ... Io nu cred ca ash avea probleme sa imi gasesc un nou loc de munca insa probabil la un salariu de 2,3 ori mai mic. Momentan la firma la care lucrez am ajuns om de baza si conteaza multi pe mine. Evident salariu a crescut pe masura. Orice manager bun ishi motiveaza/premiaza oamenii de valoare pentru a-i pastra cat mai mult timp. O plecare de trei luni ar insemna inevitabil ca ar trebui sa ma inlocuiasca ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Apr 02, 2004 8:15 am

x-krane, piata fortei de munca in romania este din pacate foarte eterogena si inca sunt diferente mari de salariu de la companie la companie pentru acelasi tip de munca. de aceea consider ca nivelul salariului obtinut de tine aici unde lucrezi acum , poate reprezenta un salariu minim in cadrul unei alte companii. spre exemplificare ,un angajat de la noi din firma din serviciul operativ are in jur de 1000 usd/luna iar la o companie similara din constantza de exemplu pentru acelasi tip de munca ar primi 500 usd . acelasi angajat de la noi daca ar merge la o alta companie din bucuresti (concurenta :D) ar primi 1500 usd/luna. nu stiu cum este situatia in domeniul in care lucrezi tu dar in domeniul nostru cererea de personal calificat este foarte mare in consecinta daca unuia din angajati i-ar veni sorocu pentru efectuarea stagiului militar sigur la intoarcere isi va gasi postul liber. in consecinta ,in serviciul operativ, s-au angajat numai gagici :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Vin Apr 02, 2004 8:29 am

depinde acuma si de domeniu
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mie Sep 08, 2004 11:58 am

am facut armata in 1992 / 1993; m-a ajutat foarte mult, in sensul ca nu am vazut inca atat de multa prostie cat am vazut in armata!...

sunt pentru!... e o experientza de viatza pe care numai sub constringere potzi s-o traieshti ;m
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Sep 08, 2004 1:29 pm

pe mine nu m-a constrans nimeni. mai mult, chiar, m-am dus de buna voie. este adevarat, nu m-am oferit voluntar, ci m-am dus cand mi-a venit prima data ordinul de incrporare, desi aveam motive bine intemeiate s-o aman.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde superbiggy » Mie Sep 08, 2004 9:00 pm

baixinho ti-a fost mai folositoare perioada petrecuta sub arme decit daca ti-ai fi petrecut-o in libertate ? Sincer, eventual niste argumente.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde theOffender » Joi Sep 09, 2004 7:02 am

nu ma refeream la constrangere in sensul ca vine shi te ia cu arcanul
ma referam la faptul ca shtii ca trebuie s-o faci, shtii ca nu ai cum sa scapi de ea, iar in loc sa pierzi bani shi timp cu amanarea apuci taurul de coarne. sincer sa fiu, daca ash fi avut optziunea de a nu ma duce, nu m-ash fi dus.

insa am fost norocos, l-am imbarligat pe sheful de stat major care mi-a dat voie sa dau examen la facultate (pe care l-am luat) iar ultimele shase luni am scaldat-o (sa vezi ce ushor se iau examenele cind ai uniforma de soldat ;m)

inainte de armata n-aveam o 'cariera' iar slujba m-o ashteptat la terminarea armatei; bineintzeles ca in acel an de zile (sau shase luni) teoretic potzi deveni savant, hollywood star sau potzi descoperi principiul pe care functzioneaza OZN-ele.

nu vei shtii niciodata :)
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Sep 09, 2004 9:12 am

bre, acu' nu ca ash avea eu vreo treaba cu asta. da' ca intemediar a orice cu orice, potzi sa plateshti nejte uameni si scapi, stie tot romanu'
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde superbiggy » Dum Sep 12, 2004 10:11 pm

danone sa fii sanatos, in viata e bine sa stii multa lume si din toate domeniile !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde pnic » Lun Sep 13, 2004 10:54 am

Io zic ca nu.
Utilitate - doar ca sa mai bifezi ceva la capitolu' experienta de viata.
In rest e timp pierdut in mizerie si promiscuitate.
Avatar utilizator
pnic
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Panzer6 » Lun Sep 13, 2004 11:32 am

ca experientza de viatza ar prinde bine dar, hai sa fim serioshi, in cazul unui conflict armat n-ai putea sa faci cine shtie ce in fatza unor soldatzi profesionishti
Avatar utilizator
Panzer6
Junior Member
 
Mesaje: 103
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 13, 2004 11:55 am

pnic, la faza cu pierdut timpul in mizerie ai perfecta dreptate. daca Doamne fereste va fi vorba de un conflict armat, pe front ai fi cazat la hotel de cinci stele, iar femeile de serviciu ar face curat la fiecare 5 minute.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde pnic » Lun Sep 13, 2004 12:16 pm

In caz de conflict armat oricum as fi 0 lei 0 bani, ca oricare a facut armata 9, 6 luni sau 1 an, sau 1 an si sase luni.
Si daca e sa urmaresti firu' rosu conducator al logicii (nu al aleia apeviste):
1. nu prea avem cu cine un conflict armat
2. in caz de asa ceva oricum o sa fie folositi profesionistii.
3. nu cred ca in armata mai e valabila la ora asta doctrina cu "razboiul intregului popor" de pe vremea lu' Ceashca.
Avatar utilizator
pnic
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 13, 2004 12:24 pm

n-ai inteles. eu ma refeream la faza cu mizeria din armata. nu stiu la ce te referi, dar cel putin in locatia unde am facut eu armata, nu s-a pus problema sa fie mizerie: dormitorul se spala de 3 ori pe zi, iar la sala de mese de 4-5 ori. la salile de specialitate era in permanenta "luna" si tot asa. as fi exagerat sa spun ca aveam pretentia sa se spele pe jos cu detergent pe platoul din fata dormitoarelor. este foarte adevarat ca am avut parte de 19 bucuresteni si de 6 din Suceava si Focsani, care (toti) munceau pe rupte sa fie totul curat. chiar si la buda. repet, era vorba de parceaua mea. sincer, nu m-a interesat sa vad cum era in alte dormitoare.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde pnic » Lun Sep 13, 2004 1:24 pm

Mizerie:
- acces la dus cu apa calda o data pe saptamana
- conditii jegoase de transport, depozitare si preparare mancare (chestia cu gustu' deja e alta problema)
- lipsa conditiilor de spalare a tzoalelor (doar apa rece - ca si cum te-ar prinde ploaia)
- plus pierdutu' vremii 9 luni - pana acum nu mi-a folosit nimic din ce am invatat sau facut in armata
Avatar utilizator
pnic
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 13, 2004 1:36 pm

1 si 3: nu te impiedica absolut nimeni sa faci baie cu apa rece. stiu, nu se compara nici pe departe cu apa calda, dar este ceva. + ca la mine la unitate problema se rezolva foarte simplu: un pachet de tigari celui de la centrala si o saptamana faceai baie cand dorea muschii tai.
2. la prima idee - nu ma bag ca nu stiu, in schimb depozitarea si prepararea erau acceptabile acolo unde am stat eu 12 luni. am facut multe zile de bucatarie si vorbesc in cunostinta de cauza.
4. eu am invatat in armata alfabetul morse si poate ca daca as fi cascat ochii mai bine pe livret cand am trecut in rezerva si vedeam ca am clasa a doua, in mod sigur acum nu mai lucram in domeniul in care activez.

ma rog, venim fiecare cu argumente si contrargumente si in mod sigur nu o sa ajungem la nici un consens. ideea este ca eu sunt pentru satisfacerea stagiului militar.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator